Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van egy szavazásom: 45 évesen vállalnál gyermeket, ha állapotos lennél? Akik nem vállalnák mi az oka? fórum

Van egy szavazásom: 45 évesen vállalnál gyermeket, ha állapotos lennél? Akik nem vállalnák mi az oka? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
34. 2d5a00656a (válaszként erre: 33. - Nagyir)
2009. ápr. 2. 21:10
Szegény gyerek?!Reméljük az első jön be!!!
33. Nagyir
2009. ápr. 2. 21:06

Talán kettő: valami fantasztikus csoda folytán mégis változott a gyerekekhez való hozzáállása és őszintén, szívből szeretne egy egészséges gyermek anyukája lenni.

A másik, ami szomorúbb lehetőség, hogy mivel kifejezetten nagy darab nő, nem jött rá időben, hogy terhes (hiszen nem mindig jár rosszulléttel a várandósság, a menstruáció esetleges elmaradását pedig a változókornak is betudhatta volna) és már nem tudott mit tenni..

32. 2d5a00656a (válaszként erre: 31. - Nagyir)
2009. ápr. 2. 21:00
Mégpedig???
31. Nagyir
2009. ápr. 2. 20:58
Negyven felett mindenképpen több a kockázata akár egy genetikai betegség kialakulásának is, ezért valószínűleg én nem mernék belevágni. Ugyanakkor, egy ismerősöm negyvenegy éves és most várja első babáját... Sajnos tudom, hogy nem nevezhető gyerekszerető embernek, sőt... van egy érzésem, hogy egyetlen oka volt csak annak, hogy bevállalta...
2009. ápr. 2. 20:54

Na ,most visszaolvasva telt be nálam a pohár,az a bizonyos!!!

Miből ,és miért gondolják a 22 -23 éves "állampolgárok"hogy az ő most, és pár éven belül született csemetéjük jobb körülményeket élhetnek meg mint, ha ugyanakkor egy negyvenes szülné őket.Aki most szül nem szül tutira semmiképp,és mindegy hány éves!

És kikéném a negyvenesenk nevében,hogy nem lennének ugyanolyan kompatibilisek egy csecsemőhöz/sőt/ mint egy huszas.

Én már nem szaporodnék/pusztán kényelmi szempontból,és nem genetikailag/de nem gondolom,hogy ha szeretnék bármi problémám lenne a dologgal.

Kíváncsi lennék mivel indokolják akik nemleges, sőt elutasító válaszokat írtak Zebrának ,hogy miért is????

29. Dite
2009. ápr. 2. 20:48
Én már nem merném vállalni, félnék a kockázatoktól. De attól is hogy nem látom felnőni és az unokákat sem látom. Minden tiszteletem annak aki meri vállalni.
28. 2d5a00656a (válaszként erre: 15. - Dezi69)
2009. ápr. 2. 20:44
Érzelem szegény???Miért is?Mert 40 fölött elvágják az érzelem fonalát????Ne már!!!Te ezt most komolyan mondtad???!!
27. 707655fba1 (válaszként erre: 26. - Da5a93d992)
2009. ápr. 2. 20:00

Ilyen is van. Én ebben az esetben sem vállalnám.

Nem harcolok a természettel.

26. da5a93d992 (válaszként erre: 25. - 707655fba1)
2009. ápr. 2. 19:57
Vagy vkinek akkor jön össze...magánélet, teherbeesés (nem karrieristák)...jópár ilyen ismerősöm is van.
2009. ápr. 2. 19:55

Nem vállalnám. Hatalmas a kockázat annak ellenére, hogy vannak szűrővizsgálatok. A vizsgálat és az orvos is tévedhet.

Megvan mindennek a maga ideje. Az, hogy manapság divat 40 felett szülni....

24. rinike (válaszként erre: 22. - 472361965f)
2009. ápr. 2. 19:47
Az igazat megvallva, annyi idős koromban, mint Puppi04, pontosan ezt mondtam volna én is. Emlékszem, mikor 22 évesen a fiamat terveztem, édesanyám 40 volt, és komolyan elgondolkodott rajta, hogy ne szüljünk-e egyszerre. Mondtam is anyukámnak, hogy ő már nagymama korban van. :-) Mikor azonban az ember eléri a 40-et, arra jön rá, hogy valójában még most is fiatal(nak érzi magát).
23. rinike (válaszként erre: 2. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 2. 19:41

Szia! Én vállalnám! Sőt éppen gyermeket szeretnénk a párommal, pedig 40 vagyok. Mivel a páromnak még nincs gyermeke, ezért akár 45 éves korig is hajlandó vagyok próbálkozni. (Sajnos éppen a magas életkoromból adódó kromoszómarendellenesség miatt idén januárban vesztettem, el egy 17 hetes terhességet.) Szerintem egy egészséges nő számára a megfelelő orvosi vizsgálatok elvégeztetése mellett 45 éves korban még lehet hinni abban, hogy fel tudja nevelni.


Te azonban nagyon gondolkodj el rajta miként döntesz, mert az adatlapod szerint 394 éves vagy, és azért az már tényleg kicsit sok. :-)

2009. ápr. 2. 19:41

Nálam ugyanígy teljesen ki van zárva hogy megszülném.

Ott már hatalmas a kockázata annak hogy sérült legyen a baba.

Plussz ilyenkor már a szülő-gyermek kapcsolat sem az igazi.

Biztos nem szülném meg.

2009. ápr. 2. 19:39
Ki van zárva, hogy megszülném. Ha volna már-nyilván kb 20 éves körüli gyerekem-akkor nem tennék a vállára ilyen terhet, hiszen lehet, hogy a nevelését neki kellene befejezni. Ha nem volna egyáltalán, akkor sem, mert ez a korkülönbség már nem ideális:sem testileg, sem lelkileg egy pici baba neveléséhez.De vigyáznék, hogy ne kerüljek ilyen helyzetbe.
2009. ápr. 2. 19:38

HUHH. Most télleg azért kéne elvenni most egy gyerek életét, mert majd 25 évesen még LEHET, hogy tanulni szeretne (miért nem dolgozni inkább????), és LEHET, hogy nem tudjuk neki ezt biztosítani (ezt sem tudjuk biztosan!). Hát ez ne hari, elég vicces vélemény, amellett, hogy tiszteletben tartom (de több, mint meglepő). Szegény, ha most erről vki meg tudná őt is megkérdezné. Azt mondaná, akkor majd ő megoldja, nem kell félteni, egy 25 éves ember már nem az anyjától függ....

Jah, a rendellenességekre meg van jópár vizsgálat.

19. tücsimücsi (válaszként erre: 16. - Margareta51)
2009. ápr. 2. 19:34
Az lehet. Viszont mostanság rohamosan csökken a várható élettartam a nők és férfiak esetében egyaránt.
2009. ápr. 2. 19:33
egyre többen vannak,akik e kor tájékán szülnek....egyre több "sztár" is...annak ellenére,hogy mi úgy tanultuk, hogy az ideális kor a 24év. Ennek ellenére: én nem tudnék elvetetni egy kis életet. :)
17. tücsimücsi (válaszként erre: 10. - Lily3)
2009. ápr. 2. 19:33
Szintén ez okból nem vállalnám.
2009. ápr. 2. 19:31
Nagyanyamnak negyvenoteves koraba szulte a tizennegyedik gyereket es oregsegere az foglalkozott vele.
15. dezi69
2009. ápr. 2. 19:31

1:a kockázatok miatt nem

2:nincs jogom megfosztani a gyerekem a fejlődéstől,ha 25 évesen még tanulni szeretne,de hol lesz már ahhoz az erő,hogy támogassam és normál,teljes,saját életet kezdjen majd élni

3:ez a korkülönbség már generációs problémákat vonz maga után,a gyerekből egy érzelem szegény ember válna

2009. ápr. 2. 19:29

45 évesen még elég sokáig fel lehet nevelni a gyermeket, max. nem éred meg az unokáidat. Hát van ez így. Előre nemtod meddig élsz, ennyi erővel hnap elüthet 1 autó stb. Vagy élhetsz egészségesen 90-95 éves korodig, addigra bőven felnőtt lesz a gyereked. Biztos nehezebb lenne 1ébként.

A saját vérem, tuti vállalnám, persze minden vizsgálatra elmennék a kor miatt. Abortusz ellenes vagyok, és ő egy élő emberke, ilyen félelemek miatt nem ölném meg az biztos.

2009. ápr. 2. 19:29

Zebra!

A kérdés hogy TE vállalnád-e?Szerintem ennek az eldöntése egyéni !/Hogy érzed magadat fiatalabbnak-kontra öregebbnek a korodnál?Egészségesnek-kontra párodat /Ja és hogy akarnál-e egyébként /kortól függetlenül gyereketl,és azt hiszem ez a legfontosabb.Ha nem korfüggő lenne akarnád??:::::::::::::::::::/

2009. ápr. 2. 19:26

"A mát adták, a holnapot nem ígérik."


Ha állandóan azon filóznánk, hogy megérjük-e a holnapot, a következő évet, a jövő évtizedet, ... stb, nem mennénk sokra. 45 évesen még azért elég jó esély van arra, hogy láthatjuk a születendő gyermekünket felnőni. Nem annyi, mint 20 évesen, de azért nem annyira vészes. Mellesleg lehet az ellen tenni, hogy növeljük az esélyeinket (egészséges életmód, szűrővizsgálatok, stb).

11. winny
2009. ápr. 2. 19:22

A 90 év megélése nem az emberi életkor felső határa.

Addig a születendő gyermek is felnőtt lesz esetleg nagyi.

Nem láttam a szavazást de ez a véleményem.

10. lily3
2009. ápr. 2. 19:14
Én nem a rendellenességektől félek,hanem inkább attól,hogy lehet nem érném meg az esküvőjét.Vagyis én már 65 lennék amikor Ő még csak 20 éves.
2009. ápr. 2. 19:14
Lehet,mert nem volna szívem megölni egy magzatot.
2009. ápr. 2. 19:13

Nagyon összetett kérdés, a szavazásnál is töprengtem.....

Ha azt az alap esetet nézem, hogy én mint anya egészséges vagyok akkor azért félnék vállalni most a mai fejemmel, mert túl nagy lenne a kockázata hogy nem egészséges baba születne, s esetleg akkor történne valami gond amikor már bele éltem magam, a másik félő hogy nem tudnám felnevelni, illetve hogy túl nagy lenne a generációs korkülönbség anya és gyermeke között!

De azt gondolom, ha 45 évesen egészségesen , normális kapcsolatban teherbe esnék , mindenképpen elgondolkoznék azon, hogy de igenis jöjjön az a baba, függetlenűl attól hogy van e már vagy sem!

2009. ápr. 2. 19:11
Sziasztok! Ha lenne arra már egyerekem, akkor tuti, hogy nem vállalnék. Belegondolva mire én 60 leszek, a gyerkőc még csak 15, és azon kéne aggódni, hogy megérem-e a ballagását, esküvőjét, én tuti, hogy nem vállalnám be.
2009. ápr. 2. 19:11
Olyan idős koromra(nem azért mert öreg lennék, majd 45 évesen,de szerintem a szüléshez már igen)már szertnék egy vagy két gyerkőcöt.Én ezért szavaztam nemmel.
2009. ápr. 2. 19:09
Minden lehetséges vizsgálatra elmennék és ha minden rendben,akkor bevállalnám.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook