Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek Fagor kuktája? Tapasztalatok? fórum

Van valakinek Fagor kuktája? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


11. maja780208 (válaszként erre: 7. - Panini)
2011. ápr. 10. 19:21
Lehet,hogy marhaságot kérdezek,de mit jelnt,hogy automatikusan zár???Nem te rakod rá a fedelet,és a fogó zárjával patintod helyre??
10. maja780208 (válaszként erre: 6. - Kovaevakiss)
2011. ápr. 10. 19:19
A te török gyártmányodnál merre megy ki a gőz,lentebbi hozzászólásnál valaki írta,hogy oldalt megy a gőz:-((Lehet,hogy az övénél nem jó már a gumi,vagy nem zár gyárilag??
2011. ápr. 10. 19:14

Nagyon örülök,hogy sokan válaszoltok!Köszönöm!

Nos a Fagor future(rozsdamentes acél 8/10-esből) 15000, a Tefál legolcsobbja is 25000!!Lolka 78 én azért olyan sokat nem adnék ki érte!Van pénzem,de azért annyi nincs!!De majd megnézem milyen alakja van a tiednek!


A török gyártmányú kuktákat minden boltban adják,6000-ért lessz jövő héten a Tes..ba 9 literes,nem valami bizalomgerjesztő az összerakása,de nincs hosszú füle ami+pirospont a kis szekrényesektől:-)Nade hagyjuk,még azért nézelődnék!Hátha valaki ír róluk még valamit.


ZEPTER:nagyon jók!!Bár bő pénztárca kell hozzá,deki se hagynám a benne főzést,klárika5,te se csak nézegesd!!!!


Gumigyűrű.a neten már 450ft-ért árulnak jól utána kell nézni,mert a méret nagyon fontos,na meg,hogy kerek,vagy peremes volt a régifajta!


Röviden ennyi a válasz,de folyamatosan figyelem a hozzászólásokat!Jövő héten megyek egy konyhaboltba,az eladó állítólag ott nagyon segítőkész!

2011. ápr. 10. 10:11

szia,

Nekem 6 literes tefal kuktám van, nagyon jó használni. Biztonságos és könnyű kiereszteni a gőzt belőle!! ...és automatikusan lezár, csak akkor tudod kinyitni ha már nincs benne gőz. Ajánlom, ha még nem vettél. Nem hinném hogy pénzben sok különbség lenne a fagortól.

7. panini (válaszként erre: 2. - Maja780208)
2011. ápr. 10. 09:55

Szia!

Nekem fagor innova kuktám van 2 méretben is. Nem vagyok tőlük elszállva. Olyan hülyéül csinálták meg a fogó részét, hogy gőzkieresztésnél és fedőlevételnél megégeti az ember kezét. Ezen kívül nem záródik be automatikusan. Persze nem tudom a többi milyen, de én legközelebb más márkát választanék.

2011. ápr. 10. 09:21
Jó reggelt, szép napot! Nekem megvannak a régi kuktáim, de sajnos sehol nem kaptam hozzá gumit, és így kellett vennem újat. Az enyém török, düdüklü tencere a neve, és szuper! Nagycsaládos voltam és vagyunk is, mindíg sokat és gyorsan kellett főzni, bab, csülök, pörkölt, főzelékek, mindenre lehet használni, rengeteg időt és energiát spórol vele az ember lánya.
5. syria (válaszként erre: 3. - Klarika5)
2011. ápr. 10. 09:16

Valószínűleg azért volt olyan drága, mert nem alumíniumból van, ami mint tudjuk annak idején nagyon olcsó és jó is volt. Rengeteg konyhai eszköz készült belőlük: lábosok, fazekak, ételhordók, kávékiöntők, tejforralók, kukták, evőeszközök.

Az a nemzedék, aki ezeket használta, sokkal egészségesebb volt, mint a mai. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem valószínű, hogy a használatuk egészségtelen lett volna.

Nyugodtan használd csili-vili kuktát, ha már kinyögted az árát. Zepterék egyébként is sokat adnak arra, miből készülnek az edényeik.

Én is békebeli MOFÉM kuktát használok, nincs vele semmi baj.


maja780208-nak: olcsó kuktát, amibe nem tették bele az anyagot tényleg nem érdemes venni. A Fagorról nem írják, miből van. A Tefal odaírja, hogy rozsdamentes acél, de az ára is húzósabb.

Érdeklődj barátoknál, rokonoknál, hátha lapul valakinél egy örökölt békebeli kukta, de nem használják. Nagyon sokan félnek tőle. :(

2011. ápr. 10. 09:12
Én gyakran főzök kuktában -nem tudom milyen márka-de kb. 6000ft volt és 10literes. A célnak tökéletesen megfelel, gyorsan megfő benne minden, szép és könnyen tisztítható. A hátránya, hogy magas (alig látok bele :o) és oldalra is fújja a gőzt, úgy látom a Fagor kukta felfelé, bele a páraelszívóba-nem lesz a fél konyha zsírgőzös. Most egy 6 literest akarok venni, azt jobban kitudnám használni,lehet beruházok egy Fagorra. Az biztos, hogy nagyon takarékosan lehet vele főzni, hamar behozza az árát.
2011. ápr. 10. 08:23

Rám beszéltek anno egy Zepter kuktát, valami 60 ezer volt, mire kinyögtem az árát. Főztem benne, de olyan szép csilli-villi, hogy sajnálom befogni.A termékbemutatón 20 perc alatt kész lett a csülkös bab, be sem áztatták, a csülökcsont is puhára főtt.Én főzök továbbra is a jó öreg MOFÉM kuktában, pedig azt mondják, hogy nem egészséges, kioldódik valami anyag főzés közben, ami nem szerencsés.Az igaz, hogy a békebelinek a súlya sokkal nehezebb, mint az újaké. De lehet, hogy nem ez a lényeg, hanem a gumigyűrű, meg a szelep.

De a válaszokra én is kíváncsi vagyok:)

2011. ápr. 10. 07:56
Kőkeményen nézelődök,mit írnak kuktatémában a neten,de sehol se találok véleményeket!Millió egy féle olcsó párezres kuktát árulnak,de azoknak vékony az alja,nem merném megvenni hosszútávra,ha már lúd legyen kövér.Fagor Future-t néztem ki 8 literest,de mivel tapasztalatlan vagyok,kíváncsi lennék mindenféle véleményre akár erre,akár bármely más kuktára!!
2011. ápr. 10. 07:54
Van valakinek Fagor kuktája?, Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook