Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az 5 hónapos Yorkie kutyám nem hajlandó megenni a Royal Canint csak a Pedigreet. Nem lesz a jövőben ettől baja? fórum

Az 5 hónapos Yorkie kutyám nem hajlandó megenni a Royal Canint csak a Pedigreet. Nem lesz a jövőben ettől baja? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. nadine81 (válaszként erre: 18. - Kamillka)
2012. okt. 31. 21:09
Figyelj,hogyha már válaszolsz vmire,nézd meg h mire is:) 1. a fórumot nem én indítottam,én csak hozzászóló voltam,s csak egy véleményem,tapasztalatom van a sok millio ember közül,senkitől nem vártam h kövesse vagy értékelje a példámat. 2. a németjuhász kutya az ismerősömé volt és ő is csak egy a sok közül:) 3.lehet válogatós a kutyám,de legalább egészséges-doki szerint is 4.már nem eszik pedigreet,amint írtam teljesen más az étrendje. 5.eszembe sincs kiállításra hordani.Amint írtam,én csak az én tapasztalatom írtam le,mint ahogy mindenki más,hisz atttól fórum egy fórum.Hidd el h nem fogom egy ilyen netes fórum miatt megváltoztatni a kutyám életvitelét.Ja,az meg a másik,szerintem a mai világban egy átlag magyar ember örül,ha saját magának is tud kaját venni,meg még gondoskodni is tud a kutyájáról megfelelően.Van,aki csak emberkaját ad neki,mint ahogy azt tették sok 100 évvel ezelött is:)Igaz,ennek én sem vagyok híve.
31. töprengő (válaszként erre: 26. - Bowie)
2012. okt. 31. 20:56

Na jól van. ;( Nem vagyok finnyás, de ez már sok ami sokk.

Mit etetnek meg velünk, Ja egyszer rádióba jobbat mondtak, toalett burger..

30. baybi (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2012. okt. 31. 20:25
Enyém is azt eszi!Sajna érzékeny a bőre és ezt ajánlották!!De bevállt!:)
29. Lujzi85 (válaszként erre: 28. - Arrival)
2012. okt. 31. 11:42
Ez az, erre mondom én, hogy ellent mondó info sok van, és mindenki igyekszik a legjobbat tenni a kedvencéért. Gyerekkoromban nekünk is volt három kutyánk, soha még csak nem is hallottak arról, hogy prémium táp, meg szuperprémium, és mégis szép kort éltek meg. De változik a világ és mostmár egyre több info áll rendelkezésünkre, sőt eláraszt minket (és néha össze is zavar), és gondolom minden lelkiismeretes gazdi a tudásához és pénztárcájához mérten igyekszik a lehető legjobb döntést meghozni.
2012. okt. 31. 10:37

3 kutyam volt, az elmult evekben haltak meg. 16, 15, es 13 evesek voltak.

Otthoni kajan es Darling/Chappi tapon eltek. Soha semmi bajuk nem volt.

Az egyik kiallitasi kutya volt, o 2-3 eves koraig Flatazort evett.

27. Lujzi85 (válaszként erre: 22. - SzánI.)
2012. okt. 31. 10:16
Szakmai ártalom számomra mindennek az összetételét átolvasni, így tudom a lehető legegészségesebb ételeket vásárolni, már ha valamit nem tudok termelőtől beszerezni, az aggaszt egyedül, hogy még nem minden tisztítószerem biológiai úton lebomló.
26. bowie (válaszként erre: 25. - Töprengő)
2012. okt. 31. 07:22

Igen..sőt ugyanez, és hasonló finomságok vannak a baromfivirsliben is..merthogy az igazi virsli drága, marhahúsból készül és juhbélbe töltik..

Ezeket a baromfivirsliket azért találták ki, hogy kevesebb hulladék keletkezzen a baromfiiparban.


Akkor ha az emberekkel etetnek ilyen dolgokat, nem kell csodálkozni azon, hogy az állatoknak mit mernek odatenni..

25. töprengő (válaszként erre: 21. - Lujzi85)
2012. okt. 31. 07:02

" szaritott porra orolt, szinezett, tartositott csirkebelet, csort, marhapatat "

Ne már ilyen hulladékok vannak benne?

Akkor inkább a állateledelesnél a fagyasztott húsárú. Pl kacsanyak belsőséggel, csirkeszárny, pulyka szív is volt egyik alkalommal.

24. töprengő (válaszként erre: 18. - Kamillka)
2012. okt. 31. 06:55
Kérdezném, milyen húsra gondolsz?
23. Mari20
2012. okt. 31. 06:35

a kutya bölcs és tudja mi ehető

miért kéne neki megenni azt ami nem egészséges neki


Te mindent megeszel?

Sajnos a házi kedvenceket is elrontottuk, már ők is civilizációs kaját kapnak és civilizációs betegségeik lesznek, mint az embereknek.


Nem árt ha utánanézel mit is jelent az ENZIM táplálkozás.

Igy kéne élni az élőlényeknek.

22. SzánI. (válaszként erre: 20. - Lujzi85)
2012. okt. 31. 05:31

Uhh! Ez aztán a jó szöveg!


Egészséges étel a kutyának, te meg megveszed a sok szar E-betűs tartósítós vackot.

Bármit veszel magadnak, gyümölcsös joghurt, túrórudi, májkrém, vajak, kenyér, mind tele van szinezővel, stablilizátorral, tartósítóval stb.


Lehet, hogy a kutyád az egészséges kaja miatt túl fog élni téged, és akkor mi lesz vele!!! :P

2012. okt. 31. 00:57
Ja meg annyi, hogy kerestem a P. osszetetelenek leirasat, de meg sem talaltam, sem a sajat, sem a tapot arulo egyeb honlapokon, erdekes... Mindenhol csak a marketing blabla, hogy ezert meg azert jo, de semmi konkret, hogy mibol is all a feherje, zsir stb. tartalma. Bar a szazalekos aranyai nem rosszak, megsem etetnem meg a kutyammal, a szaritott porra orolt, szinezett, tartositott csirkebelet, csort, marhapatat...
2012. okt. 31. 00:50

Sziasztok! Azt gondolom mindenki a legjobbat szeretne, a sajat kedvencenek, az is akit bepalizott a P. reklam.

Ezen a linken van par hasznos info a kutyatapokat illetoen,

[link]

Nekem masfel eves a vizslanyom, amiota nalunk van kethonapos kora ota Acana Grasslands-et eszik, es nem valtanek semmi penzert, de jo sok idobe, es utanajarasba telt mire letettem a voksom emellett a marka mellett. Nem olcso, de inkabb koltok most az egeszsegeert, minthogy majd a gyogyitasara koltsek, egy esetben valtanek, ha lenne idom minden nap olyan komplett kajat kesziteni neki, ami minden tapanyagot tartalmaz, amire szuksege van.

A neten bongeszve rengeteg infot talalsz a tapokkal kapcsolatban, sok info egymasnak ellent mond, igy csak akkor kaphatsz roluk atfogo kepet, ha sokat olvasol es van ideje a dolgoknak a fejedben letisztulni.

A vizslammal egyszer en is jartam ugy, (kb.1eves volt) hogy miutan parom edesanyaeknal volt par napig (mondanom sem kell finomhazikoszttal dusitottak a tapjat), nem akarta megenni a kajajat, csak megszagolta es elment, (pedig soha nem csak tapot kap, mindig van hozza valami kis plusz, kb. ket evokanalnyi sajt vagy rizs+fotthus vagy rizs+repa) akkor harom napig cicaztam vele, sonkat es egyeb finom illatu kajakat tettem a tapjahoz, es ugy volt hajlando csak megenni, aztan leesett mi a baja, egy napig mindket etetesi alkalommal csak ures talat kapott. Masnap feleadagot reggelire teljes adagot vacsora. Azota eltelt fel ev es nincs olyan alkalom, hogy ne nyalna fenyesre a talat.

A P-rol es tarsairol meg annyit, hogy erdemes utana nezni, hogy a gyarto ceg mivel is foglalkozik pontosan, es kepet kaphatunk arrol, hogy milyen termekek feldolgozasa soran keletkezett hulladekot probalnak nekunk eladni kutyatapkent. Sok leirast atolvasva es tenyleg sokat toprengve mi is lenne igazan jo a kicsimnek, az acana mellett, amit meg adnek azok a Cibau markanevu Farmina ceg altal gyartott tapok. Denezd meg az Acana honlapjan a videot, bevallom, ha nem lenne olyan szuper a tap, lehet akkor is elcsabitana a marketingjuk, igen meggyozo. Ha kozep, vagy alsokategorias tappal etetsz megis, akkor vegyel taplalekkiegeszitot a kutyudnak (biztos van valami vitamin es asvanyi anyag komplex). Udv, L

19. Liimo
2012. okt. 30. 23:19
Miért nem jó a pedigree?
18. Kamillka (válaszként erre: 16. - Nadine81)
2012. okt. 30. 23:13

Válogatós a kutya ennyi, te meg ráhagyod. Ha úgy gondolod, h nem tehetsz róla és nem lehet leszoktatni a pedigréről, akkor miért indítasz fórumot? Feltételezem nem hordod kiállításra, elég neki a silányabb táp is párizsival megspéklve. Majd később kiderül mennyire fogja bírni az emésztőrendszere. Nem feltétlenül lesz beteg, de tény, h nem a legjobb az étrendje. Az enyém is válogatós, ennek ellenére sikerült olyan tápot találnom, ami megfelel neki és mégsem pedigré meg a társai. Ha nem ette a royalt miért pont pedigrét vettél neki (az enyém sem ette pl a canine caviart, hát vettem blue buffalo-t)? Páizsi helyett meg főzz neki húst; akár rizst is adhatsz hozzá. A Virbacnak is szuper tápjai vannak, sajnos nehéz beszerezni- ennyi hátránya van. Kaptál elég tippet, ha valóban váltani akarsz megteheted. És a prémium minőség sem garancia arra, h az biztosan megfelel majd. Pl az enyém nagyon szerette a blue buffalo-t, ennek ellenére sokat kakilt tőle- ergo váltani kellett.


Viszont azt nem hiszem, h prémium táptól borult fel a kutya bélflórája. Ha bírta a párizsit meg a chapit, akkor egy sokkal jobbtól nyilván nem fog megbetegedni. Max az okozhatott hasmenést, ha átmenet nélkül álltak át- egyik nap még bevacsorázott a chapiből, másik nap meg elé borították az új tápot.

17. bowie
2012. okt. 30. 22:27
Nekem a westiem sem eszi meg a royalt. Eucanubát, meg purina bárányos rizses kaját kap váltva...ha már látom, hogy finnyáskodik, akkor cserélek, és akkor ő mindig örül.:)))
16. nadine81 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2012. okt. 30. 22:24
Nem tehetek róla h a kutyám nem eszi meg a 15000Ft-oas tápokat,pedig hidd el,h megvenném neki.És,azt a kölyökkorában még a pedigree elött akartam adni neki.Lehet a baromfi párizsivel rontottam el:) Amúgy semmi gond így 4évesen sem a székletével sem, rendes gazdik vagyunk és van kutyaszettünk,ha napi 3x,hát 3x:D Megjegyezném,egyik ismerősöm németjuhászát amikor 3évesen rászoktatták a prémium tápokra a Chappi+ilyenek után,utána felborult teljesen a bélflórája,folyamatosan hasmenése volt.
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Baybi)
2012. okt. 30. 22:17
Én a PRO PLAN Small&Mini Adult Sensitive Derma tápot veszem. Nincs benne semmi csirke. Tök jó szaga van. Mint a sült hekknek :DD
14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Leylababa1990)
2012. okt. 30. 22:14

De ha nincs pedigree, akkor nem fog pedigreet enni. :)

Akkor vegyél a royal helyett valami másik normálisat.

De akkor azt add, és pont. Azt ne csináld, hogy mindig újat veszel, mert ezt sem eszi, meg azt sem eszi.

Nyugodj meg, nem hülye az a kutya, nem fog a táp mellett éhen halni.

13. baybi
2012. okt. 30. 22:13
Amúgy az én yorkim is a ProPlant eszi!Próbálj mást adni neki,olyan nincs,hogy mást nem eszik meg!Színezett kajától kíméld az amúgy is kényes gyomrát!!
12. baybi
2012. okt. 30. 22:09
Nem ajánlott neki színezett kaját adni,de hát nagyon nem tehetsz mást ha nem akarja megenni!Baja nem hiszem,hogy lesz,mert akkor már most nem lenne rendbe a széklete,ha nem lenne neki jó!
2012. okt. 30. 22:08
Hat a yorkim eddig megette nagynehezen a royalt de amiota Pedigreet megkostolta azota csak ha max kezbol megetetem akkor eszi meg a Royalt
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Nadine81)
2012. okt. 30. 21:59

Naná, hogy ette. Azok a szarok pont azért vannak tele színezékkel, meg ízfokozóval, hogy a kutya minél többet egyen, a gazdi meg minél többet vegyen belőle.

A jó táp nem színes, nem hirdetik tv-ben, és nem taposóaknányi halmot szarik tőle a kutya naponta 3x.

2012. okt. 30. 21:54
Az en yorkim házi kaját kapott,semmi vitamint,csak néha konzervet,és 15 évessen májusban halt meg.Szép és egészséges volt egész életében!!
2012. okt. 30. 21:51
Szia.Az én spánielem is Pedigree junioron nőtt fel+friskies junior száraztáp.Amikor elérte az 1.évet szinte automatikusan átállt a felnőtt kajára.Persze mi közben adtunk neki "ember kaját" is kicsikorában is meg most is,pl.baromfi párizsi.A doki adott drágább tápokbol mintát,de azokat nem ette meg.Gyönyörű,kifejlett spániel lett,semmi plussz vitamint nem adtunk neki:) Jelenleg száraztápból a darlingot eszi csak meg,kutyakajából pedig a rossmanos és mülleres alutálcást:D Emberkajánál a lényeg h ne legyen fűszeres,olajos és ne legyen túl meleg vagy hideg az étel.Csontot pedig tilos:)
2012. okt. 30. 21:36
ui az én yorkijaim és a havanese-em is ezt eszi. Royalt az összes utálja :S
2012. okt. 30. 21:35

Én sem vagyok érte oda.

Eucanuba tápot adj neki, semmi képpen ne Pedigree-t. Az Eucanuba ugyan olyan minőségű ha nem jobb mint a Royal.

Próbáld ki.

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Leylababa1990)
2012. okt. 30. 21:28

Én egyébként egyáltalán nem vagyok oda a royalért.

ProPlant vagy Happy Dogot javaslok.

Ezek még aránylag elfogadható áron vannak.

2012. okt. 30. 21:23

De lesz.

Ha nem RC, akkor vegyél neki más szuperprémiumot.

2012. okt. 30. 21:21
add neki a royal canint, majd megszokja, hogy az van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook