Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van okom félni attól, hogy valaki gyanúsnak ítéli a házasságomat? fórum

Van okom félni attól, hogy valaki gyanúsnak ítéli a házasságomat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
24. PhoenixLibera (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2014. máj. 4. 16:13

1. a párom angliába jelentkezett katonának, meg is kapta a meghívót és a vízumot és elkezdte a teszteket...

2. most dolgozik és tanul, de persze feketén, mert már lejárt a vízum, a regisztrációnál azt mondtuk, munkanélküli és én tartom el

3.Tényleg nem kértek munkáltatói igazolást. Megkérdezték, mi a foglalkozásom és beírták a gépbe...

4.Útlevelet kértek csak, mindkettőnktől.

5. Nem tudom, lehet feltűnt neki csak nem kérdezte?


Kint a szoba előtt volt egy nagy kivetítő, ahol kiírták a házasulni kívánó párok nevét, származását, foglalkozását, és hogy mennyi idő múlva jár le a vízum. Elvileg ez azért van, hogy a következő 14 napban bárki jelentheti, ha valamelyik párral baj van...Mikor kijöttünk, a mi adataink is megjelentek, és nem tudom, hól értelmeztem e, de a vízumához azt írta, hogy 2 hónapon belül jár le...


Én is ettől félek, hogy mi van, ha már alapból elkönyveltek minket csalóknak, de ugye ezt nem lenne szabad, mert akkor, ha gyanúsak vagyunk, miért nem tett fel kérdéseket, vagy valami, ahogy korábban hallottam? Máskülönben a csaj aranyos, kedves volt velünk nagyon. De korábban más párok mondták, hogy nekik is ennyire szimpla volt a regisztráció, amikor próbáltam utánaolvasni neten, hogy hogy megy... szóval nem tudom, mégis most mit higgyek...tényleg ennyire egyszerű és szerencsések vagyunk, vagy gyanúsan egyszerű és baj van....

2014. máj. 4. 16:05

Mi gyanús?

Mért félsz?

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - PhoenixLibera)
2014. máj. 4. 16:04

Sok mindent nem értek.

1, Hova jelentkezett a párod katonának?

2, Most mit csinál Angliában?

3, Hogy gondolod, bemondás alapján elfogadják, hogy Te Angliában dolgozol, és nem kérnek munkáltatói igazolást?

4, Miért nem kértek Tőletek iratokat,mindenkinek a saját országából, hogy tuti nem vagytok-e házasok már mással esetleg?

5, Miért nem tűnt fel az ügyintézőnek, hogy lejárt a vízum:


Ne legyen igazam, de szerintem átverés az egész, annyira hihetetlen az egész történet.

2014. máj. 4. 15:36
Na csajszi ne baszogassál már, tényleg jót akarok, még neked is. Pedig ne is ismerlek. ért lenne gyanús, ha szereted, meg Ő is? Bonyolult, azzzz lesz.
20. Zarahell (válaszként erre: 18. - PhoenixLibera)
2014. máj. 4. 15:32

Persze.

Én a helyedben másképp próbáltam volna, és esküvő előtt mindenképp megpróbáltam volna az együttélést, de ha már benne vagytok, akkor vigyétek végig!

Ha mindent tudtatok csak nem gyanakodnak ilyesmire.

Reméljük, hogy rendes pasi, és az is marad.

19. 41790ba066 (válaszként erre: 17. - Zarahell)
2014. máj. 4. 15:24
jaj, ilyenbe nem gondoltam, grácia fejemnek, csajok!
2014. máj. 4. 15:15
Ami igaz is,mert ezért....de bűn az, hogy együtt akarok lenni azzal, akit szeretek? Úgy tudom, igazából nem ez a bajuk, hanem azért nyomozgatnak, mert vannak, akik pénzért csinálják ezt és nem is ismerik egymást...
17. Zarahell (válaszként erre: 16. - 41790ba066)
2014. máj. 4. 15:10
Az, hogy a lejárt vízum miatt házasodnak össze ilyen hamar, hogy a fiú is maradhasson Angliában.
16. 41790ba066 (válaszként erre: 14. - 41790ba066)
2014. máj. 4. 15:06
Mi a fene lehet gyanús?
2014. máj. 4. 15:05
Ha tényleg ezt akarjátok, szerintem előbb kellett volna, mert egy több, mint fél éve lejárt vízum miatt úgy tudom akár örökre kitehetik. De tényleg nem akarok hülyeséget mondani.
14. 41790ba066 (válaszként erre: 13. - PhoenixLibera)
2014. máj. 4. 15:05
Nem értem, pedig akarom. Írj privit.
13. PhoenixLibera (válaszként erre: 12. - 41790ba066)
2014. máj. 4. 15:04
hát az számít, ha börtönben ülök a vizsgák helyett, őt meg hazaküldik és vége az álmunknak....
12. 41790ba066 (válaszként erre: 10. - PhoenixLibera)
2014. máj. 4. 15:02
vagy hülye vagyok, vagy ideailsta, te szereted. A többi mit számít?
2014. máj. 4. 15:02
Ukrajnában találkoztunk, 2 éve, de ő már 1 éve Londonban él, és minden hónapban látjuk egymást. Remélem, mostmár tiszta...
10. PhoenixLibera (válaszként erre: 6. - 41790ba066)
2014. máj. 4. 15:00
Zsuzska, olvasd el a történetet, amit leírtam, akkor megérted...
9. 41790ba066 (válaszként erre: 1. - PhoenixLibera)
2014. máj. 4. 15:00

Az , hogy kívülről ki kit lát, nem mérvadó.Szereted, ő is téged.

Rosszallás, duma mindig lesz,ok nélkül is.

Én sok boldogságot kívánok nektek, a magam részéről! :-)

8. de Luca (válaszként erre: 6. - 41790ba066)
2014. máj. 4. 14:59
Attól, hogy a fiatalember nigériai, muszlim, Ukrajnában tanul, és soha nem éltek együtt. Lényegében nem is nagyon találkoznak egymással. De a papír nagyon kell neki a letelepedéshez.
2014. máj. 4. 14:58
Nem ejtettek annyira a fejemre azért...a házassággal kapcsolatban tényleg meggondolatlanok voltunk, de teljes mértékben ismerem őt is, és a vallását is. Vannak bizonyos dolgok, amiket megkövetel, pl. az illendő öltözködés, és hogy imádkozzak vele, de ezenkívül semmin nem kell változtatnom és teljesen egyenrangúak vagyunk a kapcsolatban, sőt, sokszor az én csak az én javamra dőlnek el a dolgok, mert annyira szeret, hogy nem tud nemet mondani :D Abban is biztos vagyok, hogy nem áll szándékában több feleséget magához venni, mert én egyedül kiteszek hármat, ahogy ő szokott fogalmazni :D És nem arról van itt szó, hogy életemben nem találkoztam még vele és skype-kapcsolatban vagyunk, mert tényleg minden hónapban megyek, és igen, olyankor egy kis szobában lakunk ketten és teljes az összhang. 2 éve "tanulom" a vallást és a szokásait, hidd el, nem annyira riasztó, mint ahogy feltételezik. Sok olyan értéket tartanak szem előtt, amiket mi "modern" emberek már rég elfelejtettünk, pedig fontos lenne. Nagyon örülnék neki, ha tényleges segítséget is kapnék, és nem véleményt a párom vallásáról vagy származásáról, ez a kérdés nálam teljesen tisztázott és nem téma. Nagyon megköszönném a segítséget, mert tényleg meg vagyok ijedve a lent írtak miatt...
6. 41790ba066 (válaszként erre: 5. - De Luca)
2014. máj. 4. 14:50

mitől tud gyanús lenni egy házasság?

Naív vagyok

5. de Luca (válaszként erre: 4. - 41790ba066)
2014. máj. 4. 14:47
Pedig pont az ilyenekre kellene figyelnie.
2014. máj. 4. 14:44

Ilyenekre ne figyelj, ha boldog vagy!

Gratulálok!

2014. máj. 4. 14:42

Ajjvé!

Ukrajnábol nigériait és londoni eküvő amikor egyikőtök sem ott él.

Hány éves vagy királylány, mennyit ismersz a muzulmán vallásbol, azon kivül a nigériai életmódrol, szokásokrol?

Házasodni együttélés nélkül?

Nehogy rövid idő mulva valamelyi követség mentsen ki a helyzetedböl


Nem az angol hatóságoktol kellene tartanod!

2014. máj. 4. 14:10
A történetem kicsit hosszú. A lényeg, hogy kb. 2 éve megismerkedtem Ukrajnában egy nigériai sráccal, akivel azóta távkapcsolatban voltunk, minden nap beszéltünk, halálosan szerelmesek vagyunk, és elterveztük, hogyha befejeztem az egyetemet(azaz most nyáron) összeköltözünk Londonban. Merthogy ő azóta kiment oda és én is ott terveztem az életem már előtte is. Egy ideje már látogattam őt,szinte minden hónapban kimentem hozzá 1 hétre, és ezek a rövid együttélések csak még inkább megerősítették a szerelmünket, azóta sokkal nagyobb kínszenvedés külön lenni. Ő úgy kapott vízumot, hogy jelentkezett a seregbe, de menetközben megváltoztattak valami törvényt, így megszakadt a jelentkezése, és októberben lejárt a vízuma. Vissza akart menni ukrajnába tanulni, de én beleőrültem a gondolatba, hogy összeomlik a közösen felépített kis álomvilágunk a közös jövőről, ezért rávettem, hogy inkább vegyen el és valósítsuk meg azt, amit eredetileg terveztünk. Mivel rettegtem, hogy a lejárt vízum miatt elkapják és elveszik tőlem, ezért megsürgettem a dolgot annak ellenére, hogy még nem lakok ott, és mi, a két tudatlan kölyök,csak úgy beleugrottunk a procedúrába. Mivel hallottunk valami olyat,hogy együtt is kell élnünk, ezért elhatároztuk, hogy azt hazudjuk, már én is ott lakok vele egy ideje és dolgozok, hogy ne legyen baj. Hallottunk rémhíreket arról, hogy órákig elszeparálva vallatnak majd minket az esküvő előtti regisztrációnál, de amikor elmentünk rá, akkor teljesen ledöbbentünk, mert kb. 10 perc volt az egész. A csaj külön külön megkérdezte a születésnapjainkat, foglalkozásunkat, meg mindenkinek a saját apja nevét és foglalkozását, meg hogy mióta élünk ott, és kb. ennyi volt. Annyit még tudni kell, hogy az elején elmondtuk, hogy a polgári esküvő csak legalizálás, mert eredetileg a mecsetben akartunk összeházasodni, tekintve, hogy a párom muszlim, de ott azt mondták, előbb meg kell lennie a polgári esküvőnek is. Szóval emiatt nem is lesz más, csak a két tanú, mert így is még ezenfelül minimum 2 ceremóniát kell tartani a családoknak külön külön. Szóval ez nekünk tényleg csak az anyakönyvi kivonatért kell, majd az igazi esküvő a vallásos esküvő lesz. Most kicsit ki vagyok akadva, mert azon gondolkodom, miért volt ennyire egyszerű az interjú? Azért, mert a nőben fel sem merült a gyanú, hogy nem igazi a kapcsolatunk, vagy éppen azért, mert kapásból elkönyvelte, hogy csalók vagyunk? Ami az előző mellett szól az az, hogy én is muszlim öltözetben jelentem meg, mivel a páromért hajlandó vagyok megtérni, és elég felkészületlenek voltunk, tehát nem tudtunk szinte semmit az egészről, de még az időpontot is akkor beszéltük meg ( meg be is égtünk, mert majdnem nem volt nálunk elég pénz az eljárási díjra). Azért, ha valakik névházasságot kötnek, jobban felkészülnek az egészre, nem? Ami ellenünk szólhat, hogy én magyar vagyok, ő nigériai, ami már egyből gyanús,meg a lejárt vízum(erről se kérdezett semmit a nő) és az is, hogy csak két tanúval akarunk esküdni, meg a párom azt mondta, hogy mást mondott az együttélés idejére, de nem egészen egy meghatározott választ adott, hanem valami többértelműt. Azóta, hogy még inkább idegesítsem magam, már elolvastam az összes letartóztatásról szóló hírt magyarul és angolul is, ahogy a párokat bilincsben vitték el az esküvőről, mert gyanúsak voltak, és már rémálmaim vannak arról, hogy velünk is ez történik, és összeomlik minden. Nem tudom befejezni a vizsgáimat, őt meg lehet nem is látom többet, mert elveszik tőlem, és akkor én meghalok. Ráadásul ártatlanul. A másik, ami miatt félek, hogy vajon utána elkezdenek e ellenőrizgetni? Merthogy nem élünk együtt és csaj június végén költözök ki hozzá. A címen, amit megadtunk, még ő is csak hétvégente tartózkodik, de így tudtuk megoldani. Azt terveztük, hogy akkor júniusban keresünk egy új szobát közösen és majd átjelentjük magunkat. De mi van, ha addig kiderül a turpisság? Vagy lehet, hogy csak túllihegem az egészet? Nagyon hálás lennék, ha olyanok, akik már átmentek ezen az egészen, leírnák nekem, hogy náluk mi hogyan történt. Az esküvő egyébként pénteken lesz, utána visszajövök a vizsgaidőszakra...
2014. máj. 4. 13:43
Van valaki, aki Angliában házasodott és él nem eu-s partnerrel? Tudna nekem segíteni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook