Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Borítékolás munkáról van valakinek tapasztalata? fórum

Borítékolás munkáról van valakinek tapasztalata? (beszélgetős fórum)


30. Mezei Virág (válaszként erre: 29. - Cirrocumulus)
2019. aug. 23. 16:19
A te pénzed legalább megmaradt, de biztosan begyűjtenek egy kis adómentes összeget. ;)
29. cirrocumulus (válaszként erre: 26. - Mezei Virág)
2019. aug. 23. 14:54

Már péntek délután van és semmiféle megkeresést nem kaptam :o)))

Mivel szerződés-tervezetet kértem előre, nyilván szóba se jöhettem ---> vagyis valóban ÁTVERÉS ez a meló :o(((

28. cirrocumulus (válaszként erre: 27. - Ninjarider)
2019. aug. 22. 16:22

Nagyon köszi!

Én is valami ilyesmit sejtettem mögötte, amióta se kép, se hang, mert előzetes szerződés-tervezetet kértem...

2019. aug. 22. 16:18

Sziasztok.

Leírnám a tapasztalatomat ezzel kapcsolaban.

Megtaláltam a j...le.org oldalon a hírdetés gondoltam jól jönne egy kis plusz.

Utánna néztem ecégjegyzékben, ahol nem találtam a via......de kft cégről semmi negatívat, itt a P.A. férfi ügyvezető van megemlítve, bár a Szászhalombattai üres gazos telek székhelynek elég fura dehát, ebben a országban sokmindennel trükköznek.

Augusztus 19-én írtam a sza.....n@gmail.com megadott email címre, majd aug.21-én válaszoltak a 3x23 ezer és 1x26 ezer ft heti fizetéssel, és említi az első 20 ezer ft letétet amit majd a következő, és azutáni héten fizet vissza.

Jó oké, elküldtem önéletrajzom, a tel számommal és címemmel, de erre válasz se telefon nem érkezett. Majd ma aug 22-én érkezik reggel 08:50-kor az sms, hogy ma 09:25-12:25 között a gyujto.....hu kézbesíti a csomagot, mondom mi van, péntekről volt szó. Jólvan, felhívtam a futárt hogy hogyhogy most, azt mondja a címemtől 15 km-re van úgyhogy nemsoká nálam van, és átadja

Mondom nem vagyok otthon, máshová kihozza? Aztmondja nem, jó akkor haza megyek de először felbontom, mielőtt kifizetem, mert mi van ha nincs benne semmi. Azt mondja úgy nem lehet, na jó, akkor mondom így nem veszem át, neki elmondtam hogy miről van szó, ő mondta hogy ő ilyeneket nem tud, ő csak egy futár, de hozzá teszem hogy egy kicsit lekezelően beszélt velem, hogy ezt csak így lehet és kész.

Írtam a szan....n email címre, hogy hogy van ez, hogy még egy telefon számotok sincs, és ti sem hívtok, és már csütörtökön külditek a csomagot, így nem veszem át, és a futárral visszaküldtem. Ez így egy ''zsákbamacska,' 'mert milyen munka az, ahhol a szerződést bele teszik egy csomagba, és azt én akkor látom amikor kifizettem a csomagot, meg ha valós, akkor elküldte volna emailbe, de ez se garancia, mert ugye már létezik a hőre eltűnő tinta, és ha aláírom, és más szöveget nyomtatnak, rá? Járhatom a bíróságot hónapokig. És a válasz emailben ugye bele szokták írni a Tisztelettel:Kis Mariska ügyintéző, vagy valami, hát ez se volt.

Űgyhogy sajnos valakik beleesnek ebbe.

26. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Cirrocumulus)
2019. aug. 22. 16:03

Óhhhh!

De még minden megtörténhet!

De legalább nem veszett el a pénzed. Eddig...

25. cirrocumulus (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. aug. 22. 13:07

Ezt a linket nagyon köszi!

Ez mindenképpen hasznos ilyen esetekben!

24. cirrocumulus (válaszként erre: 22. - Mezei Virág)
2019. aug. 22. 13:04

Így történt :)

Nem is kaptam választ eddig :o))))))


Ha azzal próbálkozott volna, hogy a címemre kiküldi a futárt a csomaggal, hogy adjam át neki a 20 ezret, egyrészt addig úgysem adnám oda, amíg nem látom a szerződést. Másrészt én sosem tartok magamnál ennyi kp-t, úgyhogy fordulhatott is volna vissza dolga végezetlenül a futár :o))))

23. New(l)
2019. aug. 21. 17:35

Ilyen még van?

20 éve nagyanyám borítékolt nyögdíj kieg-ként.

22. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Cirrocumulus)
2019. aug. 21. 17:26

Kérdd a szerződést előre, e-mail-ben! ;)

Lehet, hogy már nem is tartanak rád igényt!

21. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Cirrocumulus)
2019. aug. 21. 17:21

Az albérlet az más. Beköltözöl valaki sok (tizen) milliós lakásába és kifizetsz kb 300 ezer forint kauciót. Itt meg kiadsz 20 ezret, amiért kapsz egy ezer forintos tűzőgépet.

Utána meg se munka, se fizetés. Ekkora összegért pereskedni sem fogsz.

20. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Cirrocumulus)
2019. aug. 21. 15:46

Nem a csomag átvételekor kell kifizetned az összeget?

Ezekről eddig csak rosszat olvastam. Valaha én is kipróbáltam volna, de inkább lemondtam róla.

2019. aug. 21. 15:16

Mindenképpen írok majd.

Remélem, a szerződést nem a csomaggal együtt kapom meg, hanem előbb, és akkor abból kiderülnek majd a dolgok.

18. Mezei Virág (válaszként erre: 16. - Cirrocumulus)
2019. aug. 21. 15:12

Majd írd meg lécci a tapasztalatodat! A pénz befizetéséről legyen dokumentumod!

Nehezen tudom elképzelni, hogy ez nem lenyúlás, de még szerencséd is lehet. Majd kiderül.

Én inkább félretenném azt a pénzt...

17. dd3e7764d1 (válaszként erre: 16. - Cirrocumulus)
2019. aug. 21. 15:07
Megveszed 20000 Ft-ért a szerzōdéskötési csomagot és majd nem lesz elsō két heti fizetés, amivel visszajárna a letéti összeg,mivel munka sem lesz, amit otthon kellene végezni. Magyarul veszel egy számodra értéktelen csomagot 20000 Ft - ért. Már írtam lejjebb, tapasztalat...
2019. aug. 21. 14:53

Én még egyelőre bizakodó vagyok, semmi terhelőt nem találtam a Nemzeti Cégtárban erre a cégre.

A lenti levelet kaptam én is ma reggel.

Várom a Hirdetőtől a szerződést, abból sok minden ki fog derülni úgyis. Azzal a 20 ezer Ft-os letéttel elvileg nincs gond, mert ha nem kamu, akkor az első 2 hét alatt a fizetés mellett azt vissza is kapom.

Gondoljatok bele, albérletnél is ki kell fizetni nem kevés kauciót. Elvileg azzal is vissza lehetne élni, de ha szerződés van róla, akkor nem gond az előrefizetés.

Szóval, én még reménykedem :o)

2019. aug. 16. 21:20

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen az első az volt, hogy rákerestem a cégnévre, találtam is róla infót, eddig minden oké. Aztán a férjem jobban utána nézett, majd kiderült, hogy a céget felszámolták és újra alapították más telephelyen. Mindkét telephelyet megnéztük Mapsen, az egyik egy lepusztult telek volt, az újabb is egy lerongyolódott ház....nincs cégem, de gondolom ha egy gépjármű kereskedés nem ilyen telephelyeken üzemel.

Akármilyen kecsegtető az ajánlat, mégsem adom be a derekam, 5 ezret még rászánnék, de ez a 20ezer túl sok.

Köszönöm, hogy megosztottátok velem a tapasztalatokat, véleményeket!

14. dd3e7764d1 (válaszként erre: 1. - Milicza)
2019. aug. 16. 13:23
Neeeeeee! Szegény húgom anno gyesen próbálta... Rendōrségen kötött ki!!! Ô nem tett feljelentést, hanem az adatait találták meg, amikor felszámolták a csaló hálozatot. Persze így is beidézték! Szóval szerintem pénzt és idōt is veszítesz, ha belemész!
2019. aug. 16. 13:15

[link]


Adózás? TB?

12. Guruljka (válaszként erre: 1. - Milicza)
2019. aug. 16. 13:14

Ki a megbízó és mik az adatai?

Ha a cégnevet beírod a cégbíróság keresőjébe, mint ad ki?

- ez az alap.

11. 55Judit (válaszként erre: 1. - Milicza)
2019. aug. 16. 13:00
Ez a hirdetés kb egyidős az internettel, és még mindig sokan bedőlnek. Na ezzel és a hasonlókkal lehet jól keresni. :))
10. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2019. aug. 16. 12:52
Olvasásilag az elsö mondat után is jutottál vagy csak azt ragadtad ki?
2019. aug. 16. 12:33
Szerintem full kamu.
2019. aug. 16. 11:50
KAMU!
7. aszparagusz (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2019. aug. 16. 11:01

Vagy visszakapja, vagy nem. (Egy kb. 1000 Ft-os tűzőgépért, borítékokért 20 ezer forintot kérni több, mint pofátlanság.)

A munka vagy az amit ígértek, vagy nem.

Nagy átverés az egész, semmiképp nem mennék bele.

2019. aug. 16. 10:55

Tulképp a letéti dijat visszakapod 2x10000.

Én biztos nem ugranék bele..fizetni egy melóért...cégnév vagy valami van legalább?

2019. aug. 16. 09:59

Mármint te fizess azért, hogy dolgozz ...anno megelégedtek 5 ezer forinttal... :)

Volt, hogy beleszaladtam hasonlóba.Kaptam egy vastag borítékot, ezt és ezt fénymásoljam, állítsam össze, küldjem, illetve dobjam be legalább 10 postaládába...aki az általam bedobott levélre ráharap- azután kapok "jutalékot"

Lehet ennek a hirdetésnek más stratégiája,de tuti nem fizetnék .

4. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Milicza)
2019. aug. 16. 09:45
Felejtsd el!
3. unom (válaszként erre: 1. - Milicza)
2019. aug. 16. 09:27
Ha egy munkáért előre pénzt kérnek, az kamu.
2019. aug. 16. 09:06
Szerintem kamu.
2019. aug. 16. 08:55

Sziasztok!


Napokban találtam rá a hirdetésre, de nagyon bizalmatlan vagyok. Sajnos sok olyan véleményt olvasni, miszerint csak átverik az embert, elkérik a "beugrót", aztán mehetsz a rendőrségre feljelentést tenni.

Bemásolom az e-mailt, amit küldtek:


"Jelentkezés korlátozott számban, a jelentkezés sorrendjében történik. Szerződéskötési csomag rendelése miatt kérem visszajelzését: nevét,- címét,- telefonszámát megküldeni!



Megbízó saját tevékenysége végzése céljából borítékolási feladatok ellátásával bízza meg megbízottat.


Megbízott feladatai:


- minden hét pénteki napon kapott (futártól) csomagban lévő borítékolási anyagot megbízó utasításai alapján következő hét péntekre elkészíti, és átadja megbízó megbízásából érkező futárnak.


Megbízott megbízótól megbízási illetményként 95.000 Ft/hó díjazásban részesül (díjazás elszámolása heti rendszerességgel történik minden hét pénteken: három alkalommal: 23.000 Ft/hét, egy alkalommal 26.000 Ft/hét összeg bontásban, a leírt sorrendben).


Megbízó biztosítja a megbízottnak a munkavégzéshez szükséges borítékokat, borítékolandó anyagot, tűzőgépet, és tűző betétet. Megbízott a szerződés aláírásával egyidejűleg 20.000 Ft, azaz húszezer Forint letéti díjat fizet megbízónak az átadott anyagokért. (letéti összeg első két egymást követő hét fizetésével megbízottnak visszajár egyenlő arányban –heti 10.000 Ft- 10.000 Ft összegben-). Letéti díj összeg fizetése a futárnak történik az első jelentkezéshez szükséges szerződéskötési csomag átvételekor."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook