Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek Mononucleosis infectiosa nevű betegsége? fórum

Volt már valakinek Mononucleosis infectiosa nevű betegsége? (beszélgetős fórum)


1 2
39. yoppa (válaszként erre: 37. - Melmen)
2012. ápr. 5. 09:42

El. Sőt, a vírus tárolódik a szervezetben, úgyhogy külső hatás sem kell.

Nekem az első után 5 évvel jelentkezett ismét, de sokkal enyhébb formában, illetve 10 évvel az első után enyhe övsömör formájában. Egy érme nagyságú terült volt érintett a derekamon. Szerencsére azt is megúsztam némi viszketéssel és bőrfájdalommal.


De az orvos rákérdeztt, hogy volt-e herpesz jellegű betegségem. Mivel csak ez volt, egyértelműen ez jött ki ilyen módon. A gerincvelőben tárolódik a kórokozó és bármikor felbukkanhat ismét, ha a immunrendszer legyengül.

38. Melmen
2012. ápr. 3. 20:04
??
37. Melmen
2012. ápr. 2. 20:55

Na egy kis helyzetjelentés:Lányon rendbejött,néhány eltérést még mutat a vérkép de minden jó!

Eltelt a lappangási idő és ma kiderült a barátnőjénél is jelntkeztek a máj megnagyobbodás tünetei, 1 hete lázas folyamatosan holnap megy vérvételre.De a torka nem fáj..kederül az e egyátelán.

Kérdés a következő :EL LEHET KAPNI 2SZER IS???

2012. márc. 12. 18:27
Én fél évig aludtam minden nap suli után...
35. Melmen
2012. márc. 10. 19:35
Nekem is ajánlották a máriatövist ki fogja próbálni állítólag nagyon jó!
34. Melmen
2012. márc. 10. 19:34

Nagyon köszönöm a válaszokat és a segítséget.Hétfőn iskola 2 hónap tesi felmentés,én keveslem de majd ír máősikat.Menni kell 19.én vérvételre,kiváncsi leszek mi lesz az eredmény.

Közben a baktériumtenyészet is pozitiv lett és arcüreggyulladása is lett de kapott rá gyógyszert.

A fáradság sokáig marad mert van hogy szinte egész nap csak alszik.Nem tudom a suliba mi lesz főleg hogy 5.30kor kel.

Szóval mégesgyszer köszönöm a segítséget!És joggal mondhatom nagyon de nagyon rossz az a betegség!!!

2012. márc. 5. 19:48

Felnőttként kaptam el pár éve. Úgy kezdődött, hogy iszonyú levert voltam, alig vonszoltam magam, fájdogált a torkom, a fejem, köhécseltem. Az orvos sima torokgyulladásra, megfázásra gondolt, de egyéb panasz miatt- ami nem tudtuk, hogy összefügg ezzel- laborba küldött. Amikor a májfunkció értékeimet meglátta (kb. 5-6 szorosa volt a normálisnak) majdnem befektetett kórházba. Végül otthon maradtam, és addigra jött egy olyan iszonyú torokfájás, amilyet leírni nem lehet. A nyirokcsomóim is bedagadtak, úgy éreztem magam, mintha valaki fojtogatna. Kb. két hetet agonizáltam így otthon, aztán újra munkaképes lettem, de a torkom érzékenysége sokáig megmaradt.

A májfunkcióm elég gyorsan helyre állt, én hiszem, hogy attól is hogy máriatövis teát és céklalevet ittam naponta, rendszeresen. Mindkettő jó májméregtelenítő.

2012. márc. 1. 22:20
16 éves koromban volt, mandulagyulladással három hétig 39 fokos lázzal. A máj és a hasnyálmirigy funkcióm borzalmas volt, először hetente aztán havonta aztán 3 havonta vérvétel, aztán sokáig félévente. A májfunkció 2 a hasnyálmirigy 5 év alatt állt helyre. A Monocyta számom azóta is magasabb picit. 12 éve. Mandulámat a fertőzés után 2 hónappal kivették. nagyon beteg voltam...
31. Melmen
2012. febr. 28. 20:24

Semmi változás,a doki szerint szebb a torka.Péntekem megint kontroll.

Baktériumtenyésztés meg nem érkezett vissza.

30. 36a26f5226 (válaszként erre: 29. - Yoppa)
2012. febr. 27. 21:40
Na, nekem is fájt a bőröm, de nekem bőr alatti kötőszövet csomósodás alakult ki, és érintésre fájt a bőröm is...
29. yoppa (válaszként erre: 28. - Melmen)
2012. febr. 27. 21:37

A fehér cucc addig marad, amíg a betegség tart. Amikor elkezd ritkulni, akkor már lecsengőben van.


Nekem az ínyvitorlámat borította be, de annyira, hogy összeért középen és nem látszott a torkom hátsó része.


Az okozó vírus a herpeszvírusok családjába tartzik. Nekem pár éve (a mononucleosis jó 10 éve volt) egy övsömör jellegű dolog jött ki, érme nagyságú a derekamon. A bőrgyógyász szerint a gerincvelőben tárolódott a vírus és most pont ilyen módon jött elő.

Az szerencsére nem volt vészes, kicsit fájt a bőröm, de még hőemelkedésem se volt, csak a nadrágom dörzsölte és zavart.

28. Melmen (válaszként erre: 25. - Yoppa)
2012. febr. 27. 19:18
Szinte egész nap fekszik sokat alszik.Igen most azt mondták hogy azokat támadja meg akiknek le van gyengülve az immunrendszere.Van olyan akin észrevétlenül átmegy.Hát sajnos nem ez van.Holnap délután megyünk a dokihoz, kíváncsi vagyok mit mondd,a fehér a torkán még mindig ott van!!Az múljon már el!!!
27. Melmen (válaszként erre: 23. - 36a26f5226)
2012. febr. 27. 19:13
Nem semmi!Azért remélem 15éves korban nem lesznek ennyire súlyos következmények.Sose hallottam erről a betegségről de most annyit olvastam róla és kérdeztem hogy nem is olyan ritkaság.
26. yoppa
2012. febr. 27. 09:09

Egyébként a kisebb tesó védelmében lehet, hogy érdemes lenne egy maszkot felvenni, hogy ne te közvetítsd kettejük között a betegséget, illetve alaposan kezet mosni a beteggel való érintkezés után.



Bár tőlem nem kapta el senki, még az akkori barátom sem, akivel vígan csókolóztam még akkor, amikor enyhék voltak a tünetek és nem tudtam, hogy beteg leszek.

25. yoppa
2012. febr. 27. 09:08

Általában fiatalabb korban kevésbé valószínű a szövődmény, tehát öröm az ürömben, hogy ennyi idősen kapta el és nem 10-20 évvel később.

Az immunrendszerén is sok múlik. A szenvedős részt sajnos nem lehet megúszni. Fájdalomcsillapítókkal enyhíthető, de ahogy nálam is volt, lehet, hogy nem teljesen, mert akkor már átcsúszna gyógyszermérgezésbe.


Erősen legyengíti az embert, tehát ha már elmúlt a láz és egészségesnek tűnik, ne lepődj meg, ha még 1-2 hétig sokat alszik vagy hamar elfárad.


Folyadékot erőltesd, sokat. Vegyen be fájdalomcsillapítót és utána, amíg tart a hatása, igyon minél többet.

Anélkül nehéz nyelni, nekem köpőcsészém is volt, mert egyébként a nyálamat se tudtam lenyelni sírás nélkül...

2012. febr. 26. 20:35
Ami nekem piszkosul fájt, bőr alatti kötőszövet csomósodás kezdődött, és az akkori főnököm azt mondta, szimulálok, és felhívta az akkori háziorvos, és megmondta neki, hogy szeretne ő úgy szimulálni, ahogy én...
2012. febr. 26. 20:33

Nekem 2002-ben volt, 30 évesen először, és 3 hónapot voltam táppénzen, súlyos lefolyású volt... Először Lime-kórra gyanakodtak a dokik, mert pont akkor szedtek ki belőlem egy kullancsot, aztán rájöttek, hogy mononucleosis volt... 2 teljes hónapig voltam a rehabon, ráment az idegrendszerre olyan értelemben, hogy nem tudtam lábra állni, feldagadtak az ízületeim, a bokám, a térdem, és ha lábra kellett állnom, éles fájdalom hasított bele... Két teljes hónap rehab után kezdtem újra lábra állni úgy, hogy ismét tudtam járni...


Még reumathológiai konzíliumot is kértek, neurológiait is...


Azóta nem volt...

22. -ssza06 (válaszként erre: 17. - Melmen)
2012. febr. 26. 20:13

Egy év elteltével már teljesen normálisak voltak az értékei. De az én lányomnak nagyon súlyos lefolyású volt - ez egyéni érzékenység függvénye. És az első két hét borzalmas volt, egy hétig itthon szenvedett, a szörnyű torokfájás és láz harmadik napján diagnosztizálták mono-t, aztán a hatodik napon már jött a kórház.

Mivel fertőző, ezért szerintem 2-3 hétig biztos nem engedik suliba... Főleg a kamaszok jellegzetes betegsége (csókbetegségnek is hívják a köznyelvben, mert a nyállal terjed). Lehet, hogy akitől elkapta, nem is érezte a tüneteket, mégis továbbadta.

21. Melmen
2012. febr. 26. 19:42
2-3 hétig akkor nem mehet suliba??
20. yoppa (válaszként erre: 19. - Melmen)
2012. febr. 26. 18:37
Hacsak az orvos nem ítéli úgy meg, hogy kórházi kezelés kell valamiért neki, akkor sajnos ki kell várni, hogy lemenjen a 2-3 hét. Addig szegény szenvedni fog.
19. Melmen (válaszként erre: 18. - Yoppa)
2012. febr. 26. 17:46
Hát igen a gyógyszer napi adag az kevés,neki vízben oldódó cataflamot írtak mert az algoflex semmit nem hatott.Remélem jövőhét már változtat és elmarad a torokfájás
18. yoppa (válaszként erre: 8. - Melmen)
2012. febr. 26. 17:39

Főleg nyállal fertőz, tehát ne igyanak-egyenek egymás után, ne tüsszentsen-köhögjön a pici közelében. Gyakori szellőztetéssel és kézmosással szerintem megakadályozható a fertőzés.


Én pl a Sziget fesztiválon kaptam el a tömegben, amikor 5 centire volt egy csomó vadidegen arca.


A lefolyása egyénenként változó súlyosságú. Én arra emlékszem, hogy anyámmal sírva veszekedtem, hogy adjon még fájdalomcsillapítót (összetörve, lekvárban - máshogy nem tudtam lenyelni), ő pedig nem mert adni, mert a napi maximális adagot már délre megettem belőle... Nekem a levertség és a fájdalom maradt meg. Kórházban nem voltam, csak otthon feküdtem két hétig lázasan, brutál torokfájással.

17. Melmen
2012. febr. 26. 17:31
De remélem a későbbiekben a máj és a lép teljesen visszaépül??
16. Melmen (válaszként erre: 14. - Katinkaboszi)
2012. febr. 26. 16:54
Én is ezt gondoltam de a gyerekorvos azt mondta semmiképp ne gargarizáljon semmivel mert akkor jobban fáj.Én se értettem miért!Máskor meg toroköbligetőt adnak...
15. Melmen (válaszként erre: 12. - Vevri)
2012. febr. 26. 16:52
Még csak 1 hét telt el akkor még van 1 kemény intenzív hét a torokfájásból!:((((
14. Katinkaboszi (válaszként erre: 10. - Melmen)
2012. febr. 26. 16:51

figyelj a vérnyomásodra, mert nem játék, a páromnak 14 évesen vették ki, olyan nagyon megemelte a vérnyomását, közölték, emiatt.



Próbáltátok már a toroköblögetést? jó rá a sós víz, vagy a régi Glucosept is :)

13. Melmen (válaszként erre: 11. - -ssza06)
2012. febr. 26. 16:39

Jajj szegény!Ettől félek próbál minél többet inni igaz enni nem nagyon tud valamennyit azért igen.Csak reggel nagyon szenved mert éjjel kiszárad a torka és elmúlik a fájdalomcsillapító hatása is,az orrán nem kap levegőt mert nem tudja kifújni se,már próbálkoztunk mindennel orrszívó,spré,orrcsepp..

Igen a sok hiányzás is nagyon rossz lesz,nem is tudom hogy foga pótolni!

12. vevri (válaszként erre: 9. - Melmen)
2012. febr. 26. 16:33
Én már nem emlékszem, mi volt a neve... Szlovák gyógyszer volt, nagyon drága, és akkoriban (kb. 8 éve) nem is lehetett nálunk mindenhol kapni. Ahogy azt pár héten keresztül szedtem, utána vitaminokkal tömtek hónapokig...Pokoli volt, nem akarnám még egyszer...
2012. febr. 26. 16:29

Az én lányomnak is 16 évesen volt- iszonyúan elkapta! Irtózatosan fájt a torka, se enni, se inni nem tudott, egy hétig 39 fok fölött tanyázott csillapíthatatlanul a láza. Fertőző osztályra került a kórházba, infúziózták, mert teljesen legyengült, nem tudott még inni sem. Két hétig volt kórházban, és összesen hat hetet hiányzott a gimiből. A májfunkciója még fél év múlva is rossz volt. Fél évig fel volt mentve tesiből, nehogy megüssék a máját és repedjen a nagyobbodás miatt.

Ocsmány betegség, vegyétek komolyan!

Mielőbbi gyógyulást kívánok, minél kevesebb szenvedéssel!

10. Melmen (válaszként erre: 7. - 367d5fde7b)
2012. febr. 26. 16:28
Jajj a mandulaműtét az a másik félelmem!!Nekem már 20 éve ki akarják venni azóta halogatom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook