Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vega szülőként hogyan etetitek a gyermeket? Esznek húst? fórum

Vega szülőként hogyan etetitek a gyermeket? Esznek húst? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 71. - Vájszi)
2021. ápr. 22. 11:17

Köszi!

Az emberi bélrendszerről igazad van! Ott van példának a nagymacskák bélrendszere. Sokkal rövidebb mint a miénk, gyorsan áthalad rajta a táplálék.

Na meg aztán egy zsírtól tocsogó húscafat marhára egészséges. 😄

2021. ápr. 22. 11:11

Ugyan nem vagyok (még) szülő, sem vegetáriánus sem, de szeretnék kicsit kiállni a Fórumnyitó mellett.

55Judit, régen tartották még az emberek a böjtöt, ami nagyon nagyon jót tett az emésztésnek. Tesóm mikor csinálta egy évben, azt mondta, soha olyan jó nem volt a közérzete mint akkor. Mégegyszer mondom, nem vagyok és nem is tervezek vegetáriánus lenni, de én is sokszor érzem, hogy nem esik jól a szervezeteknek a rengeteg húsfogyasztás. Napokat is elvagyok hús nélkül.

Érdekes kérdés fenntarthatóság szempontjából, hogy cikizni fogják, vagy éppen akkor már az lesz a követendő példa, mert azt mondják az okosok, hogy ez a jövő.

Sőt, már arról is hallottam, hogy az emberi bélrendszer, amilyen hosszú, nem a húsfogyasztásra lett kitalálva. A ragadozóké sokkal rövidebb. De nem ástam bele magam a témába.

Mindazonáltal, szerintem fontos megismernie majd a gyerkőcnek a lehetőségeit, vagy esetleg a mérsékeltebb húsfogyasztásra, az igényeit figyelve nevelni. Szerintem nem annyira ördögtől való dolog ez.

70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 69. - 55Judit)
2021. ápr. 22. 11:11

Én sem szeretnék kötekedni, de nem látom ennek veszélyét. Nincs olyan tápanyag, vitamin amit ne lehetne hús nélkül megszerezni. Nem étrendkiegészítőkre és tablettákra gondolok. Igenis lehet egészséges egy vegetáriánus étrend, csak sokan bután csinálják. 16 éves korom óta így étkezem. Eléggé beleástam magam a témába. A szervezetem sem kívánja a húst, régen is a növényi táplálkozás felé húztam. Arra is emlékszem, hogy egy markánsabb ízű húsdarabtól majdnem kifordult a gyomromból az étel. Nem kívántam, a szervezetem sem akarta.

Akinek jól esik, az fogyasszon húst. Nem vagyok a húsevők ellen, mértékkel egészséges. Csupán nekem nincs szükségem rá és nem is tartom etikusnak.

Azt pedig nem jelentettem ki, hogy az én gyerekem aztán biztosan nem kap húst. Szívesen nevelném úgy, tény és való, de ugyanakkor tanácsokért jöttem ide.

Az viszont biztos, hogy ha kapna is, csirkén és halon kívűl nem tennék elé mást! A párom is csak ezeket eszi, évek óta nem volt vörös hús nálunk. (Én természetesen ezeket sem fogyasztom)

69. 55Judit (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 22. 10:52

Most még lehet hogy kicsattansz az egészségtől. de ha nem úgy táplálkozol ahogy az emberi fajnak a legideálisabb, a mostani táplálkozásod olyan mint az időzített bomba.

Természetesen nem szeretnélek lebeszélni arról amit csinálsz, és a gyerekedet illetően sem akarok tanácsot adni mert nincs közöm hozzá. Csupán a saját gondolkodásomba engedtem kis betekintést neked, és másoknak is. Ítélkezés nélkül.

68. 55Judit (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 22. 10:46

A túlzott hús fogyasztást valószínű nem egészséges.


Arról mi a véleményed hogy az emésztőrendszerünk a vegyes táplálkozáshoz alakult ki? Nem e szerint kellene táplálkozni?

Akkor kezdődhetett a baj, mikor elkezdett az ember gondolkodni. Az állatvilágban még ösztönösen tudják az állatok, de még a rovarok és a férgek is hogy mi való nekik és azt eszik. Az emberek kezdenek erről megfeledkezni.


Vajon miért az emberi faj az egyetlen, ahol a legtöbb féle betegség előfordul?

Miért van az hogy az ember által tenyésztett és tömegesen tartott állatoknak folyamatos gyógyszeradagolásra van szükségük?

67. 66e2bc2de5 (válaszként erre: 65. - 66e2bc2de5)
2021. ápr. 22. 10:12
Meg ez amúgy kicsit olyan mint amikor azért gyalogoltatnál gyereket sokat mert büdös az autó meg környezetszennyező -- persze, ok, ha nyűgös, fáradt, akkor nem szabad ilyenekkel továbbfárasztani. Elég ha általában a sétálás fogalmát megismeri, megkedveli. Majd nagyobb lesz és fel tudja mérni. Jelen esetben meg azt tartsd szem előtt hogy ásványi anyagokat, fehérjét kapjon ÉS megszeresse a húst mint olyat.
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Nemsüti)
2021. ápr. 22. 10:08

Mi lenne ha lepattannál rólam?

A gyermekem neveléséhez igenis van jogom! Ne hogy már te döntsd el azt, hogy miről miképp vélekedek.

Te vagy az egyike az elfogadásra képtelen, megrögzött, “az ember fő tápanyaga a hús” gondolkodású személyeknek. Millió ember él hús nélkül, közöttük én is é kicsattanok az egészségtől.

Nem én tartom magam különbnek, hanem te. Nem én fujjogok másra, hanem te.

Nézz kicsit magadba, mert ha mindenkivel így viselkdesz és nem bírsz elfogadni semmit ami a véleményeddel szembe megy, akkor hamar meg fognak utálni mindenhol.

2021. ápr. 22. 10:07
Én már csak azért sem sulykolnám bele egy gyerekbe mert később lehet emiatt fogják cikizni a suliban. És ha husi lesz a menzán vagy valahol akkor mindig csomagolsz neki avokádót? Szerintem elég ha tizenévesen elkezdi ezeket a dolgokat, úgyis biztos sokat fogja ezeket hallani mindenhonnan. Máskülönben meg először az a legfontosabb (szerintem) hogy minél többféle ételt megismerjen és megszeressen. Utána érdemes ilyenekkel foglalkozni.
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - 55Judit)
2021. ápr. 22. 09:59

Én nem a vegán életmódról tettem fel a kérdést. Még mindig nem!

Ettől függetlenül igenis egészségesnek tartom. A túlzott húsfogyasztás is rengeteg veszélyt rejt, mégis a legtöbb ember minden étkezéshez húsokat fogyaszt.

63. Nemsüti (válaszként erre: 62. - Nemsüti)
2021. ápr. 22. 08:59
Étkezésről ——— akartam írni.
62. Nemsüti (válaszként erre: 47. - _Berry_)
2021. ápr. 22. 08:58

Ez igaz. De nincs joga ahhoz, hogy csakis a saját életmódját erőltesse rá. És itt nem az érkezéséről beszélek, az ütötte meg a szemen, hogy még oviba se küldené.🤦‍♀️

Ha én itt nyílt színen leírják, hogy soha nem akarok a gyereknek zöldséget adni, megnézhetném magam mit kapnék...FI ugyanez pepitában.

61. Borzolo (válaszként erre: 60. - 55Judit)
2021. ápr. 22. 08:41

:) mi nem vagyunk nagy halasok, de a héten pont volt lazac.

Egyébként ha direkt vega kaját akarok csinálni akkor gondolkodnom kell, pedig máskor is főzök húsmentest, csak nem gondoljuk túl. A sajtkrémmel töltött gomba pl valami isteni :)

Én a gyerekek esetében úgy vagyok, hogy ők érzik hogy szükségük van-e az adott tápanyagra (nálunk a brokkoli alapélelmiszer, képesek összeveszni rajta). Ha kipiszkálnak valamit a kajából nem csinálok belőle ügyet. Tudom milyen az, mikor beleerőltetik az emberbe amit nem kíván... A pici bármilyen húst felfal, a nagy meg inkább tej-tojás-gomba vonalon mozog. Majd változik.

60. 55Judit (válaszként erre: 59. - Borzolo)
2021. ápr. 22. 07:50

Szerintem teljesen normális amiről írsz. Attól hogy mindenevőnek vagyunk biológialilag kódolva, nem jelenti azt hogy akár húst, akár gyümölcsöt ész nélkül kellene ennünk. Kinek mennyi esik jól.


Én pl. magam kedvéért sosem készítenék húst mert nem szeretem túlzottan. de mivel most nálam étkezik fiam, 1 héten 3x van húsos étel. Én a halat szeretem. Főként a lazacot. Az is van heti 1x, van hogy 2x. nem eszünk sokat, de mindenből, amiről tudjuk hogy egészséges a szerveztünk számára.

59. Borzolo (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 22. 07:37

Egy vega apukát ismerek. A gyerek mindenevő. Volt, hogy húst-hússal akart volna enni. Ők úgy oldották meg, hogy termelőtől vették az állati dolgokat.

Mi mindenevők vagyunk, de pl a héten még nem csináltam húst. Észre se vettük. És az oviban se tömik őket hússal, egyrészt eleve kicsik az adagok, másrészt, ha nem eszi meg se csinálnak belőle ügyet, amíg valamennyit eszik a pl a köretből.

58. 55Judit (válaszként erre: 55. - Bless the child)
2021. ápr. 22. 07:34
Te jól látod. A két faj emésztőcsatornája nagyban külömbözik.
57. NomNom (válaszként erre: 56. - Unom)
2021. ápr. 22. 07:32
Nem tudom egyébként, hogy a mai világban egy vegetáriánus szülő kaphat-e segítséget, hogy hogyan etesse a gyerekeit, vagy annyi a történet, hogy a védőnő elküldi a p-be?
56. unom (válaszként erre: 54. - NomNom)
2021. ápr. 22. 07:27
Így van, ezért nem értem a felhördülést.
2021. ápr. 22. 07:23
Mégis embernek születtél, nem kecskének
54. NomNom (válaszként erre: 53. - Unom)
2021. ápr. 22. 06:50
Ja hogy a FI nem vegán...
53. unom (válaszként erre: 51. - 55Judit)
2021. ápr. 22. 06:47

A vegánság és a vegetarianizmus nem ugyanaz.

A vegetáriánus eszik állati fehérjét, a vegán semmilyen állati eredetű terméket nem fogyaszt.

52. NomNom (válaszként erre: 50. - NomNom)
2021. ápr. 22. 06:47
Étkezni....
2021. ápr. 22. 06:40

Vegánnak lenni természetellenes.

Bár vannak akik vegánként élnek és nem látszanak betegnek. Viszont azt ránézésre senki nem tudja megmondani róluk hogy mennyire küzd a szervezetük ez ellen.


Hallottál már olyat hogy XY hirtelen meghalt pedig milyen jól nézett ki? Számtalan oka lehet. A lényeg, hogy valamelyik szerve, vagy szervrendszere nem bírta a "kiképzést". Többnyire a hosszútávú, a szervezetének nem megfelelő életmód, táplálkozás, mozgás, és ki tudja még mi minden tehet tönkre alattomosan egy testet.


Az ember mindenevő. Erről árulkodik a fogazata és a bélrendszerének a hossza. Nem lehet semmit belemagyarázni, mert ez van.


Vannak akik több éven át is panaszmentesen képesek állati fehérjék nélkül élni, de érdemes ezzel kísérletezni? Hátha nekem is sikerül és elmondhatom hogy vegán vagyok? És ha nem sikerül? Ha visszafordíthatatlan bajom lesz? Az embernek saját egészségével sem lenne szabad játszani, kiváltképp nem a gyerekével.

50. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 22. 05:29
Van egy nő, 10 gyereke van, mindenki vegán. Van youtube csatornája. Mondjuk arról pont nem beszél hogy csinálja. Pedig kíváncsi lennék mert nem néznek ki nyeszlettnek. Ugyanakkor felelőtlenségnek tartom, hogy kis gyermeket úgy etet. Felnőtt korában kéne eldöntenie szabad akaratából, hogy hogyan szeretne érkezni.
2021. ápr. 22. 05:15
Egyébként nem gondolom, hogy egészségesebb a kieső/hiányzó vitaminokat/tápanyagokat pirulák formájában bevinni.
48. tuskoledi (válaszként erre: 2. - Vivo44)
2021. ápr. 22. 05:08
Egyetértek! Ráadásul szerintem a hús egyáltalán nem olyan ördögtől való és káros, mint ahogyan azt beállítják.
47. _Berry_ (válaszként erre: 42. - Nemsüti)
2021. ápr. 22. 00:40
Jó, azért túlzásokba nem kell esni és szinte "szörnyetegnek" bélyegezni a fórumindítót. A szülő azért van, hogy döntsön a gyerekről, amíg az gyerek. Elég sok családban vannak szokások, elvárások, irányvonalak, legyen az akár vallási, akár étkezési, viselkedés stb., ami mentén nevelik a gyereket.
46. virgilius (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 22. 00:05
Amúgy arra csak jóval később, felnőtt koromban jöttem rá, hogy az általános iskolai egyik legjobb barátnőm családja vega volt :) Ha néha náluk voltam, mindig kicsit csodálkoztam, hogy milyen fura dolgokat esznek, de nem állt össze, hogy ő tulképp nem eszik húst. Pedig ez még a 80-as években volt, és simán járt oviba meg suliba, mondjuk napközis nem volt, de soha semmi gond nem volt ebből. Most meg már sok helyen lehet kérni vega kaját, táborokban is. Ha meg nem, és nem eszi meg a párizsit az uzsonnához, abból sem lesz semmi gond. Ha meg mondjuk Waldorfba járatod majd, akkor végképp nem. :)
2021. ápr. 21. 23:47

Amikor én tértem át a vega étkezésre, a két lányom már ovis volt. Természetes volt, hogy esznek húst, ha akarnak. Ha kértek, vásároltam is és elkészítettem nekik.

Más dolog, hogy ízlett nekik a vega kaja, és általában nem kértek külön húst.

Mindig azt ették, ami jól esett nekik. Ha a vacsora nem volt kedvükre, kaphattak mást. Soha nem volt kényszer az evés, bármikor abba is hagyhatták, ha nem esett már jól.


Ugyanis engem kikiáltottak rossz evőnek, és az egész gyerekkoromból leghamarabb az evési kényszerítések jutnak eszembe. Hát nem akartam ezt a gyerekeimnek.


A fiam kb. 6 hónapos koráig nem kapott húst, utána megkínáltuk vele és vidáman ette. Nem volt cirkusz belőle.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Virgilius)
2021. ápr. 21. 23:35

Nem bántam meg, csupán reménykedtem, hogy olyanok írnak majd akik érintettek, vagy hasznos tanácsokat képesek írni a szitkozódás helyett.

Akkor én is rosszul érzem magam ha miatam van egy plus fogás. Ilyenkor inkább kijelentem, hogy adjanak egy almát, elleszek én azzal is. :)


A vegánba én sem mernék belevágni pici gyerekkel, de a vega szerintem is hozható. Ezért is tettem fel a kérdést.

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Nemsüti)
2021. ápr. 21. 23:32
Ennyire azért ne lovald bele magad.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook