Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás esetén ha van közös építési hitel és szocpol....annak visszafizetése feleződik..mármint a részletek? fórum

Válás esetén ha van közös építési hitel és szocpol....annak visszafizetése feleződik..mármint a részletek? (tudásbázis kérdés)

2012. nov. 3. 20:57
A bankot abszolut nemérdekli,kifizeti vissza a hitelt,meg milyen arányba.Azt kettőtöknek kell egymás közt lerendezni.Abba a bíróság se megy bele.A régi, hosszúlejáratú hitelt kellett volna kettőnknek kifizetni.Egyedül fizettem ki egybe.De,azután be perelhettem volna,mert én fizettem vissza egyedül az ő részét is,adós társak voltunk.Hagytam a fenébe.
7. szimba (válaszként erre: 5. - Zamila)
2012. nov. 3. 17:46
A hitelfizetéshez nem sok köze van a bíróságnak meg a válásnak, azt a hitelt adó bankkal kell lemeccselni. Nem egyszerű, nekünk nem is sikerült. :-(
2012. nov. 3. 09:14

És, ha tegyük fel van egy ház ,ami kb. 12 milliót ér, ebből 6 millió a hitel. A tulajdoni hányadok 70-30%.


Ha én egy összegben visszafizetném a hitelt a banknak, mennyi járna a férjnek?


Előre is köszönöm a választ, amire nagyon kíváncsi vagyok, ugyanis eddig 3 fajta verziót hallottam!!

5. Zamila (válaszként erre: 4. - Julie&julia)
2012. márc. 3. 09:57
Én úgy tudom akkor is,vagy ha eleve megegyezéssel mentek a bíróságra-úgy,hogy Te lemondasz az ő javára,és ő vállalja a teljes hitel fizetést-és a bíróság jóváhagyja,akkor nem.Én is válás előtt vagyok,jelzálog hitellel,stb,stb..
2012. márc. 3. 08:53
még akkor is ha én egyáltalán nem tartok igényt az ingatlanra?
2012. márc. 3. 08:51
Minden hitel,és vagyon feleződik.
2. Jall
2012. márc. 3. 08:42
jóban,rosszban,míg ásó,kapa el nem választ....:))
2012. márc. 3. 08:36
Válás esetén ha van közös építési hitel és szocpol....annak visszafizetése feleződik..mármint a részletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook