Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" fórum

"Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... ❯❯
2011. máj. 26. 19:36
Írásbelin ültetnek, vagy mindenki úgy ül ahogy esik? Sok tanár van benn?
319. ezra (válaszként erre: 318. - Kira88)
2011. máj. 26. 19:32
senki nem nézi, hogy hogy öltözöl fel. :)
318. Kira88
2011. máj. 26. 19:22

Kedves sorstársak:) itt egy weboldal,talán ismeritek,üzleti angol nyelven vannak benne levél minták:

[link]


Egy teljesen banális kérdés: írásbelire mennyire öltöztök fel elegánsan,vagy egyáltalán nem?:)

317. ezra (válaszként erre: 316. - Jockey_Ewing)
2011. máj. 26. 18:42
szerintem oszlop- meg vonaldiagramból több van, mint kördiagramból. legalábbis nekem úgy rémlik, hogy amikor a tanfolyamon elemeztünk egy csomó vizsgán előforduló diagramot, akkor azok voltak többségben.
2011. máj. 26. 17:45
Korábbi vizsgázók: melyek a legnépszerűbb ábrák, grafikonok a szóbeli vizsgán? Előre is köszönöm a választ.
315. Jockey_Ewing (válaszként erre: 314. - Ezra)
2011. máj. 25. 11:29
Neked is köszönöm a választ! :)
314. ezra (válaszként erre: 311. - Jockey_Ewing)
2011. máj. 25. 10:05
márciusban állással kapcsolatos levél volt, felkészítőn a tanárnő azt mondta, hogy ő panaszlevélre számít, mert az már nagyon régen volt. nem jött össze, úgyhogy lehet hogy most lesz igaza.
313. Jockey_Ewing (válaszként erre: 312. - Fferi)
2011. máj. 25. 09:55
Köszönöm a választ!
312. fferi
2011. máj. 25. 09:47
Levélből nekem eddig (2 külön közepet csináltam náluk) mindig rendezvényhez helyfoglalás visszaigazolás volt.
2011. máj. 25. 09:16

Van ötlete valakinek, hogy levélből milyen típusú feladat várható? Melyek a legnépszerűbbek? Információkérés? Állásra jelentkezés? Panaszlevél?

Én izgulok... Már csak két nap.

310. Kira88
2011. máj. 23. 13:05

Sziasztok!

Esetleg jön valaki a pénteki angol közép írásbelire Győrben?:)

309. pappolino (válaszként erre: 267. - Lélektivornya)
2011. máj. 22. 20:09

szia! Nagyon örülnék ha nekem is elküldenéd a szituációkat, igen nagy szükségem lenne rá.

Címem: kzsuzsan@freemail.hu

Köszönöm szépen előre is!

2011. máj. 22. 13:18
Levelek közül milyenek voltak? Ha megcsinálom a könyvben lévőket, az elég, vagy lehetnek újabbak?
307. Betmys
2011. máj. 19. 22:09

Köszönöm a tanácsaitokat, megfogadom hátha csodát művel két hét alatt:)

Sajnálom Trinity78, hogy nem sikerült az egyik, nekem is ez a gondom ezzel a nyelvvizsgával, hogy komplex:/de hát azt mondják még így is ez a legkönnyebb..hát meglátjuk:)

306. Trinity78 (válaszként erre: 300. - Betmys)
2011. máj. 19. 20:59
Magnónál legutóbb igaz-hamis és behelyettesítős feladat volt. Nekem az lett a legjobb, nem kell parázni. Egyébként tényleg tanácsos sok angol szöveget hallgatni, mint ahogy Ezra írta sok filmet feliratosan nézni, így nagyon sokat tudsz fejlődni.
305. Trinity78 (válaszként erre: 302. - Betmys)
2011. máj. 19. 20:35
Köszi a válaszod. Valahogy én is így készülök szóbelire. Ahogy küldték nekem a szitukat, láttam, hogy sok átfedés van bennük. Viszont, amit én a múltkor kaptam az nem volt közöttük. Nekem olyan volt, hogy helyi önkormányzatnál dolgozol és menni szeretnél egyetemre és ezt add be a főnöködnek. Segítségnek voltak olyanok, hogy fizetik-e a tandíjat, hogy fogom így elvégezni a munkámat, miért jó nekem az egyetem...Hát én a múltkor nem nagyon tudtam tanulni a szóbelire, de az sikerült volna, de hát így újra mennem kell az írásbeli miatt...:(
304. ezra (válaszként erre: 303. - Jockey_Ewing)
2011. máj. 19. 20:20

az én nyelvtudásomnak iszonyat sokat használt az, hogy rengeteg filmet néztem felirattal. szókincs, kiejtés, szövegértés, beszédkészség, mindenre jó.

ráadásul így össze lehet kötni a kellemeset a hasznossal. :)

világéletemben utáltam beszélni angolul, és nem is tudtam, aztán a tanfolyamon kiderült, hogy mégis egész jól megy, onnantól kezdve meg a szóbeli (amire konkrétan kb semmit nem készültem) irtó könnyű volt. meggyőződésem, hogy azért, mert nagyon sok filmet néztem eredeti hanggal.

303. Jockey_Ewing (válaszként erre: 300. - Betmys)
2011. máj. 19. 18:28

Szia,

Én korábban 'sima' nyelvsuliba jártam és onnan vannak CD-im, amelyekről sorra megcsinálom a magnóhallgatásos feladatokat, így gyakorlok. No meg a BBC is segít:) Javaslom hallgass angol nyelvű rádiót, akár neten is, vagy kapcsold be a CNN-t, vagy BBC-t. Ugyanis ha nem is figyelsz rá aktívan, állítólag akkor is hasznos, ha a háttérben angol nyelvű szavakat hallasz.

302. Betmys (válaszként erre: 301. - Trinity78)
2011. máj. 19. 15:59

Szia!

Én nem voltam felkészítőn, igaz megvannak azok a szituációk is. Úgy tanulok, hogy ezeket összegyűjtöttem (könyvből meg amiket küldetek itt egymásnak a fórumon) és nagyjából csoportosítottam témánként, aztán írtam ilyen alapvető mondatokat hozzá, amit eltudok mondani azoknál a szituációknál. Nekem ez így nagyon sokat segít. Meg szerintem sorra átfogom venni az összes szituációt szóban, mert azért úgy nehéz, ha hirtelen ott belecsöppenek egy ismeretlen helyzetbe, bár még így is, hogy végigveszem tuti, hogy lesznek újak..

301. Trinity78 (válaszként erre: 300. - Betmys)
2011. máj. 19. 13:08
Szia! Te hogy készülsz a szituációkra? Azokat tanulod, amik a felkészítőn voltak?
300. Betmys (válaszként erre: 299. - Jockey_Ewing)
2011. máj. 19. 11:26

Szia!

Én is most megyek majd jövő hét péntek írásbelizni, szombat meg szóbelizni Gödöllőre. Én is azt hallottam ,hogy fordításnál nem kell szó szerint fordítani, sőt szinte tilos meg nem arra kíváncsiak, hogy mindegyik szó jelentését tudod-e. Azt tanácsolták, ha esetleg nagyon értelmetlen lenne a mondat, akkor kilehet hagyni nyugodton pár szót (azért ne sokat), de tényleg az a lényeg, hogy értelmes magyar mondatok legyenek. Szóbelitől én is félek egy picit a szituációtól, mert ott tényleg bármit kaphatsz, de azért azokat is belehet gyakorolni. Első résznél általában a tanulmányaidról, a munkahelyedről, esetleg a szakdolgozati témádról szoktak kérdezni, szóval ezt kilehet dolgozni előre, diagramm is jól begyakorolható. Van egy link amit korábban feltettek az használható nagyon! Szóval ne izguld, tényleg nagyon kedvesek, segítőkészek. Viszont amivel problémám van nekem egy kicsit, azaz nem is kicsi az a magnóhallgatás.. Ti hogyan készültök a magnóhallgatásos részre? Általában egy igaz-hamisos és egy behelyettesítős feladat van?

Köszi

299. Jockey_Ewing (válaszként erre: 298. - Ezra)
2011. máj. 18. 14:58
Köszönöm a hasznos tanácsot :) Tényleg jó ötletnek tűnik.
298. ezra
2011. máj. 18. 14:54

szerintem a fordításra nem kell nagyon rástresszelni így előre, egyrészt használhatsz szótárat, másrészt meg az a 90 perc, amit adnak rá, az baromi sok.

arra kell nagyon odafigyelni, hogy amit leírsz, annak legyen értelme. ez így hülyén hangzik, de mikor jártam tanfolyamra, hallottam néha, hogy a tanárnő mondja másoknak, hogy néhány magyar mondatuknak totálisan semmi értelme nincs.

én azt csináltam vizsgán, hogy amelyik mondatot nehéz volt értelmes magyar mondattá alakítani, azt a piszkozatba leírtam 3-4 különböző módon, és a végén azt választottam, amelyik a legkevésbé hangzott ostobán. :) nekem bevált.

297. Jockey_Ewing (válaszként erre: 296. - Trinity78)
2011. máj. 18. 12:48

Szerinted mennyire kell profinak lenni, hogy sikerüljön a nyelvvizsga? Gondolom egy halvány középfokú tudás ide kevés...

A fordítások gyakorlásánál én néha félrefordítok egy-egy mondatrészt, ami így teljesen más jelentést ad. Gondolom ez számít globális hibának, nem?

296. Trinity78 (válaszként erre: 295. - Jockey_Ewing)
2011. máj. 18. 09:28
Jó lenne tudni, hogy miért is?! Ahogy itt olvastam, másnak is nehézséget okozott a fordítás, elég negatívan értékelték, és a végén csodálkoztak, hogy sikerült nekik. Szóval passz. Pedig én mindent lefordítottam, elejétől végéig, előfordulhat, hogy félrefordíthattam 1-2 dolgot, mivel nem mentem el Gödöllőre megnézni. Olvastam valahol, hogy 3 globális hibánál lehúzzák az egészet.
295. Jockey_Ewing (válaszként erre: 294. - Trinity78)
2011. máj. 18. 09:08

Szia,

Sajnálom, hogy ismételned kell, de most biztos menni fog;)

Ha jól értem, a fordítás volt sokak számára a legnehezebb, ugye? Ha neked is a fordítással volt gondod, esetleg el tudod mondani, miért pontozhattak le?

294. Trinity78 (válaszként erre: 293. - Jockey_Ewing)
2011. máj. 17. 22:05
Szia! Én megyek, másodszor. :S Legutóbb szóbelin segítőkészek voltak, az is meglett volna nekem elsőre, az írásbelin úsztam csak el... De ugye megint kell menni ebből is, sajnos...:((((
2011. máj. 17. 20:51

Sziasztok,

Elolvastam a megnyugtató hozzászólásokat. Ennek ellenére a szóbelitől tartok :) Van itt olyan sorstárs, aki jövő hétvégén jön angol középfokra Gödöllőre?

292. Esbee (válaszként erre: 291. - Norci78)
2011. máj. 12. 18:19

Szia!

Nagyon szépen megköszönném!! :)Ráér bármikor, köszönöm előre is!

291. norci78 (válaszként erre: 290. - Esbee)
2011. máj. 12. 08:27

szia

nekem megvan otthon valahol, javítva :)

megkeresem, de csak péntek este tudom elküldeni.

❮❮ ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook