Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fogamzásgátló abbahagyása fórum

A fogamzásgátló abbahagyása (beszélgetős fórum)


2009. nov. 30. 15:58

Helloka!

Gondoltam, én is leírom a tapasztalataimat. Én kicsit több, mint 3 évig szedtem a Milligest-et, nemrég hagytam abba. Szombaton kellett volna először megjönnie, hát nem jött meg, gondoltam, h így lesz... Mielőtt elkezdtem a gyógyszert szedni, elég rendszertelen volt a mensim, egyszer olyan is volt, hogy vagy 4 hónapig nem jött meg...Amikor megjött, akkor iszonyú sok volt, ált. 7-8 napig is eltartott.

A tablettaszedés alatt felszedtem 15 kg-ot, már kezdtem úgy érezni, h szinte szétpattan a bőröm (félig vicc), a melltartóméretem iszonyú nagy lett, E kosaras melltartót hordok, de ezelőtt abba is alig fért bele a mellem, mostmár lejjebb ment, normálisan belefér...A tabi szedése előtt sem volt kicsi, D kosaras, de nekem az bőven elég volt. Remélem visszamegy még D-re, és remélem sikerül lefogynom is. Ezenkívül nekem is drasztikusan csökkent a libidóm, de mióta nem szedem a gyógyszert, azóta sokat javult, a szex is sokkal-sokkal jobb:) Hajam nekem sem olyan dús, mint régebben, lehet h tabi miatt volt ez is.

Nem lettem pattanásosabb sem, jobb a közérzetem, sokkal vidámabb vagyok, viszont a védekezés egy kicsit problémás, mert a bőröm allergiás a gumira, meg azt a Párom se szereti, kicsit kiábrándító számunkra, olyan mű...Nem tudom milyen módszert alkalmazzunk, eddig a megszakításos volt, de az nem vmi biztonságos. Ha becsúszna a bébi, nem lenne nagy gond, hiszen házasok vagyunk, csak még lelkileg nem vagyok felkészülve az anyaságra, szeretnénk még kicsit ketten lenni:) Annyiból szerettem a tabit, h mindig pontosan tudtam, mikor fog megjönni, kevés volt a mensi, és tényleg biztonságos módszer.

Egyébként nem bántam meg, h abbahagytam, nagyon jól érzem így magam, nincsenek hangulatingadozásaim, dühkitörések, meg hasonlók, és nagyon remélem, hogy az alakomat is visszanyerem, persze teszek is érte...:)

123. nikletty (válaszként erre: 122. - Babarózsa84)
2009. nov. 26. 23:23

Heló

Hát igen, néha van, hogy már várom, hogy leteljen az idő, mert bár különösebben gondom szerencsére nincs a tabival sem, de a nélkül bizony élvezetesebb az együtt lét, érzi az ember, hogy hát igen, dolgoznak a hormonjai jobban... ill. már szeretném érezni a testem, nem azt mondom, hogy görcsök hiányoznának, de azért várom a testem jelzéseit is.


De így döntöttünk, mert minden más macerásabbnak bizonyult ill. nagyon sokat vaciláltam, hogy hogy legyen/legyen-e a tabi után szünet a babaprojektig, mert annyi félét olvastam... hogy nem kell semmi szünet, sőt akkor hirtelen beindul a szervezet és nagyobb az esély, vagy hogy hónapok kellenek, hogy kiürüljön ált. ugye 3-6 hót hallani, de már 1 évet is olvastam... a tabim meg azt írja, hogy várja meg az első normál menzit... végül így ezt találtam a köztes, jó megoldásnak, és ezért döntöttünk így, hogy kb mindenféle elgondolásnak megfelelően jól cselekedjünk.

És mivel én is úgy gondolom, hogy nem kell sok idő a kiürülésének, hisz naponta szedjük, no meg múltkor is már első hónapban éreztem a változásokat (petefészeknél, és menzinél, hangulatban, és vágyban), szerintem elég 1-2 hó pihi, hogy a méhnyálkahártya egyet újra épüljön, mert tabival elvékonyodhat.


Kellemes tabi mentességet! :)

Aztán remélem jövő ilyenkorra mindkettőnk vágya valóra válhat! Majd néha rád pillantok itt a hoxán... :)

122. Babarózsa84 (válaszként erre: 121. - Nikletty)
2009. nov. 26. 22:37

Köszönöm neked a tartalmas beszámolót a krémről!:)

Utána fogok nézni, de szerintem egyelőre védekezünk óvszerrel, aztán meglátjuk hogy bírjuk.:P

Nem nehéz bírni,hogy még ne hagyd abba a tabit, ha anno abban a 3 hónapban milyen sok pozitív változások történtek?Bár ha egyébként is jó...!?

2009. nov. 26. 11:59

Még annyi, esetleg még azt tudom elképzelni, hogy középidőben gumi, máskor meg ez a krém, szóval lehet varjálni...

Bár 3hó ugye nem sok idő, hisz itt láthatjuk, lehet védekezés nélkül sem esik ennyi idő alatt teherbe mindenki...


Mondjuk az én párom kételkedve nézett erre, nem igazán hitt benne, de aztán együtt utánaolvastunk, stb. No meg mikor megtudta, hogy a fickók ellen van, hát megszeppent, én meg mondtam, na ne már, nekem meg évek óta a kispetéim vannak visszafogva :)... de már nem sokáig, és nagyon remélem, hogy minden beindul ahogy kell majd most is!!! :P

120. nikletty (válaszként erre: 119. - Babarózsa84)
2009. nov. 26. 11:54

Szia

Nem, nem hormontartalmú, és vény nélkül kapható.

Hát az ára, hát a tabinál biztos drágább, bár attól függ, mennyit vagytok együtt. 2800 6adag, ez 6 db kis izé, amiben épp annyi van amennyi fel kell helyezni egy alkalommal. De van nem kiadagolt is, az olcsóbb, de ott neked kell az adagot kimérni és felhelyezni, és attól féltem, mi van ha nem jól mérem ki és nem kellő mennyiséget helyezek fel? (bár az valamivel olcsóbb lenne)

Én akkor helyeztem fel - pillanatok alatt fel lehetett nyomni, mikor már nagyon oda jutottunk, hogy... mert ez azonnal hat, 10 órán át talán, de fontos, hogy nem szabad fürdeni 2-3 órát után, mert közömbösítheti.

Hát helyes használat mellett azt mondom, hogy jobb mint a megszakításos, de biztos nem véd annyira mint a tabi, rosszabb a pearl indexe ez köztudott, de szerintem ahol épp ilyen átmeneti időszakra kell, és nem baj ha jönne a baba, ott jó, de hosszú távra nem ajánlanám.

Amúgy a spermákra hat. Nekem nem zavarta a hüvelyt, nem mint a kúpokról hallani, sőt áll. ha van benn egy kis baci az ellen doglozik is ez olyan anyag.

Akkor maradt meg nekem 2 adag, pihenő időben szerintem az használjuk majd el, meg megszakítás lesz, mert mi csak 1 hót pihizünk majd várhatóan.


[link]


Kérdezz még ha gondolod, szívesen készülök veled a várakozásra.. :)

119. Babarózsa84 (válaszként erre: 118. - Babarózsa84)
2009. nov. 26. 11:06
Jajjj bocs,most olvasom,hogy használtad 3 hónapig. Mesélj róla! Mennyibe kerül? Ez egy hormontartalmú kence?...mert akkor én azt kihagyom,hiszen pont a hormonok miatt hagyom abba a bogyót.
118. Babarózsa84 (válaszként erre: 117. - Nikletty)
2009. nov. 26. 11:02

Óvszerrel! Már szereztünk is be egy óriás dobozzal:P :) Hááát...biztos nem lesz olyan izgalmas a gumiszagú kondom, de csak kibírjuk. Aztán ha már nem bírjuk, lehet megszakítással fog működni a továbbiakban.:) Végülis nagy tragédia nem történne,ha becsúszna...:)Ti? Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez?

Meg mondom őszintén én arról a Pharmatex krémről még nem is hallottam...te? Bekenem, aztán nem is kell védekezni? Mennyire lehet biztonságos? Bár a megszakításosnál gondolom bmi biztonságosabb:)

117. nikletty (válaszként erre: 116. - Babarózsa84)
2009. nov. 26. 10:48
MEgkérdezhetem addig hogy védekeztek?
116. Babarózsa84 (válaszként erre: 114. - Nikletty)
2009. nov. 25. 18:17

Igen, múlt csütörtökön vettem be az utolsó tabit.

Igazából egyelőre én csak a szervezetemet szeretném rendben tudni, ezért hagyom jóval a babatervezés ideje előtt abba. Ha minden tényező úgy alakul, amiket elterveztünk, akkor kb. nyáron szeretnénk nekiállni a babaprojektnek.

Azért is hagyok időt,mert nekem anno, a tabletta szedése előtt sok problémám volt a mensesemmel ,s(talán olvastad is) szeretnék időben felkészülni rá.

2009. nov. 25. 16:08
Nem gondoltam,hogy ilyen sok mindenkinek csokken a libidoja a tabitol... Teljesen megviseli a szervezetet.
114. nikletty (válaszként erre: 111. - Babarózsa84)
2009. nov. 25. 15:31

Babrózsa

olvastam, te már ebben a hónapban nem szeded a tabit.

Mennyi szünet lesz a babaprojektig?


Szia

113. 337ac1489c (válaszként erre: 110. - Cini1)
2009. nov. 25. 14:41
Na, hát nagyon remélem, köszi!:)))
112. Babarózsa84 (válaszként erre: 109. - 337ac1489c)
2009. nov. 25. 14:39
Drena! Nálunk is vannak ám ilyen napok, esték...néha már én is elgondolkozom,hogy miért is nem kívánom a sexet...én is rettentően vágyom a vágyakozásra, szenvedélyre...őszintén szólva úgy igazán,mikor tényleg minden porcikám kívánja az kb. 2 hetente van...a többi aktus inkább a párom miatt van...szóval én is sokat várok a gyógyszermentes időszaktól.
111. Babarózsa84 (válaszként erre: 107. - Nikletty)
2009. nov. 25. 14:35

Hát ezt a mikroszkópos izét majd én is akkor alkalmazom,ha minden kötél szakad...egyelőre csak tisztában szeretnék lenni az alternatívákkal, de elsősorban a természetre szeretnék hagyatkozni.

Sok sikert!:)

110. cini1 (válaszként erre: 109. - 337ac1489c)
2009. nov. 25. 14:26
Szia! Ne aggódj! Ha igazán szeretd a párod, és ez tuti így van, mert különben nem aggódnál ezen a problémán, akkor minden helyre fog állni. Nekem is kellett 3hét:) És persze nem is vagyunk egyformák.:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
109. 337ac1489c (válaszként erre: 108. - Nikletty)
2009. nov. 25. 14:07

Ez de jól hangzik!


Tudom, nagyon gáz ilyet mondani, de én már szinte nem is emlékszem, milyen az, ha úgy igazán nagyon kívánom a szexet, a Páromat...


Pedig régen tök nimfó vtam...egy éve meg szép lassan a nullára csökkent a vágyam:(

108. nikletty (válaszként erre: 105. - 9bc5015697)
2009. nov. 25. 12:18

nálunk is vannak hullámvölgyek, de a nagy átlag heti 2, és mikor hogy jön össze... van hogy hétvégén is kétszer...

Nálunk leginkább az a gond, hogy eléggé eltérő munkabeosztásban dolgozunk, szóval mikor én bírnám, ő tuti fáradt, ill. másra koncentrál, vagy pont fordítva... de igyekszünk összehangolni a dolgokat, igyekszem figyelni.

Viszont ha pl pihenni megyünk (nyaralás, hétvégi kiruccanás), akkor azokban a napokban mindketten szeretjük. :P


Szóval próbáld meg ilyen szempontból nézni a kapcsolatot, nem lehet, hogy fáradt??? Rossz időben közeledsz esetleg?? De persze van, hogy az ember csak úgy nem kívánja.


Amúgy én egyszer tartottam szünetet tabival, nekem sex szempontból pozitív volt az élményem, s remélem megint így lesz.

Én azt tapasztaltam, hogy igen újra működésbe lépnek a rendes hormonok, meg amiket mi nők a pasi felé kibocsátunk tudat alatt, ami viszont tabi mellett nincs...szóval akkor sokkal jobban kívántuk egymást, úgy élvezetesebbekre emlékszem... néha így várom már, hogy fogyjon el a tabim

107. nikletty (válaszként erre: 98. - Babarózsa84)
2009. nov. 25. 12:08

Szia Babarózsa


Bocs, elírtam: PG53 ovulációs mikroszkóp, neten lehet találni róla sok mindent, még itt a hoxán is találni szerintem.

De én is úgy vagyok vele, hogy egyenlőre nem merülök bele jobban, csak ha kéne.

Igen, mi is tavasszal tervezünk próbálkozni kezdeni, január végéig még szedem a tabit és 1 hót gondoltam pihentetni.

2009. nov. 25. 06:47

Úúú, lányok, olyan biztató dolgokat írtok...Tunderke, ennek nagyon örülök, akkor van még remény!:) Én még nem tartok 3 hétnél:)


Kramkram, a libidód miatt téged is irigyellek, a párod miatt már nem annyira...az első párom egy idő után nekem is kb. ilyen volt, borzasztó volt, h. anniyszor elutasított, szenvedtem nagyon...

És egy ideje meg én csinálom ezt szegény Párommal, de ezért hagytam abba a gyógyszert, remélve, h. ez is megoldódik... Csak addigra meg ő fog leszokni a próbálkozásról...:(


Szerintem beszélj a pároddal, illetve mérlegelj...ennek azért oka lehet, beszéljetek mindenképp! Ne hagyd, h. lerázzon azzal, h. ne firtasd az okát!

105. 9bc5015697 (válaszként erre: 104. - Tunderke87)
2009. nov. 24. 23:22

2 éve... de nem hajlandó róla beszélni..


Tudtam, hogy tombolnai fognak a hormonjaim, ha abbahagyom... de ennyire? :( At mondta, akkor inkább ne találkozzunk, de ő vissza fog utasítani...

104. tunderke87 (válaszként erre: 102. - 9bc5015697)
2009. nov. 24. 22:57
Ha ennyire boldogtalan vagy, meg kellene ezt beszelned a paroddal.:( Ne szomorkodj! Miota vagytok egyutt?
103. tunderke87 (válaszként erre: 95. - 337ac1489c)
2009. nov. 24. 22:54
Olyan 3 het utan mar ereztem a helyreallast:D es azota szuntelen :DD elvezem nagyon, annyira mas igy :)
2009. nov. 24. 21:09

Mondjuk az, hogy ennyit eszem, az egybefügghet azzal, hogy a párom nap mint nap visszautasít, és így pótolom a hiányt. :(


Amúgy én 5 évig szedtem...

101. 9bc5015697 (válaszként erre: 99. - Babarózsa84)
2009. nov. 24. 20:19

Azt, hogy nem, és ezt ne firtassam, ő nem érzi úgy, hogy ezt meg kéne indokolnia.


Pocsék ez az egész... reméltem ha abbahagyom, nem leszek ilyen depis... hát mégis...

100. Babarózsa84 (válaszként erre: 99. - Babarózsa84)
2009. nov. 24. 20:17
igazad:)
99. Babarózsa84 (válaszként erre: 97. - 9bc5015697)
2009. nov. 24. 20:16

Hát ebben igazam van. Az én párom sem a mindennapi sex híve, de azért a heti 1 elég kevés. Mit mond, miért nem akarja gyakrabban?


Nekem még az is problémát okoz,hogy nagyon megvisel a menses ,ráadásul ennek ellenére alig van valami:( s úgy vagyok vele,hogy ha már ennyit kell szenvednem, akkor legalább úgy szenvedjek,hogy normális menstruációm van, rendesen kitisztulok...

98. Babarózsa84 (válaszként erre: 96. - Nikletty)
2009. nov. 24. 20:12

Köszönöm szépen, aranyos tőled,hogy leírtad ezeket.

Már én is olvastam hasonlókat, de ez a PG35 kissé kínai nekem.:)

Ovutesztre már én is gondoltam, de inkább csak akkor, ha tényleges tüneteket nem vélek majd felfedezni peteérést illetően, na meg ha több hónapon keresztül nem jönne össze a baby.

Te is tervezed a babaprojektet?

Nálad rendben minden odabent?

Szedsz f.gátlót?

Ha van kedved, kicsit mesélj!

2009. nov. 24. 20:10

Sziasztok!


Én is abbahagytam a yadinet. Pénteken kellett volna bevennem a következő levéllel...

Nem lettem pattanásos, de soha életemben nem is voltam. A szexet sajnos még jobban kívánom, ami elég nagy baj, mert a párom a heti 1, max 2nél több esetén megsértődik, hogy állat vagyok... :( A kedvem az élettől is elment, folyamatosan ennék... pont mint menstuációkor. És volt már szex óveszerrel, és nem jó. Ennyi... De legalább nem érzem úgy, hogy havi 6 szexért mérgezem a testem.

96. nikletty (válaszként erre: 92. - Babarózsa84)
2009. nov. 24. 19:48

Szia!

Amiket én tudok a peteérés otthoni bizonyítására:

- középidős fájdalom a petefészeknél, de egyáltalán nem biztos, hogy mindenki megérzi

- a hőmérőzés, hogy hogy kell alakulni ennek utána kell nézni, de ezzel sztem az a baj, hogy mindig csak utólag látni a görbe alakulásából, hogy volt-e peteérés

- sztem jobb lehet az ovulációs teszt, olyan mint a terhességi teszt, csak más hormonra tesztel, és akkor lesz pozitív ha peteérés/ovuláció van a napokban (ezért több nap középidőben érdemes tesztelni)

- még egy: PG35 mikroszkóp, azt hiszem tán kis nyálat kell rátenni, vagy hüvelyváladékot??? na most ebben nem vagyok biztos, és megvan hogy peteéréskor mit kell látni a pikroszkópban

- még egy: peteéréskor valamivel több, tojásfehérje szerű, nyúlós folyás van középidőben.


Én ezeket olvastam, hasonló okok miatt :P

95. 337ac1489c (válaszként erre: 91. - Tunderke87)
2009. nov. 24. 16:34
Tudom, nehéz kérdés, mert nem lehet napra pontosan megmondani:), de kb. mennyi idővel a gyógyszer abbahagyása után érezted a pozitív hatást? (Elsősorban a libidó helyreállását...:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook