Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Problémás kutyákra tippek fórum

Problémás kutyákra tippek (beszélgetős fórum)


2021. febr. 24. 20:57
Ha gondolod írj rám privátban, hátha segíthetek
2021. febr. 24. 00:43

Sziasztok!

Köszönöm a bátorítást és a tippeket!

Biztosan a hang kommunikáció is nagyon hiányzik.. de emellett egy olyan egyedről van szó aki: gát nélküli, iszonyat öntörvényű, hiperaktív és fékezhetetlen.

Állandóan fáj a lába (műtéten is átesett) mert annyira rohan hogy enyhítse a benne levő mozgás és nemtudom milyen igényt :))). Ha nem engedem el, itthon szívok. Ha elengedem, akkor megsérül.

Jó hír.. hogy amikor ezt a posztot kitettem, akkor voltam a mélyponton. 6 szakembernél járva, teljesen összezavarodva..és azóta lelazultam (egyelőre :) ). Csinálom ahogy érzem.

Vettem egy elektromos nyakörvet. Soha nem voltam híve.. Ha elrohan és nem hat rá semmi..kizökkentem vele..és képzeljétek! Visszajön!!!

Eddig 2 x használtam csak a gombot..de ..reménnyel tölt el!!

4. asgardi (válaszként erre: 3. - Asgardi)
2021. febr. 21. 11:49
Sok sikert! Szívből szorítok Nektek és ha bármilyen fejlemény van, szívesen olvasom (, persze ha szeretnéd megosztani)!
3. asgardi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 21. 11:47

Próbálj meg olyan egyéni trénert keresni valahogy, akiknek van tapasztalata hallássérült kutyákkal. Nyilván nehéz, mert megszoktad Te is, hogy játszol a hangerővel, hanghordozással, így pedig nyilván nem tudsz bármit elérni nála, tehát elsősorban gesztikulációra kellene építeni a nevelést, ebben nekem csak rendesen halló kutyával van tapasztalatom, bár nálam mindent úgy tanult, hogy a bemondás mellett kézjel. Sajnos ennek a területnek biztos vannak olyan fortélyai, amire mi nem is gondolunk, ezért javaslom azt, hogy valaki olyan nézze meg, aki dolgozott már ilyen kutyákkal.

Nem lehet, hogy a hallása miatt vannak köztetek kommunikációs gondok és esetleg ebből fakad az egész "probléma csokor"?

Ne keseredj el, simán lehet, hogy másfajta nevelést igényel, mint amivel eddig próbálkoztál! A szeretet és a türelem a legfontosabb, hidd el, tudom miről beszélek. Nekünk sajnos másféle gondjaink vannak, de a kutyának fontos, hogy érezze, nem kevesebb a szemedben attól, hogy nem tökéletes. Persze szerintem a leírtak alapján tudod Te ezt!

2. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 21. 09:00
Akkor a you.tu.be.on biztosan ismered Kriz Orsi dog dancing világbajnok oktatóvideóit is, ő ad hasznos tanácsokat, tippeket. Biztosan válaszol, ha kapcsolatba lépsz vele.
2021. febr. 21. 01:01

Sziasztok!

1000 éve vannak kutyáim, és rengeteget foglalkoztam mindig is velük. A kutyaiskolától a kiállításozásig minden a hobbim lett.

15 éve Bullmastiff szerelmes lettem..

3 csodás kutya után lett egy olyan...akivel nagyon megszenvedek. Semmi sem működik nála ami a "nagy falkakönyvben" meg van írva. Ja! És erősen hallássérült is.

Olyanokkal szeretnék beszélgetni akik hasonló cipőben járnak vagy jártak.

Akik találtak valakit aki segített a megoldást megtalálni. Vagy akiknél az idő meghozta a várva várt eredményt.

Kérek mindenkit hogy csak építő jelleggel szóljon hozzá a fórumhoz! Nagyon köszi, és alig várom a sorstársaim jelentkezését!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook