Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vegetáriánus vagyok, de szeretnék ezen változtatni. Hogy tegyem? fórum

Vegetáriánus vagyok, de szeretnék ezen változtatni. Hogy tegyem? (beszélgetős fórum)


1 2
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Fame)
2018. szept. 19. 10:43
Amíg gumós zápfogaim és a húshoz való emésztőenzimeim is vannak, addig szükségem van húsra is.
22. ab61752c45 (válaszként erre: 20. - Fame)
2018. szept. 19. 09:20
már miért ne enném az íz miatt.és foglalkozom azzal,hogy változik a világ.a pigmeusok vajon miért ették ki a majmokat,ahelyett hogy a nyögvenyelős gyökereket ették volna.olvastad Galsai Pongrác nem kell mindig kaviár című írását.a figyelmedbe ajánlom.
21. Fame (válaszként erre: 20. - Fame)
2018. szept. 19. 09:19

...számtalan húsevő embertársunk van aki szintén állandóan fáradt, vashiánya és vitamin hiánya van, náluk mivel magyarázod ezt?

Kovacskat1223 is több helyen elárulja, hogy lehet, hogy ez az oka, de ő sem biztos benne.

Lehet túl sokat dolgozik, vagy a családi körmények, bármilyen más idegrendszeri gond is okozhatja. Mivel gondolom tinédzser kora óta hallgatja, hogy húst kell enni, mert ezért fáradt, gondolom már magának is bemesélte, hogy biztos ettől "lehet". De azt senki sem mondta el neki, hogy hogyan kell teljes értékűen táplálkozni. A vegaságba még senki nem halt bele, de rosszul is lehet csinálni, mint ahogy a húsevő emberek százai halnak meg vastagbél rákban, mert össze eszik a sok szemetet.

Hópihe14, járj inkább nyitott szemmel...

20. Fame (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2018. szept. 19. 09:14

...ha valaki le akar ugrani egy szikláról, akkor tanácsokat fogsz neki adni, hogy hova menjen, ahol nagyobbat eshet? :D nyílván nem...

Ő is írta, hogy:

"Lehet, hogy én nem figyelek oda a helyes táplálék bevitelre" és ez biztosan így van ha valóban állandóan fáradt.

Az emberi szervezetnek semmi szüksége a húsra. Ez már milliószor bizonyított dolog, csak aki húst eszik, nem foglalkozik azzal, hogy a világ változik és nem követi a fejleményeket...

Ma már csupán az íz miatt, a hagyomány miatt, a lustaság miatt és a szokásrenszer miatt esszük. Nyílván egy kis csirkehusitól senki sem fog meghalni, de hosszú távon nem jó...

2018. szept. 18. 16:35
Csirke, hal, pulyka lassan és fokozatosan. Először keveset és heti 1-2 x, majd lassan lehet gyakrabban és picit többet. A szervezeted diktálni fogja.
2018. szept. 18. 14:22
Én pedig azt mondom, az emberi szervezetnek szüksége van a húsra is! és a zöldségekre, gyümölcsökre is! Mindenből a megfelelő arányban. És hogy kinek mikor, mi a megfelelő arány, azt mindig a szervezet határozza meg! Arra kell odafigyelni, mikor, miből, mennyit kívánunk, a szervezetünkre figyeljünk, és ne a különböző ilyen-olyan helyen olvasottak, hallottak határozzanak helyettünk!
17. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Fame)
2018. szept. 18. 14:18

Te miről beszélsz???

A fórum indító vissza akar térni a húsevésre, azt kérdezi, hogyan kezdjen hozzá.

Szép napot!

16. Fame (válaszként erre: 15. - Ab61752c45)
2018. szept. 18. 13:51

Meg kell próbálni rajta változtatni. Ha húsevő valaki ha nem a zöldségnek és gyümölcsnek nagyon fontos szerepe van az emésztésben. Az emésztésünk során ballasztanyagként működnek, azaz segít tisztítani a bélrenszerünk. Nem is beszélve az enzimekről, amit nyers formájukban tartalmaznak, vitamin és ásványi anyag tartalom illetve a bennük lévő folyadék.


"A ballasztanyagokban gazdag étrend (naponta legalább 30 g ballasztanyag) nem csak a székletet lazítja, táplálékul szolgál az egészséges bélbaktériumoknak is, hosszan tartó jóllakottság érzetét nyújtja, és hatására csökken a vér koleszterinszintje is. Hatásukra a II. típusú cukorbetegség, a szív-érrendszeri betegségek és a vastagbélrák kockázata is csökken."


Próbálkozz a turmixokkal. Számos recept van a netes és nem csak egészségesek, de számot nagyon finom verzió is létezik.

-alma, banán, zöls leveles (spenót, madársaláta, rukkola) uborka, egy fél citrom leve

-mangós, kókuszos, mandulajtes


Mindet fel lehet turbózni egy kis utifű maghéjjal, ami kiváló az emésztésenk, zöld porokkal, int pl a búzafű, spirulina, chorella, vadköles őrlemény, kendermag, lenmag.... millió és millió féla és fajta :)

Biztos vagyok benne, hogy aki keres az talál, olyan fajtát, amit szívesen elfog tudni fogyasztani :)

A youtube csodálatos felület erre. ÍRd be hogy zöld turmix ;)

Szép napot :)

15. ab61752c45 (válaszként erre: 14. - Fame)
2018. szept. 18. 11:46
mit csináljak,ha szeretem.a zöldségfélét meg nem.
14. Fame (válaszként erre: 11. - Ab61752c45)
2018. szept. 18. 11:22
...sajnos a legtöbb orvos ma még azt fogja mondani, hogy húst kell enni! Ma magyarországon még nem tart ott az orvostudomány... De ez majd változni fog ;)
2018. szept. 18. 09:49

Semmiképp ne hagyd abba a vegetáriánus étkezést!

Igyál diótejet!

Rendszeresen.

Egy marék diót vízzel kiturmixolsz, leszűröd, és minden nap fél litert igyál meg. Egy hónap múlva semmi bajod nem lesz!

(egy természetgyógyász tanácsa, ha érdekel, ki, leírom privátban)

12. ab61752c45 (válaszként erre: 11. - Ab61752c45)
2018. szept. 18. 09:32
viszont a nehezebb húsokat,amit én szeretek,nagyon ritkán eszi meg.
2018. szept. 18. 09:31
a lányom is elhatározta,hogy pár hónapig nem eszik húst.nekem nagyon nagy nyűg volt,mert falun nincs nagy választék.aztán az orvos mondta, kell egy kis húst ennie,azóta egy kis csirkét,halat eszik,de nem veti meg a fasírozottat sem.
10. Fame
2018. szept. 18. 09:26

Egy gondolat még :)


Lentebbi sorokat olvasva számos jó tanácsot láttam :)

A cékla valóban jó választás. Petrezselyem is.

Hallottál 'élő' szárítmányokról? Búzafűpor, alga, brokkoli por, céklapor stb.... Ezek mindig gyors segítség ha frissen nem tudod beszerezni.

Illetve keress rá a neten a helyes ételtársításokra. Mert ez kulcskérdés az étkezésben.

Vashiányra pl: alma dióval ;) nemcsak finom, de a vas sokkal jobban felszívódik mint önmagában :) ( mint tudjátok a dió telis tele van vassal) ;)

[link]

9. Fame
2018. szept. 18. 09:19

Kedves Kovacskat1223!


Véleményem szerint egy jól megválogatott, egészséges vegetáriánus/vegán étrenddel kiegensúlyozott életet lehet élni. Egészségeset. Én 3 éve vagyok vegetáriánus és most hagyom el a tejet (mert nem tesz jót nekem)

A környezetemben számos család él növényi étrenden. KÖztünk gyerekek úgy nőnek fel, hogy soha életükben nem ettek húst, tojást, némelyik minimális tejterméket.

Sem elvi, sem élettani szempontból nem javasolnám, hogy visszaszokj a húsevésre. Nézz sok youtube videót, ott nagyon sok hasznos tanácsot kaphatsz étkezéssel és megannyi izgalmas ételt készíthetsz el :) Magyarok közül Gréta konyhája, Steiner Kristóf (ők a populárisabbak akik ismertek) Külföldiek közül még több van. Legyél nyitott és készíts el új ételeket. Javaslom hogy látogass el Budapesten a Napfényes Étterembe, ott aztán már az étlap is olyan, hogy rögtön tudni fogod mit kell egyél ;)

MIndenképp vidd be a hétköznapjaidba az olaj magvakat, a zabot, kölest, hajdinát, árpát. Ismerkedj meg a quinoa-val a vöröslencsével és számos más hüvelyessel. Menj el egy vegetáriánus fesztiválra, ahol olyan vega burgert eszel, hogy nem fogod megbánni. Pont most hétvégén lesz egy a westend tetőteraszán csütörtöktől vasárnapig. Vedd fel a kapcsolatot más vegetáriánusokkal, akik már régóta így étkeznek és kérdezd őket.

SEmmiképp sem javaslom hogy visszatérj húst enni. A mai ember már kezdi felismerni, hogy mi a jó neki és mi nem. Számos reformtermék tör be hazánkba, ami egészséges. Megannyi étellel foglalkozó kutató biztosít minket a növényi táplálkozásra. Amerika és Brit dietetikus is hivatalos folyóirataikban támogatják a növényi étrendet, hazánkban pécsi szaklap is publikált már róla :)

A fenti sorok maximálisan az én véleményem, kérem senki ne érezze támadásnak :) A kultúrált társalgásban szívesen részt veszek :)


Kitartást Kovacskat1223 :)

2018. szept. 17. 08:11
diofelet nem szoktal enni?mert azokban/dio,mandula,kesu dio...stb/is rengeteg a vitamin.cekla,sargarepaban ugy szinten.en neked a forditotja vagyok,zoldsegen,gyumolcson elek,de heti 1-2szer eszek hust is,mert kell az is!
2018. szept. 17. 07:03

Kezdd az u.n. "serpenyős egytál ételek"-kel, amibe apró kis kockára darabolt csirke mellet/halat raksz, a sok zöldség mellett nem lesz annyira drasztikus.


[link]


Másrészt nagyon gyorsan kezdj el olyan kajákat enni, ami tömény vastartalmú, mint pl. cékla, petrezselyem,... keress rá a neten.


Persze amit a többiek írnak, hogy minimum egy szakképzett dietetikus segítségét kérd a vissza álláshoz, mert akkor ő a szükséges vitamin és egyéb tápanyag visszapótlást is figyelni fogja.

6. ab61752c45 (válaszként erre: 1. - Kovacskat1223)
2018. szept. 16. 20:05
én is elrontottam a gyomrom,de sose a hústól.
5. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Kovacskat1223)
2018. szept. 16. 19:55
Vannak olyan ételek, amikben csak minimális mennyiségű csirkemell van felkockázva vagy darálva sok szószban vagy zöldségekkel. Nem domináns a csirke íze és állaga. Keress rá, hogy csirkemell csíkok receptek.
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kovacskat1223)
2018. szept. 16. 18:32

Nem tartom fontosnak, hogy teljesen visszaszokj a húsra.

De azt nem értem, hogy miért nem használtál táplálékkiegészítőket.


Csatlakozom Ágimami7 tanácsához, mindenképp orvossal kezdd.

3. 45ba38a594 (válaszként erre: 1. - Kovacskat1223)
2018. szept. 16. 18:29

Háááááát, 15 éves korod óta csak tejterméket és tojást ettél? Nekem ez nagyon bizarr,(anno a lányom is sokat diétázott, de nem ilyen drasztikusan) mivel pont egy fejlődésben lévő szervezetnek nagyon fontos lett volna (és most is!) a rendszeres, változatos táplálkozás, ami nem feltétlenül kell hogy marha, ill. sertéshúsból álljon.

Ne csodálkozz, hogy egész nap álmos vagy, hisz mitől lenne erőd?

Biztos hogy vitamin, ill. vashiányod van, de sürgősen fel kellene keresned egy dietetikust, aki ellátna jó tanáccsal, mielőtt nagyobb baj nem lesz. Egy komplett vérvételt is nagyon ajánlok, abból sok minden kiderül au egészséged érdekében!

Ez csak egy jó tanács (ha elfogadod) egy nagymamától!

2018. szept. 16. 16:03
Lakto ovo* bocsánat ki javít a telefonom..
2018. szept. 16. 16:01
Lakó-óvó vegetáriánus vagyok 2010 óta. Most vagyok 23 éves. Tejterméken és tojáson kívül nem fogyasztottam semmilyen állati eredetű dolgot. Az egészségem miatt úgy érzem nem folytathatom. A nap 24 órájában álmos vagyok, Vashiány, vitamin hiány. Lehet, hogy én nem figyelek oda a helyes táplálék bevitelre de úgy érzem változtatnom kellene. A csirkét szeretném csak és a halat bevezetni a táplálkozásomba. Nem szeretnék sem marhát sem disznóhúst enni. Nem megy egyik pillanatról a másikra mert már próbáltam régebben. Van valakiben tanácsa? (Tiniként egyszer nagyon el rontottam a gyomrom hússal , utána fokozatosan végül elhagytam a húst)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook