Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vega szülőként hogyan etetitek a gyermeket? Esznek húst? fórum

Vega szülőként hogyan etetitek a gyermeket? Esznek húst? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
12. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Asgardi)
2021. ápr. 21. 21:55
Teljesen egyetértek veled.
11. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 21:53
Azért az óvoda több mint gyerekmegőrző.
2021. ápr. 21. 21:39

Az jó, hogy szeretnél egyfajta értékrendet átadni neki, de a fejlődő szervezetnek mindenképp szüksége lenne állati eredetű fehérjékre is. Rendelhetsz drágán szintetikus proteinkészítményeket, aminosavakat, de nem fognak olyan mértékben hasznosulni, mintha egészséges, mértékletes táplálkozással vinné be.

Én nem vagyok a húst hússal étkezés híve, viszont szerintem nem lehetetlen kialakítani egy olyan közös étrendet, hogy heti pár alkalommal nála beleférjen az állati fehérje fogyasztás. Semmiképp nem vonnám meg tőle, pláne amíg növésben, fejlődésben van. Utána pedig majd eldötheti, mit szeretne.

Sokan abba se gondolnak bele, hogy egyes makrotápanyagok mellőzése hogy befolyásolhatja más makro-és mikrotápanyagok felszívódását és hasznosulását, ezáltal pedig a szervezet fiziológiás működését.

Bizonyos magas fehérjetartalmú növények (pl. szójabab) egyébként allergének is gyakran, tehát ilyen szempontból sem érdemes a gyerkőcök szervezetét idejekorán hasonlókkal túlterhelni.

Az etikusság érdekes kérdés. A növényeknek is van hormonrendszere, tudnak kommunikálni különböző molekulákkal, valamint stresszválaszuk is van kellemetlen külső hatásokra. Az mégis belefér, hogy ennek tudatában levágják, betakarítják, feldolgozzák őket. Ha elvekről beszélünk, nem igazán értem, hogy miért etikusabb azokat ily módon elfogyasztani. Arról nem is beszélve, hogy a különböző táplálékkiegészítőket hol, milyen körülmények közt és kik állítják elő (plusz ez mekkora környezeti terheléssel jár, bizony, ez is növelheti az ökológiai lábnyomod!)

Nem vitázni szeretnék veled, csak más aspektusból rávilágítani a feltett kérdésre.

Biztos vagyok benn, hogy a legjobbat akarod a gyermekednek, viszont azt gondolom, ezzel kapcsolatban minél többet és többfélét kellene olvasnod a témában.

2021. ápr. 21. 21:33

A pasim meg az egyik nagynéném is volt szigorúan vegán, mindegyik feladta, mert nem érezte jól magát.

A pasim párszor eszik húst a héten. De sok sajtot eszik és tojást.

8. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 21:30

Nekem a vegetáriánusként felnőtt ismerőseim fele maradt vegetáriánus.


A vegan ismerosrin meg szednek B12 vitamint kapszulaban, spirulinat meg kutyaszart is és mind nyeszlettek.

7. dfc04c70e4 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 21:15

Mindenevő vagyok. Személy szerint azt vallom, hogy a szervezetnek mindenre szüksége van. Húsra, tejtermékre, tojásra is.

Természetesen felnőtt korban mindenki maga dönti el, hogyan fog táplálkozni. Kicsi gyerektől viszont nem vonnám meg ezeket.


A közétkeztetés valóban megér egy misét. De azt azért bizonyára tudod, hogy az óvodába járás 3 éves kortól kötelező. Elvileg... De ez más téma, csak azért írom, mivel felvetetted az óvoda-kérdést.

6. vivo44 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 20:53

Ez a te dolgod valójában, s az ovi kérdés egészen más téma, mint a vegetáriánus étkezés.

Nem biztos, hogy amit te tanítanál majd neki, azt a társadalom is elfogadóan fogja kezelni úgy 4-5 év múlva, de te tudod.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Vivo44)
2021. ápr. 21. 20:50

Noha eléggé elgondolkodtat a vegánság elkezdése, én még csak vegetáriánus vagyok. :)

Egyébként a közétkeztetős dologgal sajnos egyet kell értenem. Szinte mindehol húst, hús mellé tálalnak. Az igazság mondjuk az, hogy szívem szerint óvodába sem járatnám, van aki vigyázzon rá napközben.


Szeretném neki azt tanítani, amit én tartok etikusnak. Később még úgy is változtathat ezen önakaratából.

2021. ápr. 21. 20:50
Bár már nem vagyok vega (rohadt nehéz többfelé főzni, többfélét és ennyire másképp), de húst nem igazán eszek, szökőévben egyszer. De a gyerek abszolút húsevő, majd ha nagyobb lesz, eldönti, szeretne-e vega lenni. Egyelőre szereti a húst.
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 20:46
Nem tenném!
2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 20:39

Nagyon szép dolog a lelkesedés, de ugyanakkor valóban nagy butaság is egyben.

A vegánok saját maguk elhatározásából lesznek azok és nem azért, mert így nevelték őket.

Ha majd ovis lesz, vagy sulis, akkor pedig (ha nem változik a közétkeztetés alapjaiban addigra) nagy bajban lenne a gyermek.

Nekem eszembe sem jutna.

2021. ápr. 21. 20:34

Vannak int vegetáriánus szülők? A ti gyermeketek eszik húst? Milyen ételeket adtok neki?

Én a saját életmódomat, életszemléletemet szeretném továbbadni a gyerekemnek. Nem szeretnék a saját elveimmel szemben álló dolgot tanítani neki. Máshonnan is beszerezhetőek a vitaminok, fehérjék, de ugyanakkor mennyire etikus az én akaratomat egész kicsi korától fogva belenevelni? Ugyan még csak anyatejes, de foglalkoztat a dolog.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook