Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » C1 angol nyelvvizsga fórum

C1 angol nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


22. flyaway (válaszként erre: 19. - Let.it.go)
2011. júl. 11. 10:33

Szívesen.:) Bankkal kapcsolatos dolgok aztán média.

Ettől tartottam a legjobban, mert gimiben nem gyakoroltuk a szóbeli kommunikációt,de mégis sikerült valamilyen csoda folytán.:D

Igen, az Exam fright killer-be van néhány száraz téma, pl. a banki is nekem totál az volt, nem is tudtam róla értelmeseket mondani.:D Meg ugye tanulgattam ezeket az idiómát, stb, de vizsgahelyzetbe egy se jutott eszembe. :/ :D

21. lliinnddaa (válaszként erre: 20. - Let.it.go)
2011. júl. 10. 20:45
Szerintem nem. Csak legyél tisztában a dolgokkal, tudjál hozzászólni. Itt szerintem csak a szókincs a lényeg, hogy okosan be tudj dobni pár szakszót. Ez nem gazdasági vizsga, nem a közgáz/politikai stb tudást nézik. Fontos, hogy ha nem tudsz éppen semmit arról, amit kérdez, akkor se ülj, mint egy kuka, hanem mondj valamit. Legyen mindenről valami véleményed.
2011. júl. 10. 13:52

nézem a témaköröket, hát vannak elág durvák. Europai Unio, az exam fright killer-ben eleg száraz, mint ahogy a többi is.

Azt vajon úgy kell tudni?

Milyen magas szinten kell érteni ezeket a gazdasági kérdéeseket?


:)

19. let.it.go (válaszként erre: 16. - Flyaway)
2011. júl. 10. 13:27

köszi a hozzászószólásokat.

szóbelin milyen témáról kellett beszélned?

2011. júl. 10. 13:09
Egyébként én is kellemesen csalódtam az ECL-ben. Régebben voltam BGF-en is, az szivatósabb. Itt nincs nyelvtani kínzás, szerintem könnyebb.
17. lliinnddaa (válaszként erre: 15. - Let.it.go)
2011. júl. 10. 13:08

5. hozzászólásom:


Én ecl felsőfokút csináltam, bár már régebben, 2007-ben. Szívesen segítek, ha olyat kérdeztek, amire még emlékszem :)

2011. júl. 10. 12:00

Sziasztok! Én februárban voltam ecl-en és kellemesen csalódtam.:) A magnótól nagyon tartottam, mert akik B2 -re mentek rémisztgettek.:D

Szal akkor elgondolkodtam, hogy mit akarok én C1-en. De nagyon megérte.:)

Levéltől féltem a legkevésbé,olyan témákat adtak, ami teljesen jó.

Jó felkészülést Nektek!:)

15. let.it.go (válaszként erre: 14. - Lliinnddaa)
2011. júl. 10. 11:21

és mostanában voltál?



én kicsit tartok az esszétől, egyedül tanár nélkül magamat kell javítanom.


meg a sok elvont téma. politika, globalizáció, erkölcsi kérdések, bár biztos van ebben is kedvencük.

2011. júl. 10. 11:12
igen, ECL-en voltam, Veszprémben.
13. let.it.go (válaszként erre: 12. - Lliinnddaa)
2011. júl. 10. 10:36

nagyon köszönöm válaszodat.


felvették magnóra?? ejha!


ECL-en voltál?

2011. júl. 10. 09:08

Mi akkor össz 3-an vizsgáztunk, így aztán a szóbeli elég laza volt. Mind a 3-an bent voltunk együtt, és beszélgettünk, Kirakott a nő képeket a környezetszennyezésről, és beszélgettünk. Ő kérdezgetett is, de lehetett terelni a témát, ha éppen neked nem volt mit mondanod. A végén már Harry Potterről beszélgettünk. A nő aranyos volt. Nem ő pontoz, magnóra veszik, és küldik valahova.


A magnó nehezebb volt, mert külföldiek és amerikaiak beszélgettek angolul, mindegyik akcentussal. Egy kocsmában voltak, ahol azért volt zsivaj is.


A fogalmazásra az idő úgy elég, hogy nem lehet piszkozatot írni, és javítgatni, egyből azt írod le, amit kell. Nekem ez a javítgatás volt a bajom, ,mert ugye rondán néz ki a sok áthúzás, és sokszor utólag jutott eszembe, hogy hogyan folytassam a témát. De azért nem olyan nehéz ám. Csak nem lesz olyan szép, összetett fogalmazásod. De szerintem ezt azért tudják, hogy ennyi idő mire elég.


A felügyelő hapsi az írásbeli alatt nem is foglalkozott velünk, újságot olvasott. Szóval ő nem stresszelt pluszba :)


Mivel nem ők javítják, őket csak beküldik, hogy valaki legyen ott a vizsgázókkal, nem szemétkednek. Bár biztos van lelkes kivétel is, de ezt nem tapasztaltam.


Az volt a meglátásom, hogy a szókincs az, amitől nehezebb ez, mint a középfok.

2011. júl. 9. 23:25
jó fejek a vizsgán? vagy szemetek? :)
2011. júl. 9. 23:25
Ismersz más embereket, akik ezt megcsinálták? Tapasztalatokról hallottál?
2011. júl. 9. 23:19
Írásban gyorsabban pörgök mint szóban, meg középsuliban nagyon sok fogalmazást írtunk angol órán, és a tanárunk 200-250 szavas fogalmazást követelt meg.
2011. júl. 9. 23:12

hogy tudsz fogalmazást írni gyorsan, magas szinten?


nekem is megvannak a fent említett könyvek.


magnó megy nekem. vagyis gondolom, mert mindent megértek, de ki tudja, mit kérdeznek.

7. 706368c5e8 (válaszként erre: 3. - Let.it.go)
2011. júl. 9. 22:48

Szió!

A szóbelire az 1000 kérdés 1000 válaszból készülők, illetve az Exam Fright killer könyvből. Egyedül készülök, bár gondoltam, hogy neten keresek olyan angolokat, akikkel lehetne skype-on beszélni.

Én a magnótól félek, a fogalmazás nekem általában gyorsan megy.

2011. júl. 9. 22:17

és mi volt? téma a szóbelin?


meg unblock mit tudsz róla mondnai? :))

2011. júl. 9. 20:05
Én ecl felsőfokút csináltam, bár már régebben, 2007-ben. Szívesen segítek, ha olyat kérdeztek, amire még emlékszem :)
2011. júl. 9. 19:13

amit én nem értek, hogy hogy a bánatos francba lehet megírni egy esszét 45 perc alatt, szótár mondjuk nem is kéne, mert nem lenne rá idő. Ill. 2 esszét 9o perc alatt.



még ha előre is tudnám, hogy szóról szóra mit írok, akkor sem tudom leírni, még gyorsírással is sem.


Szóval van egy-két eszement rész!

2011. júl. 9. 18:49

Jaj de jó! Akkor összetarthatnánk! ECL jónak tűnnik, bár állítólag a TELC lenne a legjobb, csak abban az a baj, hogy egy nap alatt kéne lezavarni a szóbelit és az írásbelit. Az pedig megerőltető!


ECL-re gondoltam én is másodiknak. Ma el is kezdtem nézni a könyveket. Időpontot még nem tűztem ki, de mostanában gondoltam, mivel kell majd a felsőfok a későbbiekben.


Kár, hogy nincsen erre egy fórum, ahol az emberek megosztják tapasztalataikat, a b2-re ez elég általános.


Te miből tanulsz?

Egyedül vagy tanárral?


de jó, de jó, de jó!

2011. júl. 9. 18:17

Szia!

Nekem még nincs tapasztalatom, de októberben megyek nyelvvizsgázni( ECL-re). Te mikor szándékozol?

2011. júl. 9. 17:36

Valakinek van tapasztalata felsőfokú angol nyelvviszgával?



Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook