Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vérhígító terhesség alatt! fórum

Vérhígító terhesség alatt! (beszélgetős fórum)


1 2
19. tischlerne (válaszként erre: 17. - One85)
2010. jan. 21. 19:15
És van már babátok azóta? Vagy ez mikor volt?
2010. jan. 21. 19:14

Leiden-mutáció. Lehet hetero- vagy homozigota formában. Azt jelenti, hogy örökletes hajlamod van a trombózisra, a véralvadásra. Amennyiben a Leiden-mutáció az egyik szülőtől örökölt génen található meg (heterozigóta), a mélyvénás trombózis kockázata mintegy nyolcszorosára emelkedik. Amennyiben mindkét szülőtől a mutáns gént örökli valaki (homozigóta), a kockázat nyolcvanszoros.

Én heterozigóta vagyok :)szerencsére

17. one85 (válaszként erre: 16. - Tischlerne)
2010. jan. 21. 19:11
Szívesen!
16. tischlerne (válaszként erre: 15. - One85)
2010. jan. 21. 19:09
Köszönöm:-) Mostmár tudom. Nekem is ellenőrizték többször is, de szerencsére mindig negatív lett!
15. one85 (válaszként erre: 14. - Tischlerne)
2010. jan. 21. 19:06
A Leiden trombózisra hajlam!
14. tischlerne (válaszként erre: 11. - 2be2173d4b)
2010. jan. 21. 18:36

Azért a körülményekhez képest szerencsésen túlélted!!! Én fáradságot nem éreztem, "csak" a fejfájást.


Én is a hasamat szúrom... már megszoktam. Mire kiengedtek a kórházból szinte fekete volt.. most már jobb vagyok, már alig kékül be:-)


Egyébként nem tudom mi a Leiden?!

13. körömvirág (válaszként erre: 1. - Tischlerne)
2010. jan. 20. 21:18

Szia!

Bár én nem vagyok már kismama, de a terhesség alatt én is Clexanoztam magam, Leiden miatt.

12. one85 (válaszként erre: 11. - 2be2173d4b)
2010. jan. 20. 20:11
Én hasba adtam , ott fájt a legkevésbé!
2010. jan. 20. 19:38

Hú, mik megtörténnek velünk!


Igen, nem volt előjele. A terhesség elején szokásos "fáradságot" éreztem,sokat pihentem, feküdtem 2-3 napig szinte egész nap, olvasgattam, tv-ztem. Örültem a jó hírnek. Aztán két napos henyélés után elkezdett fájdogálni a lábam. Olyan izomláz-szerű volt. Csodálkoztam is, hogy mitől :). Újabb két nap után már nem is bírtam szinte menni. Éppen mennem kellett a nőgyógyászhoz, megnézett, és gyanús volt neki, így átküldött a belgyógyászatra. Ott már felállni sem engedtek...

A másodiknál már tudtam mit érzek, ott én szóltam az orvosnak. Az volt az érdekes, hogy nekem sosem dagadt be a lábam, ezért csak a doppler mutatta ki az elzáródást.


A vesémnél először azt hittem felfázás, egy hétig kaptam antibiotikumot, de nem javult. Aztán a vizelet-teszet negatív lett, akkor már sejtette az orvos, hogy mi lehet a baj, így már fekve vittek a vizsgálatra. Érkatétert vezettek a vesémig a combtőtől, amin keresztül oldották lassan a rögöt. Mozdulni sem lehetett. Úgy fejtem fekve...

Ha tudtam volna mivel jár, inkább beszúrtam volna én is.

Egyébként hova adod? Én a csípőmbe, ill. a combomba adtam. A hasamba abszolut képtelen voltam,látta az orvos, hogy ájulás kerülget, reszketett a kezem iszonyúan, ahogy a hasam felé közelítettem, így megengedték combba. Gondolták jobb, mintha magamba töröm a tűt :)

10. one85 (válaszként erre: 3. - Tischlerne)
2010. jan. 20. 19:29
Én szuriztam négyszer , mikor terhes voltam , mármint , hogy négy babánál , de sajnos egyikük sem született meg!:( Trombózisra hajlamos vagyok és azért kell terhesség alatt!Amúgy nem, de érdekes , mert nekem is fájnak a hajlatok a lábamnál , de azt mondta a hematológus , hogy nincs jele a trombózisnak és az nem azért fáj....
9. tischlerne (válaszként erre: 8. - 2be2173d4b)
2010. jan. 20. 19:10

Gratulálok!!!

Én is májusban fogok szülni:-))))

Nagyon fájdalmasan. Tulajdonképpen -mostmár tudom- a sok fejfájás előjele volt a bajnak, de nem foglalkoztam vele.. Aztán egyik reggel iszonyatos fejfájásom volt megint, beszedtem a szokásos fájdalomcsillapítot, de nem hatott, aztán megint vettem be...eredmény az lett, hogy délután az irodámban leestem a székről. Epilepszia szerű rohammal jött a rosszullétem...jött értem a mentő és rögtön az intenzívre vittek. 10 napig annyira fájt a fejem, hogy felemelni nem tudtam. Fel nem kelhettem 15 napig, ja és a rög a látóidegem egyikét nyomta, így nagyfokú kancsalságra "ébredtem" -merthogy olyan erős gyógyszereket kaptam, amiktől szinte 10 napig állandóan aludtam-, ez is eltartott majdnem 3 hónapig... de aztán minden szépen helyreállt, hálistennek!

Féltünk, hogy a hormonháztartásom annyira megbolondult, hogy nem maradok terhes, de szerencsére nem így lett. Nagyon boldogok vagyunk, bár van benne félelem is..

Mondjuk én szerencsére nem féltem a szúrástól soha, így ezzel nincs gondom, na meg azt a fájdalmat mégegyszer nem szeretném átélni.

És neked "csak úgy" jött a trombózis?

2010. jan. 20. 18:57

májusban lesz 3! :)

Nyugodtan szülhetsz természetesen, szerintem még biztonságosabb is, mint ha vágni kellene. Mármint a vérzékenység miatt.

A szülés után kell a legjobban odafigyelni a szurira, mostmár utólag tudom, mert a hormonok nagyon bezavarnak. Mint a fogamzásgátlónál...


Hogy zajlik egy agyi trombózis?

7. tischlerne (válaszként erre: 6. - 2be2173d4b)
2010. jan. 20. 18:44

Az igen....

Mondjuk én is 3 hetet voltam intenzíven mikor rosszul lettem, 10 napig nem volt biztos, hogy megmaradok. Aztán én is syncumart szedtem, de mivel nem genetikai problémából adódott a betegségem, így abba is hagyhattam 3/4 év után. Most, hogy babát várok kezdtem újra a belgyógyász javaslatára.

Én Fehérváron élek, és még mindig nem tudtam eldönteni, hogy melyik orvos mellé tegyem a voksom :-( Mert a nőgyógyász akihez nagyon régóta járok nem vezet le szülést néhány éve :-(

Nekem azt mondta belgyógyászom, hogy szülés után max. 1 hónapig kell szúrnom magam. Remélem így is lesz!

Megnyugtattál, azt hittem nem szülhetek természetesen a vérzés miatt...Pedig én nagyon át szeretném élni!!!

Mekkora most a babád?

2010. jan. 20. 18:36

Féltem a tűtől,nem tudtam megszokni, ezért sokszor kihagytam, aminek az lett az eredménye, hogy 25 hetesen ismét trombózisom volt, de már feljebb, a combomban. Szülés után aztán szinte teljesen elhagytam, így két hetes babám mellől az intenzíven kötöttem ki, mert elzáródott a vese-vénám. Éppen meg tudták menteni, de kicsin múlott, hogy elveszítsem a bal vesém. Szülés után 6 hétig kellett volna adnom eredetileg, de a vese-véna trombózis után a kórházban átállítottak a Syncumar-ra, azt már lehetett szoptatás mellett is. Közben kiderült, hogy Leiden heterozygota vagyok, így a Syncumar életem végéig marad.


A babának nem árt, én Debrecenben az ország egyik leghíresebb prof.-jához jártam.


A szülésem természetes volt, sőtt, kaptam EDA-t is, de ahhoz előre konzultálni kell, ha szeretnéd. Nem kizáró tényező az EDA-nal a Clexan, csak oda kell figyelni.

5. tischlerne (válaszként erre: 4. - 2be2173d4b)
2010. jan. 20. 18:24

Szia!

Tulajdonképpen mindenre :-) Természetesen szültél emiatt? Nem volt gond a szülésnél? Nem volt gondod a terhesség alatt ettől? Meddig kellett szúrnod magad szülés után?

Nem vagyok parás emberke, sokat gondolkodom ezeken a dolgokon!

2010. jan. 20. 18:18

Szia!

Én végig szúrtam magam Clexannal, mert 8 hetesen volt egy trombózisom a bokámnál. Azután még több is...

De mire vagy kiváncsi?

3. tischlerne (válaszként erre: 2. - One85)
2010. jan. 20. 18:17

Szia!

Nem, agytrombózisom volt két évvel ezelőtt...a fogamzásgátló okozta. Ezáltal annak érdekében, hogy ne legyen gond a terhesség alatt, most is szúrom magam végig.

Te is szurizol?

2. one85 (válaszként erre: 1. - Tischlerne)
2010. jan. 20. 18:13

Szia

gondolom ha szúrod magad akkor Leidenes vagy!

2010. jan. 20. 18:11

Sziasztok!

Olyan kismamákkal szeretnék beszélgetni illetve tapasztalatot cserélni akik a terhesség alatt vérhigitóval (én a Clexan-t használom) injekciózták/zák magukat.

Ha van székesfehérvári kismama is köztünk aki hasonló problémával küzd, akkor kihez jár dokihoz? Én most vagyok 20 hetes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook