Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegetáriánus gyermekek? fórum

Vegetáriánus gyermekek? (beszélgetős fórum)


132. fe939 (válaszként erre: 124. - C33bd8536b)
2011. jan. 17. 12:56
Jo, hogy irtad ezt az idezetet, de Lobszang Rampa szerint vannak szerzetesek, legalabbis voltak, egesz eletukben CSAK campat ettek avas jakvajas teaval.
131. fe939
2011. jan. 17. 12:52
jav. az okorban a vadaszas sokoras muvelet volt hajtok nelkul (pl.nagyon hosszas becserkeszes kellett hozza)
130. fe939 (válaszként erre: 122. - Jozsi.38)
2011. jan. 17. 12:51

Ezt a romai katonak kosztjanak a temajat jo lenne azzal befejezni, hogy sok (!!!!!!!!!!!!!!!!) feljegyzes van arrol, hogy a napi kosztjuk annyi lisztbol allt, amennyi elfert a sisakjukban,



arrol viszont egyetlen sincs, hogy foleg a honapokon, neha eveken at tarto (egyfolytaban tobbezer kilometereket tettek meg a hatalmas birodalomban gyalog) meneteleses hadviseles folyaman vadasztak volna.


Ha zavarja az embert a teny, az igazsag, hogy csak liszten, mellette feltehetoen meg nagyon keves adodo gyumolcson eltek, akkor nem csak azt lehet kitalalni, AMIROL VISZONT EGYETLEN FELJEGYZES SINCS, hogy vadaszathoz hajtoik voltak, es a napi tobb tucat kilomternyi, sulyos felszerelessel valo meneteles kozben legalabb otven meterrol mozgo vadakra nyilaztak, vagy pihenes kozben tettek ugyanezt (amugy irtam, hogy a vadaszas sokoras muvelet, es ARROL SINCS EGYETLEN FELJEGYZES SEM, hogy csapdaik lettek volna), vagy a szinten sehol nem emlitett hajtoik tettek volna ugyanezt.

129. anyucika3 (válaszként erre: 125. - C33bd8536b)
2011. jan. 17. 09:50

Így van,100%-ban egyet értek.

Jót mosolyogtam egy hsz-on,amiben azt írtra le valaki,hogy a gyerek azért tanult meg előbb beszélni,hogy megmondja nem szereti a húst:-)))Aki ezt elhiszi,az sem látott még gyereket.Amelyik nem szereti,azzal nem lehet megetetni!

128. anyucika3 (válaszként erre: 117. - Fe939)
2011. jan. 17. 09:47

Szerintem ez nem igaz!Nekem pl mindhárom gyerekem szerette a húst már attól fogva,hogy pépesen kapták.És kevés olyan gyereket ismerek,aki nem szereti vagy szerette.Inkább vannak ilyen időszakaik.Nálunk most van a kicsinek olyan időszaka(2 éves múlt),hogy nem akarja megenni.Nem erőltetjük,ahogy sosem erőltettük nem csak a húst,semmit.Amíg szívesen megeszik addig kapják,ha nem,nem kötelező,eszik mást.

Én pl ebben az időszakban a kicsinek azokhoz az ételekhez amikhez húst eszünk,párolok zöldséget,elkészítem azokat pörinek,vagy bármilyen más formában.De a gyerekek nagy része igenis szereti a húst már baba korában is.

2011. jan. 17. 09:41

Én sem ettem meg gyerek koromban a húst.De később megszerettem.Szerintem a gyerekek kialakítják a maguk ízlés világát,nem kell erőltetni nekik semmit.

Amelyik nem szereti a húst,arra oda kell figyelni,hogy pótolva legyen mással.

Viszont azokról a szülőkről meg van a véleményem,akik a saját vegetáriusságuk miatt nem adnak a gyerekeiknek húst.Ehhez szerintem nincs joguk,sem ahhoz,hogy amikor a gyerek már közösségbe jár,ott megtiltsák,hogy adjanak neki.

Saját magának mindenkinek joga van úgy élni ahogy akar,de más embereket gyerekeket nem kényszeríthet erre.A gyerek nem a tulajdonunk,Ők kis emberek személyiségek,ne kelljen már a szülő abnormális dolgaihoz nekik is alkalmazkodni.Ha a gyerek szívesen eszik húst,akkor az anyuka készítsen neki akkor is,ha ők nem esznek.

Nem vág a témába,de van a férjemnek egy szektás munkatársa,ők nem tartanak karácsonyt.Szerencsétlen gyerekeknek ez mennyire rossz,pláne amikor az oviban élmény beszámoló van.

Nagyon tudom Őket sajnálni olyankor,hogy ki vannak szolgáltatva a szüleiknek teljesen.

126. c33bd8536b (válaszként erre: 121. - Fe939)
2011. jan. 17. 09:34

Több feljegyzést is el kellene olvasnod, mielött erösködsz e mellett az egyetlen mellett.

Például azt is, hogy bármilyen menetelés mellett, esténként tábort vertek, és ott bizony a lényeg a vacsorakészítés volt.


"A legionáriusok csomagjához 3 napi ellátmány járt. Ez mintegy 1,8 kg kétszersültből, 0,5 kg szalonnából és sajtból állt. Ha friss élelmiszereket kaptak, akkor egy napi adag 0,85 kg gabonát vagy 1,1 kg kenyeret és 0,2 kg nyers húst tartalmazott."


Flavius Vegetius Renatus a következőt írja "A hadtudomány foglalata" címő munkájában: "Ácsokat, kovácsokat, kerékgyártókat, mészárosokat, szarvasra és vadkanra vadászókat helyénvaló bevenni a hadseregbe."

125. c33bd8536b (válaszként erre: 117. - Fe939)
2011. jan. 17. 09:21

Szerintem nem kell ilyesmit hozzáfűzni. Az én gyerekemnek soha nem erőltettem semmilyen ételt. Nem is tudom, hogy gondolod, hogy egy kisgyereknek lehet olyant adni, amit nem eszik meg szívesen. Neki ugyanis megvan a lehetősége, ami nekem nincs. Egyszerűen kiköpi, ha nem szereti.


Etettél már kisgyereket?

124. c33bd8536b (válaszként erre: 116. - Fe939)
2011. jan. 17. 09:14

Nem vitatom, hogy vannak szerzetesek, akik aszkétikusabb életet élnek. Végülis buddhisták. De nem ez az általános.


Ime egy másik idézet, ezúttal a XIV. Dalai Lámától: "a buddhizmus aligha maradhatott volna fönn buddhisták nélkül, és aligha élne buddhista Tibetben, ha tartanák a húsevés tilalmát.".


A campa a tibeti árpa (nej) örleménye.

2011. jan. 17. 06:13
a hajtók is katonák voltak ehhez nem kell szakértelem, a lisztből pedig túl sok energiát nem nyertek az egész napos menetelés során, azt te nem gondolod komolyan hogy a vécézési evési szokásaikat a sima hétköznapokat feljegyezték. elég kocka fejes gondolkodásra vall ha valaki azt hiszi hogy egy katona élete kizárólag harcból menetelésből és gyakorlatozásból állt nem aludt evett pisált szexelt piált és sorolhatnám.
122. jozsi.38 (válaszként erre: 117. - Fe939)
2011. jan. 17. 05:59
az az igazság hogy a gyerekek változnak. 6-7hónaposan szereti, aztán gondol egyet 15hónaposaqn és nem akarja megenni. tudod a gyerekek is folyton változnak, bár gyerek nélkül ilyen tapasztalatot nem hiszem hogy szerzel. a rómaiakról kicsit reáltalan azt gondolni hogy az egész életük harcból gyakorlatozásból és menetelésből állt.lovakat nem vittek a hajtók mindig gyalogosak már bocs, tehát biztosan voltak olyan napok is amikor halásztak vadásztak
121. fe939
2011. jan. 17. 00:11

jav.


Arrol sincs sehol feljegyzes, hogy egyaltalan vadasztak, DE EZT MAR IRTAM, arrol viszont SOK IRASBAN, hogy a napi kosztjuk annyi lisztbol allt napi 40- 50 kilometer nem gyaloglas, hanem gyorsabb meneteles es kemeny gyakorlatozas mellett, AMENNYI ELFERT A SISAKJUKBAN.

120. fe939
2011. jan. 17. 00:10
Arrol sincs sehol feljegyzes, hogy egyaltalan vadasztak, DE EZT MAR IRTAM, arrol viszont SOK IRASBAN, hogy a napi kosztjuk annyi lisztbol allt napi 40- 50 kilometer nem gyaloglas, hanem gyorsabb meneteles es kemeny gyakorlatozas mellett.
119. fe939
2011. jan. 17. 00:06
jav. vitt
118. fe939 (válaszként erre: 104. - Jozsi.38)
2011. jan. 17. 00:06

,,vadászni meg köztudottan nem egy hadsereg megy hanem 15-20 ember akik közt hajtók is vannak, d városiként erről fogalmad sincs igaz?"


Arrol van fogalma, kedves igazi, falusi vadszakerto, hogy a hajtok mindig lohaton voltak, vagy gyalog, de akkor vagy rengetegen (lancban), vagy kutyakkal, valamint a romai katonasagnak se lovaik nem voltak (legalabbis a hadsereguk legalabb 90%- at alkoto gyalogsagnak),


VALAMINT FOLEG szo sincs arrol semmi feljegyzesben, hogy barmelyik egyseguk is akarcsak ,,15- 20" hajtot is vittek volna magukkal?

117. fe939 (válaszként erre: 108. - Jozsi.38)
2011. jan. 16. 23:53

,,46. jozsi.38 2011-01-09 17:35


téma kicsit off: a 15hónaposomnak hiába adom a húst nem akarja megenni, inkább kiköpi. próbálkoztam már virslivel is de azt sem igazán szereti :( a májjal hasonló a helyzet. a tejet tejtermékeket szereti"


,,a gyerekek szeretik a húst ehhez nem kell fűszerezni és agyonsózni hogy egészen kicsiként megegyék. a fiam 5hónaposan addig nem ette meg a sárgarépát amíg húst nem kapott hozzá. addig kiköpte a répát"



MOST MI AZ IGAZSAG??????



Titanilla, jo, legyen, a gyerekek szeretik a hust...de nem kellene hozzafuzni, hogy csecsemokorukban alig lehet belejuk konyorogni, EROLTETNI a hust?


A 90%- kal pedig a helyzet egyszeru: 10 anyabol 9 azt allitja, hogy a gyereket a LEGELEJEN nagyon nehezen tudta raszoktatni a husra....ilyen egyszeru ez a megallapitas.

116. fe939 (válaszként erre: 105. - C33bd8536b)
2011. jan. 16. 23:41
A 66. hozzaszolasomban nem csak leirtam, hanemideztem is, amit Lobszang Rampa irt a szerzetesek taplalkozasarol, es valahogy nagyon az jon belole ki, hogy egyesek kozuluk egy eleten annyi allatit esznek, hogy csak arpapogacsat esznek EGESZ ELETUKBEN, emellett naponta (ezt sok mas leirasbol lathatni) legfennebb 50 g AVAS jakzsirt fogyasztanak teaval.
115. fe939
2011. jan. 16. 23:36
jav. elmed (piszkalodo, idiotasagokat iro)
114. fe939 (válaszként erre: 104. - Jozsi.38)
2011. jan. 16. 23:35

Te vagy diszno f.sz, hogy igy irsz (libat nore szoktak irni).


Mi az, hogy ,,kozel a hazamhoz"????? Hany meter, es kozben veletlenul nem epp a hazban voltal? Valahogy nem mindegy.


Tudod, hogy sok varosi sokkal tobbet kirandul, van igazi termeszetes kornyezetben, mint falusiak???? Ok beulnek reggel a traktorba, kaszagepeznek stb. AZTAAAAA....naponta akar 12 orat is....DE MILYEN KORNYEZETBEN? Szep, magyar alfoldon: amig a szem ellat, poros, neha saros mezogazdasagi teruleten.


A sokat kirandulo varosi valoban, gyakran sokkal tobbet van a termeszetben (nem szantofoldnek csufolt termeszetben), nint a falusiak, VALAMINT



IGENIS, kerdes, hogy hany ember mondhatja el magarol, hogy termeszetes kornyezetben, teljesen vad allatokhoz nem kocsiban ulve kozelebb kerult kb. 50 meternel anelkul, hogy az azonnal hatalmas tempoban, rohanva menekulni kezdett??? Ugy 1000- bol 1? Talan ennel is sokkal kevesebb?


A te kotekedo elemed allit talan MINDEN alkalommal valotlant....pl. igy bizonyitod, ilyen nevetseges peldakkal (,,nehanyszormajdnem elutottem", aztan ,,kozel jottek a hazamhoz"...(mikor irtam, h KOZTUDOTT, h a kocsitol nem felnek)), hogy a vadallatok felenksegevel kapcsolatban nincs igazam????????


Ha a jo ,,vadszakerto" falusiak ilyen szinten ertenek a vadallatokhoz, akkor a varosiak ne is hallgassanak rajuk....meg ugy lesz, hogy ,,ha az okos (jozsi-) falusi azt allitja, hogy ez- az igy es ugy van a vadallatokkal, az nem jelenti biztosan azt, hogy nincs ugy". Az eddigi rohejes ,,vad- megfigyeleseiddel" efele haladsz.

113. eda93927a9 (válaszként erre: 112. - Eda93927a9)
2011. jan. 16. 18:28
ruszli, kagyló is
112. eda93927a9 (válaszként erre: 111. - Eda93927a9)
2011. jan. 16. 18:25
és a tejbegríz kakaós cukorral.
111. eda93927a9 (válaszként erre: 110. - Jozsi.38)
2011. jan. 16. 18:21
Gyerekkoromban a kedvenc kajáim a csirkepörkölt, húsleves, sertésháj (főtt),paprikás szalonna, és a parizer voltak. Ja meg a szafaládé és a virsli. Meg a paradicsomleves.
110. jozsi.38 (válaszként erre: 109. - Eda93927a9)
2011. jan. 16. 18:18
a gyerekeim is imádják a mai napig a húslevest
109. eda93927a9 (válaszként erre: 106. - C33bd8536b)
2011. jan. 16. 18:16
Anya elmondása szerint nagyon szerettük kicsi korunkban, amikor a húsleves leveshúsát feldarabolta, és répával, tésztával, krumplival adta nekünk.
2011. jan. 16. 18:05
a gyerekek szeretik a húst ehhez nem kell fűszerezni és agyonsózni hogy egészen kicsiként megegyék. a fiam 5hónaposan addig nem ette meg a sárgarépát amíg húst nem kapott hozzá. addig kiköpte a répát
107. c33bd8536b (válaszként erre: 103. - Fe939)
2011. jan. 16. 17:32
Ettél már spenótot sótalanul?
106. c33bd8536b (válaszként erre: 98. - Fe939)
2011. jan. 16. 17:30

"erdekes, hogy 10 kisgyerekbol 9 undorodik a hustol"


Azért nem elég csak így kijelenteni valamit, talán bizonyítani is kellene... statisztika, miegymás...Én nem ismertem kisgyereket, aki undorodott volna a hústól...pedig szép kort megértem. Ami nem jelenti, hogy nincs olyan... Na de 90%?

105. c33bd8536b (válaszként erre: 87. - Fe939)
2011. jan. 16. 17:25
Nem tudom, mit írt Lobszang Rampa, ha esetleg belinkelnéd, okosabbak lennénk... de a tibetiek nem vegetariánusok, még kevésbbé vegánok. Abban a magasságban, olyan időjárási körülmények között nem is lehetnének azok, a létük kerülne veszélybe, így símán összeegyeztetik a a buddhizmust a húsevéssel. A jaktej, vaj, sajt alapélelmük, akárcsak a szárított jakhús, marha, birka vagy disznóhús.
2011. jan. 16. 17:23
nézik a fehérjét te liba! MINDEN ALKALOMMAL! OLYASMIKET ÁLLÍTASZ AMINEK KÖZE NINCS A VALÓSÁGHOZ! a házamhoz közel láttam nem egyszer a te nézeteid szerint óvatos őzet és nyulat de fácánt is! vadászni meg köztudottan nem egy hadsereg megy hanem 15-20 ember akik közt hajtók is vannak, d városiként erről fogalmad sincs igaz?
103. fe939 (válaszként erre: 101. - Eda93927a9)
2011. jan. 16. 16:52

Hat, amint irod, ,,a fokhagymas, vagy kesernyes iz miatt".


Es mi van akkor, ha a finom, natur hust csak ugy fuszerezetlenul probaljak belejuk tuszkolni a nagyon kicsi koruakba? Akkor miert nem eszik ezt a csodatapot? Mert ez az allitolagos elelem csak fuszeresen jo?



Az mas, hogy vannak pl. csak hust evo pl. eszkimok... de valahogy 30 evesen kineznek jo 60- nak, es a hires, Alpokban talalt Otzi-rol, az ,,original, hust evo osember"- rol is kiderult, hogy tobb sulyos betegsege volt, mint csillag az egen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook