Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Várom ide azokat, akik meg vannak/voltak elégedve az "SZTK" terhesgondozással fórum

Várom ide azokat, akik meg vannak/voltak elégedve az "SZTK" terhesgondozással (beszélgetős fórum)


28. cstbrigi (válaszként erre: 27. - 6b006fc769)
2011. ápr. 7. 18:21

Semmi sem fehér vagy fekete...

Ráadásul én azt látom (ami sok más dologban is igaz), hogy ami az egyikünknek jó, az a másikunknak a legszörnyűbb dolog... Egy dokiban, egy kórházban, egy pasiban, egy gyerekben... Bármiben...

Én nekem mindkét dokival csak jó tapasztalataim voltak/vannak, de sokan szidták őket nekem is, hogy így meg úgy... És ugyanakkor meg akivel nekem "konfliktusom"volt, az másnak a legjobb doki a világon... Nem vagyunk egyformák, és az elvárások sem azok...

27. 6b006fc769 (válaszként erre: 26. - Cstbrigi)
2011. ápr. 6. 18:56
Tudom, hogy van ellenpélda, de annyi rosszat hallottam/olvastam, viszont tudtam, hogy nem lehet minden csak rossz, ezért kerestem a jót:) Szerencsére jöttek, és írták:)
26. cstbrigi (válaszként erre: 25. - 6b006fc769)
2011. ápr. 6. 18:20

Van ilyen is, olyan is... Nekem sajnos van ellenpélda is a tarsolyomban...

Aki lelkiismeretesen csinálja - de ez szerintem egy csomó szakmára igaz, lsd.tanárok... stb. - az igenis odateszi magát, minden ellenszolgáltatás nélkül, mert azért tanult, hogy a hivatásának éljen, és ez így van jól! Csak talán manapság ők vannak kevesebben...

25. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - Cstbrigi)
2011. ápr. 6. 15:05

Akinek van fogadott dokija azt hittem, hogy hozzá jár terhesgondozásra:) Szóval hülyén tettem fel a kérdést, de mégis olyan válaszokat kaptam, amikre számítottam:)

Szóval az a lényeg, amit te is megerősítettél, hogy nem igaz, hogy az "SZTK" azaz alapellátást csak véreskezű, flegma, pénzéhes, hozzá-nem-értő orvosok csinálják.:))

Én találkoztam ott igazán jó, hozzáértő és kedves és hivatásának élő IGAZI ORVOSokkal, nem egyel, nem kettővel:) Minden elismerésem az övék.

2011. ápr. 5. 13:22

Érdekes, hogy terhesgondozásról kérdeztél, és mindenki szüléssel kapcsolatban írt... :-)

Nekem volt fogadott dokim, és örültem neki - nekem inkább csak valamiféle pozitív lelki hátteret adott az, hogy ismertem a dokinőt (igen, nőnél szültem, csináltam végig a 9hónapot, és csak jókat tudok róla mondani), és tudtam, hogy bármi van, számíthatok rá. Kellett is, mert császárral szültem...

DE akihez a kötelező terhesgondozásra kellett járnom, igaz férfi volt, mégis maximálisan rábíztam volna magam, és a babám is. Ritka tündéri egy orvos volt, és mindenkitől csak pozitívat hallottam róla (is).

23. 6b006fc769 (válaszként erre: 21. - Jozsi.38)
2011. márc. 24. 19:12
Na ilyent én is láttam. Mondjuk mi osztályon voltunk és gyakorlatilag nem akartak "belekontárkodni" a kolléga dolgába. Nem mintha veszélyben lett volna az anyuka, csak épp nem foglalkoztak vele annyit az osztályon lévő dokik, mint a mindenki betegeivel:) Persze kedvesek, normálisak voltak vele is és ha problémája volt bárkihez fordulhatott.
22. mandulacska2 (válaszként erre: 21. - Jozsi.38)
2011. márc. 24. 18:30
Hát ez is előfordulhat. De ha baj van , akkor mindenféleképp tesznek valamit. Viszont ha nincs "életveszély", akkor szerintem biztos nem foglalkoznak vele. Még én se döntöttem, csak a szülés eleve egy kényes, bizalmon alapuló dolog. Már elég sok dokival megjártam, legalább ebben a pillanatban szeretném, ha olyan doki lenne mellettem, akiben megbízok, és ismerem. Nyilván én se fizetnék 100ezreket. Hiába tudom pl. hogy az egyik doki nagyon-nagyon jó, és azt mondják, hogy ő a legjobb, de mivel annyit kér, biztos nem tudom megengedni magamnak, hogy őhozzá járjak, és őt felfogadjam.
2011. márc. 24. 17:01
mandulácska2 olyat is hallottam hogy valakinek fogadott orvosa volt nem ért rá és rá se néztek, mert van fogadott orvosa :O)
20. mandulacska2 (válaszként erre: 19. - 6b006fc769)
2011. márc. 24. 16:31
Örülök, neki, hogy neked ilyen jó tapasztalataid voltak. Remélem, nekem se lesz gondom.
2011. márc. 24. 16:19

Mondjuk az szerintem alap, hogy az SZTK rendelésre ugyan ahhoz a dokihoz járjon az ember lánya.

Mandulácska2: Nekem toxémiám lett, és a városi szakrendelésről "estem be" a kórházba, minden előzmény nélkül egy szál kiskönyvvel és tökéletesen elláttak.:)

18. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Kata 1977)
2011. márc. 24. 16:15
Én tavaly szültem, sajnos a Városligeti fasort bezárták, nem tudom, mi van a helyén. Mondjuk az ÁEK-ban szültem, az ugye a "jogutódja":) Nagyon korrekt volt az egész csapat:)
2011. márc. 24. 15:18
Sziasztok. Én még csak most vagyok várandós az első babánkkal. Jelenleg SZTK-ba megyek, mert magánba nem tudom megengedni. Jó dokim van, most voltam nála először. Kedves , figyelmes. Azt viszont nem tudom, hogy fogadok e . Úgy vagyok vele, hogy félek, ha nincs saját dokim, akkor egy idegennél kötök ki, aki nem tudja, mi az egészségügyi hátterem, mik lehetnek a komplikációk (márpedig nálam vannak eü. problémák). Sokaktól hallottam, hogy ha nem fizettek, nem törődtek velük. Én azért szeretném, ha ugyanaz az orvos követné végig a terhességemet. Végülis nem mindegy, megbízhatsz e a dokiba, mivel már ismered.
16. Anzse
2011. márc. 24. 15:03

Sziasztok,

nekem sem volt fogadott orvosom.

Először elmentem magánba és Ő maga mondta, hogy mikor rendel az SZTKba és menjek oda hozzá, mert ott ugyanazt az ellátást kapom, mint itt nála magánba. nagyon rendes volt velem, igaz a végén nem nála szültem, mert éppen szabin volt. Az ügyeletes orvos is nagyon rendben volt.

Nekem csak pozitív tapasztalatom van. Ez egy vidéki kórház volt.

2011. márc. 24. 14:29
Én 5 gyrekkel jártam sztk terhesgondozásra. Soha semmi gondom nem volt. A magánorvos sem tudott volna korrektebb lenni mint az ottaniak- még az elsőnél kiválasztottam magamnak egy orvost és végig hozzá jártam, aztán nála is szültem.
14. szofi2
2011. márc. 24. 14:26

Sziasztok!

Most várjuk a második kislányunkat és most nem magánrendelésre járok hanem sztk-ba és nagyon kellemesen csalódtam! Mindent megcsinálnak egy helyen és általában háztól-házig fél óra alatt végzek is:)) Szüléshez sem fogok dokit fogadni, azért drukkolok, hogy jó ügyeletest fogjak ki:))

2011. márc. 24. 14:04
Én mindig ugyanahhoz az orvoshoz jártam sztk alapon a szülést nem ő vezette le szabadsága miatt. Le a kalappal a hozzáállásért és egyáltalán nem a pénzért! Nem is fogadták el!
12. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - Kata 1977)
2011. márc. 24. 14:04
Az egyetlent igen - dr. Drávucz Sándornál :)
11. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2011. márc. 24. 14:03
A fiatalt nem Gerencsér Gézának hívták?
10. Kata 1977 (válaszként erre: 7. - 6b006fc769)
2011. márc. 24. 14:02

Én 3 gyermekemet a Városliget fasorban a BM kórházban szültem.

Ti is?

2011. márc. 24. 14:00
Kíváncsian olvasom itt is a véleményeket a témáról, köszi, hogy nyitottad ezt a topikot Panna :)
2011. márc. 24. 13:57

Nekem anno nem volt fogadott orvosom, mert úgy voltam vele, hogy ha segítség kell, úgyis ott az ügyeletes, feleslegesnek tartottam még ezért is fizetni.

Mikor végül szülésre került a sor, akkor éppen egy nő volt a szülészeten műszakban, és bár azt mondják a női dokik nem jók, nekem csupa pozitív tapasztalatom van róla.

7. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2011. márc. 24. 13:54
A Városligeti fasorban?
2011. márc. 24. 13:50

Hasonlókat mondhatok. Aranyos, idős orvoshoz jártam gondozásra az SZTK-ba. Tudta, nem nála fogok szülni. A BM kórházába is úgy vonultam a belépési engedéllyel; akkor láttak először. Imádkoztam is magamban, hogy vagy nagyon idős, vagy nagyon fiatal legyen az ügyeletes. Megkaptam mind a kettőt. A fiatal orvos anno egy díszdobozos Napóleon pezsgőt kapott 2 pohárral.

A kórház olyan volt, amilyen - annyi pénzért...:D

2011. márc. 24. 13:49
Én az elsőt fogadott orvosnál a másodikat ügyeletesnél szültem.Nem volt különbség.
2011. márc. 24. 13:46
Csak pozitívat mondhatok, pedig sosem hálapénzeltem, mert ellenkezik az elveimmel.
2011. márc. 24. 13:43
szintén zenész :) én se fogadtam orvost egyik gyerekkel sem, ügyeletesnél szültem mindig és nem jártam rosszul
2011. márc. 24. 13:41

Szia!


Én az első 3 gyereknél fogadtam dokit és nem is bántam meg úgy bántak velem mint a hímes tojással,persze nem ingyen.

De most a 4.k babónál nem volt rá egyszerűen keret,és nem maszek dokim volt.

Az orvos nagyon lelkiismeretes rendes volt végigkísérte a terhességemet és rá is fáztam volna ha megfogadom mert épp akkor nyaralt mikor szültem így amikor itt volt az idő úgy voltam vele lesz aki lesz,az ügyeletes is jó.

De éjjel szültem és a doki szerint "itt csak reggelre lesz baba" ezzel elment aludni,rá 1 órával megszültem a 2 szülésznőnél és csak gratulálni jött le.

2011. márc. 24. 13:36

Nem hiszem el, hogy csak nekem voltak pozitív tapasztalataim... Megmondom őszintén, hogy eléggé nem tetszik a hálapénz-rendszer, ezért nem is voltam hajlandó orvost fogadni. Én megbíztam a magyar egészségügyben és nem csalódtam.

Még valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook