Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy megéri e bolti eladó + boltvezetői okj-s tanfolyamra járni? Ha igen, melyik sulinál? fórum

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy megéri e bolti eladó + boltvezetői okj-s tanfolyamra járni? Ha igen, melyik sulinál? (tudásbázis kérdés)

16. 79e4e6154d (válaszként erre: 15. - SzánI.)
2010. dec. 26. 19:41

értem. én sokmindenhez értek, papír nélkül. sokáig könyveltem én is egy cégnél, amolyan kisegítőként... és beletanultam.

dolgoztam már hostessként, értékesítőként, pultban, virágkötő mellett, irodában egy marketing cégnél, titkárnőként is, szépségszalonban, vevőszolgálaton... tehát sok sok helyen, és mindenhonnan én jöttem el, nem kirúgtak.

Emiatt kérdeztem csak, mert boltban még nem...

sokan azt mondták, hogy nem éri meg, elhiszem, mert nem lehet a legjobb gürizni egy élelmiszerboltban, pakolni a sok cuccot, vagy pénztárgépnél ülni,és mosolyogni a sok vevőre napi 8-9-10-11 órában.

15. SzánI. (válaszként erre: 13. - 79e4e6154d)
2010. dec. 26. 19:10
Nem vagyok boltvezető, és nem is kereskedelemben dolgozok. Ez csak egy tanfolyam volt. Egyébként könyvelek.
2010. dec. 26. 18:47

Nekem van ruházati eladóim,pénztárgépkezelőim & boltvezetőim.

Nem bántam meg,h megcsináltam,hiszen ez akármikor jól jöhet.

Sokat kell dolgozni (de hol nem?) az tény és h nincs sok fizetés az is igaz.


Amikor a saját boltunkba dolgoztam azt nagyon szerettem,kis vállalkozás volt...de megérte.

Amikor egy kínai boltba dolgoztam az már másabb volt,mert 20 perc szünetem volt (ez az ebéd idő) és fél8-tól este fél7-ig dolgoztam.



Nem rosszabb munkakör,mint egy hentes v ápolónő stb.:)


Ráadásul a tanultakat elég sok helyen hasznosíthatod majd továbbtanuláskor.

2010. dec. 26. 18:44

oklé, de a munkaügyibe nem biztos hogy indítanak ilyen szakmát, ha indítanak mi garantálja hogy bekerülök az x ember közé, aki tanulhatja, érted?:)

Az a baj, hogy én se szívesen fizetem ki ezt a pénzt, de muszáj lépni valahova....

Nyugi, nem késő:)

Amúgy most 100.000at megkapom. De én nem eladó akarok lenni, boltvezető:) Nem pénztárgépet kezelni, és hajtogatni a ruhákat....

ez lehet nagyképűen hangzik, nem annak szánom amúgy, csak nem fogok egy közel 150.000 tanfolyammal havi 70-80.000 ért dolgozni egy élelmiszerbolt pénztárában.

Te boltvezető vagy?

12. SzánI. (válaszként erre: 8. - Poss)
2010. dec. 26. 18:20
Mennyi a fizud?
11. SzánI. (válaszként erre: 4. - 79e4e6154d)
2010. dec. 26. 18:19

Később szeretnél főiskolát végezni? Hát 27 évesen nem eléggé késő már?


Nekem is megvan a boltvezető+pénztárgépkezelő végzettségem. Ha nincs gyakorlatod, akkor boltvezető nem lehetsz, de ha nem vesznek fel sehova, akkor nem lesz gyakorlat. Ez a jó kis ördögi kör.

Maximum felvennének eladónak vagy pénztárgépkezelőnek. De ki akar ennyi fizetésért délutáni-esti, hétvégi munkát vállalni.

Amúgy egy fillért nem adtam volna ki ezért a tanfolyamért, csak munkaügyin keresztül ingyen, + bérlet+ havi munkanélkülit fizettek.

2010. dec. 26. 18:08
Tapasztalat:mire elvégeztem a tanfolyamot annyira beleláttam a munkakörbe,hogy már nem is akarok boltvezető lenni!:))Pedig úgy indult nyitok majd egy kis üzletet...Valóság:felvettek olyan butikba ahol fizetni nem akartak,csak dolgoztatni bejelentés nélkül.
9. 1da9380ac7 (válaszként erre: 4. - 79e4e6154d)
2010. dec. 26. 18:02
Pedig a munkaügyi olyan tanfolyamot indít ami heti 4 nap (H-CS) suli (8-16-ig) péntekenként gyakorlat.Kb.4 hónap és egy forintodba sem kerül...De valóban gyakorlat kell,hogy el tudj majd benne helyezkedni!
8. Poss
2010. dec. 26. 17:02
nekem bevált. nem értem miért mondják a többiek hogy nem éri meg. ..
2010. dec. 25. 22:30
és akkor mit éri meg tanulni? komolyan...
2010. dec. 25. 22:25
Nem éri meg eladónak lenni, szart se fizetnek, max akkor ha reggeltől estig hétfőtől vasárnapig robotolsz... Én a helyedben a kereskedelmet kerülném...
2010. dec. 25. 22:22
Nem éri meg.Talán akkor ha saját boltod van.
2010. dec. 25. 22:21

most van munkám, tehát nem mehetnék munkaügyire:S....

azért gondoltam erre, mert eladókat mindig keresnek valahova. én nem pénztáros szeretnék lenni, később szeretnék egy főiskolát is végezni, valami kereskedelmi szakon...

csak most kéne valami jó kis állás, kicsit jobb keresette, és sok helyen látok eladói állásokat.

miért mondod hog ynem éri meg?

2010. dec. 25. 22:19
Nem éri meg. Menj munkaügyre, ott még fizetnek is Neked, nem pedig Te adsz ki.
2010. dec. 25. 22:17

Sziasztok!


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy megéri e bolti eladó + boltvezetői okj-s tanfolyamra járni?

Ha megéri akkor melyik sulinál lenne érdemes elkezdeni? Az árak nagyjából mindenhol kb ugyanannyi, 100.000 vizsgadíjjal együtt, kb.

Ha megéri, akkor a ruházati, vegyiárú, vagy élelmiszerit éri meg? Ezek után úgyis lenne egy boltvezetői is.

Mennyi az átlagkereset, bolti eladóként? Aki rendelkezik ilyen végzettséggel, nagyon örülnék ha leírná a tapasztalatait!


Köszönöm!

2010. dec. 25. 22:17
Bolti eladó+ boltvezetői tanfolyammal kapcsolatban kérdeznék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook