Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vékony a méhnyálkahártyám!!! fórum

Vékony a méhnyálkahártyám!!! (beszélgetős fórum)


27. Ágio8405 (válaszként erre: 14. - Encike 2)
2019. febr. 28. 19:43
Kezdj el szerintem egyéb kivizsgálásokat mert 3 vetélés màr nem véletlen 😞 leggyakoribb ok a trombozis hajlam ( Mthfr, leiden mutáció) vagy immun gond. Érdemes lenne Habab vérvételre menned. Brutal drága sajnos de ha ott van komoly gond sajnos esélye sincs a babának megmaradni 🙁 gondolom progi pótlást már kaptál a második terhesség alatt ugye...?
2019. febr. 28. 19:05

Sziasztok,

meg tudja valaki mondani, hogy vékony méhnyálkahártya okozhat-e közti vérzést?



Köszi előre is.

(fogamzásgátlót szedek és 2 év után kezdett el rendetlenkedni.)

2012. dec. 6. 09:18

Segítség !!!

Et után 16 nappal is csupán 8,5 mm a méhnyálkahártyám ....na persze ez a lombik sem jött össze :(

Mit igyak,egyek,szedjek ,hogy vastag legyen ???????????

2012. aug. 18. 13:07
Engem is érdekel a téma... Én Tri-Regolt szedtem, amit 8 éve abbahagytam és nem épül fel a méhnyálkahártyám rendesen. 1 napra jön meg a mensim is. Én már mindent kipróbáltam (gyógyteák, barátcserje, méhpempő, propolisz, aloe stb.) de semmire sem reagál. Ezer dokinál is voltam, de senkit nem érdekel a dolog. Hormonvizsgálatokon kívül senkinek eszébe sem jut és nem is érdekli, hogy mi lehet a baj.
2012. jún. 12. 14:17
Minden este 1-2dl vörösbor, alhasi vérbőséget okoz és megvastagítja a méhnyálkahártyát. Nekem ikrek lettek belőle :)
2011. febr. 6. 17:26

Az érett tüsző átmérője általában eléri a 20 mm-t, ha stimuláló gyógyszeres kezelés volt, akár a dupláját normálisan is. A méhnyálkahártya más valami. Az a ciklus során felépül, majd - ha nem volt fogamzás - lelökődik. Ez a menstruáció. A ciklus közepén, peteéréskor alig 1-2 mm vastag, és épp a petekilökődés hormonális lökése, a beinduló gesztagén hormon termelődés alakítja át olyanná, ami a megtermékenyített - és csak napokkal később oda érkező - petét befogadja. A méhnyálkahártya állapota tehát a szervezeti hormonok függvénye.

7-8 mm-es nyálkahártyán már szépen megtapad a terhesség, igazából a nyálkahártya ultrahanggal mért vastagsága nem ad nagyon egzakt eredményt a teherbe esés esélyére vonatkozólag.

2009. febr. 24. 18:45
Én szedtem 1 kicsit a premens-t de nem nagy reményeket fűztem hozzá, akkor már inkább a Mastodynon cseppek! Az legalább koncentráltan is barátcserje! De különben én is bromot szedek már...sajnos
2009. febr. 17. 18:30

nekem először nemvolt peteérésem!


adtak clostit ami használt de a méhnyálkahártya vékony maradt!azéárt irom hogy maradt mert nekem nem a closti vékonyitotta el!


kiderült magas a prolaktin szintem!később helyreállt bromocriptintől!


de hiába jöttem helyre akkor is vékonymaradt de clostival volt peteérésem de náélküle nem!!!!nekem 3 mm volt a nyálkahártya a 12 napon!ez nagyon vékony igy nemsikerülhet a baba!igyhát adtak premenset amitől 6.5mm lett de nekem 10 nap alatt bekelett szedni a 30 db szemet tehár napi 3 szemet szedtem be!

2009. febr. 17. 18:25
szedett már valaki spremens gyogyszert?
2009. febr. 2. 15:55

Sziasztok!

nekem a 11.napon 10mm a nyálkahártyám és 19mm érett tüszőt látott a doki.

17. df1077de8f (válaszként erre: 3. - Macifül)
2008. szept. 18. 17:45

Sziasztok!

Nekem is volt már 4 missed ab.-m.

Egyébként én is hallottam,olvastam róla,hogy az aspirin protect(100mg)segít.A másik neve egyébként baby aspirin,pont azért mert sok gyermektelen házaspárnál segített már.

16. jnka (válaszként erre: 5. - Palenkas)
2008. szept. 17. 15:49
Konkrétan a témához nem tudok hozzászólni, csak a Lenkei féle vitaminhoz. Egy barátnőmnek pár hónapos babája van, aki egész egyszerűen nem akart aludni. A napi alvás igénye max. 4-5 óra volt megszakításokkal. Napközben is csak perceket aludt. Már teljesen ki voltak készülve, annyira fáradtak voltak, mikor kiderült, hogy a Lenkei féle vitaminnal túlpörgette a picit. Anyuka szedte, pici pedig a szopival jutott hozzá. Amikor abbahagyta a vitamin szedést, megszűnt minden probléma, a pici teljesen kicserélődött, azóta úgy viselkedik, mint más egészséges kisbaba, nagyokat alszik, nyugodt. Csak azért írtam, mert sok kismama szedi ezt a vitamint, és ki tudja, lehet, hogy ők is ilyen helyzetbe kerülnek.
15. moni342 (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2008. szept. 8. 13:12

Szia!


Zita West: Gyereket szeretnénk c. könyvében olvastam, hogy a méhnyálkahártya vastagítására E vitamint, és B1 vitamint kell szedni.

Egyébként az egész könyv nagyon jó!

14. encike 2 (válaszként erre: 10. - Palenkas)
2008. márc. 20. 20:56

6 hetes voltam. Simán 2. probára sikerült, ő lett volna a 3. baba. Sajna nem tudom az előtte levő méretet, mert nem jártam dokinál. De ha most megjön tervbe van egy uh, labor és mnyh megnézése. Igaz várni kellen 3 hot, de ha nincs baj, akkor rajta leszünk.

Te pedig vigyázz magadra!

13. NAZARET (válaszként erre: 12. - Palenkas)
2008. márc. 19. 21:29
Köszi a választ. Én is láttam már a címét, de azt gondoltam ,hogy csak hőgörbe kiértékelés ügyben lehet keresni. Ha ebben a hónapban nem lesz eredmény, kérdezek.
12. palenkas (válaszként erre: 11. - NAZARET)
2008. márc. 19. 21:03

a honlapján a menüsorban hőmérsékleti görbe, Görbe kiértékelése Leótól, és ott van egy narancs színű mondatrész, így szól: "írhatsz közvetlenül is erre az email címre! Ja, és nyugodtan tegezzél, olyan idös még nem vagyok ;-)"

LEgtöbbször összegyűjtöm mit szeretnék kérdezni, összefoglalom hogy mi az ami fontos, mit kell tudnia, és úgy kérdezek, mert gondolom nem én vagyok az egyetlen aki ír neki. Én szoktam tőle vásárolni, nagyon jó a könyve is. Teljesen felismertem belőle a problémámat.

11. NAZARET (válaszként erre: 4. - Palenkas)
2008. márc. 19. 17:54
Szia! Én is ismerem a Leo oldalát, nagyon klassz. Szeretnék én is kérdezni tőle. Te hogyan vetted fel vele a kapcsolatot?
10. palenkas (válaszként erre: 9. - Encike 2)
2008. márc. 19. 15:42
És hány hetes voltál? Előtte mi volt a helyzet nálad? Simán teherbe estél, vagy volt valami előzménye? Arra lennék kíváncsi, hogy hány mm volt, mielőtt teherbe estél ha tudod? Én most félek, mert egy adag clostyt szedtem be,a 9. napon 2,6mm volt a méhnyálkahártyám, volt egy 20 mm-es tüszőm, és ha véletlenül (Bár adná az Isten) babó van, akkor nehogy lemenjen.
2008. márc. 19. 13:20

Sziasztok!

Nekem mult hoban volt spontán vetélésem. UH-on kimutatta, hogy a mnyh. 4 mm, és ez normál mérték alapállapotban.

De olvastam, hogy ha 10-12 mm az is jo eredmény.


Hangyibaba!

Mikortol stedted a Premenset, azaz menszihez képest kell?

8. palenkas (válaszként erre: 7. - Hangyibaba)
2008. márc. 19. 08:18

Másfél hónapja szedem a Leotól rendelt barátcserjét. Jó, hogy Te is ezt javasoltad, és még jobb, hogy várandós is lettél tőle, hála Istennek!!!Mostmár én is jobban reménykedem. Megnéztem a Premens tablettát, amit javasoltál, úgy látom, hogy 20 mg barátcserjét tartalmaz. A Leotól vásárolt 250 mg-ot. De inkább bemásolom ide a tájékoztatót, hátha másnak is hasznára válik.


"Agnus castus D4 (barátcserje)80 tabletta 3.105,00 Ft 250 mg barátcserje kivonat tablettánként


A barátcserje bogyójából nyerik a hatóanyagokat, amelyek egyébként vízben nem oldódnak, így a barátcserje fogyasztása tea formájában nem ajánlott. Itt tabletta formát kaphatsz.


A barátcserje alkalmas a ciklus hosszának regulárására, ha túl hosszú a ciklusod, akkor megrövidíti, ha túl rövid, akkor megnyújtja. A ciklus elsö felében a peteérést javítja, a második felében pedig a sárgatest müködését. Így az egész ciklusban lehet szedni.


Egy másik jótékony hatása, hogy az itt kínált koncentrációban csökkenti a prolaktin szintet és ezzel is hozzásegít a régen elmaradt tüszörepedéshez.


Alkalmazása: napi 1 tablettát olvassz el a nyelved alatt, így 2,5 hónapra elég


Sikeres terhesgörbéket a barátcserjével kapcsolatban itt találsz: [link]

2008. márc. 18. 15:35

Szia Kedves Pelenkás!


Hosszú évek során 3 alkalommal vettem részt Closty-kúrán, sikertelenül, mivel amellett, hogy szépen érleli a tüszőket, a méhnyálkahártyát roncsolja (elvéknyítja). Hat év sikerteleség után vettem Premens-et ( ez a barátcserje hatóanyagát tartalmazza koncentrált formában) és a szedését követő első hónaptól!!! helyreállt a menstruációs ciklusom és szép vastag lett a méhnyálkahártyám. A harmadik doboznak már csak a felét kellett beszednem, mert addigra várandós lettem!!!

Korábban kapszula formában szedtem a barátcserjét, de az nem használt.A Premens-t bármelyik nagyobb gyógyszertárban megkaphatod, 30 szem (= egy havi adag) kb. 2200 Ft.

6. palenkas (válaszként erre: 2. - Tücsi29)
2008. márc. 14. 18:47
És teherbe estél? Ilyen nyálkahártya vastagság mellett? Az jó lenne, ha igen, mert akkor egyből vidámabb lennék én is.
2008. márc. 14. 18:46
Ja, és elég sok "természetes" segítőt is bevetek, szedem a barátcserje tablettát, meg a Lenkei féle alapvitamincsomagot. A málnalevél teát nem kezdtem el, mert a clostyval együtt cisztásodást okozhat. Szóval nem nagyon szeretem a gyógyszereket, jobb a természetesség, bár ha muszály, akkor muszály.
2008. márc. 14. 18:34
Hát egyenlőre még az elején tartunk a dolgoknak. Múlt hónapban kezdtük a vizsgálatokat, mert már 1 éve akár terhes is lehetnék, akkor megállapította a dokim, hogy nincs domináns tüszőm, (a 12.napon) felírta a clostyt, és voltam vérvételen. A harmadik napon elkezdem a clostyt és a 9. napon az volt az eredmény, hogy lett egy 20 mm-es tüszőm, de a nyálkahártya elvékonyodott. A méhszájra azt mondta a doki,hogy visszazár, de most egy pár napig mindent bele, hátha összejön a baba. LEO-val levelezek, ő írta, hogy a 2,6 mm nagyon vékony. (nem tudom ismeritek-e, nekem már sok jó választ és tanácsot adott). Köszönöm a tanácsokat. Ismerem az aloés Royal Jelly-t elég drága sajna. Még valaki nagyon zárt méhszájjal nincs köztetek?
3. Macifül (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2008. márc. 14. 18:20

Szia!

A méhnyálkahártya vastagítására azt mondják jó a sok fehérje fogyasztása. Tej, túró, sajtok, szárnyas husik. Ezek egyébként a fogantatás utáni fejlődéshez is szükségesek, sok fehérje, sok folyadék.

A másik amit ajánlanak a méhpempő. én az aloe verás változatot szedtem, Royal Jelly a neve.

Megtapadásban még segíthet az aspirin protect, astrix. Nem használtam, de ajánlották már, ezt viszont orvos tudta nélkül ne szedd!!!

A méhszáj szerintem hamar visszazár. Elég fájdalmas mikor megnyitják, de ha a doki szerint így jó akkor biztos segíthet ez is!

Otthon próbálkoztok vagy inszeminációval esetleg?

2008. márc. 14. 18:06

szia!

Én a 9.napon voltam dokinál(peteérés előtt pár nappal) és 4mm-es volt...azt mondta hogy ez teljesen normális!!..én úgy tudom hogy nem peteéréskor, hanem beágyazódáskor kell vastagabbnak lennie..szerintem emiatt ne aggódj:))

2008. márc. 14. 17:59

Sziasztok. Több problémám között az egyik, hogy nagyon vékony a méhnyálkahártyám, a closty előtt 3,2 mm volt, most egy havi closty után 2,6 mm volt a 9 ciklusnapon. (szakirodalom szerint a pé-kor minimum 7-8 mm kell, hogy legyen, ezt olvastam) Szóval, ha még össze is jönne a babuci, akkor is valószínű, hogy kilökődne, vagy meg sem tapad?

Valamint nagyon zárt a belső méhszájam, nem engedi be a "katonákat". A doki most egy picit megnyitotta, (hát nem ez a kedvenc vizsgálatom) de vajon meddig marad ez így?

Ha valakinek van tapasztalata a nyálkahártyával kapcsolatban, illetve a zárt belső méhszájjal vagy tud valami "nyálkahártya vastagítót", kérem írjon.Előre is köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook