Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbéltágulat, divertikulózis fórum

Vastagbéltágulat, divertikulózis (beszélgetős fórum)


2018. aug. 8. 15:12

A reflexpontok masszírozásával növeli az adott ponthoz tartozó szerv vérbőségét, javítja az anyagcseréjét. Ezzel mozgósítja szervezete öngyógyító erőit.


Ellenjavallt: pl.erős gyulladásos folyamatoknál

21. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Katja05)
2018. aug. 8. 14:24

!!!

Azért utána kell nézni, szabad-e használni!

Vannak esetek, amikor tilos.


[link]

20. katja05 (válaszként erre: 19. - Mezei Virág)
2018. aug. 8. 13:35
Szia! Köszi a tippet! :)
19. Mezei Virág (válaszként erre: 18. - Katja05)
2018. aug. 4. 14:16

Talpmasszázs!


[link]

18. katja05 (válaszként erre: 17. - Hüpi)
2018. júl. 17. 22:09

Hát köszi az infót! Remélem találunk valami megoldást! Azért elég kényelmetlen és biztos, hogy nem egészséges.

Ha esetleg beválik valami, majd tájékoztatlak! :)

17. Hüpi (válaszként erre: 16. - Katja05)
2018. júl. 17. 21:21

Ok, megpróbálom a méhpempőt, köszönöm, veszteni valóm semmi.:)

Székletileg meg hasonló a helyzet, annyiban más, hogy nekem minden nap van, de a mennyiség változó. És a puffadást nem csak a gázképződés okozza, biztos, hogy a székletfeltorlódás is az oka. Néha használok keserűsót, az pucol valamelyest, de segíteni nem segít sajnos az sem.

16. katja05 (válaszként erre: 14. - Hüpi)
2018. júl. 17. 20:28

Sajnálom, hogy az eddigi kísérletek nem váltak be. De mondom, esetleg próbáld ki, amit én írtam. Illetve a méhpempőt is nagyon dícsérik, pont aminap olvastam, hogy van benne valami olyan anyag, ami a bélfalnak jót tesz. De azt még én sem próbáltam.


Annyit szeretnék még kérdezni, ha nem baj, hogy Neked is vannak ilyen székletproblémáid, hogy a mennyisége durván lecsökkent a korábbi megszokotthoz képest? Vagy Te “csak” puffadsz? Mert mint írtam, nekem ez nem puffadás, hanem a széklet, ami nem jut ki...

15. dd9dec5381 (válaszként erre: 7. - Katja05)
2018. júl. 17. 20:20
Asszem nem írhatom ki ide,de kuldok privit.
14. Hüpi (válaszként erre: 10. - Katja05)
2018. júl. 17. 20:17
Amit eddig kísérleteztem: 2 hetes szakaszokat tartottam, egyesével elhagytam az édesítőket (mindegyik típusút), tejet és tejtermékeket, glutént, fruktózt, kávét, fehérjeport és egyéb táplálékkiegészítőket, de semmi nem javult. Sőt, 2napos citromos vízkúra után is puffadt a hasam. Már tényleg nem tudom, mihez kezdjek.
13. Hüpi (válaszként erre: 10. - Katja05)
2018. júl. 17. 20:10
Amúgy egészségesen étkezem, bár nem nagyon szeretem a zabkorpát, de rostban gazdag az étkezésem, sok a zöldség, és a székletem sem rossz állagú. De még reggel is pókhassal ébredek. :(( Pedig ha valami csoda folytán lapos lesz a hasam, elég kockás.
12. Hüpi (válaszként erre: 11. - Katja05)
2018. júl. 17. 20:01
A szigmabélen találtak egy kis kitüremkedést, de mivel semmi gyulladás vagy hasonló panaszom nincs, így kb. ennyit is foglalkoztak vele. Legkellemetlenebb dolog a pókhas, és néha kimondottan fáj a szeretkezés, mert pont a vaginát érinti a kitüremkedés. Vastagbéltükrözésem még nem volt, de sokszor voltam hasi UH-n, nőgyógyászati műtét miatt.
11. katja05 (válaszként erre: 9. - Hüpi)
2018. júl. 17. 18:59
Te voltál vastagbéltükrözésen?
10. katja05 (válaszként erre: 9. - Hüpi)
2018. júl. 17. 18:56

Szia! De Nálad akkor mi a diagnózis? Mondták végül, hogy béltágulat? Vagy mindenki azt mondja, hogy “csak” puffadsz?


Egyébként eddig nekem sem vált be semmi ebben az állapotban, de amik korábban (amíg minden rendben volt) csodaszerek voltak, a propolisz és a virágpor, illetve a zabkorpa. Hátha Neked segít :)

2018. júl. 17. 18:08
Szia, nekem kb. 2 éve alakult ki, rettenetesen zavar, mert én is 52kg vagyok a 168cm-hez, és állandóan pókhasam van. Eddig semmi sem segített, pedig egészségesen étkezem, metabolizmusom is rendben, mozgok is, és mégis. Dokik látják az UH-n, (nekem a nőgyógyász vette észre), de azt mondták, valami állandóan puffaszt, tapasztaljam ki mi. Azóta próbálgatok ezt-azt elhagyni, hátha változik bármi, de sajnos eddig nem jártam sikerrel. :(
8. katja05 (válaszként erre: 6. - Ivy)
2018. júl. 17. 17:18
Értem... az engem még nem kapott el. Köszi az infót!
7. katja05 (válaszként erre: 5. - Dd9dec5381)
2018. júl. 17. 17:17
Szia Frittata! Köszönöm a hozzászólást! Igen, a szorongással is kezdenem kell valamit, de úgy gondolom ez önmagában sajnos most nem jelent megoldást. Azt megkérdezhetem, hogy a párod milyen gyógyteát ivott?
6. Ivy (válaszként erre: 3. - Katja05)
2018. júl. 17. 12:53
Én mindig azt hallottam tőlük,hogy ha begyúllad,akkor hasmenésük van. :(
5. dd9dec5381 (válaszként erre: 4. - Dd9dec5381)
2018. júl. 17. 12:46

Páromnak volt amúgy, de az antibiotikumot sem szedte be, gyogyteaval es diétával meggyógyult. Mi sem értettük, miért alakult ki, vegak vagyunk, rostdusan es egészségesen főzök... És mégis...

Ez a székletbentmaradas viszont aggasztoan hangzik...

4. dd9dec5381 (válaszként erre: 3. - Katja05)
2018. júl. 17. 12:43

Úgy érted ezt a "tettél" érte mondatot, hogy feltételezésed szerint pszichés problémaid miatt lettek a testi tünetek?

Mert akkor a szorongás stb. megszűnése előidézné az állapot javulást nem? Nyilván menj tükrözésre es kezeld a bajt, de ha mentálisan rendben leszel, ez sem tér vissza.

2018. júl. 17. 12:22

Szia Ivy! Köszönöm a hozzászólásodat! Az unokatesódéknál is vanak ilyen székletproblémák és pókhas? Vagy ezt nem tudod? Ők hogy kezelik, élik meg? Engem nagyon zavar a tudat, hogy tönkrement az egészségem és persze a nagy has is.


Még nem állapította meg doki, most héten megyek tükrözésre, de sajnos nem tudok elképzelni mást, “tettem” érte, hogy ide jussak... és nálam nem székrekedés, inkább szorongás az ok. Ezért írtam, hogy nálam a rostok nem segítenek, egészségesen táplálkozom és sportolok rendszeresen, ennek ellenére alakult ki a helyzet.

2. Ivy (válaszként erre: 1. - Katja05)
2018. júl. 17. 11:45
Szia! Az én unokatesómnak is ez a baja. Az ő és az édesanyja is diverticulitiszes. Ez a betegség a rost szegény életmód hatására alakul ki általában és hozzájárul még a mozgásszegény életmód. (Sajnos) A bél könnyen begyullad, ( pld. apró magvaktól) ilyenkor gyulladáscsökkentőt kell szedniük. sok folyadékot kell inni és nem szabad apró magvas gyümölcsöket enni. ( málna, eper, ribizli, nem jó a dinnye, mák, dió, stb. Egyébként főleg idősebb korban alakul ki, illetve idősebb embereknek okoz általában tüneteket. Orvos állapította meg Neked, hogy ez a problémád? Jobbulást!
2018. júl. 17. 10:48

Sziasztok!


Olyanok véleménye, tapasztalata érdekelne, akiknél bármilyen béltágulat fennáll.


Az érdekelne, hogy mik a tüneteitek? Hogyan kezelik? Van-e olyan, aki végül jól jött ki az egészből? Illetve kezelőorvosok nevét is szívesen fogadom.


Nálam a távozó széklet mennyisége csökkent le drasztikusan. Emiatt nagyot nőtt a hasam, és el sem tudom képzelni, hogy képes ennyi bent tárolódni... Székrekedésem nincs, a rostok, zöldségek, gyümölcsök, nem segítenek. Illetve amúgy is sok folyadékot iszom.


El vagyok keseredve, ugyanis még csak 28 éves vagyok...


Előre is köszönök minden infót, segítséget, hozzászólást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook