Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1860. moonlight13 (válaszként erre: 1859. - 4fc7134fbe)
2014. júl. 19. 17:59
Visszaolvasod a 62 oldal hszt-t, és rájössz, hogy van vagy nincs!
2014. júl. 19. 16:46
Honnan lehet tudni,hogy van ágyi poloskánk??
1858. Bugylibicska (válaszként erre: 1856. - Fiúsmami)
2014. júl. 19. 14:08

Festés lesz,pont ezek miatt a dögök miatt is.


Arra gondoltam,leszedem addig mindenhol a tapétát, aztán majd az írtó lefújja,és utána festek,ha hatott. Köszi a választ.

1857. Fiúsmami
2014. júl. 19. 13:53
Mindenkinek!60 fok alatt nem pusztulnak el ezek a szemetek!
1856. Fiúsmami (válaszként erre: 1852. - Bugylibicska)
2014. júl. 19. 13:53
Szedd le az összes tapétát és gőzöld át a falat,ha lehet inkább fessetek mint tapétázzatok,de ha már megvan a tapéta irtásig ne tegyétek fel.Ha nem tudod gőzölni valamilyen írószerrel fújd át.Ruhákat tedd zsákba
1855. Eraclea (válaszként erre: 1837. - Boszi731205)
2014. júl. 19. 12:11

Köszi...

Sajnos, azóta sikerült két élő példányt fogni :((

Kedden jönnek az irtók...

1854. Babo82
2014. júl. 19. 10:55
Sziasztok! Kétségbe vagyok esve segítsetek. Röviden leíróm mi történt velem. 2 hete a bal alkarom tele lett reggelre hólyagos csípéssel nem viszketet csak akkor vettem észre mikor bele néztem a tükörbe. Bõrgyógyászatra rohantam adott kenõcsöt gyógyszert azt mondta étel allergia. Pár nap múlva rosszabb lett a helyzet újabb csípés nem volt viszont ami volt rosszabb lett. Újabb bõrgyógyászat ott kaptam másik kenõcsöt másnapra sokkal szebb lett itthon voltam azon a héten tappenzen. Majd egyik kora délután újabb csípések jelentek meg az arcomon. Rohantam az ügyeletre. Azt mondja poloska csípés nézek kérdezem az micsoda. Elmondta pánik ezerrel atsuroltam az egész házat vettem szereket hívtam irtot de csak hívás után 2 nappal késõbb tudott jönni. Át fújta az egész lakást alapos volt. Néhány órával késõbb már kb 15 - 20 döglött bogár az ágy körül. Az lenne a kérdésem hogy mit tegyek még?? Mondta az irtó hogy néhány nap múlva kezdjem át mosni a ruhákat. Mindenhol azt olvastam hogy a poloska éjszaka csíp és reggelre jelenik meg a nyoma. Nekem általában napközben jön ki néhány kb 2 cm nagyságú duzzadt csípés nyom ez is poloska csípés?? Nem viszket inkább fáj és 1 - 2 nap múlva pici piros pötty marad. A másik döbbenet ma reggel ért úgy keltem hogy a jobb szemhéjam nagyon be van dagadva ez is a rovarok miatt? Csípés nyom nincs rajta. A tegnapi irtás hatásos volt ha már ennyi dög volt pár óra elteltével?? Lehet még ennek ellenére is élõ poloska.?? Vettem ma teafa olajat itt olvastam róla ma elkezdem kimosni az ágybelit meg amit tudok. Mit tegyek még? Irtokat 3 hét múlva kell hívni ismét ha akkor is tapasztalok rovarokat.
1853. Babo82
2014. júl. 19. 10:51
Sziasztok! Kétségbe vagyok esve segítsetek. Röviden leíróm mi történt velem. 2 hete a bal alkarom tele lett reggelre hólyagos csípéssel nem viszketet csak akkor vettem észre mikor bele néztem a tükörbe. Bőrgyógyászatra rohantam adott kenőcsöt gyógyszert azt mondta étel allergia. Pár nap múlva rosszabb lett a helyzet újabb csípés nem volt viszont ami volt rosszabb lett. Újabb bőrgyógyászat ott kaptam másik kenőcsöt másnapra sokkal szebb lett itthon voltam azon a héten tappenzen. Majd egyik kora délután újabb csípések jelentek meg az arcomon. Rohantam az ügyeletre. Azt mondja poloska csípés nézek kérdezem az micsoda. Elmondta pánik ezerrel atsuroltam az egész házat vettem szereket hívtam irtot de csak hívás után 2 nappal később tudott jönni. Át fújta az egész lakást alapos volt. Néhány órával később már kb 15 - 20 döglött bogár az ágy körül. Az lenne a kérdésem hogy mit tegyek még?? Mondta az irtó hogy néhány nap múlva kezdjem át mosni a ruhákat. Mindenhol azt olvastam hogy a poloska éjszaka csíp és reggelre jelenik meg a nyoma. Nekem általában napközben jön ki néhány kb 2 cm nagyságú duzzadt csípés nyom ez is poloska csípés?? Nem viszket inkább fáj és 1 - 2 nap múlva pici piros pötty marad. A másik döbbenet ma reggel ért úgy keltem hogy a jobb szemhéjam nagyon be van dagadva ez is a rovarok miatt? Csípés nyom nincs rajta. A tegnapi irtás hatásos volt ha már ennyi dög volt pár óra elteltével?? Lehet még ennek ellenére is élő poloska.?? Vettem ma teafa olajat itt olvastam róla ma elkezdem kimosni az ágybelit meg amit tudok. Mit tegyek még? Irtokat 3 hét múlva kell hívni ismét ha akkor is tapasztalok rovarokat.
2014. júl. 19. 10:24

Sziasztok!


Szűk egy éve volt nálunk írtás,akkor- mivel nem ismertük a jeleket,későn kaptunk észbe - közepes fertőzöttség volt.


Azóta semmi,viszont 3 napja nekiestem az előszobai tapétának, ott van vagy 15 éve,2 rétegben,alul egy vizhatan szocreál,fölötte fűrészporos. A folyosó felénél rámesett egy felnőtt ,élő poloska.


Ma reggel már a felnőtt hálószoba matrac alatt is volt egy felnőtt, a lányomnak a vállás csípések,ergo gyerekszoba is fertőzött, az én lábamon is lett tegnap a nappali kanapétól . Tehát az egész lakás. Írtót hétfőn tudok hívni,nem veszi most fel,jelenleg matracok felállítva,mosok ezerrel.


A kérdés: mi a frászt csináljak a tapétával? Folytassam? Hagyjam abba? Ha folytatom, írtásig be kellene fejeznem a folyosót,igaz?


És a nappaliban is ez a tapáta helyzet,ergo ha valaha annak is nekiállok,újabb invázióra számítsak?


Valamint hol aludjunk? Férjem arra gondolt, mindannyian a nappaliban,mert ott van a légkondi, meg sem sülünk és hátha legalább lelassulnak.. Vagy olyan mindegy?


Kérlek,próbáljatok tanácsot adni. Teljesen kivagyok,én ezt még egyszer nem bírom végigcsinálni...

1851. Emszi24
2014. júl. 18. 00:01

Szerencsére nem csípett meg még semmi, ,,csak" egy szúnyog (legalábbis remélem, hogy az volt), úgyhogy úgy néz ki, a lakásban nincs. Vagy szomszédtól jöttek, vagy a denevérfészekböl. Tettünk fel tépőzáras szúnyoghálót is és a széleit körbefújtam irtóval.

Jó ötlet a teafa. A levendula illatát se bírják. Érdemes lehet a gőztisztítóba csepegtetni belőle.

1850. Fiúsmami (válaszként erre: 1849. - D1e807c461)
2014. júl. 17. 23:24
A miatt ne parázz azt ki lehet irtani.Egy jó irtó kell és egy alapos takarítás.
2014. júl. 17. 21:25
csótány is van.
1848. Fiúsmami
2014. júl. 17. 21:17

Ahogy én csinálom.Minden amit nem használunk zsákokba téve,téli ruha,törölköző , cipő, stb.

1 .tegnap mindent átfújtam biokill-el.Ágyaka,sztekrényeket,padlóréseket,párkányt,radiátorokat,padlót

2.ma mindent gőztisztítóval átfújtam,még a könyveket is.Semmi nem ment tönkre tőle,nyugodt szívvel ajánlom.

3.Holnap vagy hétfőn jön az ismerős irtó,mert rengeteg helyre kell mennie. 2 fajta anyaggal fog irtani. Majd 4 hét múlva mi körbefújunk a neostomosannal.

Minden nap fogok gőzölni 3 hétig,vagy ameddig jónak látom.Egyenlőre ennyi írni fogok mik a fejlemények.Ja a teafa olajat rácsöpögtetem az ágyra.Remélem ennyi elég lesz.

1847. Fiúsmami
2014. júl. 17. 21:03

Na megvan a szer neve

Neostomosan.Ez kutyáknak készült és disznóól fertőtlenítésre .Aki ajánlotta nekik nagyon fertőzött volt minden ,gyógyszercégnél dolgozik .Már fél éve nincs náluk.

1846. Fiúsmami
2014. júl. 16. 20:17

Próbálok segíteni nektek.Bár egyenlőre nem az én ügyem sikeres,de egy kedves ismerősöm kiirtotta az övéit,én az a módszert csinálom amit ő.

Kellékek:

-teafa olaj

-biokill

-gőzgép

-disznóól fertőtlenítő ,holnap kapom meg(leírom majd a nevét)

-1 jó írtó

-sok sok zsák

-és kitartás

A mi esetünk.Lakásunkat bérbe adtuk,a kis lakásba kötöztünk ,az társasházi,de mivel kinőttük, visszajöttünk a 3 szobás panelba.A bérlő hagyta ránk a dögöket.Folyt köv.:

1845. Fiúsmami (válaszként erre: 1844. - Emszi24)
2014. júl. 16. 20:13
Nagyon sajnálom,de fel kellett volna szedned a szőnyeget,azt egy gőzöléssel nem írtod ki.3-4 kell nekik le írom nem sokára én ,hogy csináltam és csinálom
1844. Emszi24
2014. júl. 16. 18:52

Sziasztok! Nemrég költöztem vissza a 10.-re, ahol évekkel ezelőtt is volt már poloska. Már a gondolatától viszketek!

Volt egy rossz megérzésem, mikor visszaköltöztem,még annak ellenére is, hogy már hosszú idő óta nem mutatta nyomát. Felújítottam a szobàmat. A régi szőnyeget kigőzöltem és befújtam Effekt rovarirtóval és erre került a laminált padló.

Mint utóbb kiderült, jó ötlet volt. Két napja jött a sokk, mikor a belső ablakpárkányon találtam egy bogarat. Elnyomtam, aztán a neten beazonosítottam.. Tévedhetetlen, ez ágy poloska! Fogalmam se volt honnan került oda. Közöltem is a ,, jó hírt" az otthoniakkal. Ahogy erről beszélgettünk, megláttam egy másikat a házon kívül, a panelen mászkált. Azt is elnyomtam. El se hittem! Ezek A NAGY MELEGBEN A NAPSÜTÉSBEN MÁSZKÁLNAK A HÁZON KÍVÜL A PANELEK FALAIN !

Szúnyogháló az egyik megoldás. Azt is olvastam, hogy van denevérpoloska, ami szintén emberi vért is szív, megtelepszik a lakásban is úgyhogy ránk is veszélyes. Nálunk meg sok a denevér. Valakinek volt már ehhez hasonló tapasztalata?

1843. andibandi7 (válaszként erre: 1842. - Lollipop...)
2014. júl. 14. 10:40
A bőrgyógyászaton írnak fel gyógyszertári krémet.
2014. júl. 14. 09:03

Hello. Sajnos az ágyi poloska támadást mi se tudtuk kikerülni.

Tudnátok ajánlani rovarirtot, akik olcsók, de hatékonyak voltak? Esetleg a csipésre valami enyhitö krémet vagy bármit?

A teafaolajat tényleg nem szeretik?

Az ajánlatokat köszönöm elöre is és priviben

1841. AlFatal
2014. júl. 10. 14:32
Sziasztok! Sajnos mi is a párommal beleestünk ebbe a szörnyű, addig teljesen ismeretlen dologba.3hónapja kezdődött nálunk a pokol! Panell lakásban lakunk.Kezdődött viszketésekkel nálam.Na jó, persze betudtam szúnyogcsípésekkel...itt a jó idő, támadnak a szunyik!-gondolta szegény bolond fejem.Eltelt 2hét, egyre sűrűbben viszkettem, sőt a lábszáram felvállalhatatlanná vált..anyira szétcsípett...Hmm..irány a helyi bőrgyógyászat..az orvos válasza: Allergia! Na de jó! Felírt szteroid, és allergia bogyók kiváltása, rajtam megnyugvás, gondolván el fog múlni a problémám...másfél hét gyógyszeres kezelés ellenére sem csillapodott a horrorisztikus viszketés, már lemartam a húsom és minden sebemből véreztem...elkeseredésemben felkerestem itt Bp-en található híres bőr-és nemi gondozó szervet.6 teljes órát várakoztam, de nem érdekelt, a lényeg visszanyerjem régi önmagam! A kis doktornőnek 5perc sem kellett, kerek perec: ÁGYI POLOSKÁJA VAN KEDVES HÖLGYEM, VÉLETLENÜL SEM ALLERGIA. Mi van??!! Az mi? Addig a percig soha nem hallottam róla, utána néztem a részleteknek, akkor sokkoltam be, nehezen kiírtható, szállodákat zártak be miatta, költségek sokasága és még sorolhatnám.Haza mentem.Ágy átvizsgálása.Ágy egy ráncánál apró pöttyök....na neeee!! Felhajtottam! ATYA ÉG!!!! Teljes pánik...Hajnali 3kor hagytuk el a lakást...rendben, akkor szakikkal irtás! A legdrágábbat, a legnagyobb céget választottuk (de minek? :-S) Jött az irtós, vegyszeres fújás, majd füst bomba, 24 órára lakás elhagyva.15ezer hoppppp. 3hetet javasoltak az ismétlő irtásra.Kivártuk...Jött az irtós, megint 15e, közli, biztos, h kiirtotta az egészet, merthát annyira profi szerrel dolgoznak, h bomba biztos..Szóval a garanciát biztosan nem kell igényve vennünk..jó oké..Teljes megnyugvás..eltelt 2 nap...Csíp! Csíp! Aznap éjjel 15db kifejlett rohadékot gyilkoltam le...elkeseredés, depresszió, anyagi problémák...teljes ideg összeomlás..Allig volt valamink...de ami volt már kuka...hangfalak, szőnyegek, stb... Ezért visszahívta a párom a céget a garanciális irtás véget...NEM HITTEM A FÜLEMNEK!!! KÉPZELJÉTEK LETAGADTÁK A GARIT!!! Ők nem igértek ilyet!! Több se kellett, ide a párom kevés volt, a teljes idegösszeomlásomban fenyegetőzni kényszerültem, mert fehéren feketén, papírokon, sőt a cég honlapján is hirdetik a GARANCIÁT!! Feljelentem minden lehetséges helyen, sőt a rossz hírüket fogom terjeszteni, ha most megszegik a kötelezőt, és a beigértet.Röpke fél órás telefonos szóharc után, ÉRDEKES!!! Volt gari, ki is jött az ember, megcsinálta...otthon zsákolva minden, ágy már rég nincs, minden de minden szétkapva, egy négyzetcenti sincs méreg nélkül...megnyugodtam...aztán az erkély felől siet vmi a mennyezeten! Egy kifejkett egyed!!!! Na tuti fölöttünk az üres lakásból jött.Felmentünk a tulajhoz, kértük, este hadmenjünk be egy helyszínelésre, mert biztosan tudom, onnan jöhetett...a tulaj még meg is kérdezte hogy néz ki a dög..este..bemehetünk?? Közli: NEM!! Ő megnézte nincs semmi..de kérdem én, mit nézett, ha azt sem tudja a prosztója mit kell nézni? Mondtuk, megbújhat ott is, hiába h nem alszik ott semmi...Attól függetlenül egészen nyugiban tud szaporodni, vedleni...háborítatlanul..és mi hiába irtunk, ha átmászik onnan...rendben van, h az ő tulajdona, azt enged be akit akar.Tiszteletben tartom! DE!! Az már nem okés, h már közel 100e ft a kárunk, és folyamatosan visszafertöz..a páromnak férfi létére eleredtek a könnyei...nagyon sajnálom!! Idegileg már teljesen rottyon vagyunk...És azóta sem enged be ez a..... Rendes szomszéd asszony...nem tudom mit tegyünk...romokban a lakás...teljes kilátástalanság...Tanácstalan vagyok nagy elkeseredésemben........
1840. Weila (válaszként erre: 1838. - Moonlight13)
2014. júl. 5. 01:56
Hát, azt mondják a szakik, hogy akárhová is viszed át őket, előbb-utóbb megéheznek, és "kajaforrás" után néznek, ami ugye a hálókban, az ágyban tartózkodik éjjelente - tehát elviekben mindenképpen át kell haladjanak a méregmezőn, ami egy-másfél nap alatt végez velük, elvileg. Ha hihetünk a szakembereknek, akkor ennek a módszernek működnie kell, feltéve, hogy valóban hatásos az az érintőméreg-mező az ágyak körül 10 azaz tíz napon át, ahogyan mondják... Nálunk egyelőre úgy néz ki, hogy működik, de biztosat csak hónapok múlva merek majd mondani (talán).
1839. Weila (válaszként erre: 1836. - Boszi731205)
2014. júl. 5. 01:46
Köszönöm szépen a segítséget kedves Boszi, bár most már túl vagyunk egy ismétlő irtáson, és most nagyon úgy tűnik, hogy talán meg is szűnt az invázió, de persze nem lehet biztosat tudni, legalábbis egyelőre... Én is mosok-szárítok-zsákolok mindent, igaz, csak négyünk után, de így is megterhelő ez a hadiállapot, amikor mindenütt zsákokba botlik az ember, és csupa-csupa méreg minden... nem kívánom ezt senkinek. Na de amit te írsz, az valóban horror, ilyet én nem tapasztaltam, pedig mi is járőröztünk a férjemmel rendszeresen éjszakánként a gyerekszobában, ijesztő gondolat, a gyerkőcöket féltem a leginkább :( Kellemes nyarat kívánok én is, és még egyszer köszi a válaszért, üdv.
1838. moonlight13 (válaszként erre: 1836. - Boszi731205)
2014. júl. 4. 17:39
Ne haragudj, de ha csak azokat a helyiségeket fújják be, ahol alszotok, akkor sz...t sem ér az egész! Bárhová átvihetitek magatokkal az egész lakásba! Én ebben a cégben, aki ezt mondja, nem bíznék! Akkor már jobbnak tartom azt, amit itt alább valaki írt, hogy mindent lefújtak.
1837. Boszi731205 (válaszként erre: 1833. - Eraclea)
2014. júl. 4. 16:00

Szia!

Kép alapján nehéz eldönteni de nekem annak tűnik :(

1836. Boszi731205 (válaszként erre: 1830. - Weila)
2014. júl. 4. 15:46

Kedves Weila!

Átérzem azokat a dolgokat amiket leirtál.Nekem is 3 gyerekem van.Engem is érdekelt hogy mit művelnek ezek a dögök éjszaka,ezért bementem a gyerekszobába hajnali 2-3 körül,szinte horror volt amit láttam:két lányomon bogarak,nem kicsik számomra hatalmasak.Szegényeket fel is keltettem,mikor elkezdtem "vadászni",minimum 10-12 db éjszakánként.

A teafaolajról én is hallottam,de sosem próbáltam ki.

A cég akikkel irtattam(most értünk egyébként haza az irtás utáni "kényszer"sétáról,remélhetőleg ez volt az utolsó)már a második garanciális irtást végezte nálam,nagyon rugalmasak,szerintem meg tudnád beszélni velük,hogy a könyveknél is permetezzenek és ködöljenek,mert onnan is szaporodhatnak.Valóban csak azokat a helyiségeket permetezik,ahol alszunk,mivel ott szaporodnak a dögök.De nincs kizárva hogy ruhákban is vannak,nálad pl.a gardróbba.Tudom,hogy kellemetlen és fárasztó,de bármelyik szekrénybe találsz akár csak egy kis méretűt is,azonnal moss át mindent!Én sajna 3.hónapja mosok és mosok,mert nálunk a szekrényekbe is voltak és hogy nehogy egy db pete is megmaradjon MINDENT át kell mosni minimum 60 fokon.Gondolhatod:2 felnőtt,3 gyerek:mennyi ruha van!Már kivagyok,de látom az alagút végét :)és ez mindennél többet ér!

A cég nevét elküldöm neked privátba.

További kellemes nyarat mindenkinek!

1835. 4365 (válaszként erre: 1795. - Molierr)
2014. júl. 3. 23:30

Kedves Molierr! Megírod a céget? Hányszor voltak

és mennyiért? Köszönöm válaszod: Zsuzsi

1834. andibandi7 (válaszként erre: 1833. - Eraclea)
2014. júl. 3. 10:34
Ha éjszaka csíp és az ágyban akkor igen :(
1833. Eraclea
2014. jún. 29. 21:10

Sziasztok!


Szerintetek ez lehet poloska csípés?

[link]

Hetek óta csipked valami...

1832. Weila (válaszként erre: 1828. - Hajni0128)
2014. jún. 24. 15:14
Sajnos ezt az érzést nagyon is ismerem, ismerjük, én is állandóan un. "fantomcsípésektől" szenvedek, folyton csíp-szúr valami, folyton mászkálást érzek, amint az ágyamba fekszem, holott olyankor pont nincs is ott semmi.... együtt érzek veled, ez egy rettenetesen megterhelő állapot, és amíg nem tapasztaltam meg magam is, el sem tudtam képzelni, hogy ilyesmi létezik... Szerencsémre rajtam nincsenek látható csípnyomok, de a gyerekeimen és a férjemen annál több! Ezért is használjuk a teafa-illóolajat testápolóba, ill. tusfürdőbe keverve, de a tudat, hogy éjjelente mászkálnak ezek a dögök az ágyainkon és rajzunk, nagyon kiborító... :(
1831. Weila
2014. jún. 24. 15:08

Még egy kérdésem lenne, mindenkihez aki erre jár, hogy többen ajánlották a teafaolajat a bogarak éjszakai távoltartására, mi használjuk is, mert kicsi ygerekeim vannak, akiket nem akarom hogy összecsípjenek, de azt se, hogy egyáltalán összejárkálják őket amíg alszanak, mert ez igen viszolyogtató gondolat - szóval, a kérdésem arra vonatkozik, hogy nem rontja-e ez az ágyak körül kialakított "méregmező" hatásfokát? Mert ezt elfelejtettem megkérdezni az irtó szakitól, aki azóta is elérhetetlen telefonon, csak SMS-t lehet küldeni neki, de arra meg nem válaszol...


Tehát, ha gyakorlatilag "csalinak" fekszünk" ott az ágyainkban éjszakánkánt - ahogy mondták -, a poloskák számára visszataszító teafaolaj szaga mennyire tartja őket távol a méregmezőtől, azért átmasíroznake rajta vajon...? Ha tudja valaki a választ rá, megköszönném, ha közzétenné, üdv minden sorstársnak - réginek és újaknak egyaránt!


W.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook