Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1740. kakukkfű (válaszként erre: 1739. - Moonlight13)
2014. jan. 9. 22:03
Amivel a szakember telefújta volna a szobámat, azt is belélegztem volna. Akkor most mivel is jobb az ő mérgét beszippantani?
1739. moonlight13 (válaszként erre: 1737. - Kakukkfű)
2014. jan. 9. 21:28
Azért vigyázz, mert ezek is méreganyagok, csak talán nem olyan erősek, mint amit a szakemberek használnak!
1738. moonlight13 (válaszként erre: 1737. - Kakukkfű)
2014. jan. 9. 21:23

Hát.. ha rendesen elolvastál volna minden infót, akkor a hypó, Domestos, stb. megspórolhattad volna! Mondjuk én nem mernék ilyen méreggel felszórt szobában aludni, mert csak benne van a levegőben...Bár szerintem ennyi energiát bevetve már szakemberre is bízhattad volna...

De kívánom, legyen szerencséd!

1737. kakukkfű
2014. jan. 9. 20:56

Sziasztok!


Ígértem, hogy jövök, és beszámolok, hogyan vettem föl a harcot a nem kívánt ágyi poloskákkal szemben.


Amikor rádöbbentem, hogy poloskák lepték el a hálószobámat, lázasan kezdtem el az információ gyűjtésbe.

Vasárnap nekiálltam, és minden rést sziloplaszttal betömtem az ajtó körül. Berámoltam az ágyneműmet a mosógépbe, és elindítottam egy 60 fokos programot. Majd fogtam néhány ruhámat, kivittem a nappaliba, és vákumos zsákban lezártam.

Következett a Domestosozás; körbe öntöttem a padló szegélyét egy flakkon klórral, majd a szagot bezártam, benejlonoztam és körberagasztottam az ajtót, aztán már csak reménykedtem, hogy bent döglenek a vérszívó dögök.

Nagyon kellemetlen éjszakám volt, alig tudtam aludni a nappali süppedős kanapéján, bár úgy terveztem, hogy 2-4 hónapra lezárva hagyom a hálót, és inkább végig szenvedem a kényelmetlen éjszakákat.

Reggel szomorúan arra ébredtem, hogy új csípésekkel vagyok tele..... Új tervet kellett kidolgoznom. Vettem gőz tisztítót, egy flakkon por állagú mérget, és egy sprayt.

Letéptem a nejlont, a klór szag dőlt ki a szobából . :O

Kiszedtem az ágyamból az ágyrácsot, felfordítottam, és a sprayvel körbe fújtam. Lefújtam a ruhás szekrényem lábait is, és a tapéta szegőt körbe. Fogtam a por állagú mérget, és vastagon kiszórtama padlóra, majd egy kartonpapírral végig belekotortam a laminált padló réseibe. Vastagon áll a méreg a szobámban, a rések közt úgy néz ki, mintha fehér fugával lenne kifugázva a padlóm. Kiszellőztettem, és "feltálaltam a vacsit" a vérszívóknak, vagyis lefeküdtem aludni. Reggel az első dolgom volt, hogy megnézzem; vannak e rajtam új csípések. Nem voltak! :)) Olyan boldog voltam, mintha a lottó főnyereményt nyertem volna meg. Azóta eltelt még két éjszaka, és szerencsére semmi! :) Három hétig tervezem a méreggel felszórt szobában való alvást, és majd csak azután fogom kitakarítani. Borzasztó ez az állapot, de most kénytelen vagyok ebben élni. Külön papucsom van abban a szobában, amivel ki sem jövök a többi helyiségbe, és próbálok semmihez nem hozzáérni. Még két és fél hét van hátra, de remélem utána megszűnik ez a probléma.

A szerencsétlenségben az a szerencse, hogy a mellettem lévő szobában alvó fiamnál nincsenek vérszívó dögök..... Nem értem, bár a fiam azzal magyarázza, hogy az ő vérének az összetétele nem vonzza az ágyi poloskákat.... Na, még ez a szerencse! :)


A gőztisztítót még nem használtam, de a nagytakarításra mindenképpen bevetem, és ha mégis lesz túlélője a méregkúrának, akkor azokat a poloskákat felgőzölöm, és remélem azután csak egy rossz álomnak fog tűnni ez a pár hét.

1736. reddish (válaszként erre: 1697. - Moonlight13)
2014. jan. 8. 23:42
Csak határozottan! :D ;)
1735. reddish
2014. jan. 8. 23:39

Boldogabb új évet mindenkinek!

Rossz hírem van!

Egy sorstársunkat, aki már kezdett megnyugodni, újabb példányok látogatták meg a szellőzőn keresztül. A panel egy csodás építmény! Aki leszigetelte a lakását rendszeresen ellenőrizze, hogy a pollenháló ragasztása felvált-e esetleg a fürdőszobában a párától, ugyanis a legkisebb résen azonnal bejutnak a rohadékok. Rá most újabb irtás vár a napokban.

Az illóolajban tocsogás és a pizsama zoknival sem mentesítette csípéstől. Valószínűleg a ház többi részében össze-vissza irtások miatt vándorló és nagyon éhes példányokkal volt dolga. A szellőző szigetelését újra elvégezte. Üzeni, hogy az aloe vera, nem készítmények, hanem maga az élő növény nedve hatásos a csípésekre.


Hozzáfűzném néhány hozzászóláshoz, hogy a felnőtt példányok is csak akkor indulnak újra táplálékot keresni (vért szívni), amikor a táplálékcsatornájuk kiürült. Akinek naponta vannak újabb csípései, azt biztosan nem ugyanaz a példány csípi meg mindennap.


Ezek meg kedvcsinálónak az új fórumtagoknak... :)

(természetesen a felesleges szóközt törölni kell)


[link]


[link]

1734. moonlight13 (válaszként erre: 1732. - Kakukkfű)
2014. jan. 6. 21:19
Írd le,logikusan megpróbáljuk kikövetkeztetni, jó lehet-e a módszered!
1733. rettego (válaszként erre: 1732. - Kakukkfű)
2014. jan. 6. 05:44
Ezért van a fórum :)
1732. kakukkfű
2014. jan. 5. 22:05
Olvasom a hozzászólásokat, és látom sokféle módszert kipróbáltak a sorstársaim. Én ma egész nap munkálkodtam a hálószobában, és kitaláltam egy olyan módszert, amit még itt senki nem említett. Ha működik, az lesz az első, hogy megosztom veletek. Jó pihenést, és csípésmentes éjszakát!
1731. moonlight13 (válaszként erre: 1729. - Rettego)
2014. jan. 5. 16:34
Azért egymagában a hálóban írtani nagyon nagy felelőtlenség! Olvassátok el a többi hozzászólást, mindenhol az egész lakásban írtottak! Nem tudhatod, hogy nem vitte-e át a másik helyiségekbe! Lehet, hogy Neked szerencséd volt, és máshová nem ment át, de nem az az általános!
1730. rettego
2014. jan. 5. 14:04
... már ha a nálam irtó cég működési területének környékén keresel :)
1729. rettego (válaszként erre: 1728. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 13:58
nem reklámozható nyilvánosan :). Meg kérdés hogy hol is vagy? Én kerestem a neten egy számomra szimpatikusnak tűnőt és azt kell mondanom, hogy jó volt a megérzésem, mert egy kedves és ami fontosabb nagyon alaposat találtam. Ők csak a hálót irtották nálam permetezéssel (ami nem öröm, mert úszott minden a irtószertől), de tényleg nagyon alapos volt. Az első irtás után csípésem már nem volt (de mivel az már korábban meglévő példányok petéi 3 hét alatt kelnek ki és rájuk nem hat semmiféle előző irtás), így sajnos nálam is találtam 1 példányt, így 2. alkalommal is kaptam egy megintcsak nagyon alapos irtást. Ez most már 2 hónapja volt és nagyon remélem, hogy ennyi is volt. Ha esetleg gondolod írd meg (akár privátban), hogy mely település közelében keresel irtót és én szívesen megírom akik nálam irtottak (nekem ők beváltak és meg voltam elégedve :) )
1728. kakukkfű
2014. jan. 5. 13:29
Tudtok jó szakembert az irtásra?
1727. kakukkfű (válaszként erre: 1725. - Moonlight13)
2014. jan. 5. 13:28
Igen, festhető sziloplaszttal tapasztottam be.
1726. kakukkfű (válaszként erre: 1724. - Rettego)
2014. jan. 5. 13:27
11 óra óta ezen dolgozok.....
1725. moonlight13 (válaszként erre: 1722. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 13:12
A rést szilplaszttal v. glettel+sziloplaszttal tapaszd be addig is!
1724. rettego (válaszként erre: 1722. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 12:53
Hááát, a rossz tapasztalat is tapasztalat.... legalább az még nem zabált belőled :). Keress jó irtót mielőbb és te is tegyél meg minden előzetest is a helyzet mielőbbi rendezéséért
1723. kakukkfű
2014. jan. 5. 12:42
Bocs, telefonról írok! :)
1722. kakukkfű
2014. jan. 5. 12:42

Most már konkrétanbtudom, hogy mit kell keresnem. :(

Találtam egyet a plafonon a radiátor cső mellett. Onnan akár jöhetett is a felső szomszédból, úgyhogy a rést kezelésbe is veszem.

Ez a rohadék papír vékonyşágú volt, nem volt benne vér, és büdös volt. Már azt is tudom mire mondják, hogy poloska szag. :(

Befejezem a pakolást, és beszélek a felső szomszéddal.

1721. rettego
2014. jan. 5. 12:14
Ha találkoznál élővel, akkor a szemrevételezésen túl onnan tudsz megbizonyosodni, hogy az -e, hogy összenyomod, akkor kesernyés, nagyon büdös (csak mint a mezei), (persze azon kívül, hogy ha már csípett, akkor tiszta vég lesz a kezed)
1720. rettego (válaszként erre: 1719. - Rettego)
2014. jan. 5. 12:07
aki lakmározott belőled az már "kiterjedéssel bír", de a napok óta nem táplálkozott példány az "papírvékonyságú", ezért is tudnak akár egy minimális résen is átjutni akárhová. Többnyire kerülik a világosságot (relytekhelyük is ilyen helyen kell hogy legyen, pl. polc és fal rése, stb.)), így ha nem túlzottan éhesek, akkor inkább sötétben találkozhatsz esetleg vele.
1719. rettego (válaszként erre: 1718. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 12:03
Ha kifejlett, ha lárva akkor átlátszó, vagy rózsaszínes. Rejtett életmódúak, lehet a búvóhelyük egy konnetkorba befutó vezeték mentén is. Sajnos attól még, hogy te nem találod még vannak valahol. Nálam nemhogy én, de még az irtószakember sem talált semmit. 2 db élővel találkoztam mindössze, sem ürülék, sem egyéb.
1718. kakukkfű
2014. jan. 5. 11:55
Amennyire tudtam felforgattam a hálószobát, de sem ürüléket, sem ágyi poloskát nem találtam. Ugye rizsszem nagyságú, barnás szörnyeteget kell keresnem?
1717. kakukkfű (válaszként erre: 1715. - Rettego)
2014. jan. 5. 11:44
Sajnos a nyakamon is felfedeztem egyet a tükörben. Még nem viszket, de majd biztos fog. Most jutottam el arra a pontra, hogy rámtört a sírás.
1716. rettego (válaszként erre: 1709. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 11:16
De ha azt mondja, hogy nincs és nem írt, akkor legalább ha nálad már minden mentes (de menekülésként átmegy hozzá)akkor ő már felkészültebb , nem keresi az addig nem ismert talányra, hogy mik is a csípések hetekig a választ (mint mi sokan) és akkor az esetleges megjelenésükkör, már gyorsabban tud reagálni, irtani. Elejét venni a tömegességnek. Szerintem is jelezd a közös képviselőnek, házmesternek, akárkinek, hogy ők végigjárják, de az sem gáz, ha te is felveszed a szomszédokkal a kapcsolataot. Ez tényleg nem egy cikis dolog, mert nem te tehetsz róla, ha nálad van, nem a te hibád, életviteled, st. következménye, hanem egy sajnos már Magyarországon is egyre nagyobb probléma. Ezek mindenhol ott vannak, a szerencsések nem viszik haza, a szerencsétlenebben pedig küzdenek :(
1715. rettego (válaszként erre: 1708. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 11:10
Akkor legalább ebből a szempontból "jobb" a helyzeted, jobban reagálsz. Akkor a friss kezeléssel a kellemetlenséget tompítani tudod, s nem marad hosszan tartó, mások által is látható nyoma.
1714. rettego (válaszként erre: 1710. - Moonlight13)
2014. jan. 5. 11:07
Persze nem tabu :), ez nem egy ciki dolog, mivel nem amiatt van senkinél, mert nem figyel a tisztaságra, higiéniára, stb. Nálam több esélyes is lehet, hogy honnan lett, a munkahelyen is köztudomású, hogy ott biztos van (úgy-ahogy kezelik, de így is bárki bármikor. Hát akkor marad az eddigi óvintézkedéseim és reménykedek, hogy nem kerül onnan legalább nagy eséllyel haza (csak a kényes ruháim nem játszanak akkor hordásra, mert azokat nem tudnám 40fok felett mosni, inkább fel sem veszem. (Bár nem értem, hogy 1 úra hidegebb vízben való forgolódáskor miért nem döglenek meg, nem fulladnak meg?, miért kell min. 60 fokon főzni?
1713. moonlight13 (válaszként erre: 1711. - Rettego)
2014. jan. 5. 11:04
:( Ismerem az ilyen történeteket! És igen, a tiszta lakásokban is sajnos megjelenik, DE azért, mert némelyek, akiknek nincs erre igényük vagy pénzük, nem tesznek ellene semmit!
1712. moonlight13 (válaszként erre: 1709. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 11:03
Ha egyszer lesz időd, olvasd végig az egész fórumot! Sokan küzdenek ezzel! Én most itt nem írom le az egészet még egyszer!
1711. rettego (válaszként erre: 1703. - Moonlight13)
2014. jan. 5. 11:02
Nálunk annyi történt, hogy végigkérdezték a ház valószínűsíthetően érintett, esélyes lakásait. Volt aki azt mondta, hogy nincs és nem is érdekli, s ha van sem irtat. Volt akinél volt, de mivel nem tudott kiköltözni és baba is volt egy ideig félt az irtástól és a vele járókkal. Elméletileg a közös képviselő azt mondta, hogy akinél van és nem hajlandó, ott felveszi az ÁNTSZ-szel a kapcs. Na de honnan tudod, hogy kinél van, ha nem hajlandó elmondani, vagy nem akar erre áldozni és inkább letagadja. Csak úgy meg nem kötelezhetsz egyszerre 100 lakástulajdonost, hogy fizessen, hogy egyszerre mindenki legyen irtva mindenhol. Ezért nem egyszerű társasházban megszabadulni ezektől.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook