Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vega szülőként hogyan etetitek a gyermeket? Esznek húst? fórum

Vega szülőként hogyan etetitek a gyermeket? Esznek húst? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
42. Nemsüti (válaszként erre: 41. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 21. 23:29
Buta és önző. Csinált egy gyereket és most játssza felette az istent. Szomorú, nagyon is. Ennek a babának már most látszik a jövője, hogy anyuci még azt is megszabja majd milyen színűt kell csinálni.
41. df1e1c376c (válaszként erre: 29. - Nemsüti)
2021. ápr. 21. 23:12

Miért lenne buta?


Vallási okból vagy vagy szegenysrgbol tudod hány millió ember nő fel naponta a világon?



De amúgy az átlag magasság ott nagyobb, ahol húst esznek.

40. df1e1c376c (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 23:07

Szóval kell a fejlődéshez, de xar.


Szerintem nincs rend a fejedben. Így ne akard átadni a nem tudom mit!


Ha vegetáriánusok vagytok, azt szokja meg a gyerek. Ha felnő, talán más lesz.

Csak hatarozd el magad, mert a gyerek felnő, és kérdez, és gondolom mögötted nincs isten, aki indokolná.

2021. ápr. 21. 22:50

Hú. Kedves Fórumindító, gondolom, már rég megbántad, hogy kiírtad ezt a témát. :) Én is voltam vega pár évig, és pont ezért hagytam fel vele, mert kikészített az állandó kötekedés, magyarázkodni kényszerülés, elítélés stb stb. De még az is, ha pl kedves és toleráns emberekhez mentünk vendégségbe, és nekik is gondot okoztam akaratlanul is, mert bár mondtam, hogy ne csináljon problémát belőle, nem eszem húst csak köretet, azért mindig jöttek a tekintetek és a megjegyzések...

Azóta jópár év eltelt, és azt gondolnám, megengedőbb a társadalom, de a jelek szerint mégsem. :)

Nekem van olyan barátnőm, több is, aki maga vega, egyikük a gyerekeit is vega étrenden nevelte, Waldorf intézményekbe jártak, ahol szintén nem volt hús. Három gyereke már nagykorú, és mondhatom, semmiféle hiánytünetet nem látni rajtuk, sőt. Nagyon egészségesek, okosak és jó fejek. Viszont ehhez nagyon érteni kell a jó vega táplálkozáshoz, az nem elég, hogy nem eszünk húst, de ezt nyilván Te is tudod.

Másik vega barátnőm adott a gyerekeinek húst, ők is nagyok már, lánya azóta maga is vega lett (gimis korában), fia eszik húst.

Harmadik, ővele biztos meg lennének elégedve a fórumra írók :) ő a terhesség és a szoptatás alatt evett húst, de aztán megint abbahagyta, gyerekei ugyanúgy vannak vele, mint a másodiknak említett esetben.

Szóval sztem simán meg lehet ezt oldani. A vegán az már más téma, abba én biztos nem mernék belevágni, de ha sajtot, tojást, tejet esztek, akkor semmiféle hiánybetegségtől nem kell tartanotok. :)

38. _Berry_ (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 22:36
Szerintem ha tojást és tejtermékeket szándékodban áll majd adni, akkor teljesen felesleges a húst megvonni. Majd ha nagyobb lesz, akkor maga eldönti, hogy milyen érzései vannak a hússal kapcsolatban.
2021. ápr. 21. 22:35
Intolerancia miatt nem ehetek tejtermèket ès tojást meg kakaós dolgokat sem, de ha lenne gyerekem nem vonnám meg tőle a csokit, kakaót, tejtermèkeket ès a tojást . Oviba mèg szerencse, hogy kell járnia, ès remèlem nem viszel be neki vega ebèdet az óvodai koszt helyett.
36. asgardi (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 22:34

Hát élő állat húsát azért nagyobb kihívás enni, az tény. 😉😁


Az nagyon fontos, csak bátorítani tudlak, hogy ezek ne (se) maradjanak el semmiképp, viszont nem tudják helyettesíteni a húsfogyasztást sajnos. Ezek a tények.


Nem kötekedésből hoztam fel a növényeket, hanem azért, mert az érvelésed, gondolkodásod alapján ez sem etikus kategória így, az én fejemben legalábbis. Magamtól nem kardoskodnék ilyen látszólag hülyeségek ellen, viszont elvi síkon ugyanúgy érző lényeket pusztítunk el fogyasztási céllal. Na nem rágom tovább ezen a gittet, a lényeg asszem átment.


Azt el tudom fogadni, hogy téged taszít a hús, de ezért ne a gyermeked igya meg a levét. Szerintem párolt zöldség, rakott bármi, főzelék, stb... mellé nem nagy dolog pl. natúr szeletet tenni a gyerek tányérjára heti 2x mondjuk. Ez egy könnyű kompromisszumos megoldás, nem kell ezerfelé főzni, hiszen az alap hasonló, mégis jutna neki húsból is.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 21. 22:32

Láttam. Tartunk itthon tyúkokat.

Tojást mindenképp tojnak a tyúkok, míg egy állatot nem vágunk le mindenképp. Többnyire csak házitojást eszünk, abból is készítek majdnem mindent.

Szerintem azért nem egy kategória égy tojás kipottyantása és az állatok leölése.

A tejről valóban etikusabb lenne leszoknom, mivel a tejipar is elég sok galibát okoz az állatoknak. Ebben igazat adok. A gyerektől viszont nem szeretnék mindent megvonni és ha már választani kell, akkor a kevésbé rosszat választom.

34. ambivalencia (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 22:32
Vegetáriánus étkezéshez nem konyítok, ovihoz csak annyit, hogy 5 éves koráig otthon tarthatod védőnői engedéllyel. Az óvodai étkezés nem kötelező, nyugodtan haza viheted ebéd előtt ha meg tudod oldani. Az enyémek sem ettek ott amíg itthon voltam.
33. df1e1c376c (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 22:24

Te láttál már tyúkot tujast kipottyantani? Az nekik fájdalmas.

És tej azért van, mert a boci fialt.


Ennyit erről.

A "hitted" álszentség.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Nemsüti)
2021. ápr. 21. 22:23

Nem a gyerektársaság ott a fő gond.

A többibe nem szeretnék belemenni. Ha ezt szeretném megvitatni majd nyitok egy ilyen fórumot is.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Asgardi)
2021. ápr. 21. 22:20

Köszönöm a normális választ.

Tojást és tejterméket szándékomban áll adni neki. Nem vonnék meg minden állati fehérjét.


Amit pedig a növényekről írtal, azzal tisztában vagyok többé kevésbé.

Míg egy állat eljut a levágásig elég sok stresszhelyzeten, kellemetlenségen kell átesnie. Akkor is ha ez otthon történik. Ráadásképp én magától a döglött állat húsának elfogyasztásának a gondolatától is undorodom, de ez már csak a személyes problémám.

30. df1e1c376c (válaszként erre: 14. - Nemsüti)
2021. ápr. 21. 22:20

Vega, nem vegán.

Azért az más.


És ha az oviban mást eszik, nem dől össze a világ.

29. Nemsüti (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 22:18
Ilyen buta szülő , mint te, nincs túl sok. Szóval ne itt keresgélj!
28. Nemsüti (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 22:16
Szerinted a gyereknek a szoknyádbmellett kéne ülni még 5 évesen is? Megsúgom: nem kell. Sőt! Kell neki a gyerektarsaság. Abból tanul, attól fejlődik. És kell neki a csoki is, kakaó is és a hús is. Bármilyen.
27. df1e1c376c (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 22:15
Ha gyakorlott vagy, miért van kérdésed?
2021. ápr. 21. 22:14
Elnézést,de az eredeti témához nem tudok hozzászólni, még az ismeretségi körömben sincs hasonló szülő. Csak egy javaslat volt részemről.
25. df1e1c376c (válaszként erre: 23. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 21. 22:12
Ettek
2021. ápr. 21. 22:12

A tejem 100%, hogy megfelelő neki. Szépen fejlődik és a védőnő sem rosszalta az étkezési szokásaimat. Nagyon odafigyelek arra, hogy miből mennyit eszek.

Bár engem leginkább az foglalkoztatna, hogy más, a helyzetemben járó szülők hogyan oldják meg.

Egy szóval sem mondtam, hogy az én gyerekem nem fog húst enni, mindössze örülnék neki ha továbbadhatnám neki az elveimet. Nem kiosztást kértem hanem tanácsot.

23. df1e1c376c (válaszként erre: 2. - Vivo44)
2021. ápr. 21. 22:11

Én a 80-as években születtem, és az említett vegetáriánus gyerekek nem értek sonkát.


Meg volt glutén érzékeny is. O soha nem evett zsömlét.

Meg volt egy harmadik, annak is hízott jajaja volt.

Leültünk, ettünk. Kulonbsegre nem is gondoltam felnőttkorig.

22. szőkelédi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 22:10

Én arra törekedtem,hogy legyen minél több vegyszermentes zöldség gyümölcs. Itt vidéken megterem,így könnyebb.Kukoricán vagy egyéb takarmányon nevelt malacka ,baromfi stb. Finom házi tojás ,sonka kolbász. Így egészségesek a gyerekek. Persze jó a műanyag fehérje, tablettás vitamin , antibiotikummal felpumpált eledel is ,de nem ennék meg. No meg ezeknek az árán már meg is lehet venni a normális ennivalót. Szerintem.

Természetesen nincs jogom beleszólni ,de várd meg még a gyerek saját maga eldönti mit szeretne.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 184481d874)
2021. ápr. 21. 22:09

Talán különc vagyok, de nem tartom magam különbnek.

Maradjunk az eredeti témánál, légyszi.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Nemsüti)
2021. ápr. 21. 22:07

Képzelgések?

Az, hogy szívem szerint nem járatnám? Ez nem képzelgés. Ez egy kijelentés. Fogom járatni és tisztában vagyok vele, hogy kötelező. Ettől még lehet saját véleményem az óvódákról és a közétkeztetésről.

2021. ápr. 21. 22:04
Valójában különc vagy és különbnek tartod magad...szomorú
18. libikóka (válaszként erre: 10. - Asgardi)
2021. ápr. 21. 22:04
Hát ez No1:))
2021. ápr. 21. 22:00
A vega nem vegán.
2021. ápr. 21. 22:00
Még csecsemő és ezen gondolkodol? OMG!
15. 184481d874 (válaszként erre: 2. - Vivo44)
2021. ápr. 21. 21:59
Egyetértek
2021. ápr. 21. 21:59

Te most hergeled itt a jónépet vagy tényleg ennyire buta vagy??

Agyam elszáll..muszáj a vegyes étrend a piciknek. Azt is megkérdőjelezném, hogy a tejed megfelelő e neki? Mert ne legyél abba olyan biztos!

Az ovirol írt képzelgésed pedig egyenesen ostobaság!

13. asgardi (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2021. ápr. 21. 21:58
Gondolatébresztőnek szántam a FI-nak, de jó érzéssel tölt el, ha van, aki hasonlóan látja a dolgokat. 😊
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook