Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Wicca- az új egyház fórum

Wicca- az új egyház (beszélgetős fórum)

27. Angie_24 (válaszként erre: 25. - Bernibej)
2009. okt. 3. 15:55

Igen, persze, igazad van :)


A wicca vallás alapvetően nem rossz dolog, főleg most, hogy már nem divat a 14 éves kiscsajok körében :)

26. Angie_24 (válaszként erre: 20. - 56288d981e)
2009. okt. 3. 15:51

Szia(sztok)!


Aakkor nem így valósul meg, amikor az embereket (többnyire tinédzsereket) szánt szándékkal manipulálják :)


De ez tényleg így van a legtöbb vallásban, gondolj pl. a mohamedánokra.

2008. szept. 8. 23:23

Sziasztok,

Igazából csak azt nem értem miért ragozza itt mindenki a sátánistákat, amikor a wiccanak semmi köze hozzá. Egy Magyarországon hivatalosan bejegyzett vallásról beszélünk. Aki szivesen beszélgetne wicca "témában" írjon. :)

24. 56288d981e (válaszként erre: 22. - Rohiani)
2008. aug. 23. 09:56

Többnyire egyetértek. És valóban, a barátnőm nem abba rokkant bele, hogy függetlenítette magát az energiavámpíroktól, és próbált tudatosan - minden felsőbb hatalomtól függetlenítve magát - élni, hanem épp ellenkezőleg... Nagyon nem volt tudatában annak, hogy mit is cselekedett és minden segítő szándékban a rosszat látta. Kivetkőzött önmagából és csak lázadt-lázadt - pedig nem volt mi ellen. Túlságosan jó dolga volt, azt hiszem. Ezek után nem is nagyon érdekelt, hogy miről szól az egész, csak a végeredményt láttam, és haragudtam a világra. Később beláttam, hogy valóban ferdített történetről van szó, és ebben ti is megerősítettetek.

A Hitesekről sem vagyok túl jó véleménnyel, de nem akarok általánosítani, mert bizonyára itt sem mindenki egyforma - mint ahogy nem minden katolikus pap pedofil...

2008. aug. 23. 09:48

bocs a sok hibáért, de siettem.

Ja megvan a csoport neve, nem is sátánisták, hanem sátánimádók, csak előszeretettel szeretik lerövidíteni.

22. rohiani (válaszként erre: 20. - 56288d981e)
2008. aug. 23. 09:40

Pedig vannak, akikkel te találkoztál, azok lehet, hogy csak sátánistának híták magukat, de közben talán közük sem volt hozzá, talán még az ördögimádókhoz sem.

Én is találkoztam már olyan "sátánistával" aki azt hitte, hogy csak azért meg szidja az egyházat, elhordja mindenféle sz---nak az Urat, meg hogy feketébe jár, akkor ő már sátánista. Bedig csak egy barom. És ha ilyen társaságba belekerül egy fiatal (14-18) éves, könnyen befolyásolható emberke, aki még ahhoz is buta, hogy utána nézzen a neten v. valahol, hogy milyen vallási csoporthoz is tartozik, akkor ott nagyon bajok lehetnek.

Sokan azt hiszik, hogy mivel ő "lázad" most minden ellen, szülők, iskola, akkor majd ő sátánista lesz, mert ezzel is jól ki lehet akasztani a szülőket és a sulit.

Pedig az igazi sátánista vallással nincs semmi baj, csak azzal amivé itt nálunk nem is jó szó, az hogy fajult, mert az eredeti elvekből semmit sem vettek át ezek a csoportok, csak a nevet.

Ennek a vallásnak pont az a lényege, hogy könnyen befojásolható, birkaként viselkedő emberek nem a tagjai. Én még közülük nem találkoztam olyannal, aki meg akart volna győzni arról, hogy közöttük a helyem, mert a tagokat nem kell győzködni. Nem úgy mint a többi vallásnál.

Van egy ismerősöm, ő a Hit gyülekezetéhez tartozik, ő másról sem tud beszélni, mint hogy meg kell térnem (nem jó lenne, vagy gondolkozzak rajta, hanem kell), mert ha nem akkor milyen rossz lesz nekem, ha meghalok.

Hát engem meg nem érdekel mi lesz, ha meghalok. Én nem hiszek semmi magasabb rendű lényben, a biblia egy érdekes történet, nem pedig megtörtént események sora, nincs menyország és nincs pokol. Ha meg tévedtem, akkor majd halalálom után kiderül. De jelenleg nem ezek foglalkoztatnak. De nem itélem el, és nem is bíráskodom az ilyen emberek felett (pedig van egy véleményem róluk). De ők még ártalanok is, nem ártanak senkinek, talán maguknak sem.

De sajnos van egy két "vallási" csoport akik igen. Sajnos valószínű a te barátnőd is egy ilyen szélsőséges sátánistának nevezett csoport tagja volt, és rossz irányba terelték, és ő pedig nem volt elég erős hozzá, hogy ellenálljon.

Ha találkoznál egy igazi sátánistával és elbeszélgetnél vele, akkor lehet, hogy másképp gondolnád az utolsó mondatodat. De mint sokan, te sem az igazi csoportot ismered, hanem csak egy elfajzott korcsot.

21. 56288d981e (válaszként erre: 18. - E004ab8014)
2008. aug. 23. 09:21
Eddig se nézett senki hülyének...:))
20. 56288d981e (válaszként erre: 17. - Rohiani)
2008. aug. 23. 09:19

Ez eddig mind szép és jó, de az esetek nagy többségében nem így valósul meg, legalábbis "normális", ezek szerint az elvek szerint élő sátánistával még nem találkoztam. Sokan kicsit máshogy élik meg az "ego"-t. Szerintem azok mennek el szélsőségesebb irányba, akik nem érzik elég erősnek magukat ahhoz, hogy higyjenek önmagukban, hogy saját magukat lássák az irányítónak, ezért kezdenek kisodródni, és egy más "gonosz" erőben hinni. Sokkal egyszerűbb "hárítani" a felelősséget, mint vállalni. (Ez szerintem majd minden vallásra jellemző.)

A megnevezés ad a legtöbb esetben félreértésre okot, és azok, akik valójában ördögimádók, és valami ellen mindenáron lázadozni akarnak, előszeretettel hívják magukat sátánistának, mert logikailag ez egyértelműbb. Más kérdés, hogy nem ugyanazt jelenti.

Sok dolog félrevezetheti az embert, azonban a tapasztalataim alapján nem hiszem, hogy bármilyen formában is tudnék velük azonosulni.

19. a1baa7edcc (válaszként erre: 17. - Rohiani)
2008. aug. 22. 15:40
Kozben en is utanaolvastam a temanak, tenyleg teljesen mas elkepzelesem volt errol a "vallasrol". Vannak olyan motivumai, amivel barki azonosulni tud, viszont az onzes tunik nekem az egesz alapjanak, mondjuk a mai vilagban ez teljesen jol adaptalhato.
18. e004ab8014 (válaszként erre: 17. - Rohiani)
2008. aug. 22. 15:29
Na, végre valaki, aki nem néz hülyének! :)
17. rohiani (válaszként erre: 15. - A1baa7edcc)
2008. aug. 22. 15:19

Szerintem te sem vagy tisztában azzal, hogy mit jelent, ha valaki sátánista.

Röviden leírom a lényegét:

egyén fontossága, a létezés és az élet tisztelete a felsőbb hatalmak helyett. Nincs Isten, nem azt jelenti, hogy isten helyett a Sátánt (ördögöt) imádják.

Nem a jámborság, a behódolás, a remélt túlvilági örömök miatti földi szenvedés a helyes, hanem a kifejlett ego, az erő és az élvezetteli élet megélése.

A sátánizmus fő különbsége az egyházaktól, melyek egy általuk valódinak hitt istent imádnak, hogy itt saját maguk boldogulására élnek, és saját magukat tekintik egy istennek.

Az intelligens és erős emberek túl sok időt töltenek el energiavámpírok mellett - ezek azok az emberek, akik folyamatosan csak szívják el a szeretetet és a gondoskodást, az odafigyelést, ellenben semmit sem viszonoznak ebből. A sátánistáknak minél hamarabb el kell szakadniuk az ilyen emberektől, hogy urai lehessenek saját energiájuknak, életerejüknek.

A sátánisták nem a keresztény Bibliában szereplő anti-istent imádják – már magát a Bibliát sem tekintik mértékadónak, és legfőképp nem imádnak semmiféle istent vagy démont. Az Ördögöt másnéven Sátánt, az Ördögimádók (egy másik vallás) tisztelik Istenként, itt ilyenről szó sincs. A Sátánisták gyakorlatilag szkeptikus ateisták, akik szembenállnak minden nyugati és keleti vallással. A „Sátán” név azonban tökéletes választás, hiszen mindenki ismeri, és mindenki felkapja rá a fejét.


Én nem vagyok sátánista, de talán ezzel a "vallással" tudok legjobban azonosulni, és totál normális vagyok.

16. e004ab8014 (válaszként erre: 15. - A1baa7edcc)
2008. aug. 22. 15:00
Talán mert ennek az elveivel ért egyet. Én totál "vallásmentes" vagyok, talán agnosztikusnak mondanám magam, de nem teljesen. Tovább tanultam vallástudományt, és igazából minden vallásban találtam olyat, ami tetszik, és olyat, ami nem. Szerintem a sátánizmus alapvetően egy intelligens dolog,a tanaik egy részével egyetértek, más részükkel nem. De ha valakinek ez jön be, hát tegye. Amíg nem akarja másokra rámtukmálni, engem nem zavar egyikük sem. Ezért is szimpatikusak a keleti vallások, mert ott nincs misszionarizmus.
15. a1baa7edcc (válaszként erre: 14. - E004ab8014)
2008. aug. 22. 14:24
Ez igaz, de miert pont satanista egy normalis ember.. talan a sztereotipiaimmal van a gond. Nem ertem.
14. e004ab8014 (válaszként erre: 13. - A1baa7edcc)
2008. aug. 22. 14:13
Azok. De minden vallásban vannak normálisak és nem normálisak. Múltkor a vonaton ült le velem szembe egy öregember, és elkezdett felolvasni a Bibliából, hogy ő bizony most mindenkit megtérít... brr. A mellettem ülő srác pedig elkezdte neki mutogatni a Playboyt :D
13. a1baa7edcc (válaszként erre: 11. - E004ab8014)
2008. aug. 22. 14:02
Satanistak es teljesen normalisak? :))
12. 56288d981e (válaszként erre: 11. - E004ab8014)
2008. aug. 22. 14:01

Abban egyetértünk, hogy a tudatlan tinédzserek a leginkább veszélyeztetettek. Az is igaz, hogy minden egyháznak vannak szélsőségei, és a többség erre harap, anélkül, hogy valóban tudná az alapgondolatot.

Csak láttam, amit láttam, és ezek után nehéz bármit is elhinni.

Valóban fölösleges vitázni. Nélküled el sem kezdődött volna...:)

11. e004ab8014 (válaszként erre: 10. - 56288d981e)
2008. aug. 22. 13:51

Nem kioktattalak. Nekem is vannak sátánista barátaim (én nem vagyok az), és az égvilágon semmi bajuk, teljesen normálisak, és éppúgy nem tudnád megmondani róluk, hogy sátánisták, mint ahogy egy katolikusról vagy reformátusról sem, hogy mi a vallásuk, ha nem kérdezel rá.

A baj az -szinte minden vallással-, hogy tudatlan tinédzserek belemásznak, és elferdítik, ami már tényleg veszélyes. De egy "igazi" sátánista közösségben nem lett volna a barátnődnek sem semmi baja. Tudni kell, hogy mibe megy bele az ember. Ha valakinek van esze, látja, hogy mi jó neki és mi nem.

De mivel ez egy wicca fórum, szerintem felesleges vitázni erről.

10. 56288d981e (válaszként erre: 9. - E004ab8014)
2008. aug. 22. 13:31

Nem kell, hogy kioktass.

Egy barátnőm ebbe rokkant bele, hogy belevitték a sátánizmusba. Lehet, hogy "dióhéjban" nem olyan veszélyes, de ezt sem hiszem. Láttam, hogy mi lett belőle, és nem kívánom senkinek. Nekem azóta mondhatja bárki, hogy nem káros, meg az egyén a fontos, meg a lélek... Tudom, hogy mi a kiindulási pont. De a megvalósulás teljesen más.

9. e004ab8014 (válaszként erre: 8. - 56288d981e)
2008. aug. 22. 12:54
Hát, a sátánizmusnak még ilyen oldala sincs. Egész egyszerűen arról szól, hogy megtagadnak mindenféle természetfeletti hatalmat, és azt vallják, hogy az emberi léleknél semmi nem áll spirituálisan magasabban. Dióhéjban ennyi.
8. 56288d981e (válaszként erre: 7. - E004ab8014)
2008. aug. 22. 11:59

A másoknak ártásból meg egyenesen következik az ördögimádat? Érdekes gondolat.

De én nem erre gondoltam.

Nem csak a fizikai sérelem a sérelem. A lélek sérülése talán tartósabb és károsabb, mint a testé. És magától valaki nem lesz sátánista. Ahhoz kell egy közösség, vagy elég egyetlen ember, akitől hall róla. Ilyen károkra gondoltam, nem arra, hogy összevissza kaszabolják egymást.

7. e004ab8014 (válaszként erre: 6. - 56288d981e)
2008. aug. 22. 11:55
Abból következtettem rá, hogy azt írtad, a sátánisták ártanak másoknak. Pedig erről szó sincs.
6. 56288d981e (válaszként erre: 3. - E004ab8014)
2008. aug. 22. 08:50
Egy szóval sem írtam ezt, nem tudom, honnan olvastad...
2008. aug. 21. 17:44
4. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - Angelsdeath)
2008. aug. 21. 17:21
Nem egyhaz, hanem csak vallas, pogany elemekkel megtuzdelve (boszorkanysag, tobb istenseg, holdunnepek). Szemelyes tapasztalatom nincs.
3. e004ab8014 (válaszként erre: 2. - 56288d981e)
2008. aug. 21. 17:09
A sátánizmusnak semmi köze az ördögimádathoz. Hogy akarsz úgy bírálni bármilyen vallást, hogy fogalmad sincs róla?
2008. aug. 11. 09:33
Ez szerény véleményem szerint nem egyház, hanem csak valami bohóckodás... Meg ne bántódjon senki, egy volt gimis osztálytársam csinált valami ilyesmit a koliban, reggelenként meditált, fadominókkal bohóckodott, hogy ő jósol meg varázsol... Lehet hinni benne, de nem tartom többnek kuruzslásnál. Egyház az a katolikus. Az igen. De ez... mondjuk még mindig jobb, mint a "sátánsták", mert azokkal ellentétben a "wiccák" nem ártanak senkinek. Maguknak sem.
2008. júl. 18. 10:03
Sziasztok! nemrég figyeltem fel erre az új egyházra, nektek van vmi tapasztalotok ezzel kapcsolatban? Vélemény? köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook