Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek?tegyem vagy ne.../határozatlan vagyok, félek semmi értelme a feljelentésnek/ fórum

Ti mit tennétek?tegyem vagy ne.../határozatlan vagyok, félek semmi értelme a feljelentésnek/ (beszélgetős fórum)

1 2 3
64. agnesss0129 (válaszként erre: 63. - Zane73)
2010. szept. 28. 17:35
nálam van már régóta!4oldalas!!!
63. Zane73 (válaszként erre: 62. - Agnesss0129)
2010. szept. 28. 15:33

Mindenesetre kérdd ki és megbeszéljük, ha gondolod.

Igy van semmi nem hozza vissza sajnos, de ne feledd: "csak" az itt maradtak szenvednek!

62. agnesss0129 (válaszként erre: 58. - Zane73)
2010. szept. 28. 15:28

Szia!

nincs orvos ismerösőm,se hasonló.

a házi orvosunknak mutattam a zárójelentést.De kéz-kezet mos alapon elmagyarázott mindent,hogy semmit nem mulasztottak el,és amit a nővérek csináltak az más kérdés.ő hivta fel a figyelmem a boncolási jegyzőkönyvet kérjem ki.felhivtam a bonc mestert az nagyon kedves volt és mondta a főorvos asszonynak irjak és ki adják.meg is kaptam pár napon belül.de már hirünk volt a korházba még a boncmester is tudta,csak szinte én nem,hogy a testvérek milyen patáliát csaptak!mai napig nem tudom mi volt!azon kivül ami gyanus,hogy a kezelő orvosa a Drágámnak felhivott a mobilomon és még ő volt felháborodva,hogy a testvérei boncolást kértek és be akarják perelni őket!másnapra behivatót de rosszul lettem a megállóba és úgy vittek haza.Azóta telcsin pénteken beszéltem vele,de furaa,hogy pár pikkanat alatt emlékezett a párom halálára,pedig jó hónapja volt,és még a második szava az volt:akkor pereskedek a testvérekkel?elöször azt hittem egymás köztre érti,de aztán megértettem a korházra gondolt.mondtam nem,erre azt válaszolta:örülök neki!

de már a sok kétejemmel sem foglalkozom,nem tudom igy sem úgy sem vissza hozni a Drágám,sem az időt vissza forditani!

61. Zane73 (válaszként erre: 59. - Marott)
2010. szept. 28. 15:14

Akkor volt pozitivum is az orvosodban!

Az orvosra való várakozás félig szervezés kérdése. A másik fele a dolognak sajnos az, hogy nagyon sok a daganatos beteg! :-(

60. Marott (válaszként erre: 55. - Agnesss0129)
2010. szept. 28. 11:14
Dobd fel a témát egy fórumra, hátha van köztünk szakembere ennek a témának, mert igazából ha nem tudod meg az igazat,az amúgy is igen fájdalmas seb még nehezebben fog begyógyulni.
59. Marott (válaszként erre: 57. - Zane73)
2010. szept. 28. 11:13
A színpadias széttépésben benne volt minden negatív energia, pedig elhiheti hogy én sem unalmamban voltam ott!!!A hírt azt tükrözés után kaptam még félig kábultan másnap reggelre tudatosult tisztán a történet, azzal a felhanggal, ez áprilisban volt, anyám januárban halt meg gyomorrákban. Innen kellett feljönni. De volt,hogy mentem a nagyhatalmashoz, hogy lám mégsincs metastazisom, úgy szépen felöltözve, ahogy egy 44 éves nőnek illik..... Olyan volt másnap mint a vaj. Valójában nagy volt rajta a nyomás, jó orvos túl sok beteggel. Ő szerette volna megvalósítani magát, nála nem számított,hogy mi mibe került, mindent kijárt a betegnek /Z-port PET-CT,stb./ Volt akinek ez nem tetszett, el is ment egy másik kórházba. Volt fél szép év, amíg nem ismerték a betegek,most pont ugyanaz a szitu,betegszámban,mint az előzőben volt. Csak most nem egy zárt büdös teremben vársz, hanem a kórterem!!!! ajtajában, ami szemben van a rendelővel.
58. Zane73 (válaszként erre: 55. - Agnesss0129)
2010. szept. 28. 09:44

Szia Ági!

Nincs egy orvos ismerősöd? Vagy ismerős ismerőse?

Látom, hogy vívódsz (sajnálom), talán, ha tudnál beszélni eggyel, aki pártatlan a témában, az jó lenne!

Boncolási jegyzőkönyvet ugye nem kaptál? Abban benne van minden részletesen. Alapból azt hiszem csak az orvos kapja meg, de ehet, hogy van mód kikérni!

57. Zane73 (válaszként erre: 51. - Marott)
2010. szept. 28. 09:38

Szia!

Az a tapasztalatom, hogy kevés orvosban van meg a kellő tapintat, hogy egy ilyen hírt emberien adjon tudtára egy betegnek. :-(

Az orvosra való várakozás mindig kínszenvedés...de, hogy még az is rájön, hogy tudod, hogy utána jön a kemo, ez még borzalmasabbá teszi a dolgot. Kedves lehet a dokid, ha ilyen szinpadiasan tudja előadni a kemos papír széttépést! :-(

A PET tényleg jó dolog, de a TB ugyebár szelektálva finanszírozza. Az orvosnak gondolom nem okoz gondot kifizetni az egy milliót rá, hiszen a fizetése mellett a betegektől is kap!

Remélem minden rendben lesz a CT-n. Kérlek oszd meg velünk az eredményt!Drukkolok nagyon!:-)

56. Marott (válaszként erre: 55. - Agnesss0129)
2010. szept. 28. 09:14
Köszönöm,hogy drukkolsz. Tudod én így öregszem,először 3 havonta, majd 6 havonta, most már 1 évre kaptam a bizalmat, remélem rászolgálok...Olyan stresszben várom az eredményt, hogy általában elmegyünk valamerre vásárolgatni, de képtelen vagyok igazán odafigyelni, mert pont az életemről döntenek valahol. Aztán elolvasom az ellenségemnek nem kívánom azokat a pillanatokat... Én voltam már Pesten PET-CT-n, az egy igen jó dolog. Az én onkológusom az egész családját évente egyszer megvizsgáltatja, már a gombostűfejnyit is megtalálja. A bibi csak az, hogy ez 4 embernek 1 millió Ft...!!! A másik felvetésed, amikor jártuk a kálváriánkat, hideg borongós ősz volt, mentünk végig a városon, minden padon ült 1-2 ilyen 'jólszituálturiember' feltettem a kérdést, hogy miért pont én, aki a történtekért nem tettem meg mindent. Persze lehet, hogy ez a civilizált, intelligens ember betegsége?
55. agnesss0129 (válaszként erre: 53. - Marott)
2010. szept. 27. 21:53

köszi!neked meg drukkolok!

nem mindig csinálnak mellé!

az exem tüdővel volt leszázalékolva évekig.soha nem volt tükrözésen!

ha behivták vizsgálatra csak CT-re küldték el mindig!

ivott mind a gödény,2-3db,cigit elszivott és még mindig él semmi baja!

a Drágám nem ivott vagy 10éve,2-3cigit ha szivott állandóan vizsgálatokra jártunk a leszázalékolása miatt,gyógyszerekt nem szedett,tüdejével eddig semmi baj nem volt,junius végén a "gamma"-ja 30volt,kórházba bemnetele utáni nap 518! 1jó hónap eltéréssel!

54. Zane73 (válaszként erre: 51. - Marott)
2010. szept. 27. 21:46
Holnap reggel válaszolok!
53. Marott (válaszként erre: 52. - Agnesss0129)
2010. szept. 27. 20:48
A CT. mellé mindenképpen csinálnak tükrözést is, mert csak minden eredmény ismeretében tudják elkezdeni a kezelést. Nagyon sajnálom, ami veletek történt!!!
52. agnesss0129 (válaszként erre: 51. - Marott)
2010. szept. 27. 20:35

örülök,hogy neked sikerült,és drukkolok a CT.miatt is!

Ilyenkor bizonytalanodom el,hátha csak nálunk is a tükrözés elszurása volt a legnagyobb "bibi"és,lehet később vissza lehetett volna forditani,CT.-nek jobban örültem volna én is...

51. Marott (válaszként erre: 46. - Zane73)
2010. szept. 27. 19:08
Előkerültem! Bocs, hogy a más fórumán más témát tárgyalunk ki, de 1-2 gondolatot megosztok veletek, illetve veled.Felveted, hogy talán jobb a régi rendszer. Sajnos az annyi gyanakvást kelt benned, hogy ki mit tud, jobb szerintem ha az ember tisztában van a bajával. Anyámnak nem mondtuk meg az utolsó percéig sem, hogy nincs tovább, mert az 1. stádiumúnak gondolt gyomorrákja felnyitás után derült ki, hogy 4-es. Játszottuk a szerepünket, de a szívünk majd megszakadt, de a reménye halt meg utoljára. Nekem a tükrözésemet követő 20 percben megmondták, hogy val.színű rosszindulatú, a 3. szövettan bizonyította be, volt határeset, volt negatív, és volt a vég.... A nővérek főleg az onkológián le a kalappal,emberségből jeles!!!Amit én erre az emberre kemó előtt, kemó levét után vártam, sokszor nem volt hová leülni. Az onkológusom sokszor vágta a képembe, hogy áttét!!! volt, hogy a kiírt kemót nem adta,mert szerinte áttét van a nyakamban, hála a sorsnak nem volt.Hatalmas színpadi mozdulattal széttépte a kemólapomat, mit vétettem??!! Áttét-metastazis, és ez így ment kb. 3-4 alkalommal. A szobájában: / miután volt hogy 2-3-4 órát vártunk/ foglaljon helyet!! Mire leültem, köszönöm! Ezért kellett a zacsimmal kínkeservesen leülnöm?? De remélhetőleg megérte. Most október 7-én megyek CT-re, már van para rendesen...
50. agnesss0129 (válaszként erre: 49. - 34d4b0d134)
2010. szept. 27. 18:11

Köszi amit irtál!

De Drágámat nem hozom vissza már soha-soha többé!

Nem mentem el mert úgy éreztem még is ezt kell tennem...

Itt 2-3kedves hoxástól kaptam választ priviben a kételyemre,nem teljesen,de úgy érzem tisztábban látok dolgokat.

Igaz a betegséggel sajnos nem tudok mit kezdeni,nem értem fel foghatatlan,de még is lehet,hogy így a jobb és tényleg pár nap múlva a Drágám szenvedet volna a fájdalomtól és azt még jobban nem tudnám megbocsájtani magamnak,pedig az is nagyon fáj,hogy az utolsó perceiben nem vooltam legalább vele...

Az embertelen viselkedés az már más kérdés,de mit érek vele?Mindeint ki lehet beszélni!Kicsit oda kellett volna figyelni egy súlyos betegre is,még ha a hozzá tartozója ott van akkor is,pláne éjjel mikor egyedül vannak és tehetetlenek a fájdalommal szemben!Nem akarok senkit meg sérteni és tisztelet a kivételnek,de az éjszakai ügyeletes miért van?Szerintem nagyon ritka ha hívják őket több helyre is!Néha a betegekre is rá lehet nézni,hátha valami bajuk van,pláne ha az ember igaz önszántából,mert nem kérik,de dugdossa nekik a pénzt,hogy egy picit háha igy többet el érnek,de...

Szóval bennem ez az el alvás nem tiszta,mert ahhoz amit nem irtam még idáig tiszta vér volt az összes foga!/azt nem tisztitották meg.../

De nyugodjon békében,mert nagyon meg érdemli,tényleg egy tisztességes,segitő kész,szeretetre méltó volt az én Párom!...

49. 34d4b0d134 (válaszként erre: 23. - 0fa2c26226)
2010. szept. 27. 13:34

Én is ugyan ezt gondolom,mert ilyen nem történhet meg ,de sajnos itt az esett igen megtörténik,miért nem néztek rá a betegre sürübben???

És hol volt az az orvos amikkor szügség lett volna rá?

Ha nem ő egy másik,tudták mit csináltak vele,tehát ránézek,hogy milyen állapotban van.

Vagy ennyire nincs idő??

Én nem hagynám a magam megnyugvása végett sem,mert lehet,hogy foglalkoznának az üggyel.

Meg áll az ész,mert ha nem járt volna orvoshoz azt mondom renben van,de így elfogadhatatlan legalábbis számomra,ti nem tudom,hogy vagytok ezzel.

48. Zane73 (válaszként erre: 47. - Marott)
2010. szept. 27. 11:41

Ok!

Várom.

47. Marott (válaszként erre: 46. - Zane73)
2010. szept. 27. 11:41
Délután reagláok az írásodra nekem is vannak "élményeim"
46. Zane73 (válaszként erre: 45. - Marott)
2010. szept. 27. 09:55

Dolgod végeztével nyugodtan hozzávághattad volna a nővérhez a teli ágytálat! :-)

Nekem nincs jó tapasztalatom az onkológián. A több órás várakozás, az, hogy a betegek ezt rosszul tolerálták (volt aki hányt, volt aki elájult..)

De mindenképp be kellett menni az orvoshoz, hogy áldását adja az aznapi kemóra.

Nem tudom milyen reform kéne az egészségügybe, hogy a nővérek újra olyanok legyenek mint mondjuk Florence Nightingale???

Lehet, hogy jobb volt a régi rendszer, amikor nem a betegnek, hanem a családnak mondták el a diagnózist!

45. Marott (válaszként erre: 42. - Agnesss0129)
2010. szept. 27. 07:35
Én úgy érzem,hogy a ti esetetekben a kommunikáció hiányzott igazából. Mikor én beteg lettem a sebészem a rendelési ideje alatt egyszer nekem,utána pedig a páromnak is 1 órán keresztül folyamatosan választ adott a kérdéseinkre, ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ mindvégig fogta a kezemet, bármikor ott volt a vonal végén, és az életemben(: A másik az az orvos volt, aki a sugaramat felügyelte, szintén 1 óráját ránkszánva, minden!!! kérdésre választ kaptam. Az onkológusom,aki kemózott ő a szakmai tudását letette, de a lelkemre már nem volt ideje. A legjobb az a nővér volt, aki 48 órával a műtétem után 25 cm vágással a hasamon, kivezetéssel az oldalamon, épp hogy levett morfiumtapasszal, és kivett katéterrel ki akart küldeni a WC-re, ellenálltam, erre odab....ta az ágyamra az ágytálat, és azt mondta, hogy elhagyom magam. Másnap már egyedül voltam WC-n. Tehát sok múlott volna azon,ha valaki mindent elmond,minden kérdésedre választ ad. Bocsáss meg, de úgy érzem,hogy teljesen el fognak határolódni minden szakmai dologtól, minden várat védeni fognak,itt emberségesnek kellett volna lenni. Nagyon nyitottan közlik most veled,hogy mi a bajod, sőt alkalomadtán, ha áttétet sejtenek benned ez is gondolkodás nélkül odavágják, csak feldolgozni nem segítik a gondodat. Rohadtul erősnek kell maradni, hogy ezt fel tud dolgozni, főleg, ha sajnos tragédia a vége,mint nálatok...
2010. szept. 27. 03:24

Szia ÁGNES

Az én anyósóm,sajnos rákban ment el,nem értek azzal együtt hagyd a fenébe.

Igen ki kell mondani ilyenek a kórházak mert kevés a nővér.

Anyósóm a rákkal 8-hónapig küzdött,az egész testét ellepte,amikkor kiadták semmi baja,csak az epéje.

Ja és meg kell hagynom ellöte való nap kiadták a korházból,nem irom le melyikből semmi baja diétázon egyen kekszet és teát igyon.

Másnap az sztk -ba vettek szövetent és mondták nagy baj van tehát 1-hétig se volt itthon vittük a másik KÓRHÁZBA,OTT MÁR várták,vért kapott míg a szervezete befogadta,de volt olyan mentünk látogatni,és ha nem veszem észre,hogy lázas beadják neki a vért.Akkor döntöttük el haza hozzuk.Mivel a kemot ő már nem kaphata,mert esélye nem volt.Ez volt juliusba,mivel a szakmám eü dolgozó tudtam minek nézek elébe.

FÉRE NE essék ha a hozzátartozonak vagyis nálunk a fiának mondták meg hogy rákos de már a kemoterápia sem segít,így kérte ne mondják meg az anyukájának.

Tehát haza hoztuk elöször még a leveseket meg a híg ételeket megtudta enni,ez mellet persze orvos nem nagyon látta rám bizta mikkor erösödik a fájdalma emeljem a morfium tapaszt.Közben még a szivére is kapta tapaszt,és injekcíóztam a hogy a vére ne sürüsödjön be.Ha valami baj volt elösször a keze dagadt be kihívtuk az orvost rá nézett és az mondta ezzel jár,utána a lábba dagadt be de ugyan az történt mint elötte,rá nézett és elment.

A vérnyomását napi háromszor kellet mérni,és ö azt nyugodtan be írta a naplójába amitt én mértem,mert nem nyúlt hozzá,tehát se éjjelem se nappalom nem bánom,mert tudom érte megtettem mindent.

Csak eljött az a nap mikkor már enni sem bírt,táplálék kiegészítőt kapott ami vissza jött neki nem bírta,hiába kértünk más izűt csak vaníliást és eprest hozatott.

Ezután jött az igazi küzdelem mert széklete nem volt,csak has puffadás úgynézett ki mint valami alkoholista pedig soha nem ivott,amíg lehetett kiültettük,az árnyékba,de mikkor már ez se ment az ágyba forgattam.

Kaptunk lélegeztető gépet,és ha láttam nem kap levegőt lélegeztettem,elfogyott a morfiumos tapasz és az orvosunk azt kérdezte hogy a Mama él még,egy orvos hogy kérdezhet ilyet?mert3-nappal ellötte ki lett hívatva a harmadik tapasz miatt hogy feltehetem -e és ő azt mondta vegyünk le róla minden tapaszt mert holnapra meghal,persze nem tettem meg.

Sajna igen akkor már a szíve ki volt,de nem turkáltak benne,és talán ez a szerencse.

Agúsztusban sajna a kezem közt halt meg de tudom itt nem követtem el hibát.

De viszont a te párodnál nagyon sok a nyitott kérdés,és nem kaptál rá választ,nem a kórház lejáratása érdekben kell meg tenned ezt a lépést hanem a megnyugvásod érdekében,hidd el lesz olyan iroda aki foglalkozik vele,itt nem lehet kéz kezet mos mert nem adtak felvílágósítást.

Kérlek ne másra hallgass hanem amit az eszed,és a szíved diktál,tudom ezzel nem hozod vissza,de hátha könnyebb lesz neked.

Mert így csak marcangolni fogod magad,azt meg ne tedd,én szurkolok neked kiderüljön az igazság.

UI:BOCS A HELYES ÍRÁS HIBÁKÉRT.

2010. szept. 26. 19:36
Igen ez kegyetlen,nagyon:O(
42. agnesss0129 (válaszként erre: 40. - Marott)
2010. szept. 26. 18:51
Hát már nem tudok mit gondolni,minnél hihetetlenebb dolgokat olvasok...egyik nap semmi-másnap már nincs is az ember...és nem is sejti,hogy ő ennyire beteg lesz egyik percről a másikra...
41. agnesss0129 (válaszként erre: 38. - B99048cdfc)
2010. szept. 26. 18:47

Drágámnak egyből hatot estig tiszta kába volt,és legtöbbet aludt tőle,de mindig ha felébredt tudta,hogy ott vagyok melette,De este már egyedül mosdot,sőt még villanyborotvával akart borotválkozni is,de hát arról lebeszéltem,hogy majd másnap...

A korházba is kelett várni,hogy az orvos aláirja az engedéjt,hogy a gyógyszertárból elhozzáhassák,de én még akkor nem tudtam mi ez a protecura egy fájdalomtapasz körül.nem tudtam,hogy morfium tapasz...

40. Marott (válaszként erre: 1. - Agnesss0129)
2010. szept. 26. 18:32
Nagyon sajnálom, ami veled történt. Igen a rák egy rendkívül alattomos, gonosz dolog. Volt szerencsém megélni, öten kezdtünk neki a kemós csoportban, már csak én vagyok...Tudom nem vigasztal, de: a nővérem nászasszonnya, sohasem dohányzott, semmi káros szenvedély. Karácsony előtt havat lapátolt, rosszul lett, a család nyomására elment orvoshoz. A röntgenfelvételen találtak egy foltot, még aznap egy másik kórházba akarták vinni vizsgálatra. Oda már nem ért,mert rádőlt az ágyra és elvérzett. Ez egy nap története, mire a lánya megtudta már halott volt.Agresszív tüdődaganat,amit az reggel kezdtek gyanítani..... A morfiumos dologra annyit, én is kaptam a nagyműtétemkor 72 órásat, nincs fájdalom, és ez egy beteg életében nagy dolog... A többihez nem tudok igazán hozzászólni, nekem a betegútamon egy embert leszámítva empátikus, emberséges eü.-i dolgozókat sikerült találnom.
39. Zane73 (válaszként erre: 38. - B99048cdfc)
2010. szept. 26. 18:25
Nem ez azonnal hat, és 72 órán át ugyanúgy!
38. b99048cdfc (válaszként erre: 37. - Zane73)
2010. szept. 26. 18:19
Én is így gondolom. És a morfiumos tapaszt nem adják csak úgy mindenkinek. Biztosan tudták,hogy kell. Édesanyámnak is volt. De nem sokat ért neki sajnos. Egy tapasz 3 napig volt fenn. És talán a középső nap hatott. És hatósági engedély kellett hozzá.hogy kiváltható legyen.
37. Zane73 (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2010. szept. 26. 18:01
Nagyon szépen, és emberien fogalmaztál!
2010. szept. 26. 17:41

Nagyon fájdalmas amit átéltél ilyen rövid idő alatt, de hidd el az orvosok odafigyelnek, elmondják a dolgokat, de van, hogy ez már nem ér semmit. A rák egy nagyon alattomos betegség. Van nagyon agressziv fajtája is, igy az orvosoknak sok esetben csak a fájdalom csillapitás marad meg mint kezelési alternativa. Nehéz elfogadni ezt, de valószinű, hogy azért kapott morfiumot, mert más lehetőség nem volt.

Ne ugy éld meg ezt az egészet, mintha egy ellenetek irányuló nemtörödömség lenne. Ez csak neheziti a helyzetedet.

A kemót gondolom azért emlitették, mert azt gondolták, hogy még segithet, aztán sajnos a leletek birtokában biztos kiderült, hogy nem. A tüdőt érinti betegségeknél sokszor van hörgés, véres váladék. Nem tudom elképzelni sem, hogy az egészségügyben dolgozók direkt nem foglalkoztak vele. Biztos, hogy kapott valamit, ami nem segitett. És az, hogy végülis miben halt meg, nem hiszem, hogy számit. A szive beteg volt, ezért ő kevesebbet birt mint egy egészséges szivű beteg. Én azt gondolom, hogy mind a két magyarázat megfelelő. A tüdőrák agressziv volt, amitől fulladás is lehetett, és a szive sem birta. Tudom nem vigasz, de igy legalább nem szenvedett sokat. Úgy aludt el, hogy nem a haláltól retteget...

35. Zane73 (válaszként erre: 32. - Agnesss0129)
2010. szept. 26. 17:27

A halált mindig a szív leállása okozza!Ennél jobb dumát nem mondhatott volna! :-(

A tapasz az un. Durogesic tapasz hatóanyaga Fentanyl. Ezzel mondjuk éveket is lehet élni megtartott életminőséggel.

Annyi pénzt adhatsz amennyit csak bírsz a helyzet nem változik. Én is mindenhol tejeltem, hiába vagyok kolléga. Mikor nálam feküdt a nagymamám akkor is...:-(

Mondhatnám, hogy miért nem forsziroztad a vérzés okát, de könyörgöm: az orvos feladata a tájékoztatás!

Hörgésnek is szűámtalan oka lehet (sziv és tüdő eredetű is)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook