Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vese CT, komoly a baj? fórum

Vese CT, komoly a baj? (beszélgetős fórum)


15. Nyamitörp (válaszként erre: 11. - Réka007)
2019. jan. 4. 14:00
Ez tényleg nagyon jó hír. Most már fellélegezhettek. BUÉK. :)
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Réka007)
2019. jan. 3. 23:17
Remek! Ünnepeljetek, most tényleg kell!
13. Réka007 (válaszként erre: 12. - Globus)
2019. jan. 3. 20:49
Igen! Nem kívánom senkinek ezt az egy hónapot.. de ma ünneplés lesz :)
12. globus (válaszként erre: 11. - Réka007)
2019. jan. 3. 18:59
Szuper :) Erre inni kell!
2019. jan. 3. 18:53

naaa fantasztikus hírek :) nincs daganat :) egy "ártatlan" ciszta, azt mondták évente azért jöjjön kontrollra de minden a legnagyobb rendben :)



borzalmas 1 hónap volt...

10. Nyamitörp (válaszként erre: 9. - Réka007)
2018. dec. 31. 12:48
Tényleg nem sietik el. Ok, kíváncsi leszek rá, neki mit mondanak. :)
9. Réka007 (válaszként erre: 8. - Nyamitörp)
2018. dec. 31. 11:47
Szia! Január első hetében lesz eredménye a ct-nek (nem sietik el) utána írok :)
2018. dec. 30. 16:23

Szia Réka!


Mi újság a pároddal?

Én voltam másik dokinál, aki azt mondta, hogy valószínűleg gyulladás volt a vesémben, ami miatt felhígult a veseállomány és ez rajzolódott ki az uh-n és el is múlt, mire a többi vizsgálatra sor került.

7. Réka007 (válaszként erre: 6. - Nyamitörp)
2018. dec. 6. 22:05
Abban bízok hogy talán a vizelet is mutatott volna valamit annyi minden helyre elküldtèk tenyésztès stb.. meg hogy mindkét helyen azt mondtàk hogy SZERINTÜK nem az, mert nem “kifelé no”
6. Nyamitörp (válaszként erre: 5. - Réka007)
2018. dec. 6. 17:41
Minden rendben lesz, remélem. Szerintem nem merték volna még ilyen bizonytalanul sem azt mondani, hogy valószínűleg nem tumor, ha esélyes lenne.
5. Réka007 (válaszként erre: 3. - Nyamitörp)
2018. dec. 6. 14:37
Köszönöm!!!! Nagyon nagyon hálás vagyok!! Remelem itt is ez lesz! Jó egészséget Neked továbbra is!
4. Réka007 (válaszként erre: 2. - Globus)
2018. dec. 6. 14:36
Igen ezt is mondtàk hogy lehet hogy születése óta ott van :) csak érdekes akkor mire való az ultrahang? Köszönöm a válaszod nagyon sokat segít!
3. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. dec. 6. 12:09

Szia!

Azt hiszem pozitív leszek, szinte ugyanaz a történetem, mint a párodé, de hosszú lesz, bocsi.

Még nyáron elmentem a háziorvoshoz gyomor fájdalom, bordatáji görcs miatt. Beutalt hasi uh-ra. Augusztus elején ez megtörtént, mindent rendben találtak, de a bal vesémben látszott valami, amire a radiológus doktornő azt mondta, hogy nem tudja mi lehet az. Ártalmatlan dolognak gondolná, de mivel volt két évvel korábbi uh felvételem és azon még ez nem látszott, így mondta, hogy a biztonság kedvéért menjek el urológushoz. Elmentem urológushoz, ő is megnézte uh-al, ő se tudta, hogy mi ez. Tumor gyanúval elküldött ct-re. A ct vizsgálatot megcsinálták, de kontrasztanyag nélkül, mert az jódos, nekem meg túlműködik a pajzsmirigyem. (Tök véletlenül derült ki, hogy nem kaphatok kontrasztot, mivel én nem tudtam, hogy ez jód. Csak az asszisztens kérdezte, hogy mindig ennyire vékony voltam-e.) A ct eredményre egy hónapot várni kellett, megjött az eredmény, továbbra sem tudják mi ez. Vissza urológushoz, beutalt mr-re. Újabb egy hónap múlva mr vizsgálat, egy hét múlva kész a lelet. Nézem, hogy ezen egy szót nem írnak a vesémről, kiderült rossz beutalót kaptam. Kismedencei mr-re küldtek. Megint urológus, új beutaló hasi mr-re. Egy hétó múlva vizsgálat, újabb egy hét múlva lelet. Eredmény: Nem találtak semmit a vesémen. Se "daganat", se tágulat, kő, akármi...

Augusztus elejétől november végéig lebegett a fejem felett a tumor szele, de szerencsére megúsztam.

Azóta se tudják, hogy mi lehetett az. Vérvételeken vesefunkcióim rendben voltak, tüneteim nem voltak.

Sok szerencsét a párodnak is! :-)

2. globus (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. dec. 6. 08:59
Nyugi, ne gondolj azonnal rosszra :) Tesóm most volt vese CT-n, policisztás vesekép miatt küldték az ultrahangról. Pontos állapot, méretek megítélése miatt szükséges a vizsgálat, valamint megnézik, hogy okoz-e vizelet elfolyási akadályt az a 3 cm-es elváltozás. Még az is kiderülhet, hogy születési elváltozása van, azaz mindig ott volt.
2018. dec. 6. 08:33

Sziasztok. Örömmel fogadnék pár pozitív szót mert eléggé kétségbe vagyok esve. Párom egy ártatlan felfazas miatt elment az urologiára ahol talàltak az ultrahangon a jobb veséjèben egy 3cm valamit. Azt mondtak olyan mintha valami korábbi fertőzésnek lenne a következménye. Beutalák komplex ultrahangra tegnap ahol azt mondtak továbbra sem làtjàk hogy mi ez ezért beutaltàk ct-re... vettek vizeletmintát ahol tökéletes az eredmény. Azt mondták “ ők kizárnàk a daganatot mert a daganat kifelé nő, ennek meg más az alakja “ de akkor is meg kell győződniük arról hogy ez nem az. Arra tudnál gondolni hogy pl gyerekkorában be ütötte stb és betokosodott stb. Jovoheten megy ct-re.Szóval rám férne pár pozitív gondolat megerősítés.

30 éves eddig soha semmi betegsége nem volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook