Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az egyházi esküvőhöz csak megkeresztelve kell hogy legyünk, vagy kell még valami más is? fórum

Az egyházi esküvőhöz csak megkeresztelve kell hogy legyünk, vagy kell még valami más is? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 9. 14:12

Nálunk református esküvő volt,ott nem számitott,hogy a férjem nincs megkeresztelve.

Úgy tudom a katolikusoknál még bérmálkozni is kell.

2009. dec. 9. 14:03
elég, ha fizetsz a papnak, akkor még megkeresztelve se kell lenned! sajnos tényleg ez a helyzet!
43. Inken (válaszként erre: 40. - *Gabci*)
2009. márc. 27. 17:34
Azt hittem a válaszról mondasz le :( Soeey nem láttam az előzményeket...
42. Inken (válaszként erre: 40. - *Gabci*)
2009. márc. 27. 17:33

"és olyat is láttam már, ahol az illető első házassága templomban köttetett (bár közük nem volt a valláshoz), utána viszont másodikra olyan párt fogtak ki akinél igenis fontos szerepet játszott a vallás, de nem mehettek templomba, mert ugye egyház előtt csak egyszer lehet. . . "


Ebben benne van a válasz!

41. Inken (válaszként erre: 39. - Banocska)
2009. márc. 27. 17:32

Szia, nem, nem bántottál meg.

Érdekes és tanulságos amit leírtál. Igen, valóban így van, nem érzem a magaménak azokat a nézeteket, legalább annyira amennyire te :). Nem élek e szerint és nem gyakorolom a vallást. Viszont érdekel, szívesen olvasok utána dolgoknak, de ez szerintem sem lehet elég.

2009. márc. 24. 13:19
Köszi a válaszokat! Akkor lemondok róla...:(
39. Banocska (válaszként erre: 6. - Inken)
2009. márc. 23. 16:25

szia!

ahány ház annyi szokás ugyan, de azért kicsit elgondolkodtatott hogy tulajdonképp akinek ennyire fogalma sincs erről az egészről (ergo még ha meg is van keresztelve a szülők kívánságából, nem gyakorolja a vallást és a gyerekét sem szándékozik olyan szellemben nevelni), annak minek egyházi esküvő!!

ne érts félre, nem ítélkezek, nem is olyan régen ugyan ebben a cipőben jártam, gondoltam milyen poén egy szép feldíszített templomban apukával odavonulni a vőlegényhez, mindenki téged néz stb..., aztán meg lettünk hívva (a saját esküvőn előtt 2 hónappal!!) egyik barátunk egyházi esküvőjére - ők hisznek is ebben, gyakorolják a vallást stb, és bár önmagában biztos szép volt a dolog, én nem tudtam egyetlen mondatát sem igazán értékelni, sőt volt olyan része amit egyenesen nevetségesnek, sőt felháborítónak tartottam. ennek örömére mentem és lemondtam az egyházimat :) persze csak azt... :)

1. ha valaki nem rendelkezik elegendő háttérismerettel

2. nem hisz ebben az egészben

3. nem érzi a súlyát annak amit ott mondanak,

hát akkor szerintem semmi értelme nincs. becsapod magad meg a környezeted is. szerintem..

vonulni lehet egy szépen megszervezett kerti esküvőn is , ugyan úgy székek között, szép, megható szövegeket tudnak mondani a hivatásos "mondókás emberek" akiket az anyakönyvvezető mellé rendelnek ki, és szerintem semmivel sem kevesebb a jelentősége, vagy "gagyibb" vagy hasonló.

nyilván ha a pár egyik tagja komoly okokból ragaszkodik hozzá az más , de tényleg manapság sok helyen látom h "flancból", vagy szülői nyomásra mennek egyház elé,

és olyat is láttam már, ahol az illető első házassága templomban köttetett (bár közük nem volt a valláshoz), utána viszont másodikra olyan párt fogtak ki akinél igenis fontos szerepet játszott a vallás, de nem mehettek templomba, mert ugye egyház előtt csak egyszer lehet...


szóval szerintem nem kéne ebből divatot csinálni.


bocsi ha hosszú voltam, és nem megbántani akartam senkit, csak ez a véleményem :)

38. csutika100 (válaszként erre: 36. - *Gabci*)
2009. márc. 23. 15:58
Nem lehet, az egyháznál csk egyszer lehet.
37. winny
2009. márc. 23. 15:54
A katolikus egyház ezt írja elő.
2009. márc. 4. 13:18
Azt nem tudja valaki véletlenül, hogy mi van akkor ha anno templomban megesküdött valaki de válás lett a dolog vége... Utána már soha többé nem lehet templomi esküvője?
2009. márc. 4. 13:17
Sziasztok! A Párom húgáéknál sem volt a vőlegény megkeresztelve. Katolikusok, náluk "gyorstalpalón" meg kellett tanulnia egy-két dolgot az esküvő előtt, eljárniuk jegyesoktatásra aztán az esküvő előtt megkeresztelték. Ennyi kellett csak.
2009. márc. 4. 12:29
és mi a helyzet a református esküvővel? Úgy tudom, hogy ők kevésbé szigorúak. Én nem vagyok megkeresztelve, gondolom azért azt megkéne. Kell egyéb dolgokat csinálnom, hogy lehessen református templomban esküvőm?
2009. márc. 2. 14:15
Ha katolikus vagy, akkor kell, hogy elsőáldozó legyél, meg bérmálkozó. Ha ezek nincsenek meg, akkor előtte kell járni a jegyesoktatások kívül még oktatásra, hogy ezek meglegyenek. Nálunk legalábbis.
32. tapsi hapsi (válaszként erre: 31. - Marjann)
2009. márc. 2. 13:46
nekem is volt egy barátnöm, akinek a párja katolikus, és nekik is alá kellett vmit írni, hogy a gyerekeik katolikusok lesznek.
31. Marjann (válaszként erre: 29. - 036bf4cfe4)
2009. márc. 2. 13:03
Ha pl egy katolikus meg egy református házasodik katolikus szertartás szerint, akkor a református félnek bele kell egyeznie abba, hogy a későbbiekben születendő gyermekeiket katolikusnak fogják keresztelni. Utána persze senki sem ellenőriz:)
30. agis
2009. márc. 2. 10:58
Jegyesoktatás meg kewresztelő+bérmálkodás is kell de ez "csak" római katolikus infó.
29. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 28. - Marjann)
2009. márc. 2. 10:31

"megígérnie, hogy katolikusnak nevelik a gyerekeiket. "


???

2009. márc. 2. 09:03

Úgy tudom katolikusoknál keresztelő + jegyesoktatás kell. Persze biztos pap függő, meg ha nem voltál elsőáldozó akkor nem kérhetsz misés, áldozós szertartást, de az úgyis hosszú:D

Ja és elég ha a pár egyik fele katolikus, de a másiknak is kereszténynek kell lennie és megígérnie, hogy katolikusnak nevelik a gyerekeiket.

2009. márc. 2. 00:40
például hit.
26. dj.cica (válaszként erre: 25. - Szásenyka)
2009. márc. 1. 23:31
nekem lassan 3 éve volt az esküvöm.megkeresztelve kell lenni,nekem konfirmálni kellett(református vagyok),a férjem katolikus,ő volt elsö áldozo ugyhogy nem volt gond nem is kérdezték,csak azt hogy megkeresztelték e.,meg milyen a vallása
25. Szásenyka (válaszként erre: 16. - Annaluca)
2009. márc. 1. 23:16

Ahelyett, hogy örült volna, végre jó útra térnek...


Egyébként, én református vagyok, csak megkereszteltek, a párom meg meg sincs keresztelve. Akkor, ha megkeresztelkedne, lehetne templomi esküvő? Engem a nagyszüleim anno konfirmálással "ijesztgettek", hogy anélkül nem esküdhetek majd templomban. Mondjuk akkor nem érdekelt az egész.

Másik, hogy megkeresztelkedni lehet csak úgy? Még ilyet, hogy egy évet hittanra járni. A gyereket se járatják előtte...

2009. febr. 21. 13:49
Reformatusoknal nem kell
23. Inken
2009. febr. 21. 13:40
Meg ugye az esküvői ruha... Mert azokat a szépeket inkább templomin veszik föl, gondolom. (?)
22. Inken (válaszként erre: 20. - Annaluca)
2009. febr. 21. 13:38

Komoly :)

Lelki szemeim előtt látom is az arcukat amikor közli velük, hogy miért nem :))))

21. Inken
2009. febr. 21. 13:37

Most voltam nem rég egy esküvőn aztán ezért gondolkoztam el mi lenne ha nekünk is lenne egyházi...

Habár a párom egész más nézeteket vall. De azt mondta ha úgy alakul és én szeretném akkor ő benne van.

De ez így olyan bonyolult.

20. annaluca (válaszként erre: 19. - Inken)
2009. febr. 21. 13:37
És ráadásul nem is egy kis vidéki faluban, hanem Budapesten történt. Így elmentek egy másik paphoz, aki simán összeeskette őket.
19. Inken (válaszként erre: 16. - Annaluca)
2009. febr. 21. 13:34

Nem mondod? :O

És ha már 7 éve együtt vannak. Mit számít hogy együtt laknak e? Meg mi köze hozzá :)

Manapság...

Hát mindenesetre érdekes :) Aranyos :P

2009. febr. 21. 13:32
Én is úgy tudom, hogy kell az elsőáldozás és a bérmálás is....de szerintem ez egyébként pap függő. A jegyesoktatás is elvileg kötelező, gyakolatilag van ahol mégsincs. Szerintem ez egyházközségenként változik...
17. Inken (válaszként erre: 13. - Inken)
2009. febr. 21. 13:31
Pontosabban római katolikus.
16. annaluca (válaszként erre: 13. - Inken)
2009. febr. 21. 13:31

Az gáz. Ott papja válogatja, de mindenképpen szigorúbbak a feltételek, mint a protestáns egyháznál.

A jegyesoktatáson mi elbeszélgettünk a lelkésszel néhány bibliai témáról, ami a házaséletet érintheti.

Katolikus papnál már hallottam olyat, hogy nem vállalta az esketést, mert a két fél már összeköltözött. Ez vicces, de ezcsak egy kiugró hülyeség.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook