Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vizeletmintánál nem gond, hogy semmi sem úgy történt, ahogy utólag olvastam, hogy kellett volna? fórum

Vizeletmintánál nem gond, hogy semmi sem úgy történt, ahogy utólag olvastam, hogy kellett volna? (tudásbázis kérdés)


10. Zillertal (válaszként erre: 8. - Globus)
2018. aug. 26. 21:37
Húgyúti panasz van,gyakori vizelési inger.
2018. aug. 26. 13:41
Szerintem ha a beküldő orvos nem látott el utasítással el arról hogyan kell a mintát levenni, akkor nem gond.Ha rossz lesz az eredmény azért szólni kell, hogy hogyan történt a mintavétel,mert lehet meg kell ismételni.
8. globus (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2018. aug. 26. 08:59

Attól függ, mihez kell a vizsgálat. Ha műtét előtti góckutatás része, akkor negatívnak kell lennie, ez a nap minden szakában negatív.

Ha viszont húgyúti panaszod van, akkor a kezelés szempontjából fontos a csíraszám ismerete, vagyis a reggeli, hólyagban gyűlt vizeletben nyilván magasabb érték, mint napközben, amikor már felhígult a vizelet. Bizonyos határérték alatt nem végeznek rezisztencia vizsgálatot, a kezelés vaktában történne.

Persze lehetséges, hogy napközben is sok baktériumot ürítesz, ha nagyon fertőzött vagy, végülis már mindegy, ha leadtad :)

7. Zillertal (válaszként erre: 6. - Kondygirl)
2018. aug. 26. 08:37
Akár hólyag hurut is okozhatja a gyakori vizelési ingert,de nem biztos.
6. kondygirl (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2018. aug. 26. 07:47
Ha hólyaghurut miatti baci vizsgálat a cél, nem kell újra csinálni. Nekem délután 5kor kellett leadnom, mikor a dokinál voltam a panaszok miatt.
5. Bözsi néni (válaszként erre: 3. - Zillertal)
2018. aug. 26. 00:04
Akkor csináld újra,mert ha nem mosakodtál előtte, akkor már lehetnek baktériumok kivülről, szóval nem biztos, hogy valós lesz az eredmény.
4. VersEmber (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2018. aug. 25. 23:23
Nem gond.
2018. aug. 25. 23:21
Baktérium vizsgálat
2. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2018. aug. 25. 22:33

Az attól függ, hogy milyen célt szolgál az eredmény. Pl.vizeletcukor, vagy valamilyen fertőzés miatt, esetleg csak általános állapot kivizsgálása céljából.


A célzott vizsgálathoz a (felgyülemlett) reggeli első a mérvadó.

2018. aug. 25. 22:13
1,nem első 2,nem reggeli vizelet,hanem 11 órakor 3,nem mosakodtam előtte 4,nem középsugaras volt,hanem elsősugaras.Ezeket én is most tudtam meg,hogy ìgy kellett volna,mivel senki sem mondta,így most olvastam.Csináljam újra az egészet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook