Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valaki, aki hitel nem fizetése miatt elveszítette a lakását vagy házát? fórum

Van valaki, aki hitel nem fizetése miatt elveszítette a lakását vagy házát? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
72. Vic66 (válaszként erre: 63. - A0c1361e44)
2013. jan. 2. 00:19

Nem adja át behajtásra, megkérdezutem és nem adják ki más behajtó cégnek bankon belül intézik.

Te a bank szakmában dolgozol ugye? Már csak azok szoktak így hozzá állni a diolgokhoz. Az egy dolog, hogy tartozom és felvettem a hitelt de arról nem szolt a fáma, hogy át is vernek és belevisznek meg tévesztően egy előre eltervezett csalásba. Nem áll szándékomban 5.850.000 forint helyett 12.000.000 tőkét visszafizetni. Ha meg fizetnénm még 15 évig akár 30.000.000 is lehetne. Szóval azért vannak határok! Már bocsi! nem mindent rajtunk adósokon kébne leverni!

71. Firpo (válaszként erre: 70. - A0c1361e44)
2013. jan. 1. 21:00
De volt-e annyi és olyan virtuális pénze a banknak,amit elvileg adott...?
70. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - Esztella01)
2013. jan. 1. 20:31

Deviza alapú, azaz pl. 1.000 CHF-nek megfelelő forintot kapott és végig devizában tartják nyilván.


Minden pénz számlapénz. A forint is, az Euro is és a CHF is. Egyik sem létezik, nem készpénz, nem kézzel fogható.

69. Firpo
2013. jan. 1. 20:25

Hát igen,azt kéne megnézni,amit sehol nem vizsgáltak,hogy volt-e annyi adott devizája az adott banknak az adott pillanatban. Ha volt,nincs is miről beszélni...

Ha nem volt,akkor sincs,nyilvánvaló a rosszindulatú csalás...

2013. jan. 1. 20:10
Ha devizában vette fel, akkor nincs mit tenni. De akik forintot kaptak a kezükbe, az mitől devizahitel? Attól, hogy annak hívják, így sok pénzt ki lehet csalni az emberektől. Nem vett devizát egyik bank sem, ebben egész biztos vagyok. Ez egy virtuális csalás.
67. Firpo
2013. jan. 1. 19:31

Ehez csak annyit,hogy van ismerősöm aki devizában vette fel a hitelt (tehát tényleg eurót kapott),és devizában is törleszt.

Az árfolyamveszteség ugyanúgy sújtja,hiszen forintban kapja a fizetését!

Ott van ahol a part szakad,és a jogosságát a bank felől végképp nem lehet megkérdőjelezni...

2013. jan. 1. 13:52

Boldog új Évet,ha már ebben a fórumban ez kívánható.


Nekünk 2éve mondták fel a szerződést,amit lehetett elárvereztek,a házunkat még nem tudták,eddig két árverés volt sikertelen,jelenleg is benne élünk.

sok emberről tudok aki sajnos igy van...a procedura általában hosszu,hacsak nem közvetlenül a bank értékesítheti a házat...mert akkor Ő bármikor kiteheti a lakót...

65. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - Szöszke40)
2013. jan. 1. 13:25

Ha jelzáloghitel volt, akkor volt biztosítás is, amely fizet, ha az adós meghal.

Persze, nincs devizahitel, de akkor mit vettünk fel?

Van, de jobb a lelkünknek, ha másra mutogatunk.


Ezt nem bántásból írom, de ezzel nem csak akkor kell takaródzni, amikor vissza kell fizetni a hitelt, hanem erre gondolni kell a felvételkor is...

64. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - Vic66)
2013. jan. 1. 13:22

Sajnos ez ilyen. Az elmaradásra késedelmi kamatot kell fizetni. A bank nem szociális intézmény, ők csak vissza akarják kapni, amit neked adtak és a szerződésben foglaltak szerint késedelmi kamatot számítanak fel.

Lehet rajta dohogni, de ezt vállaltad, amikor a hitelt felvetted. Sajnos ezt sok ügyfél elfelejti. Ha a hitel jó volt azokkal a feltételekkel, amelyekkel nyújtották, akkor legyen jó a visszafizetésnél is.


Persze tudom, hogy vacak egy helyzet, azt is tudom, hogy az ember nem jókedvéből vesz fel hitelt és azt is, hogy legtöbben azért nem fizetnek, mert megváltoztak a hitel felvétele óta az ügyfelek életkörülményei, és azt is tudom, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben (a bérek alacsonyan tartása, az áremelések, a pénzünk vásárlói értékének csökkenés) nehéz, de ez van....

63. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - Vic66)
2013. jan. 1. 13:15

Ez a lényeg!

A bank nem tudja, így ő végzi a szokásos eljárást. Nem fizetsz, átadja behajtásra, akik megpróbálják beszedni a kintlévőségüket, akár letiltással is. Ellene nem tudsz tenni.


Miért baj, ha letiltja? Lehet kevesebb a letiltás, mint a havi törlesztés és ez esetben talán a lakásod is megmaradhat.

2013. jan. 1. 05:50
Sziasztok! Elég nagy a haccacáré a bankokkal,amint írják,mondják tőlünk ügyesebb Emberek(ügyvédek),talán tényleg csak az a megoldás marad ha feljelentjük őket! Állítólag nem is létezik olyan hogy "devizahitel",már nagyon-nagyon sok oldalon utánaolvastam és Ti is ha keresitek megtaláljátok.Sorra nyerik meg a pereket,és egymás után semmisítik meg a bíróságon a hitelszerződéseket mert érvénytelen,jogtalan az a pénzösszeg amit követelnek tőlünk! Mi eladtuk Édesanyámtól megörökölt házunkat,de hiteles az is.Jelzem Ő 2005ben 1milliót vett fel,fizette tisztességesen és most így 7év után még mindig 1.5milliót akarnak levonni maguknak! Egyenlőre nem tudom kihez fordulunk,de ezt nem hagyom annyiban! Így már akkor a bank részéről bezsebelt összeg veri a 3millát!!!!! Micsoda kamat..
61. acuko (válaszként erre: 60. - Vic66)
2013. jan. 1. 03:22
Én sem szoktam felvenni a telefont, már sejtem hogy a bank az. De hivnak 3x, és utána jön az sms. Abban meg azt irja, hogy hivjam fel. Ennyire barmok. Ki az a hülye, aki felhivja saját költségén egy ilyen esetben. Tudom, hogy befizetem 20-án és kész. Vagy ha nem akkor, akkor 5 nap múlva. Ennyi.
60. Vic66 (válaszként erre: 57. - Acuko)
2013. jan. 1. 03:17
A jelzálog hitelt mi is 2007-ben vettük fel. 28.000 -rel kezdtük, most már 90.000 - lenne ha fizetnénk. De ezt már nem lehet fizetni. Én azt csináltam, hogy lenémítottam atelefont, hogy ne is halljam ha csörög, vagy ha tudtam, hogy a bank hív akkor nem vettem fel. Csak jól felidegesítenek!
59. Vic66 (válaszként erre: 56. - Acuko)
2013. jan. 1. 03:14
Ismerős sajnos, mind ezt csinálja! Piócák! Azt hittem Citi bank mert én velük jártam úgy, hogy novemberben nem tudtam befizetni a 23.000-es törlesztést és 20.-ától naponta hívtak, sms-t küldtek stb. Hiába mondtam, hogy decemberben befizetek kettő részletet nem hagytak békén és még 3500 ft késedelmi díjat is felszámoltak. Ezt minden hónapban rá verik az emberre. Undorító mocskok!
58. acuko (válaszként erre: 57. - Acuko)
2013. jan. 1. 03:11
Természetesen 2007-ben vettem fel, . :)
57. acuko (válaszként erre: 56. - Acuko)
2013. jan. 1. 03:10
Ja! És amikor felvettem a hitelt a lakás felújítására, 207-ben, akkor még csak 25 ezer volt. Egyedül élek a kislányommal egy keresetből tartom el őt, magamat és tartom fent a lakást, plusz fizetem a hitelt, ahogy tudom. Mindig van elmaradásom, de iygekszem úgy intézni, hogy egy hónapnál ne legyen több. Komolyan mondom, kaján kivül semmit sem veszek, a rzsit sem tudom rendesen fizetni. Semmilyen segítségem sincs, ha nem lesz munkám, vagy beteg leszek, akkor végem.
56. acuko (válaszként erre: 55. - Vic66)
2013. jan. 1. 03:07
Unicredit. Rohadék egy banda. De komolyan. egy havi 55 ezres elmaradásnál már küldözgetik a leveleket, hívnak telefonon, ha nem veszem fel, akkor többször is. És még sms-eket is küldözgetnek. Egy haviért!!! Ez már lelki terror.
55. Vic66 (válaszként erre: 52. - Acuko)
2013. jan. 1. 02:53
Ez melyik bank?
54. Vic66
2013. jan. 1. 02:52
Szia Itt is! :) Jól tudod, csak a baj ott van, hogy nem tudom, hogy ők tudják-e már, hogy bepereltük őket. Még mi sem kaptunk a bíróságról visszajelzést még. Az ügyvédünk meg azt mondta, hogy ezt az adut ne játszuk ki előre. Tehát ne mondjam el a banknak. Sajnos azt sem tudom, hogy zajlanak ezek a folyamatok a végrehajtással!
53. acuko (válaszként erre: 51. - Vic66)
2013. jan. 1. 02:43
Huh! Ez kemény. Nem vagyok biztos benne, de úgy gondolom, hogy ha bepereltétek a bankot, és tart a per, akkor nem tehet ilyesmit. Lehet rosszul gondolom..
52. acuko (válaszként erre: 12. - Pocak25)
2013. jan. 1. 02:40
Az hogy lehet?? Engem már egy havi elmaradás miatt zaklatnak, levél, telefon, sms, ahogy csak lehet, minden formában. 55 ezerért. Ez is vicc.
51. Vic66
2013. jan. 1. 01:01
Sziasztok! Jár még ezen a forumon valaki? Talán itt tudnátok nekem segíteni! Szeptember végén felmondta a Budapest Bank a jelzálog hitel szerződést klözjegyzői okiratba figlalva. 1 éve nem fizettük. A közjegyzői okiratot Ügyvéd segítségével megkifogásoltuk a banknak is írtunk, hogy vitatjuk a felmondást és nem fogadjuk el. November 20.a után be lett a bíróságra adva a kereset levél, bepereljük a bankot. A felmondás óta folyamatos levelezésben állunk a bankkal. Most két ünnep között jött egy SMS a banktól, hogy "tájékoztatjuk, hogy jelzáloghitel tartozása miatt bankunknak jogában van önnel szemben munkabér letíltást érvényesíteni". Szerintetek ez most mi lehet? Csak fenyegetés? Elvileg kifogásolt közjegyzői okiratot nem lehet záradékoltatni de ha mégis akkor nem kellenne a letíltás elött kapnom valami értesítést a közjegyzőtől vagy a bíróságról? Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni!!!
2012. aug. 15. 14:54

Szia!


Írtam Neked én is, ott egyeztetünk.

Köszönöm!

49. Firpo (válaszként erre: 47. - D1eb7dd316)
2012. aug. 15. 14:35

Csak azért íron privátban,mert nem szeretném,hogy esetleg reklámnak minősítsék.

Nem is az,szívesen válaszolok itt is minden kérdésre,csak telefonon vagy személyesen egyszerűbb,az interaktivitás miatt.

48. Firpo (válaszként erre: 47. - D1eb7dd316)
2012. aug. 15. 14:33
Szia! Írtam üzenetet.
47. d1eb7dd316 (válaszként erre: 46. - Firpo)
2012. aug. 15. 08:11

Szia!

Szóval lesz egy kis kezdőtőkénk, erre szeretnénk lakáshitelt felvenni. Úgy hallottuk, hogy kedvezőek a kamatfeltételek és állami támogatást is kaphatunk.

46. Firpo (válaszként erre: 45. - D1eb7dd316)
2012. aug. 14. 16:08

Én elég jól,lévén hosszú ideje ott dolgozom.

Kérdezz bátran.

Nem a reklám helye,de általánossábban válaszolok mindenre.

2012. aug. 14. 12:43
Ismeri valaki a Fundamentás lehetőségeket?
44. f36e266467 (válaszként erre: 43. - Styxia)
2012. aug. 14. 10:14

Én akkor voltam igazán kiakadva a bankrendszerre, amikor kezdődött a válság, rengeteg hitel felvevő bedőlt, mert megemelték a bankok a hitelek kamatait az árfolyam emelkedés mellett, merthogy kompenzálniuk kell a veszteségeket.


Rengeteg ember emiatt elvesztette a házát, kocsiját stb.


erre év végén mit mond be a híradó?


A bankok idén 350 milliárd Ft profitot termeltek.


Na nem írom le, hogy miket mondtam magamban.

43. Styxia
2012. aug. 14. 09:57

azért nevetségesek ezek a bankok....egyettlen nyugat erurópai országban sincsenek ilyen kondiciók mint nálunk..amikor a párom /külföldi/ bejött velem a bankba és elhozott egy két brossurást, csak hitetlenkedve nézte és rázta a fejét...azt mondja hogy most már megérti hogy miért is van padlón az ország...csalás nélkül egy vállalkozás gallyra megy, mert lehetetlenség annyi profitot termelni - legálisan- hogy azzal a hitelt és mindent fedezni lehessen...

A bankok is sírnak hogy mennyit vesztenek a kelet eruópai országokba nah de mit vártak??? idejönnek megsarcolni az amúgy is éhberért dolgozó embereket, és akkor csodálkoznak ha nincs aki vissza fizesse az eszeveszett kamatos kamatokat???...tölünk nyugatabbra lévö országokban egy bank sem élne meg ha olyan feltételekkel dolgozna mint kishazánkban.

Nah de nem csak a bankok a hibásak mert ugye mindenkivel csak azt lehet megcsinálni amit hagy...szerintem a kedves politika is nyakig benne van a dologban, mert az államnak az lenne a dolga hogy, odafigyeljen arra hogy az emberek zsebében maradjon pénz amit kitudnak adni...ugyanis a szegény ember nem fog tudni vásárolni, ha nem vásárol akkor ugyebár ott marad a sok árú a polcon, és túltermelés lesz, ami ugye nem éppen gazdasági fellendüléshez fog vezetni...Nah de hogyan vásároljon az ember ha a munkáját úgy fizetik meg hogy az az éhenhaláshoz sok, a normális életvitelhez meg kevés? és ugye itt jön megint a politika a képbe...de nem is folytatom.

A mi házunk is elment a banktörlesztések miatt...nevetséges hogy mire az ember kifizeti a kölcsönt kb. 220%-ot fizet vissza...amúgy meg teljesen primitívnek tartom azokat az embereket akik leszólják azokat akik hitelt vettek fel...

Havi 23ezer forintról indult a törlesztö hitel, és akkor a szüleimnek is volt munkája..aztán alig 5év alatt 72ezer lett belöle, anyukámat elbocsájtották /mert minek a szakképzett növér a kórházba jó lesz a ro..n takarító nö is mint növér fele annyi bérért de mindegy/ és apukámtól is elbúcsúzott a cége, végkielégítés nékül / az csak a menedzsereknek meg a fönököknek jár alig 2éves meló után több száz millió, a "dolgozó meg magára vessen lett volna menedzser" alapon/ én éppen akkor végeztem a képzésemmel, és persze hogy minden munkahelyre 20éves, csinos (!)/ez a kirtérium volt a lefontosabb/, képzett és lehetöleg 15-20éves tapasztalattal rendelkezö, minimum 5nyelven beszélö , mindenest kerestek...hát ennyi volt a ház ahol felnöttünk, amit a két kezünkkel építettünk fel...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook