Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A fogamzásgátló abbahagyása fórum

A fogamzásgátló abbahagyása (beszélgetős fórum)


34. lorixxxxy (válaszként erre: 32. - Babarózsa84)
2009. okt. 9. 18:53
Köszi a választ! Te már váltottál így? Nem volt semmi gond?
33. 337ac1489c (válaszként erre: 31. - 98a882c496)
2009. okt. 8. 21:26
Szóval aszondod, nem olyan vészes? Én nem tudom, nagyon tartok az abbahagyástól...de muszáj lesz megpróbálnom, mert elképzelhető, h. ez minden bajom okozója...
32. Babarózsa84 (válaszként erre: 30. - Lorixxxxy)
2009. okt. 8. 20:31

Szia!

Én a 8.napom szedem be az első szemet. Szerintem ugyanúgy megy minden tovább,mint eddig,csak annyi különbséggel,hogy másfajta tabit szedsz.

2009. okt. 8. 19:33
Sziasztok, 1 évig és 3 hónapig szedtem a Logest fogamzásgátlót, most hagyatm abb augusztusba. Amíg szedtem, addig nem volt gondom a havimmal, rendesen jött, nem volt erõs...sõt, még sportolni is kényelmesen tudtam. Amióta abbahagytam, csak szeptemberben volt még havim, rendesen jött, viszont erõsebb volt és picit többet is tartott. Egyelõre nagyobb gondom nincs, igaz, sokkal kényelmesebb volt bogyóval.
2009. okt. 8. 18:40
Most váltanék Cilestről Yadinera. Csak most azt nem tudom, hogy a 8. napon vegyem be az első szemet a Yadineból, vagy ki kell hagynom közte valamilyen időt? Valaki segítsen!!!
29. russodebby (válaszként erre: 28. - 2a033963fa)
2009. okt. 8. 16:35
Azt nem próbáltam még,de fogamzásgátlóból ami eszembe jut 7 félét szedtem,de lehet,hogy többet. Hétfőn lesz 3 hete,h elkezdtem megint szedni és azóta is vérezgetek tőle. :-( Nem tudom melyik a legjobb fogamzásgátlás...
28. 2a033963fa (válaszként erre: 27. - Russodebby)
2009. okt. 8. 16:30
Mi Pharmatexxel,de olvastam hogy állítólag elég sokan estek tőle teherbe,így nem igazán vagyok nyugodt :s
27. russodebby (válaszként erre: 22. - 2a033963fa)
2009. okt. 8. 16:28
Megszakításos módszerrel és poén benne,h nem csúszott be a "cucc"soha! Elég volt az elő nedv. :-)
26. Babarózsa84 (válaszként erre: 18. - 337ac1489c)
2009. okt. 8. 16:26

Igen,azzal:)

Őszintén szólva, egyikünk sem igényli minden nap, szóval csak nem megy rá a gatyánk.:P

Igazából nem tudom...nekem sosem voltak erős menstruációs panaszaim. Magától szinte max. 5-ször jött meg anno, de nem emlékszem úgy,mintha fájdalmas lenne. Így a tabletta mellett van némi fájdalmam, de ez is változó...egyik hónapban erősebb, másikban meg gyenge.

Én már annak örülnék,ha végre valahára magától jönne meg és helyre rázódna ott legbelül minden.

25. agis (válaszként erre: 23. - 2a033963fa)
2009. okt. 8. 16:26
Nem egy Tramadolor ami tényleg bivalyerős fájdalomcsillapító....azt nem is írjak fel csak úgy pikk pakk...
24. agis
2009. okt. 8. 16:22
Én 7 év után hagytam abba (Mercilon) és az első szünetet követően beállt a 28 napos ciklus (talán 1-2 tér el) ....
23. 2a033963fa (válaszként erre: 21. - Agis)
2009. okt. 8. 16:22

Én nem tudom,nem vagyok gyógyszerész :D

Meg ezt a gyógyszert még nem szedtem soha,csak hallottam hogy nagyon erős.De köszi az infót!

22. 2a033963fa (válaszként erre: 20. - Russodebby)
2009. okt. 8. 16:21
Na ettől tartok én is...ti mivel védekeztetek ha megkérdezhetem?
21. agis (válaszként erre: 16. - 2a033963fa)
2009. okt. 8. 16:21

Ez azért túlzás, hogy havonta 2 szem cataflamot enged szedni....hiszem csak diclofenac semmi más.


Az is egy normális fájdalomcsillapító csak nem vény nélkül szedhető igazi népgyógyszer..


NSAID nonsteroidal inflammatory drug...azaz nem szteroid gyulladáscsökkentő. Napi 50-100 mg-ot be lehet venni menstruacios görcsök esetén....ha nem elég, a következő görcsök alkalmával fel lehet emelni az adagot 200 mg-ra.

2009. okt. 8. 16:17
Sziasztok! Én több,mint hét év után hagytam abba a gyógyszer szedést,mert attól is voltak vérzés problémáim (a rendszertelen vérzés miatt kellett elkezdenem a bogyózást) és rá 3 hónapra csúszott be a baba.
19. 2a033963fa (válaszként erre: 17. - Babarózsa84)
2009. okt. 8. 16:16
Nekem 6 nap múlva esedékes a mensi.Ebben a hónapban már nem szedtem.Nekem is össze-vissza jött meg,és elég fájdalmas volt,nem csak görcsök hanem hőemelkedés,hasmenés,hányás,ájulások...szóval én nagyon szenvedtem vele,de már évek óta szedem,nekem is kell a pihenés,és én is izgatottan várom hogy mi lesz :D
18. 337ac1489c (válaszként erre: 17. - Babarózsa84)
2009. okt. 8. 16:11

És akkor óvszerrel fogtok védekezni? (Már bocsánat, ha túl indiszkrét vok, de végülis az egész fórum az, nem?:))

És nem félsz a menstruációs panaszoktól?


Nem tudom, nekem sokan azt mondják, hagyjam abba, sokan pedig azt, h. ne....:S

17. Babarózsa84 (válaszként erre: 11. - Moncsicsi83)
2009. okt. 8. 09:38

Az a helyzet, hogy anno rengeteg dokinál voltam. Szinte mindegyik gyógyszerrel akarta megoldani a dolgot, de aztán találtam egy olyat, aki teákat, meg ilyesmiket adott. Hát nem sikerült. Szinte sosem jött meg...max.egy évben 2-szer, de akkor is csak olyan semmiség. Ekkor kezdtem el a Diana35-t,mondván hogy jó a hajra, pattanásokra és nem kimondottan fogamzásgátló. 1-2 év elteltével viszont már szükségem volt rendes fogamzásgátlóra. Hát nem tudom nekem milyen biológiai órám lehet, de én nem mertem 16 évesen a véletlenre bízni magam...egyszerűen mindig csak attól rettegni,hogy jaj, lehet terhes vagyok, állandóan futkározni orovoshoz!? Áááá, úgy éreztem, hogy kell vmiféle biztonság. Szóval ezért, és ezzel biztos nem vok egyedül.

Valóban rámfér egy kis hormonális pihenés, ezért úgy döntöttem, hogy decembertől nem szedem. Nagyon izgatott vok,hogy mi fog történni, s remélem, hogy a szervezetem pozitívan fog reagálni a hormonmentes életre.

16. 2a033963fa (válaszként erre: 14. - 337ac1489c)
2009. okt. 8. 09:05
Nekem egy gyógyszerész barátom mondta hogy irassak Cataflamot,mert attól nem fogok görcsölni,de csak módjával szabad szedni,mert elég erős.Havi 1-2 szemet max.
2009. okt. 8. 09:03

Sziasztok!

Szerintem nem kell 1 év hogy kiürüljön.Én most hagytam abba,13.-án kellene megjönnie.Nagyon kiváncsi leszek meg fog-e,és milyen lesz,mert mikor nem szedtem sokat szenvedtem vele.Kicsit para van,mert én is nagyon sokáig szedtem...

14. 337ac1489c (válaszként erre: 13. - Moncsicsi83)
2009. okt. 8. 08:16

Szóval te egyértelműen javasolod az abbahagyást...

Én attól félek, h. nem fogok tudni dolgozni a legdurvább egy-két napon...vagy kérjek vmi erős fájdalomcsillapítót?


Mondjuk tényleg lehetséges, h. ez minden bajom forrása...a hormonok annyi mindent befolyásolhatnak...

13. moncsicsi83 (válaszként erre: 12. - 337ac1489c)
2009. okt. 8. 08:04

Én is hasonló cipőben jártam. Nekem 3 éve kezdtek előjönni a tünetek, amikor valamit változtattak a gyógyszer adalékában, amit szedtem. Én bő 2 évig ezen agyaltam, abbahagyjam e vagy sem, mert ugye előtte rendszertelen volt, görcsöltem és még sorolhatnám.

Párom is erőltette, hogy hagyjam abba. Azóta nincs fejfájás, nincs hajhullás, jobban kívánom a szexet, nincs hüvelyszárazság, nincs olyan nagy hangulatingadozás, elkezdtem fogyni és nem hízok, nincs depire való hajlam és még sorolhatnám. Örülök, hogy abbahagytam és még az sem érdekel, hogy kéthavonta jön meg, vagy görcsölök az első 2 napban (jelzem az utolsó 1 évben már gyógyszer mellett is görcsöltem). Oké, macerás az óvszer, de az legalább nem teszi tönkre a szervezeted.

2009. okt. 8. 07:41

Sziazstok Lányok!!


Úgy örülök, h. megtaláltam ezt a fórumot, ugyanis: én kb. 6 éve szedek fogigátlót, először a Tri-Regolt, de idén már elég sok vérzéses napom volt gyógyszer közben is, így az orvos javaslatára 3 hónapja már a Mercilont szedem.

Viszont kb. egy éve mindenféle tüneteim vannak, amiket nem tudom, h. a fogigátló okoz-e, de rettentő fáradékony vok, ingerült, idegbeteg, szorongó, nincs kedvem eljárni, kimozdulni, bármit csinálni és az egyik leggázabb, h. a szexuális vágyam drasztikusan lecsökkent. Már alig-alig van kedvem a dologhoz:(((


A nőgyógyász azt mondta, ez amiatt van, h. egyáltalán fogigátlót szedek, ha abbahagynám, biztos helyreállna, csak az a baj, h. egyrészt félek csak óvszerrel védekezni, macerásabb is, kevésbé biztonságos (én még egy dbig nem akarok babát), másrészt gyógyszer előtt nem volt soha rendszeres a menstruációm és iszonyatosan szenvedtem, többször el is ájultam...


Holnap fogy el az uccsó bogyóm, aztán jön az egy hetes menstr. szünet és jövő 7en kéne íratnom újabb adagot... De most nagyon nem tudom, h. mit tegyek.


Szerintetek?

11. moncsicsi83 (válaszként erre: 9. - Babarózsa84)
2009. okt. 7. 23:31

Én csak azért, hogy nem jött meg időben, nem szedtem gyógyszert. Sőt most hogy rendszertelen mondta párom, hogy nem fogja engedni, hogy az orvosok hormonokat tömjenek belém. Ha belegondolsz régen is voltak ilyenek és nem szedték a tablettákat, nem volt semmi bajuk. Mindenkinek meg van a maga ciklusa, biológiai órája. Mostanában meg már törvényszerű, hogy mindenbe bele akarnak szólni.


Szerintem ha már ilyen régóta szedsz különböző hormonális tablettákat, rá fog férni a szervezetedre egy kis pihenés... :)

2009. okt. 7. 22:39
Egyébként tudtok abban segíteni,hogy mire is kell szedni azt a folsavat? Annyi helyen olvastam már...
9. Babarózsa84 (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2009. okt. 7. 22:03
Igazad van! Szerintem ha decemberben már nem szedem, talán jövő ilyenkorra már lehetek terhes. Nagyon félek,hogy mi fog történni, mert tényleg anno rengeteg bogyót szedtem,hogy megjöjjön. Kezdtem 14 évesen a Diana35-tel, de akkor még konkrétan nem az együttlétek miatt,hanem,hogy normalizálódjon a helyzet, majd később amikor már valóban védekezni kellett, szedtem a Lyndinette20-at, ami áttöréses vérzést okozott, aztán szedtem kb. 3 fajtát, mire megataláltam a Yadine-t, ami nem okozott semmiféle mellékhatást. Ja, és még kb. 14 évesen kellett szednem vmi bogyót,mert nem volt olyan vastag a méhem fala, amilyen vastagnak kellett volna lennie a koromnak megfelelően- de szerencsére ez gyorsan rendeződött.-
2009. okt. 7. 21:57
Hát igen, azt mondják, hogy 3 hónap alatt kiürül a szervezetből, de gondolj bele. A szervezet valamilyen szinten meg volt terhelve, kell egy kis idő, míg visszaáll a rendes kerékvágásba, míg beáll a normális rend odabent..
2009. okt. 7. 21:30
Szerintem azért 1 év nem kell az ürüléshez...én már hallottam 3 hónapot, meg olyat is, hogy nem is kell szünet.
6. Babarózsa84 (válaszként erre: 3. - Moncsicsi83)
2009. okt. 7. 21:30
Hát én is ettől félek, ezért gondoltam, hogy decemberben már nem fogom szedni. Még ezen kívül van egy levél, azt beszedem, aztán vége. Egyszer hagytam kb. jó fél év szünetet, de akkor sem jött meg, ami volt, azt sem nevezném menstruációnak, szóval kicsit félek, hogy nehogy "későn" kapjak észbe. Végülis lehet másképp is védekezni, s addig legalább ürül a szervezet.
5. Babarózsa84 (válaszként erre: 4. - Novehaki)
2009. okt. 7. 21:26
Gratulálok!:)Hát igen, az tény, hogy semmi sem biztos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook