Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vannak sorstársak?😟 Ureaplasma - kép lent. fórum

Vannak sorstársak?😟 Ureaplasma - kép lent. (beszélgetős fórum)


9. Charlize (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 30. 12:04
Nekem halvány pozinak tűnt. Kellene újabbat csinálnod.
2022. dec. 29. 22:33
SZTK? Ott semmit nem csinálnak, és ezek ott is fizetős vizsgálatok. Sajnos minden úgy működik ha odacsapsz...
2022. dec. 29. 21:54
Igen,szerettem volna előtte. Akkoris volt hormonképem illetve rákszűrés...doki szerint ennyi eleg volt...es most hogy mar ennyi ideje próbálkozunk "rácsaptam" az asztalra és teljes körű kivizsgálást kértem. Eddig nemis tudtam hogy létezik ilyen is sajna. Szomorú hogy könyörögni kell...
2022. dec. 29. 21:39

Ki fogsz gyógyulni belőle,lányomnak is elmúlt ez. 🙂

De igen,babavárás előtt érdemes teljes kivizsgálást csináltatni, én már a lányomat is nyuzom ezzel, pedig csak 20 éves, évente pajzsmirigy, nodoki stb... De nekem ne legyen problémája ha babat szeretne majd!


A legjobbakat kívánom nektek!

2022. dec. 29. 15:05
Szia Elara :) egészen tegnapig én sem hallottam még róla. Elmentem dokihoz hormonvizsgalatra mivel tobb mint 1 éve próbálkozunk. Ott rendben talált mindent. Vissza rendelt keneteket venni az összes létező olyan vírusra amik meggátolhatjak a teherbeesést :) és így lettem rá pozitiv. Kaptam antibiotikumot 20napig kell szednem nekem, és a páromnak is. Soha semmi tünet nem jelezte, teljesen tünetmentes voltam. Akinél terhességkor jelentkezik a baba alacsony súllyal születhet, agyhártyagyulladást okoz a kicsinek illetve halva születést. Egyiksem jó :( és nagyon szomorú vagyok mert nemtudom hogy ez halvány pozi e vagy nem, antibiotikumot szedem... Mindenképp te is kérj ilyen fajta kivizsgálást aki ide téved mindenkinek ajanlom!!!!
4. nilem023 (válaszként erre: 3. - Elara🌟)
2022. dec. 29. 14:32

Ezt találtam:

Az Ureaplasma urealyticum a fiatal férfiak és nők nemi szervét (ritkábban a légutakat) kolonizáló, gyulladáskeltő baktérium. Főleg szexuális úton terjed, a tünetmentes hordozók száma magas. Gyakori tagja a normál baktériumflórának, gondot csak abban az esetben okoz, ha az egészséges flóra károsodik, és az ureaplazma elszaporodik.


Az ureaplazma a baktériumok egy különleges csoportjának tagja. A legkisebb élő mikroorganizmusok közé tartozik – olyan apró, hogy szabad szemmel még mikroszkóp segítségével sem látható.


Az ureaplazma a húgycsőgyulladás eseteinek mintegy feléért tehető felelőssé. Szerepe van a spontán abortusz, a koraszülés, a magzatburok gyulladásos betegsége, az újszülöttkori agyhártyagyulladás (meningitis), a vérmérgezés, a húgycső fertőzése és a különböző kismedencei gyulladások kialakulásában. A vissza-visszatérő vagy idült (krónikus) kismedencei gyulladások esetén és a férfi és női meddőség kivizsgálása során gyakran találnak ureaplazmát.

egészségvonal.gov.hu oldalon találtam

2022. dec. 29. 13:27

Szia, tudnál bővebb infót adni, hogy pontosan ez mi lenne ? Mármint az ureaplasma? Nem hallottam még róla, csak azért érdekel mit kell tudni róla. Én is babatervezés előtt állok már csak azért is :) Örökletes-e , hol érdemes kivizsgáltatni ?stb.

Tudom én most nem vagyok neked nagy segítség, de csak erőt , kitartást, és mihamarabb egészséges csemetét kívánok neked :)

2022. dec. 29. 10:03

[link]


Negativban talan jobban látni:


[link]

2022. dec. 29. 10:02
Sziasztok! Több mint egy ev sikertelen próbálkozás után elkezdtük a kivizsgálást. Tegnap megjött az eredményem sajna ureaplasma. Orvos mondta csináljak egy tesztet. Hormonkép alapján peteérésem volt, összes hormondom megfelelően működik, és uh-n látta hogy a nyalkahartyam is rendben es gyönyörűen megtudna tapadni a kisbaba. Na de..9dpon vagyok. Úgyvoltam egyefene csinálok egyet. Eddig hálát adtam volna ha lett volna rajta második csík..most viszont összeszorul a gyomrom tőle és annyira nagyon félek :( halva születés, babának agyhartya gyulladás stb :( most míg nem kezelik ki nemakarok terhes lenni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook