Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fogamzásgátló abbahagyása fórum

A fogamzásgátló abbahagyása (beszélgetős fórum)


64. moncsicsi83 (válaszként erre: 63. - 337ac1489c)
2009. nov. 14. 18:32

:) Na majd kíváncsi vagyok meddig bírjátok így, hogy nincs gyógyszerszedés. Reméljük minél tovább.


CSak 3 hónapot szeretnéd szüneteltetni?

2009. nov. 14. 18:03

Sziasztok! (már ha jár erre vki...:))


No, én ma hagytam abba a tabit...vagyis ma van az első napja...és már volt is egy óvszeres szeretkezésünk, nem volt olyan rossz...bár Párom nem volt túl meggyőző... De most már mindegy, most legalább 3 hónap szünet...

62. moncsicsi83 (válaszként erre: 60. - Kicsi80)
2009. nov. 7. 19:13
Nekem nincs velük tapasztalatom, de állítólag a kúpok, krémek nem olyan biztonságosak... Nem tudom, ebben nem vagyok jártas. Majd hátha jön olyan, aki vágja ezt a témát :)
61. moncsicsi83 (válaszként erre: 59. - 337ac1489c)
2009. nov. 7. 19:12

Hát én már szeretnék babát és párom sem ellenkezik már. Szóval ha véletlen becsúszna sem hiszem, hogy gond lenne. Na de én parázok, hogy a teherbe esés majd nem is lesz olyan könnyű dolog...


Ne sírj, amiatt, hogy nem kívánod a szexet. Igaz ez velem is előfordult ne is egyszer. Majd abbahagyod, utána fokozatosan visszatér a kedved a dologhoz :) Aztán majd párod menekülhet előled :)

2009. nov. 6. 09:33
Sziasztok! Én 10 éve szedem a Tri-regolt. Jövőre már szeretnék valószínüleg babával próbálkozni.Januártól nem szedném és gongolkodom a ,,helyi,, fogamzásgátlókon(tabletta, kúp, krém stb...) van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban?
2009. nov. 6. 07:05

Hú, én megszakítással nem védekeznék, az sztem nem elég biztonságos... Én még nagyon nem akarok gyereket...:)


Amúgy ma fogyott el az uccsó gyógyszerem... Innentől még egy hét, aztán kezdődik az izgiség... Várom is, meg nem is...


Tegnap este sem volt kedvem semmi szexhez, sírtam is miatta este...:(

58. moncsicsi83 (válaszként erre: 57. - 337ac1489c)
2009. nov. 4. 19:26
Az elején használtunk óvszert, most már nem. Megszakítással védekezünk és nem parázok. Ha 1 hónapig nem jön meg, akkor veszek tesztet. Eddig nem volt gond :)
2009. nov. 4. 16:40

Moncsi, te nem parázol óvszer mellett, ha nem jön meg? meg nem nagyon macerás? Most ezt úgy kérdem, mintha még sosem szexeltem volna óvszerrel, pedig dehogyisnem!:) Anno még a Párommal is, a kapcsolatunk elején...


Babarózsa:

hát, a tri-regoltt szedtem 6 évig, bár 5 év után volt egy pár hónapos szünet, de akkor épp nem igazán volt párom, így nem tudok libidó-ügyben nyilatkozni...volt azért rendesen:)

Aztán 4 hónappal ezelőtt felírták nekem a mercilont, azt szedtem 3 hónapig, de nem volt jó és most egy hónapja valami dienille vagy mi, sosem tudom rendesen a nevét...:)

Szóval kb. 6-7 éve szedek gyógyszert.

56. Babarózsa84 (válaszként erre: 54. - 337ac1489c)
2009. nov. 4. 16:26

De jóóóó neked! Én múlt pénteken kezdtem el a levéllel. Remélem hamar eltelik.

Akkor féljünk együtt!:) Kíváncsi leszek!

Mivel te előrébb jársz, így majd tudsz tapasztalatot megosztani velem!?:)

Te mióta szeded egyébként?

2009. nov. 4. 16:25
Nekem párom erőltette jobban, hogy hagyjam abba, mert szerinte nem egészséges szedni, inkább óvszerezzünk... Én is abba akartam hagyni, de féltem. Most már tudom, hülyeség volt... Jobban érzem így magam...
54. 337ac1489c (válaszként erre: 50. - Moncsicsi83)
2009. nov. 4. 15:25

Iiiigeeen???:)


Na, ez azért már biztató!!!:)


OK, akkor asszem döntöttem...még két tabletta és vége.... Legközelebb max. márciusban...


Babarózsa, tarts velem, féljünk együtt!!!:) És nagyon remélem, boldogabbak is leszünk!:)

2009. nov. 4. 12:15

Hm... akkor én szerencsés vagyok, mert a térdhajlatomban megjelenő 1-2 hajszáléren kívül nincs semmi problémám... Az elején voltak fertőzések, de aztán az sem. Hullik a hajam mondjuk, de annyira nem durván... rá lehet fogni az őszre meg a tavaszra. :) Bár ha belegondolok, mostanság kicsit jobban. Én nem híztam, max attól, hogy mióta 3 éve egyetemre járok, többet eszem, hogy a kajára kenjem a pihenést. :) De ha akarom, le tudom adni azt a 3-4 kilót. A menstruációm meg rendszeres.... :) A szeretkezést rendületlenül kívánom. :)


HA abbahagyom, mi is óvszerrel védekezünk.... Ha szeretkezünk... de ez olyan, mintha lefokoznám magunkat.... Vagy nem tudom. :) Mindegy, abbahagyom, yadinet szedek, amúgyis drága, akkoris, ha felesben vesszük. Őt nem zavarja, bár ő is jobban favorizálná, ha szedném, de támogat, mert végülis szerinte sem természetes, és ki tudja mi lesz később a hatása... MAximum ha nem jön be, nyáron újra elkezdem szedni, de addig semmiképp.

De azért remélem kevésbé leszek hisztis. :)

52. moncsicsi83 (válaszként erre: 51. - Babarózsa84)
2009. nov. 4. 11:25

Nekem a gyógyszer szedése előtt nem volt rendszeres. Ezért is kezdtem el szedni a gyógyszert. A bogyó beállította, de ugye a mellékhatások...

Nekem bogyó abbahagyása után 3 hónapig megjött rendesen 1-2 nap csúszással, aztán először 6 hétre rá, aztán 8 hétre csúszott a ciklus. Most okt. 4.-én volt utoljára, kíváncsian várom mikor lesz legközelebb...


Nekem hüvelyszárazságom is volt gyógyszer mellett, előtte sosem. Amióta abbahagytam a gyógyszert ismét nincs vele probléma, sőt a hajam sem hullik (mármint olyan nagyon).

51. Babarózsa84 (válaszként erre: 44. - Moncsicsi83)
2009. nov. 4. 11:02

Moncsi!


Most hogy írod, hogy hüvelyszárazság,hajhullás ...hmm, komolyan mondom,hogy a hajhullás már elég durva nálam, s a hüvelyszárazság is gyakori. Szóval a libidó csökkenése, a hízás mellett még ezek a tünetek is a fogamzásgátló számlájára írható!!!???

Hát nem semmi:(

Hogyan alakult a ciklusod?Írtad,hogy nem rendszeres?Anno rendszeres volt? Az abbahagyás után mikor jött meg először?

50. moncsicsi83 (válaszként erre: 48. - 337ac1489c)
2009. nov. 4. 10:59

A libidód szerintem visszaáll. Nekem visszaállt a régi kerékvágásba, sőt fogyni is könnyebben ment, le is fogytam azt ami feljött az évek során bogyó mellett...

Nekem a görcsök nem jöttek vissza, vagyis enyhék, mint az utolsó évben a tabletta mellett. Szóval én nem bántam meg, hogy abba hagytam.

49. Babarózsa84 (válaszként erre: 47. - 337ac1489c)
2009. nov. 4. 10:55

Drena!


Nálam is detto ugyanezek a problémák! Én is eléggé hisztis tudok lenni...ezt sokkal nehezebben viseli a párom,mint hogy nem túl gyakran kívánom a sexet.:(

Én is már évek óta szedem, de nálam is ebben az évben lettek a mellékhatások ilyen durvák.:(

Én már meg mondom őszintén nem is emlékszem,hogy anno mennyire fájt a menstruáció...hiszen talán egy kezemen meg tudom számolni,hogy hányszor jött meg magától, míg elkezdtem 16 évesen a Diana35-öt.Szóval rettenetesen félek...ezenkívül hozzá kell tennem,hogy a legfőbb ok a mellékhatások ellenére,hogy jövő évvége felé babát szeretnénk...ezért is hagyom időben abba. Ha nem a baba lenne a legfőbb ok, akkor nem tudom,hogy cselekednék, mert képtelen lennék minden hónapban izgulni a rendszertelen mensesem miatt.

Védekezés! Mindenképpen az óvszer a legideálisabb...amíg nem döntünk úgy,hogy akkor jöhet a baba, addig óvszerrel védekezünk. Így legalább lesz bőven időm megtapasztalni,hogy hogyan is fog alakulni a biológiám. Hát kíváncsi leszek.

2009. nov. 4. 07:32

Lehet, h. írnni fogok egy listát, h. mik az előnyei és hátrányai az abbahagyásnak...:)


A pozitívumokhoz sorolnám, h. egy csomó lánytól azt olvastam, h. amint abbahagyták a tabit, könnyebben tudtak fogyni... Ez aztán elég motiváló!:)

Mondjuk nekem a fő szempont most a libidó visszaállítása lenne... Csak mi van, ha mégse tér vissza...:( Ettől is félek...mert akkor már nem foghatom a gyógyszerre...

Bár a nődoki azt mondta, a csökkenés egyértelműen a tabi eredménye, ezzel számolni kell azoknak, akik szedik...

47. 337ac1489c (válaszként erre: 43. - Babarózsa84)
2009. nov. 4. 07:22

Sziamia!!


Nálam detto ugyanez van!!! Azelőtt elég nimfo vtam:) Még a tri-regol mellett is, kb. 5-6 évig...

Aztán idén ez vhogy drasztikusan megváltozott. Ma már szinte alig kívánom a szexet, nem a Párom, a szexet magát, ha mégis sor kerül rá - nálunk is kb. egy héten egyszer, miattam!!! -, akkor is nagyon nehezen gerjedek be és ebből már nagyon elegem van, elég sokat is sírok emiatt...


Persze elég nagy hangulatingadozásaim is vannak, jópárszor vok hisztis csak úgy, stbstb...


Szóval te is abbahagyod? Nekem még mára és holnapra van az első levélből, aztán jövő 7en menstruálok és akkor el kell döntenem, h. jövő szombattól újabb levél vagy nem...


Azt mondta a doki, ha abbahagyom, min. 3-4 hónapig nem lehet újrakezdeni.


Nekem is régen rendszertelen volt és rettentő fájdalmas, volt, h. el is ájultam.

Ezért is parázok, h. újra ilyen lesz, illetve, h. ha nem jön meg időben, a frászt fogom kapni, h. terhes vok-e...:S


Te/ti hogy vtok ezzel? Óvszerrel védekeztek/védekeznétek?


Ja meg azon is izélek, h. az olyan macerás...bár a Párom nyugtatgat, h. dehogy macerás meg neki semmi baja nincs az óvszerrel...

Csak ugye még mielőtt mondjuk fölhúzza, akkor is figyelni kell, nehogy összeérjenek a dolgok, mert előváladék, stb...


Na, szóval eléggé tanácstalan vok!!!


Ti mit gondoltok?:)

46. moncsicsi83 (válaszként erre: 45. - 9bc5015697)
2009. nov. 3. 22:47

Viszeresedni nekem is elkezdett a lábam pár éve, amióta abba hagytam, nem tűnt fel, hogy vészesebb lenne...

Nálam az abbahagyás azért is jött szóba még, mert ugye a menstruációs görcsök és a rendszertelenség miatt kezdtem el szedni. Na az utolsó 1 évben már görcsöltem az első napokban, na meg egyre többet késett gyógyszer mellett is. Szóval jel volt, hogy most már tényleg abba kell hagyni. Jól döntöttem.

Ha véletlen egyszer összejön, hogy gyermekem szülessen és lányom lesz, ha lehet akkor lebeszélem a fogamzásgátlóról. Tény, hogy sokkal kényelmesebb minden szempontból, hiszen beveszel esténként egy bogyót és nem görcsöl a hasad, megjön időben, nem kell védekezni, a macerás óvszert használni, de basszus vajon a szervezetnek jót teszünk e vele? Későbbiekben lesz e valami mellékhatása?

45. 9bc5015697 (válaszként erre: 44. - Moncsicsi83)
2009. nov. 3. 21:48
Hú, jó, hogy van jó tapasztalat. :) Én is a görcstől félek. Nekem néha még így is fáj. De az apró erek a térdhajlatomban jobban elkeserítenek. 5 éve szedem... Majd ha lesz egyszer lányom, neki nem engedem majd, főleg nem 15 évesen... Végülis kivárom a levél végét.... majd leírom mik a tapasztalatok. :)
2009. nov. 3. 20:21

Halihó!

Ismét erre jártam.

Én is sokáig fontolgattam, hogy abba hagyjam e a gyógyszer szedését. Először is féltem hogy lesznek a görcsök és kimaradások. Most már fél éve nem szedem és szidom magam miért nem hagytam abba hamarabb. A libidóm ismét a régi, elmúlt a hüvelyszárazság, nem hullik a hajam, tudtam újra fogyni, jobban érzem magam a bőrömben, szóval sok jó hatása van annak, hogy nem szedem. Igaz így nem rendszeres a menstruációm, de görcsölni sem görcsölök -amitől ugye nagyon féltem-. Ha nem muszáj, nem szeretnék többet fogamzásgátlót szedni...

2009. nov. 3. 19:01

Sziasztok! Én a napokban kezdtem el az utolsó levél Yadine-t szedni...már nekem is elegem lett a fogamzásgátlóból...a libidóm csökkenése a legnagyobb problémám :( Drena! Neked milyen szinten csökkent? én őszintén szólva 1 héten max.1-szer kívánom:( és ezt a párom már nehezen tolerálja:( Te hogy vagy ezzel? Nálam most már komolyan megért a gondolat, több fogamzásgátlót nem szedek...viszont attól félek,hogy a mensesemmel mi lesz,mert azelőtt (tinikoromban) nem volt rendszeres...mondhatni néha volt vmi:(

Nektek van ezügyben tapasztalatotok?

2009. nov. 3. 11:01
Sziasztok!Már jó ideje komolyan foglalkoztat ez a gondolat 37 vagyok,azt le sem merem írni mióta szedem a fogamzásgátlót,most Tri-regolt,semmi gondom vele,a bőröm szebb,de ez nem is számít hanem az,hogy nem akarnám tovább mérgezni magam, és a korom miatt is le kell mondjak róla.Régóta (kb. fél éve),erősen gondolkozom azon,hogy sterilizáltatom magam,(ez tűnik a legbiztosabbnak)van két gyerekünk,20 éve vagyunk együtt a férjemmel,minden rendben.A kislányom császárral született akkor a bal petefészkemet eltávolították,már bánom,hogy nem akkor estünk túl a dolgon,most fejem se fájna.Érdekelne személyes tapasztalat a műtéttel kapcsolatban,természetesen megyek dokihoz is kikérem a véleményét erről,de mégis más ha személyes tapasztalatokat hallok a dologról.Ha valaki túlesett már ilyen műtéten, szívesen venném a tapasztalatait,mi hogyan változott.Köszi. :)Esetleg ha van ilyen fórum,hol találom(?),nem akarom offolni ezt a fórumot.:)
41. 337ac1489c (válaszként erre: 40. - 9bc5015697)
2009. nov. 3. 07:36

No igen, én is így vok vele...h. ez a sok hormon lehet egy csomó bajom okozója...


Viszont én meg pont fordítva vok ezzel, én pont hogy azt várom, h. visszatérjen a magas libidóm:)))


Csak félek, h. azzal együtt visszatérnek a durva görcsös, ájulásos-hányásos menstruációs panaszaim meg a rendszertelen vérzés és folyton azon fogok parázni, h. úristen, mi van, ha kiszakadt a gumi...

40. 9bc5015697 (válaszként erre: 39. - 337ac1489c)
2009. nov. 3. 07:21

Szia!


Nekem nem csökkent a libidóm. És pont ezért. Elegem van abból, hogy szedjem a tablettát, közben a barátom fel van háborodva, ha 5 nap után megkérdezem, van-e kedves szeretkezni.

Én is hónapok óta fontolgatom, meg a térdhajlatomban megjelent pár hónapja 1-2 hajszálér.

Csak attól félek, ha abbahagyom, jobban fogom kívánni a szexet. A barátom tegnap ígyis azt mondta, hogy beteg vagyok, ha ez nekem így nem jó, ahogy neki... Nekem meg elegem van. Kb úgs gondolok már rá mikor bevszem, hogy értelmetlenül mérgezem a testem.

39. 337ac1489c (válaszként erre: 36. - 9bc5015697)
2009. nov. 3. 07:17

Szia!


Te miért akarod abbahagyni?


Nekem is kezd belőle elegem lenni, már hetek, sőt, hónapok óta fontolgatom az abbahagyást, leginkább a libidóm drasztikus csökkenése miatt...

38. 9bc5015697 (válaszként erre: 37. - 099c0bed40)
2009. nov. 3. 07:15
Még 2 hét. Másrészt meg ígyis-úgyis várhatom, hogy majd beálljon, ígyis-úgyis rendszertelenül jön meg. Nem? Más hatása van vajon?
37. 099c0bed40 (válaszként erre: 36. - 9bc5015697)
2009. nov. 3. 07:04

Nem szerencsés a hónap közepi abbahagyás, mert utána várhatod míg a normál vérzésed beáll.

Ezt az egy hetet már igazán ki lehet bírni.....

2009. nov. 2. 23:20
Mi van, ha nem szedem be az egész levelet, és a hónap közepén abbahagyom? Tudom, vérzek másnap, meg ilyenek, de ez mennyire gond? Annyira elegem van, nem akarom tovább szedni, és már a hónap végét sem akarom kivárni.
35. Babarózsa84 (válaszként erre: 34. - Lorixxxxy)
2009. okt. 9. 21:27
Persze! Kb. 5 fajta tabit szedtem,mire megtaláltam a megfelelőt. Ugyanaz a folyamat,mintha szednéd tovább, csak éppen másfajtát. Nyugodtan csináld így!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook