Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Viselkedési problémás kutyák! fórum

Viselkedési problémás kutyák! (beszélgetős fórum)


1 2
46. Kismukk123 (válaszként erre: 45. - D878fb6317)
2013. márc. 1. 13:12

Labrador bőrével semmi gond. Régen vittük emiatt állatorvoshoz. Azt gondolta, hogy a bűzmirigye telt fel, kinyomta, de nem volt tele egyik sem. Szóval az sem. Kajára sem allergiás a doki szerint. Már arra gondoltam, hogy lehet unatkozik, vagy a fene tudja.

Mudival kapcsolatban az a nagyon fura nekem, hogy nem tudom miért bírta kb. egy hónapig a teljes szobatisztaságot, és utána miért esett vissza. Nem történt közben semmi olyan. :( Érzékeny lélek amúgy.

45. d878fb6317 (válaszként erre: 44. - Kismukk123)
2013. márc. 1. 12:58

Szia. Az, hogy nyalogatja magár a kutya esetleg valamilyen bőrprobléma lehet. A nemi szerv nyalogatása a nőstényeknél tüzeléskor gyakori, kanoknál nincs tapasztalatom, mindíg csajszi kutyáim voltak. Szerintem állatorvossal könnyen kideríthető, és valószínűleg kezelhető is.


A mudi már bajosabb. Nyilván az előélete közrejátszik a viselkedési zavarokban.

Nagy türelem és hozzáértés kell az ilyen kutyusokhoz. Ebben én sajnos konkrét tanácsot nem tudok adni, de talán lesz valaki aki segíteni tud.

2013. márc. 1. 11:14

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és szeretnék segítséget kérni. Van egy labradorunk, és egy mudi keverék kiskutyánk. Mindkettővel vannak gondjaink.

Labrador: állandóan nyalogatja magát. Kan kutya, mostanában egész éjjel nyalogatja magát, így fél óránként felébredek, és csak akkor hagyja abba, ha már szinte ordítok neki, hogy fejezze be. Nem tudom kijelenteni, hogy csak egy területet nyalogat, mert néha a nemi szervét, néha a mancsát, néha a hátát, stb. Enyhe epilepsziája van, ami csak egy helyzetben jön elő nála, de arra figyelünk, így már elég régóta nem volt rohama. Miért nyalogathatja magát ennyire? Hallottam másoktól is, akiknek fiú kutyájuk van, hogy nyalogatják magukat, de ez így nem állapot, mert már aludni nem tudok. :(


Mudi keverék: nőstény kutyus, egy éves elmúlt, kiskorában az utcán találták, aztán menhelyre került, ahol a többi kutya nem engedte nagyon enni, így ideiglenes befogadónál folytatta pályafutását, majd nálunk véglegesbe. Nagyon jól kijön a két kutya, minden okés lenne velük, kivéve, hogy a pici (mudi) napközben, mikor nem vagyunk otthon, bepisil, és néha be is kakil. Volt egy hónap, amíg sikerült tökre szobatisztára nevelni valahogy, de utána visszatért. És nem tudok már mit csinálni vele. Lent megdícsérem, mint a hülyék ugrálok neki, fent meg ugye nem tudom megszidni, mert nem vagyunk otthon. Bezzeg hétvégén, mikor otthon vagyunk semmi, kibírja simán a sétáltatásig. Tegnap próbáltam, hogy klikkerrel elkezdem tanítgatni, hátha majd a pisi, kaki is jutalmazható lent vele, de aranyom negyed órán keresztül elvolt, majd utána úgy döntött, hogy ő fél a klikkertől. Hiába kötöttem jó dologhoz, jutifalathoz, simihez, nem, ő negyed óra után hirtelen elkezdett félni tőle. :(

Mit tegyek? Légyszi segítsetek, mert imádom őket, és jó lenne változtatni ezeken a dolgokon.

2013. jan. 26. 08:22

És nagyon szépen is haladunk,így 2 nap alatt is sokat javult a helyzet.:) Tegnap pl. amikor az utolsó próbát tartottuk,már egy hangja sem volt.:)

Igaz,csak fél órákat hagytuk magára,az kérdéses,ha 4 órára hagyom magára is csendben lesz-e.


Most viszont elkezdte azt,hogy a macskámhoz hozzám se érhetünk,mert nekiront.Féltékeny..gondolom Én.Elszoktuk zavarni,nem szólunk hozzá és csak azért is megszeretgetem az kutya orra előtt a macskát.Elég kiszámíthatatlan a cicával,pedig az megy mindíg hízelegni neki,dörgölőzik a kutyához.Ilyenkor a kutya(mivel ott állok felette) "le van fagyva",csak a szemét forgatja.De ha nem lennék ott,tuti nekimenne a cicának.

42. acuko (válaszként erre: 27. - Emi1206)
2013. jan. 25. 23:58
Nagyon szépen köszönöm a megerősítést. Ez jól esett. :)
2013. jan. 23. 15:33
Beszéltem csak az orvossal.Hónap elején tudom csak vinni.Akkor kap chipet,oltást,féreghajtást.Meg megbeszéljük az ivartalanítását.Kutyakozmetikusnál volt csak,karmot vágatni.:) Tudom a kutyatartás nagy felelősség...fogom vinni dokihoz.Csak amit első körben ott fogok hagyni rá az kb.10 ezer ft körül lesz és azt így hónap végén bevallom nem tudom nélkülözni.Mint írtam én csak 4.-től dolgozom,jelenleg csak párom kereső,és még albérletben is élünk.De az tuti hogy nem beteg a kutya,annyira nem vagyok laikus.Nekem is volt már kutyám,még kiállításra is jártam velük 6 évig.:)
40. édesmandula (válaszként erre: 25. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 15:25
voltál vele orvosnál? :)
39. Pimpa78 (válaszként erre: 37. - Emi1206)
2013. jan. 23. 15:23
:D
38. 447396604e (válaszként erre: 35. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 15:19
én panelban lakom, nálunk is volt olyan eset, mikor a szomszéd vett kiskutyát, és körbeszólt az emeleten hogy párszor lehet sírni fog a kutya.működött.
37. emi1206 (válaszként erre: 35. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 15:15
Azt hiszem a tojástartós doboz jól hangszigetel. :D
36. emi1206 (válaszként erre: 33. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 15:15
Próbáld meg rövidebb időkre otthagyni. Mondjuk 5-10 percekre és mikor hazajössz, ne hagyd ugrálni meg túlzottan örömködni és magadat is fogd vissza. Ha otthon vagy ne engedd, hogy mindenhova kövessen. Küldd el magadtól néha. Ha nyüszít ne foglalkozz vele, szóljál rá, hogy nem szabad, de ilyenkor ne simogasd meg. Egy kicsit tanítgathatod, vagy gyakoroljatok otthon is. (Ül, marad, fekszik ilyenekre gondolok.)
35. Pimpa78 (válaszként erre: 34. - 447396604e)
2013. jan. 23. 15:14
Hát a szembe szomszéd néni nem tudom mit reagálna erre hogy 1-2 napot áthisztizik a kutya.:D
34. 447396604e (válaszként erre: 33. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 15:11
én értem, de neked kell változtatni.ha állandóan reagálsz a hisztire, a végén nem tudod leszoktatni. inkább hagyd hogy erőteljesen hisztizzen át egy-két napot, és nem folglalkozol vele közben, mint azt hogy mindig babusgatod, figyelmet fordítasz a hisztire, és akkor viszont neked lesz ppokol az élet. a szomszédokkal meg lehet beszélni. meg lehet mondani hogy legyenek türelemmel
33. Pimpa78 (válaszként erre: 30. - 447396604e)
2013. jan. 23. 15:09
Túlspilázom,mert nem szeretnék rossz viszonyt a szomszédokkal sem.Tudom,most arra gondoltok,akkor minek hoztam haza??Mert nagyon nagyon sajnáltam hogy ott reszket,és a gazdija rugdossa.
32. 447396604e (válaszként erre: 31. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 15:08
szerintem csak ne foglalkozz vele. hazajössz, levetkőzöl, teszed a dologt. előbb utóbb megtanulja hogy nem törődsz vele. egy kicsit ez olyan mint az éjjel-nappal túlzásba vitt felkapkodás a gyereknél, először örül, már később kiköveteli.
31. Pimpa78 (válaszként erre: 27. - Emi1206)
2013. jan. 23. 15:07
Csak nekem 02.04.-től dolgoznom kell.Jó lenne addig eredményt elérni.Tudom hogy idő kell neki,de azt is részét is meg kell érteni,hogy nekünk meg dolgozni kell járni.Ameddig míg megtehetem,időm engedi türelmes leszek hozzá és tanítgatom,de aztán ha sehogy se megy,gazdikereső lesz.:(
30. 447396604e (válaszként erre: 29. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 15:07
szerintem kicsit túlspilázod. a kutya tudja ezt, ezért ilyen veled. egyszerűen tudja hogy te nyöszeteted. hagyd a fenébe, és ha nem foglalkozol vele, akkor nem fog hisztizni.
29. Pimpa78 (válaszként erre: 26. - D878fb6317)
2013. jan. 23. 15:04
Megszidom(inkább a helyére parancsolom)...valahogy a tudtára kell adnom hogy nem szabad nyüszíteni ha egyedül marad.Van aki megverné...mert ajánlották ezt is.De én nem az az ember vagyok,soha nem fogom megütni.
28. 447396604e (válaszként erre: 25. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 15:00
igaz laikus vagyok a témában de a kutya kicsit olyan mint egy kisgyerek,kisbaba.ugyanúgy nem jó ha leszidod, de az sem jó ha túlzottan nyöszteted és körülugrálod. meg kell találni a középutat.az meg hogy nem eszik? majd fog. nem kell ezért kisérletezni. mint ahogy a gyereknél sem állsz neki, és főzöl 5 féle kaját, hogy majd csak megeszik valamit. nem fog éhenhalni,azért nem hülye
27. emi1206 (válaszként erre: 25. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 14:58

Esetleg próbáld meg bekapcsolva hagyni neki a tv-t. Az a baj, hogy ezek (tv, csipogós játék, nyakörv) tényleg csak "tüneti" kezelések. Le kell nyugtatni a kutyust. Amit Acuko írt, az lenne valóban a végleges megoldás. Nekünk is van kutyánk, a párom úgy tutujgatja, mint egy gyereket, szebben beszél a kutyával, mint velem, még udvarol is neki. Én meg csak ellátom őt (séta, etetés, itatás, fésülés, játék) meg amikor nekem van kedvem, akkor megsimogatom. Na ha párom jön haza, a kutya nem bír magával, ugrál visít vagy 5 percig nem tud lenyugodni és ha azt akarja, hogy a párom foglalkozzon vele, akkor kaparja őt. Én elém odaül, felnéz boci szemekkel, aztán vagy bejön neki vagy nem, de nem erőszakoskodik. Ha én jövök haza a kutya nyugodtan a helyén marad, felnéz, csóválja a farkát és megvárja míg én odamegyek hozzá. És valóban én lenyúlok hozzá, megsimogatom, aztán átöltözöm és csak utána veszem ölbe, de akkor sem órákig örömködünk. Párom meg ahogy belép ölbe kapja a kutyát és nyalják-falják egymást.

Egy szó, mint száz, Acuko tanácsát fogadd meg, mert az lehet a célravezető.

26. d878fb6317 (válaszként erre: 25. - Pimpa78)
2013. jan. 23. 14:57

Sokkal türelmesebbnek kell lenned. Egy hete van nálad, kutyatársaktól, kerttől, a régi közegétől elszakítva. Abba fogja hagyni, csak idő kell neki.

Az meg, hogy visszamész és megszídod...nem nagyon értem.

Azt a nyakörvet meg felejtsd el.


Ja, és még ráadásul tüzel persze, hogy nem eszik és nyüszög.

Szóval, türelem....

25. Pimpa78 (válaszként erre: 22. - Bojszi)
2013. jan. 23. 14:47
Ezen a nyakörvön elgondolkodtam,hát nem is tudom.Valahogy nekem is el kell mennem lassan dolgozni(most vettek fel 4 órásba).De amúgy ő egy olyan kutya aki jön megy és nyüszít közben,ha itthon vagyunk is,Gondolom ez amit írtatok a trauma miatt,hogy új család.ráadásul volt neki a kertbe 2 kutya társa is...hárman aludtak egy kutyaházba.De mivel ez a kis tacsi amikor ott voltunk sem látszott ki a hóból sem,meg nagyon ajánlgatta a "gazdija" hogy elviszem,mert tüzel is,meg chipezni is kell ő meg nem tudja kifizetni.Jah meg hogy csavarog a kutya,mindíg átmászott a szomszéd kertbe.Úgyhogy biztos hiányzik neki a kószálás.Persze,amikor hazajöttünk,rögtön adtam neki játékokat.Ezt a nem is tudom milyen ehető csontot nem szereti,hozzá sem ér,plüssel sem játszik,néha labdázni szoktunk.A gazdi azt mondta mindent megeszik,ennek ellenére vagy szintén a stressz miatt vagy nem tudom miért,de úgy válogat hogy egyszerűen azt se tudom mit adhatnék még neki.4 féle száraz tápot kipróbáltunk,konzerveset,házikosztot,kutyaszalámit...mindegyikből csak csipeget.Vagyis a szárazak közül csak az egyik féléből hajlandó csipegetni,pont a legvacakabból.Nem írhatok ki márkát.:)De egy nagy áruház saját márkás eledele.:)
24. Pimpa78 (válaszként erre: 12. - Acuko)
2013. jan. 23. 14:34
Köszönöm!Ezt fogom tenni.Csak addig is nem tudom,hogy fogunk munkába járni tőle...:/
2013. jan. 23. 12:38
Embernek is nehéz kertes házból emeletesbe költözni, és a "bezártságot" megszokni, nemhogy még egy jószágnak. Ezért érdemesebb lett volna egy kiskutyát vinni, akit már a ti szokásaitokat veszi fel. Most legyél vele türelmes az idő talán megváltoztatja.
22. Bojszi (válaszként erre: 20. - Acuko)
2013. jan. 23. 11:48
Ahogy írtad Te kiképző vagy. Testvérem sajnos nem az, de dolgozniuk el kell járni. Ez egyébként a hangra reagálós féle nyakörv. A szomszédok miatt sajnos ők másképp nem tudták megoldani. Évekkel ezelőtt vették meg, ma már nincsen rá szükség. Megértelek Téged is, sokak nem támogatják, én ezt el is fogadom.
21. acuko (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2013. jan. 23. 11:07
Hát, ha a kutya képzeli magát a falkavezérnek, akkor ott már komoly gondok vannak. Nem, itt ebben az esetben biztosan nem erről van szó.(Bár van ilyen, igen.) Környezetváltozás, gazdi váltás, nagy truma ez neki amúyg is, és a bezártság még csak rátesz. Egyhete van ott. Ez még naygon kevés idő. Idő és türelem. Ez a kulcsszó. :)
20. acuko (válaszként erre: 19. - Bojszi)
2013. jan. 23. 11:03

Miért? Hát én mindig tudtam a kutyáimmal szóval és tettel, fegyelmezéssel és neveléssel elérni azt, amit szerettem volna.

Nagyon sok kutyám volt már, sokat pici korától fogva nevelgettem. Sosem volt szükség ilyen elektromos kütyükre, pedig komoly kutyáim voltak, rottweiler, bordeaux-i dog, akita inu, amik köztudottan nem ölebek. Kemény kutyák. De soha nem folyamodtam ehhez a megoldáshoz. Kicsit ez olyan számomra, mint valami pótcselekvés. Természetellenes. Egyébként meg csak akkor hatásos, ha a hatókörön belül van a gazdi, tehát pár méter. Nem tudom.. nekem soha nem kellett, és nem is használnék ilyet.

19. Bojszi (válaszként erre: 17. - Acuko)
2013. jan. 23. 10:54
Miért?
18. csgybzs (válaszként erre: 16. - Acuko)
2013. jan. 23. 10:44

Én azt olvastam (Jan Fenneltől), hogy az is benne van, hogy nem az ember a falkavezér, hanem a kutya képzeli magát annak, és akkor viszont azért (is) idegeskedik, hogy mi van az ő "kicsinyével, alattvalójával"...

Persze én laikus vagyok, de a könyvet olvasva érdekes és hiteles magyarázatnak tűnt.

17. acuko (válaszként erre: 14. - Bojszi)
2013. jan. 23. 10:41
Én ezt nem ajánlom..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook