Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van köztetek olyan aki valószínűleg lemondja a balatoni nyaralást a fertőzésveszély miatt? fórum

Van köztetek olyan aki valószínűleg lemondja a balatoni nyaralást a fertőzésveszély miatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. mmacus (válaszként erre: 30. - Highlander73)
2014. jún. 27. 15:41
Azért írtam, hogy nem mérvadó a véleményem, mert egyébként sem választanám a Balatont. Régen, amíg a gyerekek kicsik voltak, nagyon sokszor voltunk, de elég volt, nem vágyom rá. A sors fintora, ma éppen egy Balaton környéki szállodából kaptam kedvező ajánlatot, de ha elfogadom sem hiszem, hogy a tóban fogok fürdőzni. Én inkább kirándulós nyaralásra szavazok, mint fürdősre.
31. Highlander73 (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2014. jún. 27. 10:45
Csak gratulálni lehet az ilyen "intelligens" embereknek! :(
30. Highlander73 (válaszként erre: 22. - Mmacus)
2014. jún. 27. 10:45
Szerintem egy strandon sokkal nagyobb a fertőzésveszély.Én a strandon 10-ből,10x szedtem össze valamit.(Egyszer gyerekként olyasmit amitől nagyobb lett a lépem-mai napig látszik vmi ha UH-on nézik-és hetekig hordtak orvoshoz.)A Balcsin meg sem tudom számolni hogy hányszor jártam/jártunk és eddig egyetlen egyszer szedtem össze betegséget.Szóval ha vízpart,akkor inkább a szabadvíz mint a strand.Nekem víz nélkül nem igazi a nyaralás.
2014. jún. 27. 10:38
De miért ilyen gyökerek, hogy a vízbe engedik a trutymót? Július 20 körül megy a gyerekem a Balatonhoz, és nagyon féltem. :( Ő mindig összeszedi az ilyen fertőzéseket.
28. trapiti (válaszként erre: 26. - Jstefan)
2014. jún. 27. 01:36
Apukámék voltak a hétvégén Csopakon, azt hallották hogy egy vitorlás engedte be a wc tartalmát és azt csípte el az induló mezőny.
2014. jún. 27. 01:35

Július 3-18-ig megyünk Csopakra (Bfüred mellé). Kizárt hogy lemondjuk, alig várjuk. Az ha hűvösebb a víz csak kedvez a vízminőségnek, és ha már eléri a 20 fokot, akkor már szeretjük, úgyhogy nem lesz gond. Mi a 16 fokos nyárból jövünk, úgyhogy a 26-tal is beérem, nem kell hogy 36 legyen... Ráadásul egy csomó jó program is van, úgyhogy megyünk :)

Tavaly Bfüreden volt calici járvány, a szélét mi is megcsíptük, akkor a Füreden állomásozó cirkusz eresztette a levét a vízbe, de Csopakon semmi bajunk nem volt addig amíg át nem mentünk füredre és a gyerek nem pacsált a szökőkútban. Na azt viszont az életben többet nem enegedem meg :/

A víz szép szokott lenni, persze délutánra fárad a sok kultúrált fürdőzőtől... de nálunk a legkisebb is kiváló úszó, úgyhogy a szélén csak átsétálunk, és a bólya környékén vagy azon túl vagyunk a legtöbbet, ahol gyönyörű a víz. Halpusztulás mindig van, de nemcsak ott, minden természetes vízben előfordul. Pl. tavaly Ráckevénél a Dunában a kagylók pusztultak a nagy melegtől...

26. jstefan (válaszként erre: 24. - 91d4989ab9)
2014. jún. 26. 23:25
A győztesek lehet hogy a végére kerültek az élre, induláskor úszhattak előttük olyanok akik lemaradtak.Az biztos hogy az úszás nyomvonalába fekália került a vízbe, ez lehetett a fertőzés oka.
2014. jún. 26. 23:10
tök jó program én így szoktam, egy hét balcsi, 3 hét fülészet:D
24. 91d4989ab9 (válaszként erre: 23. - Jstefan)
2014. jún. 26. 23:08
de a győztesek is megbetegedtek:D szóval nem oké az elméleted
23. jstefan (válaszként erre: 1. - Tücsimücsi)
2014. jún. 26. 22:43
A Balaton vize kiváló! A tömeges egymás mőgött úszás esetén az elsők közt úszók közül ha valaki véletlenül vagy szándékosan egy kevés híg székletet enged a tóba a mögötte úszók közül szinte mindenki fertőzött lesz!Nyári csúcsidőben gyakran látni olyat hogy az ingyenes beutalóval nyaraló némelyik primitív ember a vízben vagy a parton végzi el a WC szükségletét, az ilyen lokális helyzetben kialakulhat a fekáliától fertőzésveszély de nincs hatással a teljes vízfelületre.
22. mmacus
2014. jún. 26. 21:03
Eszemben sincs a Balatonhoz menni. Tavaly is volt un. Balatoni Calici járvány. De ha nem lenne a "rémhír" akkor sem azt választanám nyaralási helyszínnek, szóval nem mérvadó. Amíg a gyerekek kicsik voltak, vonzó volt, most már mások az elvárásaink egy nyaralással kapcsolatban.
21. spinneli (válaszként erre: 14. - 408020f45e)
2014. jún. 26. 14:05

Valószínűleg azért rémhír, mert több esetben megcáfolták, hogy a Balaton vize fertőző.

Engem mondjuk nem zavar, hogy félinformációk miatt sokan otthon maradnak, több hely lesz a parton.

:)

2014. jún. 26. 14:02
Mi most hétvégén megyünk, de szembe sem jutott, hogy lemondjuk.
2014. jún. 25. 21:56
Fonyódon és Zánkán is járvány van :(
18. 72497ec515 (válaszként erre: 16. - 408020f45e)
2014. jún. 25. 21:25
nem beszélve hogy habos undormány verdesi a köveket.. :( és kikacsintanak a döglött halak.. fúj én nekem gusztusom nem volt hozzá inkább medencéztem
2014. jún. 25. 19:47
Én nem mondanám le, annyi szép hely és látnivaló van a környéken. Túl ezen, augusztusig még annyi minden megtörténhet. Nem lesz semmi baj, szerintem nyugodtan menjetek. Mi is megyünk:)
16. 408020f45e (válaszként erre: 11. - 72497ec515)
2014. jún. 25. 19:22
Oké! Nem csak mitől? Nem is érdekes. De a dögök már csak fertőznek, vagy nem? mert azok bizony ott vannak!
15. tücsimücsi (válaszként erre: 12. - 408020f45e)
2014. jún. 25. 19:21

Én is hasonlóan gondolkozok.

Finnyás vagyok ahhoz, hogy döglött halak között fürödjek, még ha nem lesz semmi bajom akkor se...


Még jó, hogy nem riasszák el a nyaralókat. Ha közölnék, hogy tényleg komoly probléma van , legtöbben visszamondanák a foglalást.

Mi olyan helyen foglaltunk ahol nincs előleg, ez megkönnyítené a helyzetet. De nem lennék boldog, mert vágyok a Balatonra, még ha nem fürödhetnék akkor is...de hát a gyerekeim meg főleg azért mennének...:/

14. 408020f45e (válaszként erre: 13. - 99279bb06f)
2014. jún. 25. 19:19
Mond már mi abban a rémhír, hogy tele van média a Balatonban lebegő döglött halakkal és az úszók is sorra lettek betegek? Hacsak nem maga a tény?!
2014. jún. 25. 19:12
Imádom az ilyen rémhírterjesztést! :)
2014. jún. 25. 19:10
Mi lemondtuk a foglalást, de még a fertőzéses hírek előtt, az időjárás miatt. Most július elején mentünk volna, de a víz most 16 fokos és nem fog tudni annyit melegedni, hogy fürödni lehessen. Ha melegszik is addig, a 20-23 fokos víz is hideg fürdésre. Egyébként nekem mondhatják milyen kiváló a víz minősége! Mondják! De a döglött halak ott lebegnek és több száz ember betegedett meg ott. Szóval azt gondolom, aki nyilatkozott a víz minőségéről, nem inna egy kupicával belőle! ;)
11. 72497ec515 (válaszként erre: 3. - Tücsimücsi)
2014. jún. 25. 18:39
az nem csak attól lehet..
2014. jún. 25. 18:22
Hát én még gondolkodom rajta. Nem magam miatt, csak az unokahugom miatt, mert ő még csak 5 éves. Megigértem neki, hogy idén elviszem magammal, de lehet, hogy inkább nem kockáztatok.
2014. jún. 25. 18:15
A Balaton vízminősége kiváló! [link]
2014. jún. 25. 18:15

Most volt a hírekben, hogy máshol is vannak megbetegedések.


Augusztusra lezajlik, reméljük.:))

7. Borsi :-) (válaszként erre: 3. - Tücsimücsi)
2014. jún. 25. 18:13
Én úgy tudom már vége a tömeges halpusztulásnak is.Mi pont akkor voltunk,fürödtünk is a Balcsiban és semmi bajunk nem lett.Bár óvatosabb lettem volna,ha akkor is ekkora vízhangja lett vna ennek a hírnek...
6. Highlander73 (válaszként erre: 1. - Tücsimücsi)
2014. jún. 25. 18:12

Ugyan!Augusztusig még akármi lehet!Nehogy lemondd!

Egyébként ez is csak rémhír-keltés!

Ha valamit bekaptok,akkor úgyis bekapjátok ha nincs semmi a tóban!

Mi minden évben a Balcsin nyaralunk,eddig soha semmi nem volt,kivéve tavaly:mikor hazajöttünk szépen sorban mindenki kidőlt.(hányás,hasmenés)Utána mondta be a híradó hogy sokan lettek betegek azon a részen.De nem a vízből szeded össze!Lehet ha be sem megyünk,akkor is elkapjuk!Egyébként én ezért nem járok strandra!Na,ott aztán MINDIG összeszedtem valamit!Sztem a szabadvíz sokkal biztonságosabb ilyen szempontból mint egy lényegesen kisebb strandmedence,tele emberrel!Mi idén is a Balatonhoz megyünk!

2014. jún. 25. 18:12

Risztov Éva mikor növesztette meg a haját?


Eddig röviddel láttam,.........így is szép..

2014. jún. 25. 18:07

Kiváló a vízminőség



www.atv.hu/belfold/20140625-balatoni-fertozes-megszolalt-risztov-eva

3. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2014. jún. 25. 18:05
Viszont ott a tömeges halpusztulás...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook