Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérzékenységi próba.. fórum

Vérzékenységi próba.. (beszélgetős fórum)


14. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - 2a17240ae3)
2011. máj. 7. 09:34
Az ujjszúrásos módszert ma már nem használják, helyette az alkaron csinálnak egy standard vágást (1 mm mély, kb. 1 cm hosszú), ezt követően nézik, hogy mikor áll el a vérzés. A referenciatartomány 3-7 perc körül van.
13. Bri* (válaszként erre: 12. - Jooeva)
2010. márc. 4. 11:42
Köszi!
12. jooeva (válaszként erre: 11. - Bri*)
2010. márc. 3. 17:13

Hali!


A betegségem pontos neve Idiopathias trombocita purpura, röviden ITP.

Ha vérképed rendben van (márpedig biztos jó, ha vért adhatsz!), akkor lehet, hogy csak az érfalad gyenge.

Érdemes a háziorvosnak ezt megemlíteni.

11. Bri* (válaszként erre: 8. - Jooeva)
2010. márc. 3. 15:05

Szia!

Szeretném megkérdezni, hogy neked mi a problémád. Nekem is úgy van, hogy ha megütöm magam, irreálisan nagy kék foltom lesz, fáj és nehezen múlik el. Van olyan is, hogy érzem, hogy fáj az ér a lábamban, másnap el is pattan, jó nagy kék foltom lesz és az is nehezen múlik el. Ha megvágom az ujjam, a vérzés elég hamar eláll, azzal nem tapasztaltam még gondot, de a többi nagyon idegesít. Nemrég adtam vért, ha valami gondom lenne, ott csak kiderült volna, nem?

2010. márc. 3. 14:58

A testvéremnek ma csinátak teljes vérképet,és csináltak neki egy ilyen "tesztet" is.Ezért voltam kiváncsi hogy mi a normál az egészséges embereknél.

Köszi mindenkinek a választ :)

9. realbrigitte (válaszként erre: 8. - Jooeva)
2010. márc. 3. 14:53
oksi. utánaézek a dolgoknak.
8. jooeva (válaszként erre: 7. - Realbrigitte)
2010. márc. 3. 14:49

Nem bizony!

Érdemes lenne egy vérképet csináltatni, hogy minden rendben van-e!

Nekem úgy derült erre fény, hogy sokszor megütöttem magam (iskolás voltam akkor még, 8-ikos) és ronda foltjaim lettek, amik 3-4 hét után múltak el. Utána pedig a hajszálereim pattogtak el a hajlatokban...pici apró tűszúrásnyom szerű pöttyök....Ekkor kivizsgáltak és kiderült, hogy az áltagos trombocitaszám (140-400ezer között a normális) alatt van az enyém, 20 ezer volt csak...volt egy nőgyógyászati vérzésem...gyógyszerek, kórház.....

Már nem szedek gyógyszereket, élem az életem, szültem 2 csodaszép gyereket, de továbbra is beteg vagyok (trom.számom 70-90ezer között van) és az leszek életem végéig.

7. realbrigitte (válaszként erre: 6. - Jooeva)
2010. márc. 3. 14:20
én nem értek ehhez. de minden műtétem vérzési problémák miatt szővődményes volt. és ha egy picit is elvágom az ujjam félóra mire enyhül a vérzés. ez se normális...
6. jooeva (válaszként erre: 1. - 2a17240ae3)
2010. márc. 3. 13:11

Szia!


Miért kell ilyen vizsgálat neked?

A vérképeddel minden oké?

Trombocita-számod mennyi?


Kis sérülésnél 2-3 perc alatt áll el a vérzés, normál esetben 4-5 perc, ez függ, hogy mennyire vagy ideges.


Csak azért kérdezem, mert nekem anno csináltak ilyen vizsgálatot párszor.....és sajnos beteg is vagyok 18 éve.

Nekem 7-8 perc alatt állt el, vérlemezke-számom a béka feneke alatt volt....

2010. márc. 3. 11:37

gondolom vérzési idő és/vagy véralvadási vizsgálat volt...

a vérzési idő 60-180 sec

az alvadási idő 240-360 sec egészsége embernél... szerintem...

4. 2a17240ae3 (válaszként erre: 2. - Krisztinika)
2010. márc. 3. 11:28
Azért köszi a gyors válaszod :)
2010. márc. 3. 11:28
Bocsi,az kimaradt hogy vérzékenység proba...
2010. márc. 3. 11:26

3.6 - 7.2 ig jó fölötte aggódj

alatta való értéknél azzonal egyél édeset

2010. márc. 3. 11:24
Ujjszurással történö proba..Tudja valaki mennyi a normális érték/idö?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook