Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valaha olyan erős menstruációs görcsöd, mint a legerősebb szülési fájdalmad? fórum

Volt valaha olyan erős menstruációs görcsöd, mint a legerősebb szülési fájdalmad? (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. a908366fdb (válaszként erre: 33. - V.kler)
2010. márc. 18. 10:58

De ha megnézed a többi hsz-ét más fórumokon, akkor láthatod, hogy ő nem akar gyereket....

Szóval nem fogja megtudni soha...elvileg....

35. da53227459 (válaszként erre: 33. - V.kler)
2010. márc. 18. 10:58
nem fogok szülni
2010. márc. 18. 10:58
Bár még nem szültem, de tudom, hogy milyen az ha görcsölsz, mikor megjön! Amíg nem szedtem gyógyszert, szinte leviselhetetlen volt, az első nap, annyira görcsöltem, hánytam, hogy egész nap majd meg őrültem! A gyógyszertől teljesen elmúlt minden! Már egy ideje viszont nem szedem és vissza tértek a fájások, de ki lehet bírni, szerencsére! Reménykedem, hogy a szülés is csak ennyire lesz fájdalmas, ha meg nem, hát ez van, valamit valamiért! Azért, hogy a kezemben tarthassam, bármilyen fájdalmat elviselnék!
33. v.kler (válaszként erre: 29. - Da53227459)
2010. márc. 18. 10:57

Szia!


Csatlakozom az előttem szólóhoz. Olyan dologban alkottál véleményt, amit még át sem éltél! Ha egyszer mégis szülni fosz, akkor kíváncsi lennék akkor mit hgondolsz erről!

32. v.kler
2010. márc. 18. 10:55

Sziasztok!


Én szerencsés alkat vagyok, nem szoktam szenvedni mensi alatt, ha fáj is a hasam, az elég türhető! Viszont hallottam olyanokról akik nagyon szenvednek!

de szerintem az ilyen dolgok, mint a szülési fájdalom is alkat kérdése, az sem mindegy, hogy milyen az ember fájdalomküszöbe...

2010. márc. 18. 10:54

De ahogy látom, te meg sem fogod tapasztalni a szülési fájdalmakat, hiszen nem is akarsz gyereket, (mert akkor megszűnik a szabadságod)


Ez a te döntésed:):)

de akkor ilyet ne mondjál, hogy nem hiszem, hogy a szülés rosszabb....

Amíg át sem élted..

30. a908366fdb (válaszként erre: 29. - Da53227459)
2010. márc. 18. 10:51

Biztos hogy van olyan mensi görcs, ami egész nap tart és rohadtul fáj(nekem ritkán van, de akkor nagyon durva)

Viszont a szüléssel tuti nem lehet összehasonlítani.

Egyébként szültél már?

Van összehasonlítási alapod?

Mert azt azért nem merném kijelenteni, hogy: nem hiszem hogy a szülés rosszabb....

A szülés is mindenkinél más és más....van akinek olyan fájdalmai vannak mintha "csak" menstruálna, valaki pedig majd elájul(vagy el is ájul) a fájdalomtól.

2010. márc. 18. 10:19

Nem tudom mit kell a szülést túl misztifikálni? Annyi ömlengés, nyavajgás van körülötte, nem kell terhesnek lenni, és akkor nem kell szülni,kész!

Igenis a mensi görcs fáj, és nagyon szar lehet, néha egésznap tart, nem hiszem, hogy a szülés rosszabb!

28. 9242a6388c (válaszként erre: 24. - Nikice)
2010. márc. 18. 09:24
Így van:o)!
27. vikasz (válaszként erre: 7. - Ajnácska85)
2010. márc. 18. 09:16

Pedig van.

Annó nekem is voltam nagyon erős mensi görcseim, hogy csak feküdni tudtam, meg rázott a hideg. De a szülést ezzel össze sem lehet hasonlítani. De ha oda kerülsz nem ezzel fogsz foglalkozni.

26. Nikice (válaszként erre: 25. - Ajnácska85)
2010. márc. 18. 09:15
Hát drukkolok! :) Aztán majd mesélhetsz itt a személyes tapasztaltaidról.
2010. márc. 18. 09:14

köszönöm Nikice, ez tényleg biztató:)

csak tartsunk már ott:)

24. Nikice (válaszként erre: 23. - 9242a6388c)
2010. márc. 18. 09:08
Hát igen, az ömlengéssel, vagy a túl nyers igazsággal lehet nem megy sokra, azért valljuk be, az emlékeket legtöbbször az idő teszi széppé.
23. 9242a6388c (válaszként erre: 22. - Nikice)
2010. márc. 18. 09:06
Szerintem a legjobb dolog volt amit mondhattál neki!!!!
22. Nikice (válaszként erre: 20. - Ajnácska85)
2010. márc. 18. 09:03

Kívánom a legjobbakat.

Volt barátnőm, aki mindig faggatott, milyen lesz, mert ő nagyon fél. Mindig próbáltam bíztatni, szépen előadni mindent, majd egyszer már nem bírtam és azt mondtam: Max lesz egy vacak napod, de majd annak is vége lesz egyszer. (noha nem így gondolom, de én szerencsésnek mondhatom magam, mindkettő szép volt). Aztán mikor szülés után összefutottunk, azt mondta, minden "prédikációm" kitörlődött, de az az egy mondat egész nap a fejében járt. Neki még nem az élete legszebb napja, de segített neki akkor, hogy arra gondolt, egyszer csak vége lesz. Így is fel lehet fogni.

21. Nikice (válaszként erre: 19. - Ajnácska85)
2010. márc. 18. 08:59
Köszönöm!
20. Ajnácska85 (válaszként erre: 18. - Nikice)
2010. márc. 18. 08:58
ja, leesett:) azért gondolom, h. nem fáklyásmenet! max az elején segít én is úgy gondolom. Kicsit talán feltölt önnbizalommal, h,. na még mindig nem olyan erős, mint mikor megjön, pedig már ilyen-olyan erősséget mutat a gép... Hát kiváncsi vagyok:) Remélem hamar sikerül majd teherbe esnem, és hamar megtapasztalhatom:)
19. Ajnácska85 (válaszként erre: 17. - Nikice)
2010. márc. 18. 08:56
nagyon szép szőke babáid vannak:)
18. Nikice (válaszként erre: 15. - Nikice)
2010. márc. 18. 08:56
Azért kiegészítem, kb hajnali 1-kor kezdődött a "műsor", 8 után értünk be a kórházba, délben született mazsim, olyan 10 körül már csillagokat láttam. Nem a végére értettem, h meg sem kottyant!
17. Nikice (válaszként erre: 7. - Ajnácska85)
2010. márc. 18. 08:55
Akkor előző hsz-omban adtam némi választ a kétségeidre. A vége tényleg "kegyetlennek" tűnik, de sokat megcsinálták már :) van, aki többször is. Aztán ott van az utsó pár hét, ami már nehézkes, így aznap, mikor szülsz, az jár a fejedben, hogy végre kezedben tarthatod a babád, és más úgy elviselni a fájdalmat, hogy tudod, cserében egy csodát kapsz, mint hónapról hónapra nyűglődni.
2010. márc. 18. 08:53

ÁÁÁÁÁÁÁÁ olyan görcsöt menstruáció alatt????

Meg se közelíti a legerősebb sem-nálam legalábbis.

15. Nikice (válaszként erre: 13. - Ajnácska85)
2010. márc. 18. 08:52

ühüm! :)

Ráadásul 16 km-ről. Utólag mókás, mert minden jól sikerült. Egyébként igen, azért jó, hoyg nem volt tudatos (egyrészt fiatal naívságomnak köszönhetően), meg hát amilyen görcseim voltak előtte, ez meg sem kottyant. Pedig az én fájdalomküszöböm is alacsony, de a havi görcsök úgy tűnik felkészítettek valamelyest a szülésra. Azóta jobb egyébként, de tiniként volt, hogy szabályosan fetrengtem cataflam mellett is. :S

14. 9242a6388c (válaszként erre: 7. - Ajnácska85)
2010. márc. 18. 08:48
Pedig van...én gyorsan szültem az elsőt 4 óra alatt meg volt, de pokoli fájdalom,
13. Ajnácska85 (válaszként erre: 11. - Nikice)
2010. márc. 18. 08:47
ez jó:) akkor legalább kevesebb ideig vajúdtál tudatosan:) biztos néztek nagyot miért olyan későn mnetél be:)
12. Ajnácska85 (válaszként erre: 10. - Pemete)
2010. márc. 18. 08:46

:):):) ez igaz, csak hát olyan betoji vagyok...

Szerintem minden nő egy hős... bár még nem szültem, de nagyon durvának tűnik olvasva egy-két szüléstörténetet...

11. Nikice
2010. márc. 18. 08:44

Annyira erős biztos nem, de sejtem, anyud miről mesélhetett. Én nagyon görcsöltem a fiam születése előtt, így amikor már 7-8 órája vajúdtam(mint utóbb kiderült), akkor még el sem tudtam képzelni, hogy aznap szülök. Kis pocifájások voltak még az ötpercesek.

Szerintem a nagyon erős mensi görcs az azért tűnik olyan fájdalmasnak, mert hosszabb ideig tart, akár egy napig is, de valójában talán nem olyan erős, mint a szülésnél a kitolási szak, vagy azt azt megelőző 1-2 óra.

10. pemete (válaszként erre: 7. - Ajnácska85)
2010. márc. 18. 08:44
Óh, nyugi, ki lehet bírni! Én arra gondoltam, hogy egyszer úgyis vége lesz, ez max egy nap, bent nem maradt még egy gyerek sem! :)
2010. márc. 18. 08:44

Akkor nekem szerencsém volt, mert a menstruáció soha nem kínzott meg. Persze néha voltak görcseim, kisugárzó, kisebb fájdalmakkal, de elviselhető volt, pedig nekem vagyon alacsony a fájdalomtűrő küszöböm.

De a szülés! Főleg az elsőnél, nahát az szörnyű volt. A másodikat már sokkal könnyebben viseltem.

2010. márc. 18. 08:43
Nekem is nagyon tudott fájni tinikoromban, volt, hogy én sem tudtam suliba menni, de a szülési fájdalmakhoz közel sem volt. Gondolom vannak szerencsés emberek, akiknek csak annyira fáj egy szülés, mint egy durvább menstruáció során a görcsök, irigylem őket!
2010. márc. 18. 08:43

hát én is így vagyok néha. hogy munkaképtelen leszek, meg abszolút nem tudom megmozdítani semmimet, leszakad a derekam, és ált. először 10 perces fájások kezdődnek, utána, csökkenek a szönetek majd nő a görcs időtartama míg összeérnek. Utána úgy is múlik el, ahogy jött, vagyis szünetekkel és egyre hosszabb lesz a szünet. Kb 3 órát szokott tartani, mikor elmúlik, utána annyira kimerült vagyok, h. remegek és elalszom pár órára. Ja és nagyon fázom is utána, míg alatta ver a víz, leszakad a derekam, görcsöl a vádlim...stb...

Igaziból azért tettem fel a kérdést, mert nagyon gondolkozunk babán (persze esküvőig várunk) és kövezzetek meg, de nem hiszem, h azoknál a görcsöknél amiket fent leírtam (szerencsére csak évente 1-2 szer hatalmasodik el ennyire) elviselnék erősebbet. Persze biztos el lehet, de igaiból azt nem tudom elképzelni, h. annál van nagyobb fájdalom...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook