Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Virusos szájfertőzése lett a kisfiamnak. Mennyire fertőz ez a betegség, illetve milyen óvintézkedések lehetnek szükségesek? fórum

Virusos szájfertőzése lett a kisfiamnak. Mennyire fertőz ez a betegség, illetve milyen óvintézkedések lehetnek szükségesek? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 4. 14:53
A mi doktornénink azt mondta fertőző,egymástól kapják el a gyerekek az oviban.
10. Henyke
2010. okt. 4. 14:02
Szerintem sem fertőző. Szerencsére nálunk gyorsan elmúlt, tényleg 2 nap alatt szépen enyhültek a pöttyök meg a borzasztóan piros íny. Mi is piros ecsetelőt kaptunk, az elején elég nehézkesen ment, de pár ecsetelés után szinte már tartotta a száját. Kevesebben evett és ivott azokon a napokon, fájt neki, de utána behozta a lemaradást. .:-)) A doki 2 nap múlva nézte meg megint, és akkor dicséretet kaptunk, hogy milyen ügyes anyuka és kislánya, mert tényleg nem egyszerű az ecsetelés sem az anyukának sem a babának. Mielőbbi jobbulást kívánok! Tényleg hamar helyre jön, csak fontos a sok ecsetelés! (napi 4-5)
9. kacago325 (válaszként erre: 8. - Csodapók)
2010. okt. 4. 13:47
Köszönöm!
8. csodapók (válaszként erre: 7. - Kacago325)
2010. okt. 4. 13:17
Ha jól emlékszem 3-5 alkalommal ecseteltük. Mindig evés, ivás után, ami nálunk is nehezen ment.
2010. okt. 4. 13:08
Hányszor kell ecsetelni 1 nap?
6. kacago325 (válaszként erre: 4. - Csodapók)
2010. okt. 4. 13:06
Hál istennek nem fájlalja.Szerintem időben elcsiptük a betegséget,nincs nagyon szétterjedve még.De az ecsetelést nem nagyon akarja engedni.
5. martin3 (válaszként erre: 2. - Henyke)
2010. okt. 4. 13:03

nálunk a kisfiamnak (2éves lett volna épp)volt most a nyár közepén, nem tudom honnan szedhettük össze. viszont, nem tudom, hogy fertőző-e ugyanis nálunk 4 baba van és a többiek egyáltalán nem kapták el! semmi bajuk nem volt.

nagyon fájdalmas volt számára 2 napig nagyon szenvedett, aztán egyre jobb lett, kb 1 hét alatt múlt el.(apró, fehér hólyagok voltak a szájában minden hol)azt a lila ecsetelőt kaptuk rá, amit a babáknak adnak szájpenész ellen, és elmúl tőle.

1 "előnye" volt, hogy ezalatt a 2 nap alatt leszokott a cumiról, ugyanis annyira fájt neki a szája, hogy se enni nem akart, (az innivalót is erőltetni kellett, amúgy sokat iszik!) és így a cumit sem akarta(illetve akarta, de fájt neki, szóval nagyon szörnyű 2 nap volt, de utána meg nem is akarta már vissza, én meg nem erőltettem, így legalább elhagytuk a cumit:)

4. csodapók (válaszként erre: 3. - Kacago325)
2010. okt. 4. 13:00
Szia! A sárga oldat a legjobb kezelési mód ilyen esetekben! Enyhén hűsít, csillapítja a fájdalmat és fertőtlenít. Amikor ráteszed a "sebre" egy kicsit csíp, de utána igazán jó hatású. Amikor nálunk előfordult afta v. fekélyes gyulladás, én a kisfiam kanalát, poharát külön mostam el fertőtlenítő hatású mosogatószerrel. Ne adj Neki túl meleg, fűszeres, savanyú ételt, italt. Jobbulást kívánok!
3. kacago325 (válaszként erre: 2. - Henyke)
2010. okt. 4. 12:51
Az én kisfiam 4éves.Erősen meg van fázva.Ma vittem vissza a dr.nénihez,bele nézett a szájába,majd mondta h virusos szájgyull.a van.Kaptunk gyógyszert és egy borzasztó sárga ecsetelő oldatot.Arra lennék kiváncsi,mennyire fertőz ez a betegség,illetve milyen óvintézkedések lehetnek szükségesek.
2010. okt. 4. 12:36
Szia! A kislányomnak is volt (most 16 hónapos), aftás szája, és gyulladt ínye volt, nagyon csúnya volt. Kapott rá kétféle ecsetelőt, külön kívülre és belülre, és gyönyörűen lehúzódott neki 2 nap alatt. Sürgősen ajánlott az orvos, ill. a kezelés, mert kórház és infúzió is lehet belőle. Persze nem akarlak megijeszteni, csak nekem is ezt mondták... Ez nyáron volt neki, akkor azt mondták, hogy gyakori ez a vírusos szájgyulladás ebben az időszakban, ezt egy nyári, gyakori gyerekbetegségről beszéltek. Főleg Niki még szopizza is az ujját, úgyhogy most is oda kell erre figyelni.
2010. okt. 4. 12:31
Virusos szájfertőzése lett a kisfiamnak.Ezzel kapcsolatban várnék tapasztalatokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook