Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vezetéknév-változtatás és illetékbélyeg - most érvényes így vagy sem. Tudnátok segíteni? fórum

Vezetéknév-változtatás és illetékbélyeg - most érvényes így vagy sem. Tudnátok segíteni? (tudásbázis kérdés)

8. krisztina202 (válaszként erre: 6. - **Rita**)
2009. jún. 30. 12:13
ott is adtam le egyébként....
7. krisztina202 (válaszként erre: 5. - **Rita**)
2009. jún. 30. 12:13
szerintem is, de amkikor leadtam, mégsem mondták, h kell.....
2009. jún. 30. 11:38
és nem az okmányirodában szokták intézni hanem a lakóhely szerint illetékes anyakönyvvezetőnél
5. **Rita** (válaszként erre: 2. - Krisztina202)
2009. jún. 30. 11:35
A kérvénnyel együtt be kell adni az illetékbélyeget. Anélkül nem fogják elbírálni.
4. krisztina202 (válaszként erre: 3. - Serry)
2009. jún. 30. 11:28
köszönöm válaszod, már utánakérdeztem, aztán majd kiderül...........
3. Serry (válaszként erre: 2. - Krisztina202)
2009. jún. 27. 14:10

Az elbírálásról nem tudom mennyi idő.


Ha tudni akarod,hogy egy kérvényedet átvették-e két dolgot tehetsz személyesen add le átvételi elismervény ellenében. Ha ezt nem tudod megtenni mert pl km-kre van akkor postán elsőbbséggel és tértivevényesen kell feladd, mert a tértivevényt visszaküldik neked és azon rajta van a dátum mikor és ki vette át.


Elég bonyolult egyébként az a névváltoztatási forma, ha nem házasságkötés miatt változtatsz. Érdeklődj utána a helyi okmány irodában, vagy anyakönyvi hivatalban.

Illetékbélyeges dolgoknál meg rá kell rakni,mert később felfogják róni késedelmi kamattal együtt. Nem az eljárás végén hanem az elején szokták. De ennek is utána kérdezhetsz.

2009. jún. 27. 12:01

sziasztok,

a kövekező lenne a kérdésem:

kérelmet adtam be születési helyem okmányirodájában vezetéknév-változtatásra vonatkozóan,

a kérőlapra a 10 000ft-os illetékbélyeget nem kellett ráragasztani,

ezt majd csak az elbírálás után kell megtenni, vagy az ügyintéző hibájából maradt ez el, és így most a kérvény nem is érvényes?

valamint hogyan lehet azt megtudni, hogy a kérvény megérkezett-e,

illetve mennyi az elbírálási ideje?

kérlek, ha tudtok, segítsetek!

válaszotokat előre is köszönöm!

2009. jún. 27. 11:55
Vezetéknév-változtatás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook