Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vélemények ápolókról! fórum

Vélemények ápolókról! (beszélgetős fórum)

2011. máj. 15. 14:54
Semmi rosszat nem tudok mondani róluk, de egyesekre jót sem!
17. bb2ac1c42d (válaszként erre: 15. - Rizsa31)
2011. máj. 15. 14:53
De ez is igaz.Sok esetben rajtunk csattan minden,de szerencsére vannak igazi lélekmelengető dolgok is...ezért érzem,hogy tudtam valamit tenni a gyógyulásért!
16. bb2ac1c42d (válaszként erre: 9. - E417245f24)
2011. máj. 15. 14:50

Nagyon jól leírtad...hasonló a helyzet nálam is.'96-óta sajnos egyre áldatlanabb az állapot:(

A betegeknek mindenhez joguk van.Megrúgni,megütni a nővért(részem volt benne:(,leköpni,meg káromkodni,mint a kocsis.Vagy pl. beteget behozza az omsz,begyógyszerezve-bepiálva,saját ürülékében,eszméletlenül,lélegeztetőgépen van,és az a "szemét" nővér el se mozdul mellőle,majd amikor jobban lesz,és hazamehet,és a hozzátartozóknak az a legnagyobb gondjuk,hogy "nővérke,miért kellett levágni xy-ról a ruhát?és ezért perelni...."mert sajna ebben is volt részem:(

Paraszolvencia-nagyon érdekes vadhajtása az eü.-nek...

15. rizsa31 (válaszként erre: 13. - E417245f24)
2011. ápr. 29. 22:09
Ne érezzétek semmiképp se személyes sértésnek,ha a beteg rátok mordul vagy ilyesmi.1 beteg emberben ezer dolog lejátszódhat,és ti vagytok a villámhárító.Sajna,ez van.
2011. ápr. 28. 14:03

Sziasztok!


Én is érintett vagyok mindkét részről, és egyet értek annadorkával. Nem szabad egy kalap alá venni, általánosítani az ápolókat. Nézzétek, mindannyian túl vagyunk terhelve mind fizikailag, mind lelkileg. Rengeteget dolgozunk,stressznek vagyunk kitéve rendesen, és sajnos előfordul, hogy a türelmes nővérkének is betelik a poha.

Főleg szabadságolás idején nehéz, amikor 3 nővérre nehezedik 70 beteg ellátása.. és mindemellett ott a rengeteg adminisztrációs munka is, ami nem maradhat el.

Mint beteg, én is teszteltem két kórházat. Nálam is volt pozitív élmény, és negatív élmény is, de mivel belátok a kulisszák mögé, tudom, hogy nem fenékig tejfel sehol sem, és néha az ember nem úgy reagál, ahogy kell. Emberek vagyunk mi is, ők is.

Bár én sem kelek védelmére 1-2 munkatársnak a stílusa és a hozzáállása miattde a tapasztalatom azt mondja, szerencsére többségben vannak az empatikus, rendes nővérek, mint a morci, duzzogók.

2011. ápr. 26. 12:13
Mondom:1-2 munkatársamat én sem védem meg,mert hanyag a munkája,lekezelő a stílusa.Csak nem szabad egy kalap alá venni minket.Minden ápolónak tudni kell,hogy egész műszak előtt rengeteg ember szeme előtt van és meg kéne próbálni aszerint viselkedni.Néhánynak nem megy.
2011. ápr. 26. 12:06
Nagyon nehéz meló a tiétek,de pszichésen egyre betegebbek vagyunk,mi emberek,és ez nálatok csapódik le,de biztos nem személyesen nektek szól.
2011. ápr. 18. 21:13
Nem vár el semmit pluszban az ember,komolyan.De pont ma jött haza azzal a párom,aki mentőorvos,hogy szombaton egy szombathelyi mentősnek karját törte egy részeg.Ő is volt már ilyen szituációban :(
10. rizsa31 (válaszként erre: 9. - E417245f24)
2011. ápr. 18. 19:24
Én vittem egy Raffaellot az ápolónőknek.Igaz,a dokinak suskát,mert még mennem kellett hozzá kontrollra.
2011. ápr. 18. 11:56
Sziasztok!Mindkét oldalról érintve vagyok.Ápolónőként dolgozom,de párszor sikerült betegként tesztelnem 2 kórházat is.Be kell valljam,ápolóként sok minden rosszul esik pl.az általánosítás,miszerint minden ápolónő k...a lenne,köszönhetően az olyan férfibetegeknek,akik azt hiszik,hogy a gyógyszer meg infúzió mellett mi is szerepelünk a szolgáltatásban.A betegjogoktól hangos a média,de az nem kap visszhangot,mikor a hozzátartozó vagy maga a beteg nekünk jön,verekszik.Ugyanakkor már voltam olyan szituban,mikor szégyelltem magam a kolléganő helyett.Hozzá kell tegyem,nagyon megváltoztak az emberek.Az esetek70 %-ban egy "Köszönömöt" nem vetnek oda az embernek,az orvos zsebébe meg előttünk csúsztatják bele a vaskos borítékot,aki 2 napig be se ment a betegéhez a szobába.Egy ápolónőnek jó emberismerőnek kell lenni,van akinél a pátyolgatásra van szükség,van mikor keményebben oda kell szólni.Mióta létszámcsökkentés volt,egy ápolónőre jut esetenként 30 beteg,kemény 80 ezer forintért.Egy csomó éjszaka,ünnep-és hétvége sincs,a felelősség meg óriási.
2011. ápr. 16. 23:40
Semmi jót nem tudok!
7. rizsa31 (válaszként erre: 6. - Viktorin)
2011. ápr. 16. 23:26

Jaj,a vérvételen kiosztott 1,mert 3/4 11 előtt estem be(11-ig vannak nyitva),meg véletlen az ő székére ültem,azt aszongya:ne oda üljön már!.csak így...

Az egyik fül-orros asszisztens aszongya rám időpontkéréskor:-ennek mit írjak be?-ott álltam mellette.

A mandulaműtétemkor rendesek voltak,de nem az az emberileg is kiképzett fajta.pl. Vészhelyzetben van 1 protokoll,hogy kb. hogy kell beszélni 1 beteggel,ilyesmi...

6. Viktorin (válaszként erre: 5. - Boszy28)
2011. ápr. 16. 23:02
Természetesen ezzel tisztában vagyok! Betegfüggő, azonban például legutóbb, amikor kórházban voltam semmit sem csináltam mégis olyan agresszívan szólt hozzám a nővér és olyan szinten megalázott, hogy jobb róla nem beszélni. Egyszerűen hü_ének nézett. Szóval szerintem beteg- és emberfüggő :D
2011. ápr. 16. 22:51

Sajnos volt "szerencsém" több kórházhoz, osztályhoz, így ápolóhoz.

Nekem sosem volt problémám, mindenhol nagyon kedvesek voltak. Igaz, nem mindenkivel, mert a nyavalygós betegeket ők sem bírják.

Példa erre egy szobatárs-néni, aki minden gyógyszerosztásnál megkérdezte, hogy miért kapja épp azt a gyógyszert, amit a nővérke kiosztott.

Az istennek sem akarta megérteni, hogy az ORVOS rendelte.

Az ötödik reggel én is untam már ezt a nyafogását. Akkor képzelem, hogy -tegyük fel- 50 betegből 5 ilyen van. 1 is sok belőle! :)

És ez a "kedves" néni ki lett osztva a nővérke által akkor, amikor engem 3 és fél órás éber szívkatéteres ablációm kitoltak, át sem tettek még az ágyamra, de már össze-vissza hablatyolt és kérdezgetett, hogy milyen volt, majd 2 perc múlva hívta a családját, hogy az én hosszú műtétem miatt nem csinálják meg az övét.

Na, itt nálam eltört a mécses, nővérke meg kiosztotta, hogy hagyjon már engem békén, ha baja van, beszéljen az orvossal.

Vele katonásan kellett bánni! Ez tény.


Na, oda akarok kilyukadni, hogy egy nővér milyensége is lehet betegfüggő.



Bocs, hogy hosszú voltam. :)

2011. ápr. 16. 22:51
Ha lehet majd légyszi bővebben fejtsétek ki a sztorikat (kivel mi történt, mit tapasztalt)
2011. ápr. 16. 22:45

A szerepjátszóssal és a rutinszerűvel.

Meg olyannal,aki a hátad mögött sutyorog,hogy -ennek az életéért/egészségéért se adnék 1 lukas garast se-,de úgy,hogy azért halljad.

2011. ápr. 16. 22:40

Szia.

Mindegyik...:((( "Fajtával":)))

2011. ápr. 16. 22:28
Kíváncsi vagyok, hogy ki milyen típusú ápolókkal találkozott már élete során. Mi a jellemzőbb az anyáskodó nővér vagy az aki rutinszerűen gépiesen végzi a munkáját vagy a szerepjátszós, aki elhiteti veled, hogy érdekli őt élsz e vagy halsz, vagy az idegeskedő, aki kapkod össze-vissza vagy a katonáskodó, aki keményen és agresszívan bánik a betegekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook