Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérnyomásesések - milyen élethelyzetekben? fórum

Vérnyomásesések - milyen élethelyzetekben? (beszélgetős fórum)


13. csajszi0319 (válaszként erre: 12. - Szathmári zsófia)
2012. márc. 21. 12:06
Azt hiszem, ez megintcsak tipikus...
2012. márc. 20. 20:06
hahosszabb ideig egyhelyben álok.
11. csajszi0319 (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2012. márc. 19. 15:55
Azt a módszert próbáltad már, hogy apránként, kis kortyonként próbálsz inni? Ha egy nagy pohárral nehezen is megy le, apránként összejöhet a szükséges mennyiség, ha gyakran kortyolgatsz. :)
10. Lencsy (válaszként erre: 9. - Csajszi0319)
2012. márc. 19. 14:02
Tudom :) de már ez is több ,mint eddig . A doki szerint a nemivás tipikus női gond , mert mi kevesebbet vagyunk fizikailag terhelve , kevesebbet izzadunk ..de ettől függetlenül ugyanúgy innunk kéne . Ha szomjúság érzet tör ránk akkor az már a dehidratáció kezdetét jelzi , tehát a szomjúság érzés nem szabad megvárni . Naa ...én is gondoltban okos vagyok, de hogy be is tartsam addig még nem jutottam el :D
9. csajszi0319 (válaszként erre: 8. - Lencsy)
2012. márc. 19. 13:40
Tudom, hogy kívülállóként könnyű okoskodni, de még a napi fél liter is nagyon kevés. Remélem, ez csak a kezdet, és szép lassan eljutsz oda, hogy lecsúszik az a napi 2 liter! ;)
8. Lencsy (válaszként erre: 5. - Csajszi0319)
2012. márc. 19. 13:32

Fogalmam sem volt róla, hogy folyadékhiányom van :(

Alapból nagyon nagyon keveset iszom, mert sosem vagyok szomjas és így ..úgymond elfelejtek inni . Sorozatos rosszullétek, rossz közérzet, szédülés , látás , beszédzavar volt ami leginkább megijesztettek , de még ekkor sem gondoltam a vérnyomásra illetve a folyadékra . Vérnyomásmérőm itthon nincs ..A tüneteimmel felkerestem a háziorvost aki ugyan mért vérnyomást , de éppen akkor normálisnak mondható volt , így tovább küldött ..szemészet, neurológia, labor ..végül ideggyógyászat. Mindenhol tökéletes eredményeket kaptam ..míg nem az ideggyógyász megkérdezte mennyit iszom ? ! Közöltem, hogy HETI 2 liter talán elfogy ... Az ideggyógyász fogta a fejét..

A kiszáradásnak két formája van , az egyik a gyors amit hányás, hasmenés okoz ..ilyenkor is esik a vérnyomás ..és van a lassú kiszáradás (ez volt nálam ) ,..ami hosszú hónapok alatt alakul ki , ilyenkor sajnos előfordul ,hogy a folyadékhiánytól a sejtek, szervek is károsodhatnak . Ettől kialakul egy állandó alacsony vérnyomás ami még jobban leesik, ha pl. nagy meleg van ..stb. Azóta beszereztem egy vérnyomásmérőt és figyelek a folyadékra . Már eljutottam napi fél literig ;)

7. csajszi0319 (válaszként erre: 2. - Barbibogi)
2012. márc. 19. 13:19
Hát, ez az! Pár vizsgálat után már én is tudom, hogy a vérnyomásom esik le ilyenkor. De az a kérdés, hogy vajon mitől??? És mi lehet az összefüggés a különböző esetek között? Engem is pontosan ez érdekelne!
6. csajszi0319 (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. márc. 19. 13:17

Talán azért feszegettem már máskor, más fórumokban is a témát, mert érint, érdekel, foglalkoztat...

Természetesen orvostól, vizsgálatoktól várom a megoldást. Ugyanakkor kíváncsi vagyok, hogy a többiek miket írnak még, milyen helyzetekben érdemes fokozottan odafigyelni magunkra.

5. csajszi0319 (válaszként erre: 4. - Lencsy)
2012. márc. 19. 13:15
Igen, szándékosan olyan helyzeteket írtam, amelyekkel kapcsolatban hallottam-olvastam, hogy kritikusak lehetnek. Mondjuk, azt nem is csodálom, hogy egy brutális folyadékhiány ilyesmit okozott Nálad. :-(
4. Lencsy (válaszként erre: 1. - Csajszi0319)
2012. márc. 19. 13:12
Az összes dolog amit említettél okozhat vérnyomás leesést ! Az én esetemben egy brutális folyadékhiány okozta ..illetve okozza a mai napig is ha nem figyelek oda a folyadékbevitelre .
2012. márc. 19. 13:08

ne haragudj, de ez a hatodik fórumod ebben a témában, nem hiszem, hogy újabbat hallanál


az általad leírt esetekben mindben előfordulhat vérnyomásesés, de ahány ember, annyiféle választ fogsz itt kapni, kinek melyik esetben szokott leesni, nem hiszem, hogy ebből kiderülne számodra, neked mitől is esik le...


ami - mint mondtam korábban - néha előfordulhat, de gyakran az nem normális dolog, ki kell deríteni


ezt csak orvos és személyes kivizsgálás után fogja tudni megmondani neked

2012. márc. 19. 13:05
Na erre én is kíváncsi lennék,mert nekem is vannak ilyenek, de összefüggést még én sem találtam. Általában alacsony a vérnyomásom (100/60) de néha aztán még ennél is rosszabb a helyzet. Leesik 80/50-re aztán pár perc múlva újra a megszokott 100-110.
2012. márc. 19. 12:57

Hetek óta igyekszem körüljárni a témát, mivel ilyesmi rosszullétek történtek velem az utóbbi pár hónapban. Az orvosok szerint az eddigi vizsgálatok arra utalnak, hogy nincs semmilyen szervi bajom, a rosszullétek oka vélhetően hirtelen jövő vérnyomásesés.


De vajon mitől???

Akivel történt már ilyesmi, azokat kérdezem: jellemzően milyen körülmények között, milyen helyzetekben történik meg Veletek?

Pl. amikor nem esztek-isztok eleget?

Vagy amikor sokat idegeskedtek, stresszeltek, kimerültek vagytok?

Esetleg menses idején, amikor egyébként is le vagyunk gyengülve?

Nyáron, a nagy melegben?

Vagy ha egy túlzsúfolt helyen vagytok, ahol nincs elég oxigén (pl. szórakozóhely, tömegközlekedés)?

Esetleg az is lehet, hogy látszólag minden ok nélkül jön ez az egész, szinte bármikor, bárhol???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook