Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan bank az OTP kívül, amiben van készpénzes befizetés bármilyen feltétel (számla, év, kor) nélkül? fórum

Van olyan bank az OTP kívül, amiben van készpénzes befizetés bármilyen feltétel (számla, év, kor) nélkül? (tudásbázis kérdés)


19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2021. dec. 29. 06:20

Itt nem írom le, de amennyiben komolyan gondolod, privátban igen.


A magyarországi bankok, igen indulatokat váltanak ki belőlem. Hála az égieknek, meg magamnak is, nem kerültem csődbe, de minden emberért fáj a szívem, akik adósság csapdába kerültek.

Tudom, nagyon is tisztában vagyok vele, a bank milyen szereplője a piacnak, de akkor is tudom nem mindenhol működik ez sem így. Ide nem írom le mit tanultam évekig. Nem az a lényeg, hanem az, ez másoknak hogyan megy át. Ha hülyének tűnök ezért, akkor így jártam.

18. Amaunet (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 29. 05:52

Eddig nem gondoltam volna, hogy tőled is ilyen indulatból fakadó bejegyzést olvashatok. Tájékozottabbnak gondoltalak gazdasági téren.

Egy bank épp olyan vállalkozás, mint bármelyik gazdasági szereplő. És ahogyan más vállalkozást is a nyereségtermelés mozgat, így a bankokat is.

Igen, a felsőbb vezetők jól keresnek - ahogyan más vállalkozásokban is.


Okos embernek gondollak, ezért kérdezem, hogy a XXI. században hogyan lehet befektetni legálisan, hogy nem vesz az ember igénybe banki szolgáltatást? Legalább számlavezetést?

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Channa*)
2021. dec. 28. 18:25

Ugye viccelsz, hogy ne utaltassa a bankba?

Van még olyan munkáltató, aki borítékban adja át a pénzt?

A feketemunkáról tudok, hogy igen.

Azért nem fogok sírni szegény sanyarúsorsú bankokért, még akkor sem, hogy te az alkalmazottjuk vagy. Szép gesztus, hogy nem carsz abba a tányérba, amiből eszel, de akkor is ,pont nem érdekel a "nyomoruk".

Nem a kuli melósaikról beszélek, hiszen nem is nekik van helikopterük, jachtjuk stb.

És igen nekem nem tetszik, nem is náluk fektetem be a pénzem. Megengedhetem magamnak, hogy okosabban oldjam meg.

16. Channa* (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 28. 18:17

Teljesen politika mentesen. OV-ék alakítják a kamatokat is.

Az, ha nem kapsz a pénzedért semmit, rajtuk múlik.


Mivel alacsony jegybanki alapkamat, ezért lehet alacsony a hitelkamat, ami következménye az, hogy a betétekre nagyon kevés a kamat.


Ez, mind-mind jogszabály, amiről a bankokat nem kérdezik meg.


A bank nyújt egy szolgáltatás, amit ugyan úgy meg kell fizetni, ahogy a műkörmöt.

Aki nem akar fizetni a bankoknak, az tartsa otthon a pénzét, ne utaltassa számlára a fizetését, ne vegyen fel hitel, ne használjon bankkártyát, stb.


És az észre vételről csak annyit, hogy az ügyfelek érdekes módon észre veszik, ha 15 Ft-al kevesebb kamatot kapnak, de a több ezres vásárlásért nem levont összeget nem? Érdekes:DDD

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. dec. 28. 17:53

Nem politizálok. Nem veregetem senki vállát.


De nem is sajnálom a bankokat. Ha beteszem a pénzem, semmit nem kapok szinte, hogy használja a bank, még majdnem én fizetek nekik. Ha valaki meg olyan szerencsétlen, hogy rászorul a bankokra, ingüket-gatyájukat ráfizetik.


És bevallom valószínű, pont augusztusban észre sem vettem volna többet, vagy kevesebbet vontak le.

Nyaralás nagy családdal a manó figyelte a pénzmozgást.

14. Channa* (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 28. 17:44

Kedves Enissa!


Igen, neked mindenképp ez a legszebb öröm;)


Év vége van, készülnek a leltárak és valószínű, hogy a hiány látszott ezekben.

Én se vagyok OTp-s, de van bennem annyi empátia, hogy a hozzám hasonló dolgozóknak nem kívánok rosszakat. Ez nem a Jucika pénze, de rajta fogják bevasalni, érted?

Pont úgy, ahogy az általam felsoroltak is megéreznének egy hasonló hiányt.


Szegény ügyfelek, bezzeg augusztusban sunnyogtak és dörzsölgették a markukat, hogy bár elköltötték a pénzt, de megmaradt, most meg nyafiznak, hogy még sem ingyen volt, amit vettek.


A boltból sem lehet fizetés nélkül elsétálni, ahogy nekik ki kell fizetni a vásárolt árut, úgy a banknak is jár a pénz.


Gondolom OV húzása tetszik a kamat stoppal, mert megint a bankok adnak az ügyfélnek. Azok a csúnya bankok, akik most is ezt csinálják szegény sumák ügyfelekkel.

OV vállát pedig lehet veregetni a semmiért.

2021. dec. 28. 17:30

Azoktól le is vonják, ha tetszik nekik, ha nem....legszebb öröm a káröröm egyeseknek. Mi a faxot csinált eddig az OTP, hogy hónapokig nem jutott eszükbe?


Engem nem érint, nem vagyok az ügyfelük. Nem is leszek, ha rajtam múlik.

2021. dec. 28. 17:26

Hát igen, én is kívánom az összes pénzzel dolgozónak, hogy legalább 1 napi bevételének keljen lába és ne reklamálhasson.


A fodrásznak, a pedikűrösnek, a masszőrnek, a körmösnek, az önkormányzatnak, a postásnak, a kereskedelembe dolgozóknak, a taxisnak és mindenkinek, akinek nap végén el kell számolnia a bevétellel;)

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2021. dec. 28. 16:59

Kasszától való távozás után nincs reklamáció!!


Legyen ez érvényes mindenkire, a bankra is ha hibázott, mindegy milyen okból.

10. Channa* (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2021. dec. 28. 13:42
Akkor nem a bankok az undokok;)
9. Amaunet (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2021. dec. 28. 13:06
A kedves számlatulajdonos augusztusban nem kifogásolta, hogy nem vonták le tőle a vásárlást? Ha nem is rögtön, de a havi számlalevél alkalmával fel kellett volna tűnnie - szerintem. Abból nem lett újságcikk.
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Simple)
2021. dec. 26. 16:22

Igen, erről beszéltem...

OV megint tudja, hogy mit csinál;)

2021. dec. 26. 15:31

Szerintem meg erre gondolt inkább.


[link]

6. syria (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2021. dec. 26. 11:13
Ez ékes bizonyítéka annak, hogy az OTP (is) csapnivaló informatikusokkal barkácsoltatja a számítástechnikai rendszereit.
5. Bless the child (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. dec. 26. 10:25
Szerintem sose fogjuk megtudni, hogy mit akart az FI😀
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2021. dec. 26. 09:34

De ez nem zuhanás, és miért emelnének emiatt díjakat?


Amiért díjakat emelhetnek az a kamatstop lesz, mert ov megint úgy adott valamit az embereknek, hogy az ő zsebe tele maradjon, de más adjon. És úgy csinál, mintha ő adott volna, közben a bankok adnak. Azok, akiket mindenki úgy utál...

3. Bless the child (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. dec. 26. 08:58

[link]


Gondolom ez.

2021. dec. 26. 08:39

Én nem értem a kérdésedet!

Leírnád pontosan, hogy mit szeretnél csinálni?


Bukott az OTP? Hogy? Hol olvastad? Min? Ezt a részt sem értem...

2021. dec. 26. 01:19

Most azt halottam hogy az OTP most bukott egy akkorát mint a huzat és lehet megfogják emelni a díjakat meg ilyenek.

Kérlek segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook