Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív HCg, vékony méhnyálkahártya, UH nem mutat semmit fórum

Pozitív HCg, vékony méhnyálkahártya, UH nem mutat semmit (beszélgetős fórum)


1 2
2021. márc. 26. 16:28
Járok hetente. Nagyon lassan csökken, most volt 70.
31. Panna07 (válaszként erre: 29. - Sysy-chan)
2021. márc. 16. 18:09
Ez tényleg a jobbik eset, hogy nem kell műteni. Azért majd egy kontroll HCG-re szerintem menj, hogy teljesen lecsökkent-e.
30. NomNom (válaszként erre: 29. - Sysy-chan)
2021. márc. 16. 16:24
Örülök, hogy nem kell műteni! Igen biztosan nagyon az elején elment. Nekem is azt mondta ez után az orvos, hogy biztosan valami gond volt vele, nem az én hibámból történt. Következőleg meg is maradt.
2021. márc. 16. 16:10

Hali hali. Akik olvasták az előzményeket:

A hcg elkezdett csökkenni, uh nem mutat semmit.

Lassan vérezgetek is, szóval úgy tűnik felszívódik, vagy a mensivel távozik, de még nagyon picur volt.

Szerintem jobb így. Vagy tényleg rossz helyen volt, vagy nem volt életképes.

De annak örülök, hogy nem kell műteni.

Aki most téved ide annak azt tanácsolom, hogy hasonló helyzetben készüljön fel mindenre.

Puszi nektek és sok sikert a babaváráshoz!

2021. márc. 13. 19:56

Sziasztok. Egy kis érdekesség azoknak akik még nem voltak terhesek.

Tegnap dél tájékán megszédültem. Aztán dekoncentrált lettem, kb 3-4 órára. Ez azt jelenti, hogy beszélt hozzám a párom és én bootoltam. Nem tudtam gondolkodni, válaszolni, kb csak néztem magam elé és mondtam, hogy pillanat pillanat. Néztünk vérnyomást, az rendben volt. Aztán ebben az állapotban mentünk vásárolni. Így utólag vicces, de szörnyű volt. Bámulom a listám, kenyér, öööö, ott a kenyér. És így végig. Nagyon furi volt. Plusz először játszott be az, hogy minden amit láttam élelmiszer hányingert váltott ki bennem. 2 napig alig ettem mert nem kívántam semmit, ma meg kb mindent.

Azóta is vérezgetek, néhol piros, néhol alvadt, passz, hogy honnan jön. A mellem továbbra is feszül. Szóval a terhességi tünetek megvannak. Tegnap nem fájt a hasam, ma volt egy két óra szenvedésem.

Mondjuk, hogy már nem pánikolok. Kezdem elfogadni, hogy úgy is úgy lesz ahogy lesz, ha rossz helyen van akkor jó ha észreveszik, ha a kevés hcg ellenére megmarad örülök. De fel vagyok készülve mindenre. Álmomban már a gyerekszobát rendezgettem. :D

27. Panna07 (válaszként erre: 26. - Sysy-chan)
2021. márc. 11. 10:52
Érdekes fejlemények, kitartás jövő hétig!
2021. márc. 11. 10:44

Sziasztok. Egyenlőre nem lettünk okosabbak. Hasam fáj továbbra is. A Hcg 226 lett. Uh-n mintha látna egy 2mm-es szikhólyagot méhen belül, bár jó magasan.

Azt mondta nem zárja ki a méhen kívüli terhességet.

Ezen kívül lehet korai terhesség, vagy rendellenesen fejlődő.

Kedden 03.16-án megyek ujra.

Kicsit reménykedem, de még mindig ugy gondolom rossz helyen van. Ha addig nem történik semmi jövőhéten jelentkezem.

25. sysy-chan (válaszként erre: 23. - NomNom)
2021. márc. 10. 15:58
Bárcsak igazad lenne!
24. NomNom (válaszként erre: 23. - NomNom)
2021. márc. 10. 13:31
Jaj bocs a hülye fogalmazásért. 🤦‍♀️
23. NomNom (válaszként erre: 22. - Sysy-chan)
2021. márc. 10. 13:31
Remélem minden rendben lesz! Hátha csak nem jól tapadt meg és még nem távozott minden, ezért mutatható ki a hcg.
2021. márc. 10. 12:48

Köszönöm szépen!

Az orvos azt mondta, ha csökken a hcg nem néz meg (bár lehet akkor is megnéz), ha emelkedik és nem rendesen akkor megvizsgál és valószínű műtenek. Szóval készüljek eleve kis táskával. Ha hazaértem, akármikor is legyen az, jelzek mi lett a végeredmény.

21. Panna07 (válaszként erre: 20. - Sysy-chan)
2021. márc. 10. 11:45

Hű, ez nem semmi. Mielőtt még műtét jönne szóba, holnap ultrahangon is nézzenek meg, ilyenkor már egy petezsáknak látszódnia kellene, ha méhen belül lenne. De az sajnos nem jelent jót, hogy a HCG nem duplázódott két nap múlva.

Remélem nem lesz bajod!

2021. márc. 10. 11:22

Kedves mindenki, elhoztam az én kis, még nem lezáródó történetem, de valószínű ugyanúgy fogom végezni, mint Lia.


Február 13, védekezés nélküli együttlét, és hát a vége becsúszott. Kimostam, magam reménykedve, hogy csökkentem a teherbeesés kockázatát, és megkarmoltam a méhnyakamat. Ezt akkor még nem tudtam.

Barnás vérzés, nőgyógyász megállapítja a méhnyaki sérülést.

3 nap múlva lesz egy hónapja a sérülésnek és még mindig vérezgetek miatta. Ez azért fontos, mert nem tudom megállapítani, honnan jön a vér.Lányok óvatosan az ilyen fajta mosakodással.

Febr 22 héten elmentem nyugdíjas édesapámhoz ágykeretet csinálni. Emeltem, dolgoztam és érezgettem, hogy kezd szúrni a hasam bal oldalt alul. Kb a méh és a petefészek között. Majd elmúlik, majd elmúlik. A fájdalom különböző intenzitással jött ment. Majd csüt este éjjel 2 kor felébresztett. Bújtam a netet mi lehet, hát minden kb. Nézegettem a naptárat 3- án kellett volna megjönnie, akkor csináljunk 1 tesztet. Teszt pozitív.

A fájdalom erősödik, szurkál, ha nem fáj mintha valami lenne ott és nyomna.

Előjöttek az első terhességi tünetek is, óránként jártam pisilni, mellfeszülés.

Estére annyira bepánikoltam, hogy kihívtam a mentőket, és bevittek a kórházba. Nem fogadtak valami kedvesen, hiszen egy hasfájásra mentőt hívni...

Borzasztó kellemetlen volt de hát féltettem az életemet, mert ha méhen kívüli elvérezhetek stb.

Ultrahangon semmit sem láttak, de a vérvétel megerősítette a terhességet 185 volt a hcg.

2 nap mulva visszamentem este ismét egy vérvételre 186.

Itt mondtam le a babárol.

Hétfőn meglátogattam az orvosomat, és azt mondta, most csütörtökön, márc 11-én menjek vissza vérvételre, akkor lesz bent a korházban.

Szóval uh-n semmi, hasam azóta is fáj, kicsit emelkedő hcg szint. 90%-ra mondom, hogy méhen kívüli terhességem van. Holnap mikor megyek a kórházba, leszek 5 hetes 3 napos.

Szerintem műteni fognak, úgy készülök.

Már csak abban reménykedem, hogy nem durran el addig a petevezeték ha ott van, és talán még megmenthető, és nem kell eltávolítani. Szorítsatok lányok!

19. NomNom (válaszként erre: 17. - Lilaa517)
2021. jan. 24. 09:18

Szia!

Örülök, hogy szerencsésen túl estél rajta. Nagyon szomorú, hogy a doktorok is így elvetették a méhen kívüli terhesség lehetőségét, hiszen tudjuk hogy az nagyon rosszul is tud végződni. Milyen jó, hogy a saját megérzéseidre hallgattál!

Mielőbbi felépülést kívánok neked, és mikor eljön az idő biztosan lehet babád is!

18. vike91
2021. jan. 24. 07:35
Örülök, hogy túl vagy rajta és már otthon lábadozol. Sajnalom, hogy ez lett a kimenetele, de igen ennél sokkal nagyobb bajt tud okozni. Nálam teljesen ugyan ez volt pecsételésen kívül semmi fájdalom a harmadik ultrahang alkalmával találta meg az orvos. Lelkileg nem könnyű feldolgozni, mert mégiscsak megfosztottak valamitől. Azt mindenképp tanácsolom neked, hogy ha majd babát szeretnél átjárhatósági vizsgálatot csináltass a megmaradt petevezetéknél. Nekem is ez volt az első, hogy utána megcsináltattam addig nem is folytattuk a baba projektet. Nagyon nagyon sok pozitív energiát küldök neked bármikor szeretnél róla beszélni írj nyugodtan! ♥️
2021. jan. 23. 22:59

Sziasztok! Kicsit eltuntem, de napokig nem volt mit írnom, aztán pedig felpörögtek az események.

Szóval a 3. vérvétel (hétfő 01.19) és növekvő hcg szint után csütörtökön visszamentem sztk-ba a nőgyógyászatra. Megint megvizsgált a legelső doki és azt mondta mintha látná hogy a petefeszkemen van a magzat (bár túlzás annak nevezni, mert ugye ott nem úgy fejlődik.) Kaptam beutalót laparoszkopiara, es az azt megelőző labor, EKG stb. vizsgálatra. Azt mondta hogy majd(!) hívjam fel a kórházat, kérjek időpontot , előtte menjek el a vizsgálatokra és úgy menjek oda. Szerencsére másnap délben én már hívtam őket az időpont miatt és az esetet hallva azt mondtak hogy azonnal menjek be, ne várjak. Először nem is akartam, mivel korábban a doki egyáltalán nem sürgette és amikor telefonáltam épp dolgoztam. De volt egy rossz megérzésem és végig futott az agyamon, hogy mi van ha azért nem lehet később gyerekem mert most húzom az időt. Szóval osszeszedtem a cuccomat és indultam. (Hála a jó égnek!)

Az uzsokiban rögtön UH, de ott is két orvos nézett, és meg így se nagyon láttak semmit. Újabb vérvétel, hcg teszt. Tovább növekedett a hcg szint, úgyhogy rögtön befektettek és 1 órán belül már a műtőben voltam. A párom még a ruhaimmal sem ért vissza olyan hamar a műtőbe kerültem.

Mint utólag kiderült a petevezetekemben volt a magzat és azt mondtak ha tovább vártam volna valószínűleg szetrepeszti. Sajnos annyira roncsolodott a petevezetékem, hogy el kellett távolítani.

Most már itthon vagyok, labadozok. Lelkileg és testileg is elég szarul érzem magam, de aldom az eget, hogy hallgattam a megerzeseimre és bementem meg tegnap.

Szóval remelem ezt olvassa majd más is, és szeretnem kérni, ha csak egyszer is elhangzik egy orvos szájából hogy felmerül a méhen kívüli terhesség gyanúja akkor 1 percet se várjon senki, kérjen azonnal beutalót a legközelebbi kórházba és ha kell akkor akár éjszaka, ünnepnap vagy bármikor menjetek be!!! Akkor is ha nem faj, ha nincsenek tünetek! Nekem is csak egy enyhe pecsételo verzesem volt pénteken és egy nagyon enyhe hasfeszüles, de mint arról a kórházban tajekoztattak, a fiatal szervezet gyakran kompenzál és nem biztos, hogy erős a fájdalom.

Remelem ez segíteni fog másoknak meghozni a helyes döntést!

Én köszönöm nektek, hogy velem voltatok lélekben és aggódtatok értem. ❤️

És bocsi hogy hosszú lett, de így teljes a sztori.

16. vike91
2021. jan. 19. 06:53
Nagyon szurkolok Neked, hogy minden rendben legyen. Így van akkor most már baba legyen! Mindenképp írj majd, sokat gondolok rád és küldöm a pozitív energiát!!! ♥️
15. lilaa517 (válaszként erre: 13. - Vike91)
2021. jan. 18. 21:07
Szia. Sajnos tovább növekedett, a mai eredmény 3546. Mindenképp megírom majd, hogy mi lesz a folytatás, hátha később másnak segít. Most már az a felállás, hogy inkább legyen terhesség, mint tumor.
14. lilaa517 (válaszként erre: 13. - Vike91)
2021. jan. 18. 19:34
Szia. Nincs még sajnos, estig kell megerkeznie. De annyira kedves vagy, hogy eszedbe jutottam.❤️ Amint tudok valamit, írok. :)
13. vike91
2021. jan. 18. 14:32
Szia! Van már eredmény? Drukkolok, hogy csökkenjen!
12. NomNom (válaszként erre: 10. - Lilaa517)
2021. jan. 15. 07:46
Én is remélem, hogy műtét nélkül megoldódik!
11. vike91
2021. jan. 15. 07:31
Sajnálom! 😔 Kívánom, hogy ne kerüljön sor a lapar.ra! Remélem csökken majd HCG. Azt tudom, hogy a méhen kívülinek van egy olyan fajtája, ami ritka, de a hasüregben tapad meg megtermékenyített petesejt, bár szerintem attól a nyálkahártyádnak vastagnak kellene lennie. Kitartást Neked!
2021. jan. 14. 18:34

Sziasztok. Voltam ma egy 3. dokinal maganrendeloben UH-n. A mehnyalkahartya ugyanúgy 3 mm és nem látható semmilyen terhességre utaló jel. Ő szinte biztosra kizárta a terhességet méhen kívül és belül egyaránt, azt mondta ilyen vékony nyalkahartyaval az egy orvosi csoda lenne, de azt mondta várjuk meg a jovohet hétfői Hcg eredményt.

Ha tovább emelkedik, akkor laparoszkopiaval kell megvizsgálni, az biztosabb eredményt mutat akármi is legyen az ok.

Szóval ma megint lyukra futottam, ismét várom, hogy hétfő legyen...

9. lilaa517 (válaszként erre: 8. - Vike91)
2021. jan. 13. 20:27
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, holnapra már be is jelentkeztem magánba. Addig is, ha valaki erre jár és van hasonló tapasztalata, szívesen veszem ha megosztja.
2021. jan. 13. 08:43
Igen méhen kívülinél nekem is ezt mondták, hogy nehéz megtalálni szó szerint keresni kell. Kb 3x voltam ultrahangon, mire az orvos megtalálta, de sajnos addigra akkora volt, hogy az egyik petevezetékemet el kellett távolítani. Ezért is mennék én a helyedben minél előbb egy másik orvoshoz, mert nagy bajt tud okozni!
7. NomNom (válaszként erre: 6. - Lilaa517)
2021. jan. 13. 08:25
Nekem anno azt mondták, hogy nehéz észrevenni, ezért kell megismételni a HCG mérést a vérből. Nekem csökkent az érték, így azt kizárták. Viszont ha neked nőtt az annyira nem jó jel.
6. lilaa517 (válaszként erre: 4. - NomNom)
2021. jan. 13. 08:16
Szia. Nem állapította meg, csak azt írtam hogy méhen kívül sem látott semmit. Bár nekem a 2. vizsgáló orvos azt mondta, hogy az is látszana.
5. lilaa517 (válaszként erre: 3. - Vike91)
2021. jan. 13. 08:15

Szia. Köszi a választ!

Szakrendelésen voltam 2 különböző orvosnál. Bíztam benne, hogy több szem többet lát, de sajnos nem.

A következő UH-ra szerintem mindenképp magánba megyek, de egy pár napot várnék, lehet hogy még ott se látnának semmit. :(

4. NomNom (válaszként erre: 1. - Lilaa517)
2021. jan. 13. 07:55
Hogyan állapította meg, hogy nem méhen kívüli? Az nem látszik UH-n.
2021. jan. 13. 07:44
Szia! Ilyenről még én sem hallottam! Szakrendelésen voltál vagy magán rendelésen? Én a helyedben kikérném egy másik orvos véleményét esetleg egy magán orvosét, ahol jó fajta UH gép van. Semmiképp nem várnék heteket, ha méhen kívüli terhesség, azért ha normál terhesség és nem szeretnéd megtartani akkor azért! Írj minsenkepp, hogy alakul!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook