Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fogamzásgátló abbahagyása fórum

A fogamzásgátló abbahagyása (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. okt. 27. 07:50

sziasztok

Remélem tud valaki megoldást mondani 6 évig szedtem fogamzásgátló gyógyszert 3 hónapja abba hagytam , mert szakítottunk a barátommal 2 hónapig rendesen megjött a menszeszem , de most már 1 hete meg kellett volna jönnie , de semmi .

Miért?Lehet hogy a gyógyszer miatt megzavarodott a ciklus?

2010. okt. 12. 08:59
Én 2 évig szedtem yadinet, 3 hónapja hagytam abba. Mi változott? Az arcom zsíros lett, hiába a toni, az arctisztító zselé, krém, lemosó, reggelre apró miteszerszerű pattanások vannak a homlokomon:S A vérzés erős, és szenvedek, de szabályos:D És a szexuális vágy az egekben:)
362. b.betty86 (válaszként erre: 361. - Cibella)
2010. szept. 10. 20:33
:D Talán az,hogy ha 3 hónapra abbahagyod eléggé összezavarod majd a ciklusodat. Én nem merném...az tutkó!
361. cibella (válaszként erre: 360. - B.betty86)
2010. szept. 10. 19:27

Köszönöm a gyors választ.

Szerinted mi lehet a probléma?

360. b.betty86 (válaszként erre: 359. - Cibella)
2010. szept. 9. 19:58

Szia Cibella!


Szerintem igen.

359. cibella
2010. szept. 9. 19:57

Sziasztok!


Lehet-e abból probléma, ha 3 hónapra szüneteltetem a fogamzásgátlót? Ugyanis elutazom és nem lesz rá szükségem.

2010. aug. 26. 01:25

Sziasztok!


Segítsetek ha tudtok! Júniús végén hagytam abba a bogyi szedését, majd megjött a bogyi által szabályozott mensi, viszont szeretkeztünk a párommal (de kihúzta) pont a 14. napon. most vagy a ciklus 30. napján és semmi:( tegnap csináltam 2 tesztet és negatívak, szerintetek ez normális? meddig késhet? m én 1x abbahagytam már a bogyót de akkor normálisan megjött. . .

köszi mindenkinek

2010. aug. 7. 10:04
Én 5 évig szedtem a Novinette nevűt. Abbahagyása után minden rendben volt rendesen megjött...semmi gond nem volt. Most valami mercilont kezdtem el 3 é után...nem tudom az milyen lesz..eddig nem a legjobb.
2010. aug. 5. 17:55
kőszikee a választ...voltam nála tegnap,mondta h szedjem tovább a gynex cseppeket,és lehet beáll szeptember-októberig,de ha nem akkor fogamzásgátlót kell megint szednem,amit nem szeretnék,mert most hogy abba hagytam,híztam 4kg-t.És meg sem jőtt..néha reggel meg este van egy kicsi,de már 1hete..Remélem nem vagyok azért terhes:S
355. Aniko19 (válaszként erre: 354. - Bujamaja)
2010. aug. 4. 17:05
Szia! Nekem pár nappal később jött meg amikor 1.5év után abbahagytam. Szerintem be fog állni csak idő kell hozzá. A nőgyógyászoddal kéne szerintem beszélned ha nem áll be vagy ha nagyon erős lesz a menzeszed biztos tud neked segíteni. remélem jól leszel :-) !
2010. aug. 2. 20:58

sziasztok

2,5 évig szedtem fogamzásgátlót[tri-regolt,majd 1évig milligestet,utána yasminellet,majd most fél évig lindynette30at].1hónapja leálltam vele,az elmúlt napokban kellett volna megjőnnie de semmi,csak néha barnás valami...ez befog állni szerintetek?mert én szeptembertől aerobik edző sportsuliba megyek és nagyon nem lenne jó ha nem lenne rendszeres a ciklusom és pláne ha sok lenne[2,5éve kórházba kerültem kórosan sok vérzéssel].Mióta abbahagytam gynex cseppet szedek,ami elvileg rendezi a ciklust..ezek szerint nem:[

353. little-girl (válaszként erre: 348. - Agis)
2010. márc. 9. 12:01
Hat igyekszem minnel kevesebbet fogdosni a frufrum,de nem mindig sikerul :) Most mar noveszteni fogom,remelem javul picit a helyzet.Amugy sikerult kihuznom a hajmosast 3 napra,szombaton delben mostam hajat es ma este fogom megint.De frufrut mostam mar azota es ma reggel szaraz sampont fujtam a hajamra es osszefogtam.Nem rossz,de azert mar erzem hogy meg kell mosni.En ezzel kiserletezni nem fogok mar talan.
352. sorceress87 (válaszként erre: 351. - Orsi1989)
2010. márc. 5. 11:52

Ne aggódj, ez természetes ilyenkor. Esetleg ha több hónapig sem javul, akkor érdemes elmenni orvoshoz, hogy beállítsa a hormonokat. Nekem legutóbb úgy jött meg, hogy két hétig barnás folyás volt, nagyon kevés, utána majdnem egy hétig megvolt normálisan, de akkor is kevés volt, és azt mondta a nődoki, hogy amiatt lehet, h nemrég hagytam abba a tablettaszedést.

A tabiszedés előtt rendszeres volt a mensid? Mert ha nem, akkor valószínű, h ezután sem lesz az. Nekem mindig nagyon rendszertelen volt, bár ilyet még sosem csinált, mint a múltkor.

351. Orsi1989 (válaszként erre: 350. - Sorceress87)
2010. márc. 4. 23:06

Köszi!

Remélem nincs semmi nagyobb gáz...

350. sorceress87 (válaszként erre: 349. - Orsi1989)
2010. márc. 4. 22:49
Szia! Valószínű, h kicsit megkavarodtak a hormonjaid neked is, de remélhetőleg majd magától beáll, ne aggódj.
2010. márc. 4. 22:24

Sziasztok!

Én 2 évig szedtem ezt a tabit. A párommal szétmentünk, így októberben abbahagytam a szedését. Januárban jött meg azóta először, viszont ennek már lassan 4 hete és azóta hol kevésbe hol jobban, de menstruálok. Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata?

348. agis (válaszként erre: 347. - Little-girl)
2010. márc. 4. 13:39

A mostani kímáélő samponok, ha nem fél flakont használsz el egyszerre, nem fojg ajobban zsírosítani a hajad. (kipróbáltam egy hétig naponta mostam hajat utána 3 napig nem, semmi különbség nem volt az előtte-utána állapotban, a hajam ugyanúgy igényelte a 2-3 naponkénti hajmosást) Télena a sapka miatt kell 2 naponta hajat mossak, nyáron a meleg miatt. Tavasszal ősszel kibír 3 napot. (utolsó nap már össze kell fogjam)


Igen, igazad lehet, a bőröd zsírossága miat zsírosodik be a frufrud is. Meg a gyakori simogatástól, hogy ne lógjon a szemedbe:)

347. little-girl (válaszként erre: 344. - Agis)
2010. márc. 4. 13:35
En sem birnek ki meg plussz egy napot ilyen hajjal emberek kozott.Az a fura,hogy mondjuk megmosom vasarnap,hetfon szep,meg este is jo,nem kell megmosni.De kedd reggelre a frufum teljesen letapad,ezert kell a hajpant.Es este mar mosom is.Lehet azert van ez,mert a frufrum hozzaer a boromhoz a homlokomon,es most a borom is kisse zsirosabb,nem pattanasos,csak zsiros.Ezert most ugy donotottem,hogy nehezen,de megvalok tole,hagyom megnoveszteni.Ja,es naponta mosni nem akarom a hajam,mert felek,hogy meg jobban zsirosodna.:(
346. agis (válaszként erre: 345. - Nikletty)
2010. márc. 4. 13:09
Nekem nem célom a heti egy hajmosás. Mondtam már, megőrülnék a szagtól. Irigyelem azokat, akik nem érzik a saját hajuk szagát. Vagy olyan rövid a hajuk, vagy annyira nem érzékeny az orruk.
2010. márc. 4. 12:43

sajni akkor nekem nincs más ötletem ::(

remélem idővel rendeződik

344. agis (válaszként erre: 343. - Little-girl)
2010. márc. 4. 11:41

Én most egy alig forgalmas budai "dombon" lakom, hiába a főváros, itt az ablakot is ki lehet nyitni, és a hajamról se szürke hab jön mosáskor. Sokat számít, hogy hol laksz, mert a fejbőr a piszkot zsírral "védi".


Nem tudnék úgy dolgozni, és emberek közé járni, hogy nem friss a hajam. Hiába fognám össze, mivel szőke vagyok, minden rögtön látszik rajta. Hosszú is, így tögtön szembetűnik, hogy piszkos, és igenis igénytelen hatást kelt.

343. little-girl (válaszként erre: 335. - Agis)
2010. márc. 4. 11:37
Szia,en egy kisebb varosban lakom.De most gondolkodom,hogy eleg forgalmas hely az,mert rogton velunk szemben van a Tesco,sok kocsi jar arra igy eleg poros hely.
342. little-girl (válaszként erre: 334. - Nikletty)
2010. márc. 4. 11:33
Szia,mikor meg nekem is hosszu hajam volt,akkor tudtam mindenfelet kitalalni vele,hogy ne lehessen annyira latni,hogy zsiros.De most rovid,alig er a vallamig,igy nehezebb.Meg miota nem szedem a fogamzasgatlot,azota kegyetlenul zsirosodik.Azelott talan egy het utan volt ilyen a hajam,mint most 2 nap utan.Mosas napjan jo,masnap is meg mondjuk de a kovetkezo napon mar szenvedek,frufrumat el kell tuznom hajpanttal es a hajam osszefogom.Csak hetvegen vagyok kepes egy nappal tovabb huzni a mosast,ha nem megyek sehova.Mert nem tudom elkepzelni,hogy plussz egy napot meg ilyen hajjal maszakaljak munkaban emberek kozott :(
341. 5e48d37001 (válaszként erre: 339. - Agis)
2010. febr. 28. 11:52
Mert szagoltad igaz?:D
340. nikletty (válaszként erre: 336. - Agis)
2010. febr. 27. 17:37

dehogy nem!

de ezt most már csak kb az nap érzem mikor már jön a haj mosás ideje, tehát jelenleg hetente... most mindig szerdánként, csütörtökönként mosom.

Viszont mikor "átszoktattam" magam, bezony utáltam, ezért kötöttem fel, tűztem el olyankor ahogy tudtam, így annyira nem volt zavaró, és úgy másnak sem volt olyan látványos, hogy most már mosni kéne...


Teljesen igaz, hogy az is számít hol él az ember, ezt én is tapasztaltam. Pl mikor egyetemre jártam és buszoznom, vonatoznom kellett, na is hatott rá...

339. agis (válaszként erre: 338. - 5e48d37001)
2010. febr. 27. 13:40
Attól függetlenül, hogy Te nem érzed, igenis büdös:)
338. 5e48d37001 (válaszként erre: 336. - Agis)
2010. febr. 27. 13:21

Lehet,hogy neked büdös 2 nap után is a hajad,de pl az enyém 5 nap után sem az.

Amúgy a haj úgy van kitalálva ha több hétig sem mossa az ember akkor beindulnak az öntisztuló folyamatok és ötisztulóvá válik.

Bár ahogy te is utaltál a környezeti hatásokra, emiatt ennek a kikisérletezése nem ajánlott.

337. sorceress87 (válaszként erre: 333. - Little-girl)
2010. febr. 27. 12:21
Most a legújabb Elséve-t használom, a full restore-t, mert növesztem a hajam, és most fontosabb, h ne töredezzen, mint a zsírosodás, inkább gyakrabban mosom. Amúgy régebben sokféle zsíros hajra való sampont kipróbáltam, de nem nagyon használt egyik sem.
336. agis (válaszként erre: 334. - Nikletty)
2010. febr. 27. 10:34
Nem zavar a büdös haj? Annak is szaga van 2 nap után...mert izzadsz a fejbőrödön is, megül rajta egy csomó kosz, ráadásul felveszi a környezet szagát....
335. agis (válaszként erre: 328. - Little-girl)
2010. febr. 27. 10:33

Én gyógyszer mellett és anélkül is 2 naponta mosom.


Sok minden függ attól is, hol laksz. Míg a belvárosban laktam (Bp) sokkal piszkosabb volt a hajam 1 nap után, mint most, hogy kikerültem a poros Pestről.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook