Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fogamzásgátló abbahagyása fórum

A fogamzásgátló abbahagyása (beszélgetős fórum)


94. Babarózsa84 (válaszként erre: 93. - Cini1)
2009. nov. 24. 15:22

Igen,már erről is olvastam, de asszem csak akkor fogom elkezdeni mérni,ha más élesben fog menni az akció...:) Most egyelőre csak felkészülök rá.

Köszi egyébként!:)

93. cini1 (válaszként erre: 92. - Babarózsa84)
2009. nov. 24. 15:18
Hello! Több helyen olvastam már, hogy mérik a reggeli testhőt. Sok mindent megmutat asszem. Talán ez is segítene:)
92. Babarózsa84 (válaszként erre: 89. - 337ac1489c)
2009. nov. 24. 14:54

Én is más fórumokon szoktam olvasni a peteérésről,hogy meg lehet érezni...én sem foglalkoztam azelőtt ilyesmikkel, de most elkezdtem olvasgatni,hogy tulajdonképpen mi is zajlik odabent...mivel írtam,hogy jövőre babát szeretnénk, szeretnék felkészülni testileg, lelkileg.

Szóval most már tudatosan figyelni fogom,hogy mi történik a ciklus folyamán.

2009. nov. 24. 13:26

Sziasztok


En 2 ev utan hagytam abba a gyogyszert, mert szinte mar 2 havonta elojott a huvelygomba, ami ugyebar nem a legkellemesebb dolgog, valamint abszolut nem voltam kivanos azon a teren... A baratom amugyis ellenezte a gyogyszert,mert szerinte nem egeszseges hormonnal bombazni a szervezetemet.

Mar 3. honapja,h nem szedem a gyogyszert es sokkal jobban erzem magam. Azota nem jott elo a huvelygomba, valamint sokkal,de sokkal jobban elvezem a sexet! Mar megbantam,h nem hagytam abba korabban :)

Eddig rendesen megjott, most kesett kb 12 napot.

Ha jol emlekszem vlk irt a peteeresrol... En meg szoktam erezni kozepidoben, az elso honapban nagyon fajt a hasam tole, de nem volt semmi gond.

Csak ajanlani tudom,h abba kell hagyni! ;)

90. nikletty (válaszként erre: 60. - Kicsi80)
2009. nov. 23. 23:07

Szia kicsi80


Terveink szerit én is januárban szedem még a tabit, aztán leteszem, én 6 éve szedem ugyanazt, egyszer tartottam 3 hó szünetet, nem volt különösebb gondom, pici patti ami elmúlt a halántékon, a menzit olyan normálul éreztem, tehát, hogy megéreztem, hogy na közeledik ott lent, kicsit fájdogált, nem úgy hogy gyógyszerhez nyúljak, kb 26-7-8-ra jött meg, és én úgy vettem észre, hogy nálunk javított az együtt léteken...

A 3 hóban Pharmatex krémet használtunk, volt mikor belém is élvezett a párom közép időben, volt amikor nem mertük, szóval nekem akkor 3 hó alatt a krém bevált, de hogy hosszú távon... nem tudom... én azt mondom, ahol nagyon gáz ha becsúszik baba, akkor nem használnám annyira...


Mi is baba miatt tesszük le, én max 1 hó szünetet tervezek tartani az első normál menzit megvárni, ez áll a tabimban is, meg annyi időt hagynék a méhnyálkahártya erősődésére, amúgy én is úgy gondolom: azért szedjük naponta mert amúgy hamar kiürül... szóval én azokkal értek egyet, hogy nem kell több havi szünet, hisz ha nem alkalmas valami odabent a sejtecske nem tapad meg.


Amúgy tabi előtt rendszeres volt, a 3 hó szünetben is, és remélem most sem lesz gond.

89. 337ac1489c (válaszként erre: 88. - Babarózsa84)
2009. nov. 23. 15:41

Izé...miket kérdezel!:)

Peteérést hogy érzed?:) Mármint az milyen?:)


Én 19 éves korom óta szedtem gyógyszert, egyszer két éve abbahagytam pár hónapra az első btom után, csak arra az időszakra már nem igazán emlékszem...:S


A bőröm mindig is problémás volt, de azért olyan nagyon nem. De állítólag majd ez is helyrejön...Remélem is!


Éhesnek éhes vok, zabiznékom van, de az már több hete... Most vhogy nehezebben megy a fogyi, de sztem ennek nincs ehhez köze.


Nekem múlt szombaton kellett volna bevennem az új levéllel a gyógyszert, vagyis ma van a menstruációs hét utáni 10. nap.


Nekem is fura, h. pár nap alatt kiürülnek a hormonok...ehhez nem igazán értek...

88. Babarózsa84 (válaszként erre: 78. - 337ac1489c)
2009. nov. 23. 14:14

Szia Drena!


A napot onnantól számoltad,amikor is a 7 nap szünet után kezdted volna a fog.gátlót?

Nekem ma vagy holnap fog megjönni,s pénteken szoktam bevenni az 1. tabit, de ugye mostantól nem szedem már.

Hát már én is nagyon izgatott vagyok,hogy mi lesz a hatás. Barátnőmnek is iszonyú pattanásos lett az arca, szinte már kellések alakultak ki:(, s ő Yadine-t szedett. Azt hiszem neki előtte is pattanásos volt a bőre. Nekem nem volt igazán ezzel gondom, szóval remélem,hogy most sem lesz.

Neked milyen volt,mielőtt elkezdted szedni?

Olyan hihetetlen,hogy pár nap után már kezd kiürülni a sok hormon...olyan sok évig szedtük, szinte hihetetlen,hogy pár nap alatt kiürülne!?

Azóta észrevettél bármiféle változást? Éhség?Ott belül? Peteérést érezted egyébként(kb. fél időnél járhatsz)? Mert ugyebár idáig nekünk olyan nem volt...

Mesélj!:)

Már tiszta izgatott vagyok.:)

87. 337ac1489c (válaszként erre: 86. - Cini1)
2009. nov. 23. 06:45

Köszi!:)


Igen, igen, tudom, h. türelmetlen vok, persze, kell azért még idő ahhoz, h. minden helyreálljon...


Csak én meg egyik napról a másikra vártam a csodát...mondom, nagyon türelmetlen vok ilyen ügyekben!:)

De többen mondtak biztató tapasztalatokat, úgyhogy reménykedem...:)


Egyébként én is attól tartok, amit Regina írt, h. nem fog majd normálisan megjönni...vagy nagyon fájós lesz...de majd úgyis kiderül!:)

86. cini1 (válaszként erre: 79. - 337ac1489c)
2009. nov. 22. 22:17

Szia! Sajnálom, hoyg neked nem igazán jött be a gyogyi abbahagyása. Én szinte kicserélődtem. De meg kell még várni az első mensit. Nagyjából 1 hét múlva esedékes. Kínácsi leszek, mi lesz:)

Fel a fejjel:D:D:D

85. 1e8f358d6a (válaszként erre: 83. - 337ac1489c)
2009. nov. 22. 10:49

a fogamzásgátló gyorsan kiürül a szervezetből, szóval nem is ezzel van a baj. Viszont sokaknál összezavarodik a ciklus, elmarad a peteérés stb. Ebben nem vagyok profi, viszont van olyan ismerősöm, akinek a gyógyszer után 3 hónapig nem jött meg és gyógyszeres segítséggel állították helyre a ciklusát. Minden nő más, mindenkire máshogy hat a fogamzásgátló abbahagyása.


Nekem a szokásos 28 nap helyett 31 napra jött meg a menstruációm a gyógyszer abbahagyása után és picit hullott a hajam. Ezen kívül nem volt semmi bajom. Utána pedig nem jött meg, terhes lettem. :)

84. Elora (válaszként erre: 82. - 1e8f358d6a)
2009. nov. 22. 10:41
Köszönöm szépen.:) Próbáltam összevetni az összetevőket, de ha az ember lánya ideges, nem tud rendesen koncentrálni és a sok piridoxin és társai hirtelen egybefolynak és már ott tartottam, hogy biztos elk***tam valamit és nem hat a gyógyszer ez miatt...:S Még újdonsült gyógyszerszedő vagyok-1 hónap) és nagyon nem vagyok otthon a témában... Köszönöm szépen még egyszer! Szép napot!
83. 337ac1489c (válaszként erre: 81. - 1e8f358d6a)
2009. nov. 22. 10:25

Iiiigen?:) Napok alatt kiürül?

Hú, ennek én rettentően örülnék, a lejjebb említett problémák miatt!:)

82. 1e8f358d6a (válaszként erre: 80. - Elora)
2009. nov. 22. 10:22
nincsen semmilyen rossz hatása, én Lindy mellett szedtem kúraszerűen a Biovanne-t, és nincs hatással a fogigátlóra, szóval nyugi. :)
81. 1e8f358d6a (válaszként erre: 2. - 3374d74025)
2009. nov. 22. 10:18

én is Lindy-t szedtem 4 évig. Idén szeptemberben hagytam abba. Hagytunk egy ciklus pihenőidőt, szóval 1 hónapot. Utána októberben belevágtunk a babaprojektbe. Novemberben már kétcsíkos tesztem volt, szóval egy hónap alatt összejött.

Ez a kiürülés dolog nagy butaság, napok alatt távozik a szervezetből a fogigátló. Nem azért tanácsos várni, hanem azért, mert a fogamzásgátló éveken át tartó szedése elvékonyítja a nyálkahártyát, ezért könnyebben elvetélhet a kismama.

De nálunk szerencsére minden oké, remélem, ez így is marad. Akármelyik dokit megkérdezed, elmondja, hogy nem kell hónapokat várni a gyógyszer után.

80. Elora
2009. nov. 22. 10:14
Sziasztok! Tudom, hogy teljesen nem ide tartozik a kérdés... de nem szeretnék új topicot nyitni. Szerintetek ha Biovannét szedek folyamatosan Femoden mellett, akkor annak van valamilyen hatása???? SEGÍTSETEK kérlek!!! Köszönöm
2009. nov. 22. 08:48
Veletek mi a helyzet????
2009. nov. 22. 08:48

Sziasztok Lányok!


Nos, ma van 9. napja, hogy nem szedem a fogigátlót... Gondoltam, beszámolok az eddigi tapasztalataimról:)


Őőőő...nem akarok senkit elriasztani, de eddig semmi pozitív, sőt...:S


Szóval az arcom traggédia...tele vok pattanásaokkal, mint egy tinédzser:( Ez nagyon idegesít.


Az elmúlt héten minden nap rossz közérzetem volt, minden nap sírtam is, de ez köszönhető a munkahelyi problémáimnak meg az egyebeknek is, ezt nem feltétlenül a gyógyszer rovására írom:)


A libidómról: az első gyógyszermentes napban - talán már csak a tudat miatt is - eléggé "kanos":) vtam, no persze csak az eddigiekhez képest... No ez tartott kb. 3 napig, most szintén ugyanúgy libidó kb. nulla....:(

Ja, amúgy a szex gumiban mindkettőnknek rossz...na jó, persze nem szó szerint rossz, de elég nagy a különbség, más az érzet, ez is kiborít:((((


Fáradság viszont kezd nagyon visszatérni, de ezt is fölróhatom a szürke, borongós időnek...


Szóval összegezve: Eddig semmilyen pozitív hatást nem tapasztaltam, el is vok keseredve nagyon, de a Párom azt mondja, hogy várjak még, adjak időt a dolognak, ennyi idő alatt nem ürülnek ki a hormonok, és az orvosok sem véletlenül mondják azt, h. legkorábban 3 hónappal az abbahagyás után lehet megint elkezdeni a gyógyszert...


Én nem azt mondom, h. jó dolog a gyógyszert szedni, nem, mert hiszem azt, h. amiatt változott meg ennyire a szexuális életem, de nagyon elkeserít, h. semmi pozitív fejlődést nem tapasztalok és még ragyás is lettem:(((((((

77. cini1
2009. nov. 16. 16:33
Bocs ha nem nekem szántad, de nekem megjött rendesen. A 14 napot rosszul írtam. Időben megjött és 14 napig tartott:( Hülye vagyok, az utolsó tabit 18 napja vettem be!
2009. nov. 16. 16:29
EGy fórumon olvastam hasonló esetet nekisem jött meg fogamz gyógy után .Egy gyógyszert szedett a neve PREMENS ezt próbáld ki lehet hogy jó.Fiatal koromban nekemis rendszertelen volt aztán késöbb volt egy nögyogy problémám és egy másik dokihoz mentem aki azt mondta hogy nemis lehetett volna szedni fogamz gyógyszert hanem bekellett volna állitani a hormonszintet Ha nemjön meg próbálj jó nödokit keresni ez fontos
75. cini1 (válaszként erre: 74. - 337ac1489c)
2009. nov. 16. 16:10

Na igen a szex témát még nem is említettem. Ezen a téren is határozott a javulás:):):):):)

Lehet, hogy pszichés, de nem tök mindegy!:)))))

74. 337ac1489c (válaszként erre: 73. - Cini1)
2009. nov. 16. 16:05

Iiiigen?:) na, ez mindenképp pozitív!:)


Én 3 napja hagytam abba...persze 3 nap alatt még semmi változást nem kell tapasztalnom, de már maga a tudat tök jóó...éééés tegnapelőtt volt szex és tegnap is kívántam!!!!!!:)


OK, persze, ez lehet véletlen egybeesés is, nade nekem tök mindegy, ha csak pszichésen is, de remélem visszaállnak a dolgok!:)))

73. cini1 (válaszként erre: 72. - Babarózsa84)
2009. nov. 16. 15:56
Nem tudom hogy biztonságosabb-e. De gondolom kiegészítőnek jó. Nem vagyok igazán jó ezekben a dolgokban mert 10 éve szedem a gyógyszert, az első kapcsolatom óta. Most az első hónapban vagyok, pontosan a 14.napon és a mensi ma múlt el:( Remélem a következő nem lesz ilyen maratoni:)Egyelőre annyit érzek hogy nem vagyok folyamatosan éhes, ami előtte már borzalmas volt. Ja és most fogyizok is, tehát eleve kevesebbet eszem és mégsem vagyok olyan éhes, mint amikor szedtem a gyógyszert.
72. Babarózsa84 (válaszként erre: 71. - Cini1)
2009. nov. 16. 13:22

A pharmatex még biztonságosabb,mint a többi fajta?

Hányadik hónapnál tartasz a Yadine abbahagyása óta?

Egyébként én is azt szedem...de már csak pár nap.

Már alig várom,hogy megtapasztalhassam a változásokat.

Te észrevettél vmit, mióta nem szeded?

71. cini1 (válaszként erre: 69. - Babarózsa84)
2009. nov. 16. 13:13
Óvszerben én sem vagyok jártas, de mi a vékonyabbat vettük, meg hozzá pharmatexet. Biztos ami biztos:)
70. cini1
2009. nov. 15. 17:52
Sziasztok! Most hagytam abba a Yadine szedését és akkor persze rendesen meg is jött. A bajom annyi hogy most van meg 13.napja. Nem erős, csak kis pötty naponta de akkor is. Szerintetek gáz?CSak hiányzik a testemnek a tabi?
69. Babarózsa84 (válaszként erre: 68. - 337ac1489c)
2009. nov. 15. 14:54

Állítólag rendszerezi a mensest...egész jó tapasztalatokat olvastam róla.


Ti milyen óvszert használtok? Hát óvszer ügyben "sajnos" eléggé analfabéta vagyok:)

Kissé tartok a gumiszagtól...olyan mű:(

68. 337ac1489c (válaszként erre: 67. - 337ac1489c)
2009. nov. 15. 14:46
"Az mire jó?" című kérdésemet természetesen a cickafark teára értettem, nem a gumira...:)))))
67. 337ac1489c (válaszként erre: 66. - Babarózsa84)
2009. nov. 15. 14:45

Az mire jó?


Óóó, mi vettünk múltkor egy halom óvszert:) Elég gumiszagú...míly meglepő:))

2009. nov. 15. 14:29

Lányok! Már én is az utolsó szemeket szedem.Konkrétan jövő csüt. fejezem be . Hát nagyon kíváncsi vagyok.

Asszem már lassan be kéne szerezni óvszert is:)

Egyébként én elkezdem inni a cickafarkfű teát...Ti olvastatok/hallottatok már róla?

65. 337ac1489c (válaszként erre: 64. - Moncsicsi83)
2009. nov. 14. 19:16
Hát elvileg nem csak annyit, de ha pl. a menstruációm nagyon gáz lesz, vagy nagyon nem fog bejönni az óvszer, vagy nem javul a libidóm, szóval semmi pozitív változást nem tapasztalok, akkor lehet, h. visszatérek a gyógyszerre...de nagyon remélem, h. nem így lesz:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook