Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valaha olyan erős menstruációs görcsöd, mint a legerősebb szülési fájdalmad? fórum

Volt valaha olyan erős menstruációs görcsöd, mint a legerősebb szülési fájdalmad? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. máj. 4. 08:10
nem volt sohasem.
2014. márc. 21. 10:27
nem
2010. máj. 1. 11:46
köszönöm...nagyon aranyos vagy:)puszi
63. Ajnácska85 (válaszként erre: 62. - Rencsike87)
2010. ápr. 15. 16:14
szia, jajj láttam a képed, nagyon édes kisbaba:) Szép kic család vagytok, eggy hős vgay, h. kibírtad és gratulálok!
2010. ápr. 14. 11:40
na sziasztok!időközben megszületett a pici babám...úgyh most már összetudom hasonlitani a 2féle fájdalmat.Nem akarok senkit elijeszteni,de nálam is a 2féle fájást össze se lehet hasonlitani.Sokkal-sokkal rosszabbak voltak a szülési fájdalmak.De tényleg sokkal.Én is azt hittem még nem szültem meg,h a mensinél rosszabb nem lehet,de lehet:(De mindenkinek más,úgyh nem kell elijedni...lehet vkinek meg jobb lex...de a lényeg,h nagyon megéri...még ha abban a pillantaban mikor azok a fájások mennek bármi mást is gondolsz.puszi
2010. ápr. 12. 02:54

Sziasztok,

az utobbi 3-4 honapban en is iszonyatosan megszenvedtem az elso napot. A furdoszoba koven a fajdalomtol fetrengve remegtem a gorcsoktol, hangosan zihalva, lefovve, hanyingerrel kuszkodve. Majd nehany ora mulva a kimerultsegtol elalszok kb orara. Teljes mertekben hasznalhatatlan vagyok a nap hatralevo reszeben. Halalra ijesztettem a baratomat az elso ket alkalommal, de megertoen apol azota is ezeken a napokon...

Bar meg nem szultem , de valami hasonlo lehet mert az en fajdalmaim kozott is vannak szunetek az elejen annyira rovidek szinte 1-2mp piheno, aztan egyre jobb ahogy a fajdalomcsillapito hat. (2 nospa-t szoktam bevenni) Ami egyebkent kozel sem szunteti meg a fajdalmaimat, a hatam tovabbra is le akar szakadni ilyenkor...

(Bocsi, hogy nincs ekezetem.)

60. kevian
2010. márc. 23. 11:38
Mielőtt szültem, azt hittem, hogy a menstruációs görcsnél jobban nem fájhat. Ezzel vigasztaltam magamat, egészen a szülésig. De persze, hogy jobban fájt a szülés. S nem is lehet a két féle fájdalmat összehasonlítani. Legalábbis én a havi görcsökbe azt hittem belehalok. Legyengültem tőle, volt olyan, hogy melózni sem mentem be, annyira szarul voltam. A szülés után meg úgy éreztem, hogy egy hegyet el tudnék hordani. :D
2010. márc. 23. 07:54
nem
58. Ajnácska85 (válaszként erre: 57. - Rencsike87)
2010. márc. 19. 18:03

huuu, akkor neked is sok sikert!!! :)


És mindenképp írd meg majd a tapasztalataidat!

2010. márc. 19. 10:06
Sziasztok.Jó ez a fórum...sok az érdekes hozzászólás.Hát én elvileg holnap szulok,de nem úgy nézz ki,h nagyon sietne kifele a babó..úgyh meglássuk.Utána okvetlen írok,mert nekem is olyan eros gorcseim szoktak lenni mensi alatt,h a radiátort letéptem volna a falról,hiába vettem be x fájdalomcsillapítót.Majd meglássuk a szulés milyen lex,de sztem 1kisbaba minden szenvedést megér:)
56. Ajnácska85 (válaszként erre: 55. - ..vesszőcske)
2010. márc. 19. 09:35
Remélem, h.könnyen és gyorsan fogsz szülni! Drukkolok Neked, majd írd meg, hogy sikerült:) Sok boldogságot!!
2010. márc. 18. 21:43

Helló lányok!

Én még most fogok szülni, a jövő hétre vagyok kiírva és voltak már kisebb fájásaim, amire az asszisztens nő azt mondta, hogy elég szép kis összehúzódások, hát én alig éreztem meg, semmi nem volt a menszis görcseimhez képest...Nekem volt olyan, hogy 4 fájdalomcsillapító nem hatott és fetrengtem meg elájultam, ment a hasam, rázott a hideg.

Tudom, hogy a vajúdás nem lesz ennél rosszabb csak a kitolási rész lesz egy teljesen új dolog. Anya is azt mondta, mert neki is nagyon erős görcsei voltak fiatal korában. Szóval lehet ezen vitatkozni, hogy jobban fáj-e vagy sem. Majd megírom :) de láttam, hogy van aki felháborodva írta, hogy nem lehet összehasonlítani meg ilyenek. Szerintem mindenkinek más a fájdalom küszöbe, én jól bírom - elviselni - a fájdalmat eddigi tapasztalataim alapján. Az viszont biztos, hogy szülés közben tudj az ember, hogy miért szenved, menszi közben viszont nem! És ez nagy különbség!

54. Ajnácska85 (válaszként erre: 53. - Mandula71)
2010. márc. 18. 13:34

köszi, h. írtál:)

Megnyugtató némileg:)

szerintem ugyanolyan görcseink vannak (neked voltak) , mint leírtam nekem is ennyi ideig tartott, és pont ilyen "mellékhatásokkal"

Bízom abban,h. a szülés nekem is szép élmény lesz. Ha másért nem ott legalább nem céltalan a szenvedés!

2010. márc. 18. 13:17

Igen. A görcsökhöz rendszeresen társult hányás, hasmenés, verejtékezés, egyszer-egyszer ájulás is:( Mindez kb. 3-4 órás folyamat volt. A szülési fájdalmak annyival voltak jobbak, hogy ott csak a görcsök jöttek és bár időben tovább tartott az egész, a fájások közti szünetekben teljesen jól éreztem magam.

Minden doki annyit reagált egyébként erre, hogy szüljek gyereket, majd elmúlik. Gyerekem nem emiatt lett, de lekopogom, valóban elmúlt az első szülés után. Sőt, abban a 8-9 hónapban egyetlen egyszer sem kellett még a legenyhébb görcsoldót sem bevennem. Remélem most is így lesz majd:P

52. vkj77
2010. márc. 18. 13:04
igen...
51. Rencike24 (válaszként erre: 50. - Pemete)
2010. márc. 18. 12:57

Én is, én is! :)

Úgy legyen!

50. pemete (válaszként erre: 49. - Rencike24)
2010. márc. 18. 12:56
Okés, de remélem, hogy könnyű, és gyors lesz:)
49. Rencike24 (válaszként erre: 47. - Pemete)
2010. márc. 18. 12:55

Hát kitudja!

Talán két éven belül vissza térhetünk rá és megírom, hogy én hogy viseltem! Durvább volt e vagy sem! :)

2010. márc. 18. 12:52

nekem is van, mondom, h. nem fáj annyira amikor megjön, hogy mozdulni sem tudok (ez nem hiszti, tényleg nem érzem a testem tagjait, csak egy fájás az egész) ilyenkor beszélni sem tudok, és csak injekció hat. A vőlegényem, régebben meg anyukám látják rajtam, h. megint nagy görcs van, mert én bólintani sem tudok, és hívják is az ügyeletet. Egyszer meztelen voltam teljesen mikor kijöttek, mert anyukam hiaba kérlelt, h. legalább fehérneműt húztak nem tudtam megmozdulni....

de van amikor beveszek 2 cataflamot, és már túl is vagyok rajta...

Reménykedem benne, h. a szülés "csak" a rosszabb hörcseimhez fog hasonlítani és nem übereli.

:)

47. pemete
2010. márc. 18. 12:51
Ez így van, nem vagyunk egyformák, és én ráadásul jól megszívtam az orvosokkal is, de azért ne mondjuk már, hogy a menstruáció durvább mint egy szülés! Ekkora hülyeséget!
46. Rencike24 (válaszként erre: 44. - Pemete)
2010. márc. 18. 12:48
Bár még nem szültem, mint már írtam, de szerintem ezt ember válogatja! Lehet, hogy Te szenvedtél és törték volna inkább a csontjaid, de viszont másnak csak görcsszerű fájásai voltak! Nem vagyunk egyformák, se testileg, se lelkileg, se sehogy sem!
45. pemete
2010. márc. 18. 12:43
Egyébként amióta megszületett a kislányom nekem is elmúltak a menstruációs görcsök nagyjából. Azóta azért nem fetrengek, meg döglődök napokig. Jó, néha fáj, de közel sem annyira, mint előtte
44. pemete
2010. márc. 18. 12:42
A menstruációs görsz kutya f@sza a szüléshez képest, akinek meg nincs, és nem is lesz összehasonlítás alapja ne mondjon ilyeneket, hogy az se vészesebb! Igenis, hogy sokkal-sokkal vészesebb. Nekem éjjel 1-től folyamatosan olyan fájdalmaim voltak mikor szültem, hogy már sírni sem tudtam, és majd elájultam, és akkor a tolófájásokról még nem beszéltem. PErsze, ha van 5 tolófájás és kint is a baba, akkor nem is olyan hű de vészes, de 3 órán keresztül igenis sokkal durvább bárminél. Törték volna inkább össze az összes csontomat!
43. Ajnácska85 (válaszként erre: 42. - Crystall)
2010. márc. 18. 12:41

de jó!!!

jó olvasni végre valakit, aki nem állítja, h. a mensi mindenképp kevésbé fáj.

Nekem is azt mondta a nődoki, h. terápiaként is javasolja a szülést, sokat fog segíteni.

Köszönöm,h. írtál:)

2010. márc. 18. 12:34
Sziasztok! Igen nekem régebben rosszabb volt a menzesz alatti görcs mint késöbb a fiam születése alatt érzett legerösebb fájdalom. Mivel szülés alatt még a legrosszabb esetben is volt egy perces szünetem ami alatt be-bealudtam:), a havinál viszont 24 óráig pokol volt. Nekem nagyon kellemes emlék maradt a szülés, valamivel több mint 4 óráig tartott az elsö fájásoktól kezdve a végéig amikor is rámfektették a szép nagy bébimet (4150g os volt). Azóta szerencsére teljesen elmúltak a menzesz görcseim is, a dokim elöre megmondta, hogy igy lesz:)
41. Rencike24 (válaszként erre: 40. - V.kler)
2010. márc. 18. 11:06

Köszönöm szépen!

Remélem egy két éven belül kiderül!:)

40. v.kler (válaszként erre: 34. - Rencike24)
2010. márc. 18. 11:03

Nagyon igazad van, mert tény, hogy fáj, de megéri! :-)))

Kavánom, hogy majd egszer könnyű szülésed legyen! :-)

39. v.kler (válaszként erre: 35. - Da53227459)
2010. márc. 18. 11:01
Értem. Ez a Te döntésed! Bár szerintem nem tudod, hogy mit hagysz ki...
38. a908366fdb (válaszként erre: 37. - 1c535e6d43)
2010. márc. 18. 11:01

Persze, hogy lehetnek...nekem is az elején "csak" olyan volt, mintha megjönne....még mondtam is, hogy ez csak ennyi:D:D:D

Aztán kezdtek durvulni a dolgok:D

2010. márc. 18. 10:59
SZerintem a vajúdás alatt lehetnek menzi szerű fájdalmak. De a szülés szerintem is egészen más.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook