Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végzett már valaki ruházati eladói + kereskedő, boltvezető tanfolyamot az Alfa Kapos Képző Központnál? fórum

Végzett már valaki ruházati eladói + kereskedő, boltvezető tanfolyamot az Alfa Kapos Képző Központnál? (beszélgetős fórum)


25. tandorl (válaszként erre: 24. - Sherona)
2016. okt. 7. 17:07
Szia, ha sikerült találnod vagy kapnod megosztanad velem ? Koszonom :)
2016. jún. 30. 13:23
Sziasztok tudna valaki segíteni hogy honnan tudnám letölteni a boltvezetői tételeket, és hogy hány darab van.
2013. júl. 9. 18:13

Én 2002-ben vizsgáztam,igaz,régen volt.

Akkor mind a négy szakáru-ismeretből tettünk házivizsgát/igazolást kaptunk erről/,viszont a FŐVIZSGÁN/OKJ-s bizonyítvány/következő volt:

-általános áruismeret/szóbeli/

-szakáru-ismeret/szóbeli/

-keresk. és vállalkozási ismeretek/szóbeli/

Előtte írásbeli vizsga: kereskedelemmel kapcsolatos gazdasági és számítási ismeretek,feladatok.

Sikeres OKJ-s vizsga után folytattam később keresk. menedzser tanulmányokat és szereztem képesítést.

Gyakorlati vizsgát nem kellett tennem,mivel ilyen "területen",munkakörben dolgoztam több éven át.

Akkoriban így zajlott a képzés és a vizsgáztatás.

Most biztosan másképp van.

2013. júl. 9. 17:36

Sziasztok


Én most szeretném el kezdenia ruházati eladót.

Nincs véletlenül meg valakinek a ki dolgozott tételsor?

Esetleg lenne kedves valaki,és el küldené nekem email: toldi.nikolett@gmail.com


Előre is nagyon köszönöm

21. Násfa (válaszként erre: 20. - DorisSchneider)
2012. szept. 26. 15:46

Ha távoktatáson veszel részt, akkor igen Kecskeméten lenne a vizsga.

A magyar nyelvű felkészüléssel szerintem nem lehet gond egyedül, magolni mindenki tud. Inkább az idegen nyelvű kommunikáció okozhat gondot, ha nincs nyelvvizsgád.

2012. szept. 26. 15:32

A kötelező gyakorlati óráról már olvastam, nekem az megvan, már most is a szakmában dolgozom, csak szeretnék róla bizonyítványt is szerezni.

De nem akarok hirtelen beleugrani (lehet, hogy inkább megvárom a jövő évi kurzust), ezért szeretnék utána járni kicsit, mivel nem ismerem a céget. Most olvasgattam a vizsgakérdéseket, kíváncsi lennék a felkészítő anyagból kellőképpen fel lehet e készülni önálló tanulással.

A vizsga valóban Kecskeméten lesz? Nagyon messze van nekem, ez az egy nem tetszik.

19. Násfa
2012. szept. 26. 15:23

Az A csoport nem indult (kevés jelentkező volt), csak a C - ami a távoktatás, de én erről inkább lemondtam.

Nekem is 29.-én kezdődött volna, de az A csoporttal ellentétben így nekem kellett volna gyakorlati helyet keresnem és mivel nincs ilyen ismerősöm inkább lemondtam a dologról és várok vele.

Nem akarok fizetni senkinek sem azért, hogy ledolgozhassak neki 70 órát, ezért lett volna jó ha ők biztosítják ezt.

18. DorisSchneider (válaszként erre: 17. - Hnol86)
2012. szept. 26. 15:07
Már ki is küldték postán a tankönyvcsomagot? Milyennek találod a könyveket?
17. hnol86
2012. szept. 26. 14:53
most kezdődik 29.én. Én már megkaptam a csomagott.
2012. szept. 26. 14:46

szia, rákerestem a 2007 Kapos felnőttkézpésre, mivel engem is érdekelne a ruházati eladói+ boltvezetői tanfolyam. Ismered a céget, szerinted megbízhatóak?

Eddig úgy találtam hogy a 2007 kapos és az alfa kapos ugyanazokat a tanfolyamokat indítja. Ez két különböző cég nem tudod esetleg ?

Egyébként engem a távoktatásos formája érdekelne, de csak ma bukkantam rá, így valószínűleg már lecsúsztam róla. Jövő évben is lesz ilyen?

Már kértem e-mailben tájékoztatást a kérdéseimet illetően, de eddig még nem jött válasz sajnos.

15. Násfa (válaszként erre: 14. - Násfa)
2012. szept. 20. 13:54
Tanfolyam, bocsi. :)
14. Násfa (válaszként erre: 13. - 5236d12e25)
2012. szept. 20. 13:54

Egyenlőre nem tudom ezt hogyan fogják megoldani heti egy alkalommal pár órában 4.5 hónap alatt... de annyira nem izgulok azért: biztosan képes leszek rá. :)

Ez a fanfolyam magába foglalja mindkét szakma megszerzését, szerencsére. :)

13. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Násfa)
2012. szept. 20. 07:55

Nekem heti 3 alkalom volt, délután 4-től este 8-ig.

Idegen nyelvet úgy képzeld el mint az iskolában, német vagy angol nyelven van tartva az óra. Mivel ha bejön egy külföldi vásárló a boltba kitudd szolgálni. Egy sima párbeszéd eladás-vásárlás, az adott termék bemutatása a vásárlónak röviden.

Én csak a ruházati eladót és az élelmiszer vegyiárú eladót tettem le, a pénztáros és a boltvezetői plusz lesz volna.

Amúgy nagyon lazák és segítenek. Volt a csoportomban olyan aki egyáltalán nem tudott idegen nyelven tehét a kezdő csoport az alapoktól indult.

12. Násfa (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2012. szept. 19. 13:05

Annyira nem izgulok rajta egyébként csak kiváncsi lennénk a tanfolyammal kapcsolatos véleményekre. :)

Bár gondolom vagy együtt dolgozzuk ki a tételeket vagy simán megkapjuk őket kidolgozva ... de bárhogyan is legyen megtanulni bármit megtudok csak abban nem vagyok biztos, hogy megértem amit nekem mondanak. :)

Nem vagyok oda a német nyelvért.

2012. szept. 19. 11:50

Nekem is ez az egyik szakmám.

Én másik helyen végeztem el ezt a tanfolyamot,de nálunk is volt idegen nyelv.

Németül kellett párbeszédet lefolytatni,de semmi jelentősége nem volt.

Hiszen nem sok ember tud folyékonyan megtanulni németül pár hónap alatt (heti 1-2 alkalommal).


De tény,h kellett.:-)

10. Fiatal nő (válaszként erre: 3. - Násfa)
2012. szept. 19. 11:16

Én jövő nyáron államvizsgázom - elvileg - szóval nekem még "ráér". :-)

Nekem németből van nyelvvizsgám és hogy most kapjak diplomát, kell az angol is (két középfok). Így majd ha ez jön, talán valamivel könnyebb lesz...

Bár ha jobban belegondolok, valahol logikus az angol nyelvű kiszolgálás, hiszen a külföldi vevők nem tudnak magyarul... Ha így van, nem lesz vészes szerintem. :)

9. Násfa (válaszként erre: 8. - Monanetta)
2012. szept. 19. 10:55

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy. :)

Ha megkérdeznéd a tapasztalatait annak nagyon örülnék.

Nekem elvileg jövő szombaton kezdődne a tanfolyam és februárban érne véget.

4.5 hónap alatt szerezhető meg a 2 szakma.

2012. szept. 19. 10:52
A barátnőm múlt héten vizsgázott náluk, megkapta már a bolti eladó bizonyítványt, és novemberben megy az üzletvezetői vizsgára. Ha gondolod,megkérdezem tőle, de nem kell valami nagy dologra számítani az idegen nyelvvel kapcsolatban...
7. Násfa (válaszként erre: 6. - Simple)
2012. szept. 19. 10:51

Én nem sem tudok semmit többet...

Bár a jelentkezésnél csak annyit kértek, hogy csatoljuk a legmagasabb iskolai végzettségünk bizonyítványának másolatát.

Gondolom, hogy nem kell hozzá nyelvvizsga, de ugye általános és középiskolában mindenkinek kötelező tanulnia valamilyen idegen nyelvet.

Természetesen én is tanultam, de ez még sajnos nem jelenti azt, hogy kommunikálni is tudok az adott nyelven.

6. simple (válaszként erre: 5. - Násfa)
2012. szept. 19. 10:46
Miért, ehhez kötelező a nyelvtudás? Mióta?
5. Násfa (válaszként erre: 4. - Simple)
2012. szept. 19. 10:45
Elvileg idegen nyelven is kell párbeszédet folytatni a gyakorlati vizsgán.
4. simple (válaszként erre: 1. - Násfa)
2012. szept. 19. 10:44
Idegen nyelven kell vizsgázni? :O
3. Násfa (válaszként erre: 2. - Fiatal nő)
2012. szept. 19. 10:43

Nekem is a 4. lesz. :)

Nekem is új, de én már jelentkeztem is. :)

Most olvastam, hogy a tételt amit húzunk a gyakorlati vizsgán, azt idegen nyelven is ismertetni kell, miután magyarul már elmondtuk.

Bár tanultam németül általános és középiskolában, de nagyon gyatrán állunk egymással így kicsit tartok tőle...

Nem tudom mennyire lesznek szigorúak ezzel kapcsolatban.

2012. szept. 19. 10:36

Nekem csak tervben van ez a képzés. De majd államvizsga után. Ez lenne majd a 4. végzettségem, csak hogy több lábon kell állni manapság...


De ez az idegennyelvi dolog nekem új...

2012. szept. 19. 10:35

Sziasztok!


Érdekelnének a tapasztalatok a tanfolyammal és a szervezővel kapcsolatban is.

Most olvastam, hogy idegen nyelven is kell majd vizsgázni, ebben mennyire segítenek??

Mert hetente egyszer kellene járni hétvégén viszont ebbe azért nem fér bele túl sok minden.


Előre is köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook