Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegyes- vagy korosztályok szerint válogatott csoport a megfelelőbb? fórum

Vegyes- vagy korosztályok szerint válogatott csoport a megfelelőbb? (beszélgetős fórum)


16. lilibe
2013. márc. 12. 17:12
A sima csoportokat favorizálom inkább, mert a gyerekek a saját korcsoportjukkal szeretnek leginkább barátkozni és így nagyobb esély van, hogy találjon is magának barátot.
15. 117b1693d0 (válaszként erre: 13. - Margit74)
2013. márc. 12. 15:16
Na, pont ezért nem mindegy, hogy van-e módszertan. Vagy csak úgy csinálnak mindent együtt, ahogy sikerül. Mert az utóbbi esetben pontosan az általad leírtak szerint alakulnak a dolgok.
2013. márc. 12. 15:15

"A vegyes életkorú csoport előnyei:


Ez a forma hasonlít leginkább a családias nevelésre, mert testvér, barát, ismerős egy csoportba járhat. "


Persze..Kevinke,Renátó,Nikolasz,Rómeó,Szamanta és Dzsenifer szuper kis közösséget alkotnak majd az oviban :D

2013. márc. 12. 14:59
Mi is vegyes csoportba kerültünk 3 éve. Először tényleg húzták őket a nagyok, sok pozitívuma volt. Aztán jöttek a kicsik, és sok lett a visszafejlődés. Az első évben azért maradt ki mindenből(bábszínház stb.), mert még kicsi volt, a következő évben meg a többiek voltak kicsik. Most ketten vannak nagycsoportosok, a másik csoportban már összeszokott gyerekek mennek a suliba, nem ismeri őket. A kisebbik most megy oviba, én már nem adnám vegyes csoportba, és nem mellékesen az óvónő szerint sem a legjobb.
12. CrystalPhoenix (válaszként erre: 10. - Nicole.)
2013. márc. 12. 14:02
érdeklődni és tapasztalni... így a legjobb.. :) az a baj,hogy későn kaptam észbe.. eddig úgy elkönyveltem, hogy itt az ovi,minek vigyem máshova,ami messze van? de most van 3 napom, hogy kitaláljam melyik a nekünk legmegfelelőbb ovi.... mert itt a biztonság és gyerekfelügyelet nem volt a nekem megfelelő szinten...
11. Hedi13 (válaszként erre: 10. - Nicole.)
2013. márc. 12. 13:57
Nem ilyen egyszerű ez szerintem egy nagy városban, ahol van vagy 20 ovi. Főleg úgy nem, hogy beiratkozás után költözünk a környékre. Az jó, ha másnak sikerül tájékozódni itt-ott, szerencséje van.
10. nicole. (válaszként erre: 8. - Hedi13)
2013. márc. 12. 13:53
márpedig neked kell választanod ovit a gyermeked számára...neked kell döntened, mindannyian ezt tettük, körbejártuk, érdeklődtünk, elintéztük hogy bemehessenek a gyerekeink játszani egy egy délelőttre vagy délutánra...csak mi szülők tudjuk ezt megoldani és csak így...játszótér, játszóház, fórum, bolt, szomszédok, számtalan helyen érdeklődhetsz
2013. márc. 12. 13:35
Szerintem az óvónő és a módszertan a lényeg, meg egy kiegyensúlyozott intézményi háttér (ami nem vonja el az óvónők figyelmét a lényegről vagyis a gyerekről).
8. Hedi13 (válaszként erre: 6. - Nicole.)
2013. márc. 12. 13:18
Új városrészbe költözünk és így oda iratkozunk be. Elmentünk ovi látogatásra, mivel nyílt nap nem volt. Sajnos így sincs semmi infóm az óvónőkről. Az igazgató körbevezetett minket és ennyi volt. Ismeretségem sincs, hisz elég nagy városban élünk. Bejárogatni meg nem lehet csak úgy.
7. Prünytyi (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. márc. 12. 13:15

Én homogén csoportba írattam a lányomat, minden szép és jó is volt az első 3 évben. A következő évben a lányom és vele a fél csoport maradt vissza még egy évet, a csoport másik fele ment iskolába. A csoportot feltöltötték 3 évesekkel, közben az egyik ovónéni elment, új ovónénit kaptak, a megmaradt régi

ovónő sokat betegeskedett és így kész katasztrófa volt ez az év. Amikor legjobban kellett volna koncentrálni az iskolaelőkészítésre nem ment, mert ott volt a sok beszoktatós kiscsoportos, sokszor egy ovónővel, a nagyok számára visszafejlődés volt az utolsó év. Szerintem a 6-7 és 3 éveseket nem lenne szabad egy csoportba tenni.

6. nicole. (válaszként erre: 5. - Hedi13)
2013. márc. 12. 13:12
információk gyűjtése, valakit csak ismersz az oviból, beszélgettél vele, velük, véletlenül vagy tudatosan is de informálódni kell, hogy milyen az ovi, a programja és az óvónénik, már jóval oviválasztás előtt, de az is jó ha bejártok akár többször is, szétnéztek, beszélgettek....
5. Hedi13 (válaszként erre: 3. - Nicole.)
2013. márc. 12. 13:04
Ez így szép leírva, de pl hogy lehet óvónő szerint választani, mikor nem is tudom pl hogy milyen óvónők vannak az adott intézményben? Honnan lehet tudni, hogy ki a jó és ki nem, ha nincs ismeretség?
2013. márc. 12. 13:01

az a bibi,hogy Neki szerintem ez a vegyes csoport nem a legjobb... viszont az a 2 óvónéni lenne az óvónénije, aki páromnak és az öccsének is volt.. anyóssal mentünk ma nézelődni, pozitív volt a fogadtatás.. így náluk talán pici előnyben lenne a leányzó(de ez persze nem biztos)..

de amit az udvaron láttam,az nagyon nem tetszett... úh. nem tudom...:/

2013. márc. 12. 12:54
mindkettőnek van előnye, hátránya...te ismered a gyermeked,hogy melyik közegben érezné jobban magát, illetve fejlődne optimálisan...de én azt ajánlom neked, hogy inkább óvónéni és nevelési program szerint válassz.... az, hogy vegyes vagy korcsoportos oviba kerül csak másodlagos vagy harmadlagos szempont legyen...
2. Hedi13 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. márc. 12. 12:52

Szia, az én kisfiam is most megy majd oviba. Van vegyes és sima csoport is. Beiratkozásnál én majd a sima csoportba fogom kérni, remélem oda kerül.

Tényleg van jó oldala a vegyes csoportnak, de jobb szeretném, ha azonos korúakkal járna együtt.

Szerintem az óvónőnek is kevésbé kell odafigyelnie, mint egy vegyes csoportban.

2013. márc. 12. 12:46

Ma voltunk óvodalátogatóban...

A városban a legtöbb ovi vegyes csoportos, így a legközelebbit szemeltük ki.. elmentünk, megnéztük...

nekem nagyon fura ez a vegyes csoport..kicsik nagyok egyben, a kicsik tanulnak a nagyoktól jót, de sajnos rosszat is... és a gyerekek 1 része erőszakosnak tűnt.. voltunk bent csoportban is,majd kint az udvaron is... na ott rettentem végképp vissza... 5 dadus volt mindössze odakint 1 hatalmas udvaron... a gyereke ezer felé, magas mászókák.. persze a dadusok is traccspartiztak, a gyerekek úgy tomboltak,ahogy akartak....

értem,hogy miért jó a vegyes csoport(ha visszamaradna a gyerek, nem kell majd ój csoportot megszoknia,mindig lesznek ismerős arcok) de a rossz oldalát is látom... de nem tudom melyik lenne jobb, maradni, vagy keresni korcsoportos ovit? Ti hogy vagytok ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook