Van valaki, aki hitel nem fizetése miatt elveszítette a lakását vagy házát? (beszélgetés)
azért nevetségesek ezek a bankok....egyettlen nyugat erurópai országban sincsenek ilyen kondiciók mint nálunk..amikor a párom /külföldi/ bejött velem a bankba és elhozott egy két brossurást, csak hitetlenkedve nézte és rázta a fejét...azt mondja hogy most már megérti hogy miért is van padlón az ország...csalás nélkül egy vállalkozás gallyra megy, mert lehetetlenség annyi profitot termelni - legálisan- hogy azzal a hitelt és mindent fedezni lehessen...
A bankok is sírnak hogy mennyit vesztenek a kelet eruópai országokba nah de mit vártak??? idejönnek megsarcolni az amúgy is éhberért dolgozó embereket, és akkor csodálkoznak ha nincs aki vissza fizesse az eszeveszett kamatos kamatokat???...tölünk nyugatabbra lévö országokban egy bank sem élne meg ha olyan feltételekkel dolgozna mint kishazánkban.
Nah de nem csak a bankok a hibásak mert ugye mindenkivel csak azt lehet megcsinálni amit hagy...szerintem a kedves politika is nyakig benne van a dologban, mert az államnak az lenne a dolga hogy, odafigyeljen arra hogy az emberek zsebében maradjon pénz amit kitudnak adni...ugyanis a szegény ember nem fog tudni vásárolni, ha nem vásárol akkor ugyebár ott marad a sok árú a polcon, és túltermelés lesz, ami ugye nem éppen gazdasági fellendüléshez fog vezetni...Nah de hogyan vásároljon az ember ha a munkáját úgy fizetik meg hogy az az éhenhaláshoz sok, a normális életvitelhez meg kevés? és ugye itt jön megint a politika a képbe...de nem is folytatom.
A mi házunk is elment a banktörlesztések miatt...nevetséges hogy mire az ember kifizeti a kölcsönt kb. 220%-ot fizet vissza...amúgy meg teljesen primitívnek tartom azokat az embereket akik leszólják azokat akik hitelt vettek fel...
Havi 23ezer forintról indult a törlesztö hitel, és akkor a szüleimnek is volt munkája..aztán alig 5év alatt 72ezer lett belöle, anyukámat elbocsájtották /mert minek a szakképzett növér a kórházba jó lesz a ro..n takarító nö is mint növér fele annyi bérért de mindegy/ és apukámtól is elbúcsúzott a cége, végkielégítés nékül / az csak a menedzsereknek meg a fönököknek jár alig 2éves meló után több száz millió, a "dolgozó meg magára vessen lett volna menedzser" alapon/ én éppen akkor végeztem a képzésemmel, és persze hogy minden munkahelyre 20éves, csinos (!)/ez a kirtérium volt a lefontosabb/, képzett és lehetöleg 15-20éves tapasztalattal rendelkezö, minimum 5nyelven beszélö , mindenest kerestek...hát ennyi volt a ház ahol felnöttünk, amit a két kezünkkel építettünk fel...
Azért nem árt a fejben is pontosítani azt,hogy amíg le nem jár a kölcsön addig nem saját tulajdon,hanem banki tulajdon ,tehát bármi történik ,a bank rendelkezik az ingatlannal.
Sokan azért zakkantak meg az elveszített házuk miatt,mert végig úgy gondolkodtak,hogy a sajátjukat vették el tőlük,pedig nem ,csak a bang vette vissza a kölcsön adott pénzt.
Ettől eltekintve valóban jó bele vágni ,ha körültekintően teszi az ember,mert sok előnye van az albérlettel szemben ,főleg az,hogy amíg fizeti az ember a részleteket,addig nem kell elmenni onnan,ha meg végig tudja fizetni valóban sajáttá válik .:))
A Fundánál van valóban fix törlesztő résslet!
Nekünk ott van forint hitelünk,előre megkaptuk a táblázatot,hogy mindegyik hónapban ugyanaz a törlesztő.
Persze. Az vili, hogy a szerződésben benne van a lehetőség, de annyiból egy oldalú, hogy nincs is esélyed ellene tenni. Egyszer csak több, ha a bank úgy dönt és kész.
Ha jól tudom, akkor ez ellen akartak vagy hoztak is törvényt, hogy valamennyivel előtte köteles a bank jelezni, hogy emelni fog, így az adósnak van lehetősége bankot váltani.
De hogy a végén ezt megszavazták-e, arra nem emlékszem.
Nem is egy oldalú az emelés. A szerződésben benne van, hogy x évenként változnak a kondíciók.
1, illetve 5 éves kamatperiódus.
vagy változnak a referencia kamatok, ilyenkor is átszámolják újra a törlesztést.
tehát nem egy oldalú, csak hajlamosak vagyunk nem elolvasni a szerződést.
Magatartási kodexet írtak alá, ezzel, illetve az ellenőrzésekkel kimerült az egy oldalúság.
Pontosan.
Nekem 71 ezerről 82 ezerre emelték 2 hónapja.
Árfolyamgát, gyűjtőszámla, eszközkezelő.
Mindent meg kell próbálni egyébként elárverezik a lakást és megmarad a hitel nagy része, amit vissza kell fizetni. Tehát el nem tűnik!
Hát ami hosszútávra szól, azt sosem lehet 100%-ra venni, de ez nem csak magyarország. Bárhol. A hitelfelvételnek mindig lesz rizikója. A kérdés, hogy mekkora a rizikó várható veszélye.
Én eddig egyik hitelemmel sem szívtam nagyot, mert bár megemelték egyoldalúan a kamatot is és az árfolyam is húzott rajta, de egy másik bankkal kiváltottam, ahol alacsonyabb kamatot garantáltak x évre és fix törlesztőt.
Szóval rizikó mindenben van. A kérdés a mérték. Forint alapúnál olyan nagy mértékben nem tudnak emelni, ami annyira veszélyes lenne.
Amúgy azt tudom, hogy Orbánék már kezdeményezték, hogy ne lehessen így egyoldalúan kamatot emelni, csak nem tudom mi lett a vége.
Mindenesetre én inkább fizetem most is a részletet a sajátomra, minthogy majdnem ugyanennyit fizessek albérletre, amiből nekem utána semmim sem lesz, ha elmennék.
nekem fel is mondták. Amikor megkaptam a közjegyzői papírkát a felmondásról, hívtam a bankot, hogy akkor most mi a teendő? kiköltöztessem a lakókat, vagy mi legyen, mikor megy a végrehajtó?
Ekkor ért a meglepetés. A pasi mondta, hogy dehát ha befizetek ennyit, meg annyit, akkor mehet tovább a hitel. Mondom, ember, nem akarom tovább fizetni, mert nem éri meg, vigyék a lakást, ki volt akadva :D én is, mert nem tudtam meg tőle semmi. Mondjuk azóta végtörlesztettünk, aztán ha olyan lesz majd a lakáspiac, el is adjuk. De totál úgy voltunk vele, hogy vigyék a fenébe, mert mire vége a hitelnek, ilyen kondíciók mellett ( 26-ról 65 ezerre emelkedett), lenne egy tehermentes békéscsabai panelünk kb 20 milláért :D Szóval egyszerűen tojtunk az egészre. És még a közjegyzői felmondás után is alkudoztak :D
Egyet tudok javasolna azoknak akiknek még nem szólt a bankjuk, de ég a talpuk alatt a talaj, hogy gyorsan lépjenek ők elsőként és kérjenek futamidő kitolást, ezzel csökkentve azt a lehetőséget, hogy a bank döntsön helyette és esetleg úgy, hogy ússzon a lakása.
Más: aki most vesz fel forintalapú hitelt nem ringathatja abban magát, hogy az fix. Sajnos volt már rá példa, hogy azt is egyoldalúan emelték.
Hazánkban az a fix, hogy semmi sem fix.
Igen, forintalapúra gondoltunk mindenképpen. Egy igényes, kellően tágas lakás bérleti díja 75-80 ezer forint, az esküvőnk után lesz egy kis kezdőtőkénk, erre vennénk fel még hitelt.
Olyan 85 körül lenne a havi törlesztő. És akkor itt még az is játszik, hogy a szülők esetleg segítenének a törlesztésben. Azt hiszem, a télen belevágunk.
További ajánlott fórumok:
- Koronavírus miatt, állás elveszítése
- Kaphat-e hitelt Magyarországon az a belföldi személy, aki külföldön dolgozik és külföldi bankhoz utalják a fizetését?
- Adta el mostanában valaki hitelesnek a lakását?
- Kaphat valamiféle hitelt, aki nem Magyarországon dolgozik, és a fizetését külföldi folyószámlára kapja?
- Válás esetén ha van közös építési hitel és szocpol....annak visszafizetése feleződik..mármint a részletek?
- Van akinek a bank lakáshitel miatt vonja a fizetése x %-át?