Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszatérő hólyaghurutom van, szedem a tőzegáfonyát, kaptam Cifrant meg Monuralt de nem nagyon használnak, mit tegyek? fórum

Visszatérő hólyaghurutom van, szedem a tőzegáfonyát, kaptam Cifrant meg Monuralt de nem nagyon használnak, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
15. bowie
2014. dec. 29. 07:25
nőgyógyásznál pedig kérd, hogy szűrjenek ureaplasmára is...sokszor ez áll a háttérben, csak nem szűrik alapból. és vizelet, hólyag problémákat okoz, vesét roncsol, vesekövességre hajlamosít.
14. bowie
2014. dec. 29. 07:18

kellemetlennek mondanám inkább, nem fájdalmasnak. :)


katéterből azért jobb vizeletet venni, mert azt közvetlenül a hólyagból veszik, és úgy már sok mindent ki lehet zárni. mert a húgycsövön míg kiér, addig bele kerülhet egyéb baktérium is.

13. bowie
2014. dec. 29. 07:15
én vesebeteg vagyok, rendszeresen csinálnak hólyag és vesetükrözést. ne félj tőle, bármit is hallottál. nem vészes.
2014. dec. 29. 07:08

Nekem is rendszeresen visszatérő probléma. Az utobbi 1 évben havonta 2 havonta volt..... Én meguntam, elmentem urológushoz. Nem katétereztek, csak pisilni kellett egy pohárba, elküldték az ANTSZ-hez tenyésztésre (nem sima vizelet vizsgálat!!!). És kiharcoltam, hogy a férjemet is nézzék meg, mert olvastam hogy sokszor a férfinek van tünetmentesen prosztata gyulladása, és ez okozza a nőnél a problémát. Hát bejött. Ugyhogy ő is beszedett egy lórúgás antibiotikumot, célzottan arra a bacira, amit kitenyésztettek, meg én is.

Egyébként holyaggulladás miatt mar katétereztek meg, nem vészes, nekem még annyira sem volt kellemetlen mint egy nőgyógyászati vizsgálat.

Ja, én cickafarkfű teával szoktam kúrálni magam. Arra jó, hogy nem őrülök bele a fájdalomba, amíg domihoz jutok.

2014. dec. 29. 06:56

A legtöbb esetben elég ha belepisilsz a pohárba, azt elküldik tenyésztésre és akkor célirányosan lehet bacit gyilkolni. Csak visszatérő hólyaghurutnál katétereznek meg! 99%, hogy e coli okozza. El fog küldeni nőgyógyászhoz is az urológus, mert az esetek nagy többségében onnan ered a baj forrása. Én egy éve végig csináltam már ezt.

Ami még nagyon jó a tőzegáfonya mellé sok c vitamin, lényeg hogy savasítsd a vizeleted. Sokan esküsznek a D mannózra is, én anno annyi mindent szedtem, hogy nem tudom megmondani, hogy az használt e vagy sem, de nekem pl végig hányingerem volt tőle, ha gondolod az is megér egy próbát.

Az urológustól viszont semmiképp ne félj menj el mert a házi orvos csak találgatni tudja, hogy mi lehet a baj és összevissza beszedet veled mindenfajta felesleges antibiotikumot.

Igyál sok citromos fekete teát hogy a vízhajtó hatása felgyorsuljon.

10. ElErIm77 (válaszként erre: 7. - Jasabel)
2014. dec. 29. 06:04
szia,én egyszer az sztk ban voltam urológusnál..semmi tükrözés v ilyesmi nem volt, egy függöny mögött kellett pisilni,és rögtön beledugtak valami pálcikát,és kimutatta a bacit v a gyulladást,és írtak fel gyógyszert..nekem ennyi volt,rendesek voltak, a nő még csapot is nyitott, h segítsen:)
2014. dec. 29. 05:59
Nekem a Grepofit kapszula vált be (Energy termék). A grépfruit cseppeken kívül más összetevőket is tartalmaz pl. zsálya, Echinacea. Ha beveszem, már másnap érzem a pozitív hatását. Nem csak húgyutakra, hanem torokfájásra, megfázás ellen is kiváló. Évek óta szedem, még a 4 éves lányomnak is ezt adom, szuper immunerősítő. Mikor Apukámat egy műtét során megkatéterezték, őrjítően fájt neki a pisilés és elkezdte szedni a Grepofitet. Már másnapra óriási megkönnyebbülést érzett mert nagyon gyorsan hat, de azért még szedte egy ideig. Kiváló baktérium-és gombaölő szer a grépfruit mag csepp.
2014. dec. 29. 02:20
Igyál rengeteg folyadékot....lehet hogy az antibiotikumot már nem kerülheted el! :(( Sajnos háziorvoshoz kell fordulni! :(
2014. dec. 29. 01:08
A Cifrant meg a Monuralt a háziorvos írta fel, aztán ő mondta hogy mivel még mindig van vér a vizeletemben menjek el az urologiára. Azért nem nagyon akartam mert hallottam egy két rossz dolgot a hólyagtükrözésről, bár remélem odáig nem fajul a dolog. A vizelettenyésztés miből áll? Várni is kell rá? Addig írnak fel valamit?
2014. dec. 29. 00:50
Miért nem akarsz menni? Lehet, h egy antibiotikumos kezeléssel véget lehetne vetni. Ne aggódj nem nyúl bele a popsidba. Még annyira se kurkász meg, mint egy nőgyógyász. Csak megvizsgálja a vizeleted, max. frisset kér.
2014. dec. 29. 00:24

Sosem voltem felfázós, de 50 felett kétszer is volt valami. Először észre sem vettem.

A háziorvos írt fel valamit (már elfelejtettem, mi volt), azóta nagyon vigyázok, hogy melegben legyen a lábam és egyebem.


Nem látom okát, miért ne lehetne szakorvoshoz menni. Jobb egy célirányosan felírt gyógyszer, mint fél talicskányi ezemegaz, ami még csak nem is használ. Vagy együtt nem jó beszedni esetleg.

2014. dec. 29. 00:01

Miert nem akarsz menni urologushoz?

Nem fog megenni.

3. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Jasabel)
2014. dec. 28. 23:49
Mehetsz nőgyógyászhoz is. Nem tudom hany eves vagy de változó kor utan a noknel gyakori hogy a belso szervek gyomjak a holyagot es nem tud rendesen kiurulni. Ez okozhat visszatero fertozest. En a helyedben kezeltetnem magam orvossal mielőtt ramegy a fertőzés a vesemre.
2014. dec. 28. 23:39

Ezeket kitol kaptad? Nem artana egy tenyesztes es akkor celratoroen tudna kezelni a doki...

Eleg egy pisi, az urologus nem olyan,mint egy pasnal...nem ertem, mi a bajod ezzel?

2014. dec. 28. 23:16
Visszatérő hólyaghurutom van, szedem a tőzegáfonyát, kaptam Cifrant meg Monuralt de nem nagyon használnak. Urologushoz nem nagyon szeretnék
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook