Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 januárban indul a babaprojekt! fórum

2012 januárban indul a babaprojekt! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2012. febr. 3. 18:31

És ezt csak így dobod ide,hogy ja amúgy??

Nagyon nagyon drukkolok,hogy ne legyen semmi gubanc.

Drukk-Drukk!

2012. febr. 3. 18:23
:)))))))))))))
2012. febr. 3. 18:23
:)))))))))))))))))
2012. febr. 3. 18:23
ja és amugy pozit teszteltem ma :)))
219. dd874e511d (válaszként erre: 215. - Youlcsi)
2012. febr. 3. 18:22

Megúsztam egy császáros kisfiúval aki nem élhetett egy napnál tovább, és megúsztam a lányom 22 óra vajudással és nyakratekeredett zsinórral amitől nem tudtam kinyomni és 2,5 órát voltak tolófájásaim:) Könnyen megusztam,ja.Végül volt rgy abortuszom mert rosszül működött a pajzsmirigyem, és legeslegvégül most meg pcos-em van és ne tudok teherbe esni.Ez tényleg könnyű volt eddig:)


Te meg nem tudom mit izélsz itt hogy igy meg ugy fájt. Hát bizony a szülés az fáj, nem egy üdülés:)

218. youlcsi (válaszként erre: 217. - Pötyi84)
2012. febr. 3. 16:35

hát én akarom tudni...

ha arra kerül a sor, tuti csak úgy vállalom be a babát, ha tuti császár. a családban mindenki magas-egyenesállással indult el kifelé, ráadásul mindenki császáros lett... a fiamnak volt mellé 20 centis köldökzsinórja... mellé állandóan eltűnő szívhang... nekem 22. héttől nyíló méhszáj, majd toxémia... szülés közben leállni készülő vesék... szóval most jó előre tudni akarom, hogy mi vár rám, hiszen egy pici már várni fog rám itthon... és ugye nem reszkírozhatok... még igazából azt sem szívesen, hogy heteket bent töltsek a kórházban.

217. Pötyi84 (válaszként erre: 216. - Youlcsi)
2012. febr. 3. 16:15

végül is előre nem tudja az ember mi vár rá.

Kinél milyen a hó helyzet?

Nálunk (Pestimrén)még semmi,bár fúj a szél,és be van borulva.

216. youlcsi (válaszként erre: 214. - Dd874e511d)
2012. febr. 3. 14:27

azért az epinek és az altatásnak is megvan az előnye-hátránya.


epinél (vagy spinálisnál) a hatás lassan múlik el, tehát mire teljesen elmúlik a hatás, addigra a fájdalom java már lezajlott...

altatás után ébredéskor rögtön jön a fájdalom...

215. youlcsi (válaszként erre: 212. - Dd874e511d)
2012. febr. 3. 14:22

most te nem nagyon tudod, hogy miről beszélsz... java???

tolófájások voltak, baba a szülőcsatornában megállt... úgy vittek a műtőbe és kötöztek ki, hogy közben tolófájásaim voltak. epi szóba sem jöhetett... a babától nem tudtam felülni. altattak. futócsászár.

szóval ne mondd azt, hogy nem igazi szülés, amikor nem tudod, hogy mi volt.

(az, hogy neked hogy volt? hát, örülök, hogy ennyivel megúsztad. én sajnos nem.)

214. dd874e511d (válaszként erre: 213. - Pötyi84)
2012. febr. 3. 09:21

Ha félsz tőle kérj altatást.

Egyébként császárnál vitatkoznék azzal,hogy előtte és közben jobb és utána rosszabb... Császár után 3 nappal már jön megy ül áll pisil kakál az ember pont mint máskor.

Sima szülés közben és előtte is fáj és utána is hetekig. Nem tudsz ülni, nem tudsz felállni, kakálni pisilni wr-es leülniés onnan felállni,ezek mind mint iszonyatos fájdalommal járnak, nem beszélve arról, hogy hónapokkal utána is olyan a szex mintha az első lenne, szű és fáj és száraz avgy egy évig.

Szóval a császár piti a sima szüléshez képest.



Az epidurál meg hát...kinek a pap kinek a papné. Van aki foggal körömmel ellenkezik, hogy márpedig az ő gyerekét ne altassák be , inkább epidurál...Hát mindenki maga tudja, de azt el kell felejtei, hogy nem érzel semmit. Nekem volt műtétem epidurállal,és miután azon tul voltam csakis altatásban császároztattam magam. Eszem ágába sem jutott volna epidurállal. Akarja a bánat érezni, hogy nem érez semmit de mégis nyiszatolják.Az altatás meg utána és közbe is jobb. Mire végigér a gyerekbe a cucc addigra felnyitnak.Altatás után nincs órákig egyhelyben fekvés meg lábzsibbadás meg hasonlók. Epidurál után a segged se tudod arrébb rakni altatásból felkelsz és kizavarnak zuhanyozi:) ja és ki tudsz menni. Sima szülés után aligha.

Nekem aneztes az egyik tesóm, ő csin álta mint az epidurálomat mid az altatásomat a császárnál, higyjétel el tudom mit beszélek.


Nem ugy irom, hogy hallottam ettől meg attól:)

213. Pötyi84 (válaszként erre: 211. - Dd874e511d)
2012. febr. 3. 06:55

Köszi!

Nem akartam ennyire részletezni,de a lényege igen ez!::)))


Ha más a szülésnél tartunk.

A barátnőm és a sógornőm is császárral szült és hááát,bár könnyen és fájdalom mentesen túl voltak rajta,na de utána ami jött nekik fájdalom....


A sima szülésről nyilatkozni nem tudok.

De egy biztos hogy én az epidurális érzéstelenítéstől úgy fo..k,hogy csak na.

212. dd874e511d (válaszként erre: 210. - Youlcsi)
2012. febr. 2. 22:45

Hát ez császár.De én szülésnek a hüvelyit tartom csak. Tudod a java csak az után jön mármint a fájásoknak amikor te már vágást kértél. Addig gyerek játék:)de szerintem a fogműtét rosszabb.

Volt császárom és sima szülésem is. A Császár nem szülés.az igazi fájdalom akkor jön mikor eltűnik a méhszáj,császárnál meg már rég nem érzek semmit mire az a rész jönne.az nem is igazi szülés.

211. dd874e511d (válaszként erre: 204. - Bugs02)
2012. febr. 2. 22:36

Látom nem érted. amiről te beszélsz az foghúzás.Amiről én az szájsebészeti mütét. Itt nem fogóval húzzák,hanem felnyitjak az inyt miuel nem látszik ki a fog,bent szétroncsolják hogy jobban hozzá férjenek,és utána szedik ki a.rosszabb esetben fent arcüregbe is bent van.

Értem én hogy király a profi doki meg a fogó,de egy sima fogorvos ilyet nem csinál csak szájsebész.Amiröl te beszélsz az foghuzás.A gond sose ezzel van ha bölcsességfogról van szó.

210. youlcsi (válaszként erre: 203. - Dd874e511d)
2012. febr. 2. 21:18

ha elmúlik azonnal... ha nem császár.

órákig tartotta bennem az a lelket, hogy egyszercsak hirtelen jön a mérhetetlen boldogság és vége a fájdalomnak... aztán már ordítottam a dokival, hogy ugyan vigyenek már és vágjanak már fel... aztán még 3 napig mozogni is alig tudtam... szóval inkább a foghúzás :/

209. Pötyi84 (válaszként erre: 208. - KovácsnéRami)
2012. febr. 2. 20:42
Remélem akkora hó esik,hogy nem kell menned dolgozni,és kipihened magad,és meggyógyulsz::))))
208. KovácsnéRami (válaszként erre: 207. - Pötyi84)
2012. febr. 2. 20:23

Sziasztok!

Ma reggel megint csípett kicsit, de jobb már, szerintem használ az a TV-s cucc is, meg eszem a C vitamint, meg sok ivás. Ma Pécsre kellett mennem, csomószor álltunk meg ebbe a hidegbe pisilni, majd bevagyott a pisilőm, de hát muszáj volt.

Észrevettem, hogy kicsit érzékenyebb lett a mellem, meg kis hányigerek vannak(de hamar elmúlik), de gondolom ez még az injekció mellékhatása. Még kb 10nap és megtudom, hogy van e baba. :S Remélem!!!

Kíváncsi vagyok erre a holnapi nagy hóra meg hidegre. Nem tudom az éjjel hány fok volt, -10-12 biztos, mert reggel felketem pisilni, akarom lehúzni a WC-t és nem sikerült, szóval mi elfagytunk, a nagyházba nem, de ahol van a mi rezidenciánk ott sikeresen. Ha esik akkora essen, hogy ne tudjunk holnap este elmenni a kolleganőmmel dolgozni! :D

Többiek? Ki hogy van?

207. Pötyi84 (válaszként erre: 202. - KovácsnéRami)
2012. febr. 2. 17:52

Szia Rami!

Hogy vagy?

Bevált a tv-s gyógyszer?

Most már lassan csak enyhülnek a tünetek.

Most hogy ilyen hideg van én is mindent magamra húzok amit tudok,csak beteg ne legyek.


Jaj ne is mond a kocsit.

Ha megyünk valahova az az első hogy kocsi beindít,és had melegedjen,de hát nem mindig sikerül neki.

kíváncsi leszek holnaptól hogy mekkora hó fog esni.

Anyu mesélte amikor volt az a 87'-es hó akkor a tesómnak és nekem is csak a sapkánk látszott ki az ösvényből amit elkotortak akkora volt.

Várom már!!!:::DDDD

206. Pötyi84 (válaszként erre: 205. - Bugs02)
2012. febr. 2. 17:39

Szia!

Nekem nem kell magán doki,két ünnep között magánhoz mentem,de elb...ta,úgyhogy maradt a Mária utcai szájsebészet.

Na ott profik dolgoznak,csak rezidensek fiatalok,velem egy korúak úgyhogy minden tényleg jó volt.

Nekem sincs fájdalmam,ma már nem is kellett semmi gyógyszer csak az antibiotikum amit felírtak.

45 perc azért volt mert vízszintesen be volt ágyazódva az állkapocsba.

Jövőhéten megyek varrat szedésre és kérem is a következő időpontot a másik alsó kivételére.

a felső fogak azok nekem se lesznek több mint 2 perc mert kint vannak már.


Flower ha a szülés tényleg jobb mint ez akkor minden félelmem el is múlt::)))

Semmit nem érzek,csak be van dagadva a fejem,mint hugónak::))))

205. Bugs02 (válaszként erre: 200. - Pötyi84)
2012. febr. 2. 16:04

45 perc????

Nekem 2 perc:)

204. Bugs02 (válaszként erre: 203. - Dd874e511d)
2012. febr. 2. 16:03

Bölcsesség fog:

Látom, hogy elriasztó ez a pár sor, nekem húztak ki több bölcsesség fogamat is,de azt mondom, hogy nem fáj sőt...nem másabb mint bármilyen más fog!

itt a fogón múlik minden!

magán rendelőkben tökéletesen húzzák ezt a fogat!

nem szabad félni!

HJúzás előtt este már lehet be venni ARNICA 9Ch-t homeopátia, ez a szer megakadályozza vérzést, és csökkenti a fájdalmat, duzzanatot.

Én rettegtem a fogorvosoktól...de rájöttem alaptalan volt a félelmem.

de akit érdekel van jó orvos címem...tehát...akinél én voltam, tökéletes fogorvos, szájsebész:)

A fogorvos is ember!

203. dd874e511d (válaszként erre: 200. - Pötyi84)
2012. febr. 2. 15:54

Hát figyi a bölcsességfog műtét roszabb mint a szülés.Hidd el nekem.

Egyrészt a szülés végén ott a baba, és azonnal elmúlik a fájdalom ahogy kint van, szemben a fogműtéttel pl nekem utána 6 hétig be volt gyulladva, másrészt a szülés nem fáj annyira mint az a rohadt fogkiszedés:) Legalábbis nekem roszabb volt.

2012. febr. 1. 17:14

Már sokkal jobban vagyok, nem kell annyit pisilni, hála ég talán túljutok rajta, vettem olyan Valuriánát, vagy mi az, amit a TV-ben reklámolnak. Talán ez is segít. Azt mondják, ha van is baba, nem zavarja.

Flower, remélem jobban vagy! Írj majd!

Basszus reggel annyira hideg volt. Pont dolgoztam éjszaka, 5 óra fele kimentem elindítani kicsit a kocsit, h ne akkor kelljen melengetni meg szarakodni vele mikor kijövünk, mert én szoktam vinni a kolleganőimet a buszra, megért elindulni az a szerencsétlen kis autó. Ott hagytam az ülésen az ásványvizem, meg volt fagyva. Hát mi lesz hétvégén. Nagyon remélem, hogy csak ijesztgetnek minket. Vagy ha nem akkor tiszteséggel akkora hó essen, hogy a faluból 3-4 napig ne tudjunk kimenni, ne tudjak elmenni dolgozni se! :D

201. KovácsnéRami (válaszként erre: 197. - Pötyi84)
2012. febr. 1. 17:05
Örülök, hogy sikeresen túl vagy rajta! Öltéseid vannak? Enni sikerült más valamit! Kitartás, most már jobb lesz.
2012. febr. 1. 14:09

Reméljük Julcsi ez lesz az utolsó mensis görcsölgetés,egy jó darabig::DD!


Életem első húzása volt, nekem is 45 perc volt,de tényleg vér profik a fiatal rezidensek.

Úgyhogy ezen felbuzdulva úgy döntöttem,hogy kiszedetem a többit is.

Mindig az lebeg a szemem előtt,hogy a szülés sem lesz leány álom.::DDD

De mégis megéri.

2012. febr. 1. 13:38

Akkor olcsón megúsztad.Szerencsés vagy.Nekem 2-t műteni kellett, ebből egy a másik fog alá nőtt , 45perces műtét volt, arcüregplasztika és állkapocsrepedés lett a vége, mert 2 orvos nem birta kiszedni, 6 hétig olyan fájdalmaim voltak, hogy el nem tudom mondani, meg persze a kiszedés közben is.Nagyon durva volt.

Mákos vagy:)

198. youlcsi (válaszként erre: 197. - Pötyi84)
2012. febr. 1. 13:34

óóó, szememben hős vagy!

4 éve fogorvos környékén sem jártam! pedig lassan kéne... és éltem már meg rosszabbat is (számolom... három különböző dolgot is), mint a tömés... de mocskosul félek tőle...


tegnap este megjött :D

isteni mensis görcsölgetések :) nem is emlékeztem rá, hogy ilyen is tud lenne (még ha light-os verzió is)

2012. febr. 1. 13:26

Sziasztok!

Túl vagyok a foghúzáson.

Ott nem fájt,még most se annyira,na de már teletömtem magam gyógyszerrel.

Azt mondta a doki,hogy a 4 közül ez volt a legdurvább,mert ez feküdt és az íny alatt volt.

Most minimum 2 nap pihi.

Hát ennyi.

És olyan éhes vagyok:::((((

196. youlcsi (válaszként erre: 195. - Pötyi84)
2012. jan. 31. 17:04

nem vagyok elveszve, csak nem igazán volt érkezésem reagálni...


megvagyok, várok.

tökösöm alszik :/ ebéd után szokott, de mivel tanácsadáson voltunk, így nem hagytam aludni... a délutáni 2-3 órából aludt ebéd előtt 20 percet... aztán nagy sírva végül fél órája elájult

195. Pötyi84 (válaszként erre: 194. - Youlcsi)
2012. jan. 31. 17:00

Mi újság Te elveszett lány?



Tesóméknál az ikrek szánkót kaptak karira,de mivel ketten vannak + egy szülő is kell a szánkóra olyan hosszú,mint egy kocsi.

Annyit röhögtünk rajta mikor ráültek.:D

194. youlcsi (válaszként erre: 192. - Pötyi84)
2012. jan. 31. 16:48

várom a havat :)

szánkó beizzítva :)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook